Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

19.09 Mocne uderzenie po szczecińsku & koncert Ani Rusowicz

koncertAnia Rusowicz Big-beat

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 darozazaa

darozazaa

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 09:37

Premiera książki Mocne uderzenie po szczecińsku & koncert Ani Rusowicz

We wrześniu staraniem Szczecińskiej Agencji Artystycznej ukaże się książka o historii szczecińskiego big-beatu. „Mocne uderzenie po szczecińsku” autorstwa Wojciecha Rapy to barwny przewodnik po najważniejszych postaciach tego kulturowego fenomenu. Premierę książki uświetni występ Ani Rusowicz

Wydarzenia sceniczne lat 60-tych i 70-tych są ważnym elementem powojennej tożsamości Szczecina. Takie hasła jak: Festiwal Młodych Talentów, Czerwono-Czarni, Helena Majdaniec, Kon-Tiki, Nieznani, Święci, Następcy Tronów, Sorrento itd. stanowią integralną część ówczesnego wizerunku miasta. Wśród szeregu działań Szczecińskiej Agencji Artystycznej, mających na celu upamiętnienie big-beatowego dziedzictwa, będzie miało miejsce także wydanie monografii historycznej autorstwa Wojciecha Rapy pt. „Mocne uderzenie po szczecińsku”. 


„Mocne uderzenie po szczecińsku” przypomina o najistotniejszych postaciach i wydarzeniach ery big-beatu. Monografia barwnie obrazuje atmosferę tamtych lat i czołowych wykonawców ze Szczecina. Przywołuje pamięć o czasach, w których słuchanie i granie rock'n'rolla spotykało się z jednej strony z cenzurą i ostracyzmem, a z drugiej - entuzjastycznym odbiorem i wsparciem wielu ludzi dobrej woli. 

Premierze książki towarzyszyć będzie koncert Ani Rusowicz. Jej występ to symboliczny pomost łączący zamiłowaniem do big-beatu starsze i młodsze pokolenia. Ania Rusowicz w udany sposób łączy inspiracje mocnym uderzeniem ze współczesnym brzmieniem. Jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit”, nad którą pracowała przez kilka miesięcy składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’. Pozostałe sześć utworów to autorskie dzieło Ani. Podczas gali Fryderyk 2012, Ania została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku. W czerwcu 2012 podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Ania została odznaczona nagrodą Superjedynka oraz nagrodą dziennikarzy. Album Ani uzyskał już status „Złotej Płyty”. 

Premiera książki i koncert Ani Rusowicz odbędą się w czwartek 19 września o godz. 18:00 na Małej Scenie w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej przy al. Wojska Polskiego 64. Bilety w cenie 35 zł do nabycie w siedzibie SAA z początkiem września. W trakcie premiery będzie można nabyć książkę i zdobyć autograf autora. 
 

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych