Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

6.10.2012 - Lebowski w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

lebowksi koncert muzyka filmowa zamek książąt pomorskich

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kulturalny

Kulturalny

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 17:21

Dołączona grafika

Lebowski - zespół grający szeroko rozumianą "muzykę progresywną".

Zespół tworzą: klawiszowiec Marcin Łuczaj, gitarzysta, okazjonalnie zasiadający także za samplerami Marcin Grzegorczyk, basista Marek Żak oraz perkusista Krzysztof Pakuła.

Zespół powstał w 2002 roku. Po trzech latach muzycy formacji postanowili nagrać debiutancki album. Praca przy tworzeniu albumu trwała kilka lat. "Cinematic" to album, na którym usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu.

"Cinematic" to muzyka do nieistniejącego filmu. Tematycznie można uznać ją za koncept album , dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Charakterystyczne dla "Cinematic" są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego ("Hydrozagadka", "Pamiętnik znaleziony w Saragossie", "Dziecko Rosemary").

Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z ponad 20 krajów, tytuły "albumu tygodnia" w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach "Metal Hammer", "Teraz Rock", "LIZARD", "Nocturne" (Serbia), "Inferno" (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy.
Rok 2011 upłynął zespołowi pod znakiem koncertów, mi.in na International Rock Conspiracy w Berlinie, czy Ino Rock Festiwalu u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) i Pain Of Salvation. Rok 2012 to ciągły wzrost popularności Lebowskiego w kraju i za granicą.

Aktualnie zespół jest w trakcie przygotowywania nowej płyty, na którą z niecierpliwością oczekują jego fani.

Więcej:
http://www.lebowski.pl/koncerty/

Dołączona grafika
Lebowski w trasieDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lebowksi, koncert, muzyka filmowa, zamek książąt pomorskich

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych