Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

45 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~sdsdsd~

~sdsdsd~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 19:19

Zakichanym obowiazkiem jest ,by ksiadz udzilil takiego sakramentu. Podobnie jak slub czy bierzmowanie,czy pogrzeb. Koscicol juz zebrze kase i to w dodatku zebra od dzieci. To co sie dzieje w tym kraju to nie jest kosciol a banda zlodzieji. Jak rodzice wogole sie godza na takie okradanie ???? Musi to na rusi,ksiadz ma obowiazek ,a jak ma malo kasy to nie zapieprza w polu to zobaczy ze ksiadz jest z powolania a nie traktuja to jak zawod. Kosciol to mafia ktora trzeba tepic. Tez bylem kiedys dzieckiem i kiedys bylo CO Łaska ,a nie jakis cennik. Jak dlugo dacie sie okradac tym szarlatanom>???? Niech tylko ksiadz do mnie przyjdzie na kolede to dam mu taka jazde ze sie nie pozbiera. jak im sie nie podoba to nie wypieprzaja na ulice zamiatac i zobacza jak latwo sie zarabia. Zebraki i zlodzieje ci ksieza z piekiel. Czarne aniloly. 

#2 ~cgffg~

~cgffg~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 19:23

Rodzice maja prawo wyboru gdzie zakupia Albe dla dziecka. A ta Pani musi byc w zmowie z ksiedzem i dziela kase. Rodzice pownnni walczyc o swoje i goinic tych szmalcownikow. Co to za kunegunda ze decyduje gdzie dzieci sie maja ubierac?? Smierdzi przekretem na km. Radze sprawdzic powiazania tej kunegundy z klerem. 

#3 ~Czytelnik~

~Czytelnik~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 19:36

Czy to wiara???? czy to biznes????

#4 ~księciunio~

~księciunio~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 19:52

Czy to wiara???? czy to biznes????

Oczywiście że biznes i to bardzo lukratywny

#5 ~OLO~

~OLO~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:17

Ktoś coś usłyszał i już aferę robi. Alba może być po starszym rodzeństwie, chodzi o to aby to nie była sukienka aby nie było rewii. Fotograf musi być jeden aby nie było zamieszania jak by wyskoczyło dziesięciu foty robić. Koszty fakt wysokie ale można wpłacanie rozłożyć na raty. 

#6 ~og~

~og~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:38

jeżeli chodzi o robienie zdjęć w kościele i przed to bzdura, nie można tylko latać kolo ołtarza, sa szarfy którymi są oddzielone dzieci komunijne od reszty, a na zdjęciach i filmie od fotografa są wszystkie dzieci w kilku rożnych ujęciach 

#7 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:40

Kan. 843 - § 1. Święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania.

§ 2. Duszpasterze oraz inni wierni, w ramach własnej funkcji kościelnej, mają obowiązek troszczyć się, aby ci, którzy proszą o sakramenty, byli do ich przyjęcia przygotowani przez odpowiednią ewangelizację i katechezę, z uwzględnieniem norm wydanych przez kompetentną władzę.

#8 ~Mr.X~

~Mr.X~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:43

Kan. 848 - Oprócz ofiar określonych przez kompetentną władzę kościelną, szafarz nie może domagać się niczego za udzielanie sakramentów, przy czym potrzebujący nie powinni być pozbawieni pomocy sakramentów z racji ubóstwa.

#9 ~Xcv~

~Xcv~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:44

Dwoje moich dzieci, a jedno rok temu było u komunii na Warszewie i każdy mógł mieć swoją albę nawet jak była inna niż wzór wybrany przez większość rodziców. Chyba coś ta pani źle zrozumiała, bo ja nie kojarzę ani takich wydatków, ani zmuszania do czegokolwiek. Jeśli chodzi o zdjęcia to fotograf musi być przeszkolony jak ma się zachować w kościele a wybór kto to będzie należy do rodziców. To mały kościół i plątanie się pod ołtarzem wujków z kamerami naprawdę rozprasza i psuje uroczystość, nie wiem jak można tego nie rozumieć. Ludzie nie mają umiaru i pchają się robiąc tysiące zdjęć, a lepiej mieć kilka ładnych i głowę skupioną na towarzyszeniu dziecku, bo nikt nie wspomniał że na Warszewie rodzice siedzą z dzieckiem w ławce i razem podchodzą do I komunii, a nie stoją pod chórem i wypatrują dziecka z daleka. Wszyscy goście mówili że to najpiękniej zorganizowana komunia na jakiej byli.

#10 ~Grupensexfuhrer~

~Grupensexfuhrer~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 20:50

Guwnoburza rozpoczeta

#11 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 21:45

bzdurny temat i tekst. jaki ma zwiazek z październikiem????? zwykłe jatrzenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstyd

#12 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 21:46

i folkmanka wstydzi sie imienia i nazwiska???? af????? co to jest???????????????

#13 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 22:15

Sam przeżywałem to w tym roku. Zdjęcia od fotografa za 70 oprócz 2 z nich nie są spersonalizowane czy nawet obrobione. Czyli robi fotki 200 dzieciakom po 70 zł od głowy i już cyk kasa się zgadza. Kolejna rzecz, to kiedy poruszyłem ten temat i zapytałem czy mogę domagać się rachunków za te "usługi" to usłyszałem abym nie utrudniał dziecku komunii. Obrazek który miał być ręcznie malowany przez te siostry okazał się naklejką na kawałku sklejki. Alba to była komedia. Dla chłopca jako tako ale dziewczynka żeby nie wyglądała jak w worku po kartoflach to była potrzebna halka i cyk 80 zł extra. I tak dalej i. Tak dalej. KOMEDIA!!!

#14 ~Jarosław~

~Jarosław~
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 23:13

Widać, że ktoś zazdrości mieszkania na kredyt. Pewnie, jak się u rodziców mieszka to kredyt niepotrzebny.

#15 ~twoje zło~

~twoje zło~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 00:58

na miejscu rodziców zbojkotował bym ten kościół i wszystkie dzieci posłał do komunii w innym kościele gdzie jest normalny ksiądz dla którego ważna jest wiara a nie kasa. a tacy księża jeszcze istnieją i jest ich coraz mniej.

#16 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 07:28

Co za bzdury piszesz ,mieszkam tu ,moje dziecko w tamtym roku było u komuni ,ksiądz Marek na pytanie czemu tak drogo odpowiedział:tu ludzie takie domu mają,że to i tak nie dużo.....banda złodziej

#17 ~Użytkownik~

~Użytkownik~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 08:43

Taki list morze napisać osoba która nie jest katoliczką i nigdy nie puszczała dzieci do komunij bo na pewno nie ma. Opisuje rzeczy o których nie ma pojęcia. Amen

#18 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 10:16

Czemu zapisujecie swoje dzieci do tej sekty? Każdą religia to sekta- wymysł czasów starożytnych aby łatwiej manipulować głupimi ludźmi poprzez straszenie ich gniewem bożym... Jak zapisaliscie tam dzieci to musiscie placic. A to ze czarna hołota się rozpleniła to drugi temat na esej.

#19 ~MieszkaniecW~

~MieszkaniecW~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 10:34

Super, że pojawiła się osoba odważna. Dlaczego odważna? Bo na zebraniu "komunijnym" słysząc stawki nikt się nie odezwał wszyscy popatrzyli się po sobie... A proboszcz podkreślił że on nie namawia do uczestniczenia w uroczystości w jego kościele (czyli nie pasuje Ci to wypad!)... Żart?! Wiadomo że każdy rodzic chce, aby jego dziecko szło z całą swoją klasa!!! A do komentujących o snobach, bogaczach i patologii warszawskiej - żyją tu normalni ludzie, są biedni i trochę bardziej zamożni tak samo jak w miescie, ludzie ogarnięcie się!!!
Sam proboszcz powinien polecieć już dawno za wszystkie swoje wystepki, to nie jest to co było kiedyś...

#20 ~mieszkW~

~mieszkW~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 10:47

Mam, ponad to, nadzieję że dzięki tej publikacji teraz rodzice się skrzynka i zbojkotują fanaberie tej parafii. Dodatkowo powinni zrobić coś z lekcjami religii na których ksiądz przesądza z realizacją programowa i między innymi zakazuje dzieciom opowiadania rodzicom co było na lekcjach!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych