Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

79 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Adaś~

~Adaś~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 21:03

Bardzo się cieszę ze w tak małej a zarazem wielkiej miejscowości powstanie tak cudowny Kościół. Ludzie z wioski powinni być szczęśliwi a nie inaczej Dziękujemy Panie Stasiu!!

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 21:13

Moja imienniczka ma racje choć z błędami to każdy zrozumiał sens.Anonimowo to każdy może wypisywać bzdury!Ja tu mieszkam bardzo długo żucano nas z kościoła w Bożysławcu do Klinisk teraz Załom ale wreszcie mamy swoją KAPLICE dzięki panu Stanisławowi i powiniśmy mu podziękować a nie oczerniać{chodzi o anonimy}Może troche odwagi !!!A jeśli chodzi o[KASIA]to dziewczyno niepszejmój się tom dupkiem ktury cie tak skrytykował on ma syna i patrząc mu w oczy to on ma sie czego wstydzić Pozdrawiam!!!

Czy wszystkie "kaśki" to analfabetki? :D

#63 ~A.~

~A.~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 23:10

Dla mnie karygodne jest po pierwsze to, że postawiono obiekt bez wymaganego pozwolenia, a po drugie - że nikt nie uzgodnił tego z okolicznymi mieszkańcami, tymi w bezpośrednim sąsiedztwie namiotu.
Niech i sobie kościół w Czarnej Łące będzie, ale jednak w pewnej odległości od domków jednorodzinnych. Pan Stasiu jeszcze kilka działek ma, więc mógł inną podarować księdzu - taką, na której obiekt by ludziom nie przeszkadzał. Bo mnie oburzenie mieszkańców nie dziwi - ludzie kupowiali działki w Czarnej Łące uciekając przed miejskim gwarem. Co więcej, kupując działkę kupowali ją na terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną. Tymczasem nagle "ktoś" pod samymi oknami stawia im wielki namiot, a z planów p. Stasia wynika, że ma tam jeszcze dojść salka i nie wiadomo co jeszcze. Wystarczy zaczekać do pierwszej mszy, żeby zobaczyć co się będzie działo - żeby przeprowadzić mszę w tym namiocie trzeba będzie otworzyć drzwi, bo wentylacji w środku nie ma. Do tego dojdzie nagłośnienie, bo przecież bez mikrofonu się nie obędzie. Nie zapominajmy o jazgocie wszystkich okolicznych psów, których na prawie każdym podwórku przy tej ulicy jest kilka. I miły wypoczynek w ogródku trafi szlag.
Trzymam kciuki za mieszkańców, żeby udało im się zwalczyć tę inicjatywę. Niech p. Stasiu kościół buduje, ale w takim miejscu, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzało.
Mogę się tylko cieszyć, że wyprowadziłam się z Wczasowej już dawno temu. I jednocześnie współczuję moim rodzicom, którzy przymierzają się do sprzedaży domu, a przez ten namiot wartość ich nieruchomości znacząco spadnie i wzrosną problemy ze znalezieniem chętnego. Bo nikt nie chciałby mieszkać tuż obok kościoła.

#64 ~Renata~

~Renata~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 08:44

To wspaniala inicjatywa,uwarzam ze kosciol w Czarnej Lace jest jak najbardziej potrzebny.

#65 ~ciekawski~

~ciekawski~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:53

Dla mnie karygodne jest po pierwsze to, że postawiono obiekt bez wymaganego pozwolenia, a po drugie - że nikt nie uzgodnił tego z okolicznymi mieszkańcami, tymi w bezpośrednim sąsiedztwie namiotu.
Niech i sobie kościół w Czarnej Łące będzie, ale jednak w pewnej odległości od domków jednorodzinnych. Pan Stasiu jeszcze kilka działek ma, więc mógł inną podarować księdzu - taką, na której obiekt by ludziom nie przeszkadzał. Bo mnie oburzenie mieszkańców nie dziwi - ludzie kupowiali działki w Czarnej Łące uciekając przed miejskim gwarem. Co więcej, kupując działkę kupowali ją na terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną. Tymczasem nagle "ktoś" pod samymi oknami stawia im wielki namiot, a z planów p. Stasia wynika, że ma tam jeszcze dojść salka i nie wiadomo co jeszcze. Wystarczy zaczekać do pierwszej mszy, żeby zobaczyć co się będzie działo - żeby przeprowadzić mszę w tym namiocie trzeba będzie otworzyć drzwi, bo wentylacji w środku nie ma. Do tego dojdzie nagłośnienie, bo przecież bez mikrofonu się nie obędzie. Nie zapominajmy o jazgocie wszystkich okolicznych psów, których na prawie każdym podwórku przy tej ulicy jest kilka. I miły wypoczynek w ogródku trafi szlag.
Trzymam kciuki za mieszkańców, żeby udało im się zwalczyć tę inicjatywę. Niech p. Stasiu kościół buduje, ale w takim miejscu, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzało.
Mogę się tylko cieszyć, że wyprowadziłam się z Wczasowej już dawno temu. I jednocześnie współczuję moim rodzicom, którzy przymierzają się do sprzedaży domu, a przez ten namiot wartość ich nieruchomości znacząco spadnie i wzrosną problemy ze znalezieniem chętnego. Bo nikt nie chciałby mieszkać tuż obok kościoła.

W miastach kościoły są budowane na osiedlach gdzie jest postawionych dużo blokowisk i jakoś ludzie to akceptują,a są to ludzie różnych wyznań i nie słyszałem,żeby jakość wartości tych mieszkań obniżał że za rogiem wybudowany jest kościół.Co godzine odbywają się msze i nie znam nikogo kto by chciał pozbyć się swojego mieszkania z takiego powodu.Żyjemy w 21 wieku wszystko idzie do przodu,a wy na wioskach chcecie się cofać lub stać w miejscu.A trzeba się rozwijać i pędzić do przodu.A jak ktoś nie chce żyć w zgodzie z innymi bardziej cywilizowanymi ludźmi powinien zakupić sobie bezludną wyspę i tam sobie zamieszkać z dala od zgiełku i hałasu.Ludzie wasza miejscowość jest położona nad jeźiorem powinniście reformować swoją miejscowość turystycznie.Taka miejscowośc powinna zawierać sklep,kościół,budkę z lodami i knajpkę gdzie można dobrze zjeść.

#66 ~ekolog~

~ekolog~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:35

A ja jestem oburzona tym że każdy prawie ma z was autka i ciągle nimi jeżdzicie. Co umyje okna to mi je kurzycie .Jak tu można w ogródku odpocząć jak sąsiad sąsiadowi wilkiem!!!!!!!!!!!!!!

#67 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:33

W miastach kościoły są budowane na osiedlach gdzie jest postawionych dużo blokowisk i jakoś ludzie to akceptują,a są to ludzie różnych wyznań i nie słyszałem,żeby jakość wartości tych mieszkań obniżał że za rogiem wybudowany jest kościół.Co godzine odbywają się msze i nie znam nikogo kto by chciał pozbyć się swojego mieszkania z takiego powodu.Żyjemy w 21 wieku wszystko idzie do przodu,a wy na wioskach chcecie się cofać lub stać w miejscu.A trzeba się rozwijać i pędzić do przodu.A jak ktoś nie chce żyć w zgodzie z innymi bardziej cywilizowanymi ludźmi powinien zakupić sobie bezludną wyspę i tam sobie zamieszkać z dala od zgiełku i hałasu.Ludzie wasza miejscowość jest położona nad jeźiorem powinniście reformować swoją miejscowość turystycznie.Taka miejscowośc powinna zawierać sklep,kościół,budkę z lodami i knajpkę gdzie można dobrze zjeść.

Nie wiem skąd ty kolego te bzdury wymyślasz o budowaniu kościółów w obrębie blokowisk .To że nie znasz nikogo ,kto pozbył się mieszkania z takiego powodu ,świadczy jedynie o tym ,że masz mało znajomych .
Ludzie przenosza się na wieś nie po to ,aby w sąsiedztwie ich domów powstawały warsztaty ,kościoły ,fermy czy diabli wiedzą co jeszcze .Domy w sąsiedztwie domów .Czy tak trudno to zrozumiec ?
Pan Stasiu na pewno nie zostanie lokalnym Cortezem czy Pizzarem .
Dziwić może jeszcze jedno -mając tyle własnej ziemi ,nie zdecydował się postawić namiotu przed własnym domem {zmieściłoby się tam 5 takich namiotów}.Pewnie widok by mu przeszkadzał .

#68 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:22

Nie wiem skąd ty kolego te bzdury wymyślasz o budowaniu kościółów w obrębie blokowisk .To że nie znasz nikogo ,kto pozbył się mieszkania z takiego powodu ,świadczy jedynie o tym ,że masz mało znajomych .
Ludzie przenosza się na wieś nie po to ,aby w sąsiedztwie ich domów powstawały warsztaty ,kościoły ,fermy czy diabli wiedzą co jeszcze .Domy w sąsiedztwie domów .Czy tak trudno to zrozumiec ?
Dziwić może jeszcze jedno -mając tyle własnej ziemi ,nie zdecydował się postawić namiotu przed własnym domem {zmieściłoby się tam 5 takich namiotów}.Pewnie widok by mu przeszkadzał .

Nie każdemu to samo przeszkadza.
Może trzeba było kupić większą działkę, tak 5000 m2, dom postawić na środku, obsadzić wysokimi drzewami. Uciążliwy sąsiad chociażby z psem ujadającym też by przeszkadzał.

#69 ~ciekawski~

~ciekawski~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 10:45

A kościół w Załomiu to co na odludziu jest? 5km od niego nikt nie mieszka? A te osiedle domków co powstaje. Sami zaniżacie ceny swojej miejscowości. Tam nawet pożądnej plaży nie ma gdzie tu iść na spacer.Nad wodą rybki łowią łoją piwa i ćpają aż strach dziecko puszczać by ptaki i kaczki nakarmiło.Nie każdy chce i lubi tak spędzać czas są też takie dzieci co by poszły do kościoła na rozmowe pożalić się Bogu jak jest w życiu ciężko. Bogacz wsiądzie w swoją fure i objeżdzi okoliczne wioski, miasta,gdzie są kina ,kawiarnie wiele innych atrakcji a co takie biedniejsze dzieci mają tam robić w tej wiosce skoro wam nawet psy przeskadzają .Najlepiej odać ziemie cudożiemcą niech budują obozy pracy i zyski czerpią z głupiego polaka .Albo siedzieć na garnuszku państwa bo na wsiach roboty nie ma tam tylko domki jednorodzinne budują.Póżniej jedziesz do miasta i przejeżdzająca erka na sygnale Ci przeszkadza .A pan Staś dobry człowiek.Z czasem pomyśli nad nowym planem.Aby pomysłów mu nie zabrakło i znalazł ludzi chętnych do pomocy!!!!

#70 ~Olek~

~Olek~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 12:21

Bardzo dobry post. :rolleyes: Cala esencja tego "problemu". :)

Tez tak uwazam, szkoda tylko ze ten namiot wkrotce bedzie zbyt maly zeby pomiescic wszystkich chetnych wiernych. ;)

Pozdrawiam Cie serdecznie Renato. :)

A kto powiedział, że musi być tylko jedna Msza w niedziele. W innych Kościołach jest czasem 10. Namiot da się rozbudować. Myślę, że jest taka możliwość.

#71 ~A,~

~A,~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 19:43

W miastach kościoły są budowane na osiedlach gdzie jest postawionych dużo blokowisk i jakoś ludzie to akceptują,a są to ludzie różnych wyznań i nie słyszałem,żeby jakość wartości tych mieszkań obniżał że za rogiem wybudowany jest kościół.Co godzine odbywają się msze i nie znam nikogo kto by chciał pozbyć się swojego mieszkania z takiego powodu.

Eweidentnie nie dotrzegasz różnicy między mieszkaniem w bloku a mieszkaniem w domku. W bloku ludzie chcąc nie chcą narażeni są na wszechobecny hałas, bo sąsiadów mają tuż za ścianą. Dodatkowo postawiony kościół nie robi tu już wielkiej różnicy. Chociaż sama kiedyś miałam okazję mieszkać w pobliżu kościoła i po miesiącu się wyprowadziłam, bo dzwony kościelne budzące mnie we wczesnych godzinach porannych były po prostu nie do zniesienia.
Tym niemniej wybierając mieszkanie w bloku z hałasem i uciążliwym sąsiedztwem zawsze trzea się liczyć. Przy tym z reguły gdy ktoś kupuje mieszkanie w bloku to z góry wie, że w określonym miejsców ów kościół ma stanąć.
Tu ludzie zostali po prostu oszukani - wyprowadzili się na wieś w poszukiwaniu ciszy i spokoju (i tak do tej pory przy tej ulicy było), z przekonaniem, że wokół będzie jedynie zabudowa jednorodzinna. I nagle ktoś im stawia taki "namiot piwny" pod oknami. Mnie jakoś oburzenie ludzi zupełnie nie dziwi.

Jak już ktoś słusznie zauważył, p. Stasiu ma wiele innych działek, w tym też jedną tuż obok jego domu - czemu tam nie postawił tego paskudnego namiotu?
I jeszcze raz podkreślam - nie jestem generalnie przeciwko kościołowi w Czarnej Łącę, tylko niechże on będzie postawiony w miejscu, gdzie nie będzie utrudniał życia ludziom.

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2012 - 20:28

Eweidentnie nie dotrzegasz różnicy między mieszkaniem w bloku a mieszkaniem w domku. W bloku ludzie chcąc nie chcą narażeni są na wszechobecny hałas, bo sąsiadów mają tuż za ścianą. Dodatkowo postawiony kościół nie robi tu już wielkiej różnicy. Chociaż sama kiedyś miałam okazję mieszkać w pobliżu kościoła i po miesiącu się wyprowadziłam, bo dzwony kościelne budzące mnie we wczesnych godzinach porannych były po prostu nie do zniesienia.
Tym niemniej wybierając mieszkanie w bloku z hałasem i uciążliwym sąsiedztwem zawsze trzea się liczyć. Przy tym z reguły gdy ktoś kupuje mieszkanie w bloku to z góry wie, że w określonym miejsców ów kościół ma stanąć.
Tu ludzie zostali po prostu oszukani - wyprowadzili się na wieś w poszukiwaniu ciszy i spokoju (i tak do tej pory przy tej ulicy było), z przekonaniem, że wokół będzie jedynie zabudowa jednorodzinna. I nagle ktoś im stawia taki "namiot piwny" pod oknami. Mnie jakoś oburzenie ludzi zupełnie nie dziwi.

Jak już ktoś słusznie zauważył, p. Stasiu ma wiele innych działek, w tym też jedną tuż obok jego domu - czemu tam nie postawił tego paskudnego namiotu?
I jeszcze raz podkreślam - nie jestem generalnie przeciwko kościołowi w Czarnej Łącę, tylko niechże on będzie postawiony w miejscu, gdzie nie będzie utrudniał życia ludziom.

:lol:

#73 ~Wojciech Cejrowski~

~Wojciech Cejrowski~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 11:36

A kto powiedział, że musi być tylko jedna Msza w niedziele. W innych Kościołach jest czasem 10. Namiot da się rozbudować. Myślę, że jest taka możliwość.

Masz racje, pozdrawiam serdecznie i zycze wspanialych Swiat Wielkanocnych. :)

#74 ~Frantic~

~Frantic~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 12:37

Ano takie przegięcie, że bez zgody - a nawet WBREW ZAKAZOWI wydanemu przez powołany do tego ORGAN ADMINISTRACJI PAŃSTWA - funkcjonariusze jednej z sekt religijnych postawili obiekt i przymierzają się do wybudowania budowli - tak, jakby nie obowiązywało ich prawo Rzeczpospolitej.
Przegięcie - to bardzo delikatnie powiedziane; ja to nazwę wprost: w świetle danych z artykułu jest to ORDYNARNE ŁAMANIE PRAWA W BIAŁY DZIEŃ!
Nie dość, że funkcjonariusze kościelni dopuścili się bezprawia - to jeszcze zachowują się tak, jakby wszystko było w jak najlepszym porządku, a za pomocą wyższego w hierarchii funkcjonariusza-biskupa będą próbowali to bezprawie usankcjonować.

Buta i arogancja funkcjonariuszy kościelnych jest wprost porażająca!

Byłeś człowiecze w tej wsi? Buta i arogancja to kipi z "organów państwa". Nie wydaliśmy pozwolenia bo NATURA 2000. I owszem zwierzęta tu po polach hasają między śmieciami i gruzem, ale co ma do tego namiot w środku wsi. Uważam, że nie ma przesłanek do zablokowania nawet budowy kościoła w przyszłości, a co dopiero namiotu teraz. Ludziom się wydaje, że jak ich dom stoi pierwszy -to muszą wyrazić zgodę na inne inwestycje. A to jest określone warunkami zabudowy co może powstać i kiedy...

#75 ~nim~

~nim~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 16:39

... myślę, że miało to wyglądać tak: proboszcz chce się wykazać przed swoimi szefami, więc dogadał się z wiejskim biznesmenem który chce odkupić winy swoich dzieci ćpunów i razem uknuli chytry plan postawienia kościoła
...nie mają pozwolenia na postawienie tego czegoś ( bo na pewno to nie jest kościół) , a teraz ksiądz prosi o pomoc w załatwieniu papierów -- oto dowód ( http://dziennikprobo...arafiazalom.pl/ )
...myśleli, że ludzie odpuszczą bo nie będą chcieli wojny z kościołem no ale się pomylili
... ja osobiście nie mam nic przeciwko kościołowi, ale budowanie takich gniotów pomiędzy domkami za które ludzie płacą ogromne pieniądze ( w większości kredyty długoterminowe) TO JEST NIEDOPUSZCZALNE. Większość z nas wyprowadziła się z miasta na wieś po to by mieć choć odrobinę spokoju

--- jeżeli nasz wiejski biznesmen ma już obie rączki sprawne ( podobno dzięki Bogu ) a mi się wydaje że dzięki lekarzom , to niech się weźmie za naprawienie drogi (ul. Wczasowej) której to jest właścicielem i MA OBOWIĄZEK PRAWNY UTRZYMYWANIA DROGI W STANIE UMOŻLIWIAJĄCYM BEZPIECZNE I BEZKOLIZYJNE PORUSZANIE SIĘ PO NIEJ

... w jakim stanie jest ul Wczasowa każdy z nas czuje jak po niej jeździ - ciekawe kiedy ktoś uszkodzi samochód ???

NIE DLA NAMIOTU Z KRZYŻEM

w polsce tylko się wymaga , ale od siebie to nic

#76 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2012 - 17:11

Byłeś człowiecze w tej wsi? Buta i arogancja to kipi z "organów państwa". Nie wydaliśmy pozwolenia bo NATURA 2000. I owszem zwierzęta tu po polach hasają między śmieciami i gruzem, ale co ma do tego namiot w środku wsi. Uważam, że nie ma przesłanek do zablokowania nawet budowy kościoła w przyszłości, a co dopiero namiotu teraz. Ludziom się wydaje, że jak ich dom stoi pierwszy -to muszą wyrazić zgodę na inne inwestycje. A to jest określone warunkami zabudowy co może powstać i kiedy...

Racja buta i arogancja to kipi z "organów państwa".
Natura 2000. Rezerwat ptaków i jeszcze co przy drodze. Dzikie zwierzęta sobie nory budują. Haha
Dzieciom interesującym się przyrodą takie kity wciskać byłoby ciężko.

#77 ~Adasiaaaaa~

~Adasiaaaaa~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2012 - 09:38

Wielka ściema i pokazówa!!!
Dla niektórych, którzy tak są zaangażowani w budowę kościoła, to tylko zarabianie kasy!!!
Postawiony namiot, za który zapłaca parafianie to ponad 20 tys. Nic za darmo!!!
Najlepsze co widziałem to to,że gościu postawił sobie przed domem Matkę Boską, kościół buduje, do kościółka co niedzielę z rodziną modli się od rana żeby wszyscy widzieli,że żyje z Bogiem na zewnątrz, a w środku we własnym domu nie umie z Bogiem żyć. TO TYLKO POKAZÓWA!!! A Bóg zostaje za drzwiami!!! POPROSTU ŻENADA!!!

#78 ~nim~

~nim~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:21

Dla niektórych, którzy tak są zaangażowani w budowę kościoła, to tylko zarabianie kasy!!!
Najlepsze co widziałem to to,że gościu postawił sobie przed domem Matkę Boską, kościół buduje, do kościółka co niedzielę z rodziną modli się od rana żeby wszyscy widzieli,że żyje z Bogiem na zewnątrz, a w środku we własnym domu nie umie z Bogiem żyć. TO TYLKO POKAZÓWA!!! A Bóg zostaje za drzwiami!!! POPROSTU ŻENADA!!!

łatwo dojrzeć dzazge w czyimś oku ale swoiej belki ciężko

#79 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 09:29

To Ty Adasio zagladasz innym ludziom do domu ? :lol:

#80 ~Adasiaaaaa~

~Adasiaaaaa~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:56

To Ty Adasio zagladasz innym ludziom do domu ? :lol:

Akurat w ten dom zaglądałem często<lol>

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych