Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

94 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mirek z Goleniowa~

~Mirek z Goleniowa~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:12

Polska. Średniowiecze !!!

#2 ~Andre~

~Andre~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:26

Jeżeli nie sprzedaje, a jednocześnie nie posiada w swoich zasobach ww. środków - może tak działać.

#3 ~Zszokowana~

~Zszokowana~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:29

Co to ma być?! Każdy człowiek odpowiada za swoje życie, kobieta albo się zabezpiecza tabletkami anty albo prezerwatywami albo wcale może tego nie robić jeśli nie chce. Żaden farmaceuta nie będzie nam w ten sposób narzucał swoich "etycznych zasad". Może prezerwatyw też nie sprzedają? Co kościół robi z ludźmi? Szkoda gadać.

#4 ~Lucik~

~Lucik~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:29

Ewicz a do lekarza czasami chodzisz czy już tylko do szamana?

#5 ~I...~

~I...~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:30

Szkoda, że nie biorą pod uwagę tego, że niektóre kobiety np. z PCO biorą antykoncepcję jako lek.

#6 ~ulkens~

~ulkens~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:44

Przecież Ci farmaceuci nikomu prawa do antykoncepcji nie odmawiają, po prostu nie będzie ona dostępna u nich w aptece. Nikogo nie umoralniają. Jako student medycyny nie chciałbym być ZMUSZONY PRAWNIE do wykonania aborcji BO TAK STANOWI PRAWO. Farmaceuci chcą mieć prawo nie sprzedawania, lekarze chcą mieć prawo do nie wykonywania niektórych zabiegów. Dla mnie to logiczne. Właściciel sklepu spożywczego też może nie sprzedawać papierosów czy alkoholu. raczej mało powszechne zjawisko, ale przecież ma do tego pełne prawo.

Czy farmaceuci naruszają czyjąś wolność? NIE, nie musisz u nich zaopatrywać się w leki. TO KRYTYKUJACY ICH POSTAWE LUDZIE naruszaja ICH, FARMACEUTÓW wolność wyboru i prawo do posiadania własnych przekonań.

#7 ~nie kupuję gówna~

~nie kupuję gówna~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:05

Czy każda apteka ma obowiązek sprzedawać wszystkie farmaceutyki dostępne obecnie na rynku ? Apteka w Maszewie nie ma pewnych "medykamentów" w swojej ofercie i nikt nie powinien zmuszać właścicieli do ich posiadania i sprzedaży. Każdy, kto "jest w potrzebie" zawsze może pojechać do innej apteki i zrobić tam zakupy.
Uznawajmy wolność zarówno jednej, jak i drugiej strony, czyż nie na tym polega tolerancja ?

#8 ~tandem~

~tandem~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:14

Wszystkim którym ta "śmieszna" sytuacja przeszkadza proponuję omijać tą pseudoaptekę - to będzie dla klechoaptekarza największa kara

#9 ~baba Iwona~

~baba Iwona~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:19

Gdyby nie praca Pani Marty i jej wiedza, nie byłoby pisma, nie byłoby wypowiedzi ani takiej treści artykułu. Jak brakuje intelektu by napisać pismo na czas i skrzyknąć ludzi, nawet mobline biuro nie pomoże...tym bardziej, że pisze to niemal na pewno osoba, która w tym biurze też nie jeździła.

#10 ~miron85~

~miron85~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:22

. Każdy, kto "jest w potrzebie" zawsze może pojechać do innej apteki i zrobić tam zakupy.
Uznawajmy wolność zarówno jednej, jak i drugiej strony, czyż nie na tym polega tolerancja ?

To inaczej w szpitalu brakuje leku który może szybko i dobrze zapobiec chorobie , albo inaczej potrzebny jest respirator a szpital go nie ma bo dyrektor szpitala zgodnie z przekonaniami jest za naturalna śmiercią , nawet w przypadku wypadku, to może to by było ok?! Prawo polega na tym, że dostęp do takich środków powinien być w każdej aptece bez względu na upodobania religijne, żyjemy w takich czasach , że człowiek powinien mieć dostęp do wszelkich danych możliwości i sam zdecydować czy użyje czy nie. Tolerować możemy przekonania, ale nie łamanie prawa!

#11 ~Liczy się prawda~

~Liczy się prawda~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:29

Ulkens zgadzam się z Tobą w 100%! Lepiej bym tego nie ujął. Teraz najlepiej zrobić nagonke, na kogoś kto nikomu nie szkodzi a ma jakąś moralność nie idąc z prądem.

#12 ~zażenowana postawą P.Marty~

~zażenowana postawą P.Marty~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:30

Gdyby nie praca Pani Marty i jej wiedza, nie byłoby pisma, nie byłoby wypowiedzi ani takiej treści artykułu. Jak brakuje intelektu by napisać pismo na czas i skrzyknąć ludzi, nawet mobline biuro nie pomoże...tym bardziej, że pisze to niemal na pewno osoba, która w tym biurze też nie jeździła.

Nie neguje wykształcenia i możliwości P. Marty,i była bym dumna gdy faktycznie wsiadła w samochód i tam pojechała i to wyszukała. Fakt nie jechałam i to też nie przylepiam sobie tego też tematu. Osoby które znają temat wiedzą, że taka sytuacja nie jest pierwszą, ale jeżeli ktoś pisze w jej imieniu to warto by było pierw kontaktować się u źródła czy czasem kroki nie zostały już podjęte. Ważne teraz by sytuacja się szybko rozwiązała na korzyść dla społeczeństwa a nie jednostki!

#13 ~tuti~

~tuti~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 16:16

ta? a co w sytuacji, gdy ktos jest juz jakis czas po transfuzji krwi, idzie do apteki a tu farmaceuta jest świadkiem jehowym? to co? jest sory ale jestes po transfuzji moja wiara zakazuje tego straty taty wy*pier***aj? bo to względy etyczne? sranie po scianie.
@up, do studenta medycyny. nie wykonałbys aborcji jezeli zagrazaloby to zyciu matki? przysięga na nic?
jesli jest jedna apteka, na jakąś małą wioche to muszą. chyba że to jakiś projekt rządowy aby więcej dzieci było. żeby miał kto na nich robić

#14 ~Marek73~

~Marek73~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 16:29

Po co się ciśnieniować ? Ich apteka to mają prawo sprzedawać co chcą. Znam sieć stacji benzynowych, która nie sprzedaję papierosów bo szef nie pali. Facet wychodzi z założenia, że nie ma zamiaru zarabiać pieniędzy i truć ludzi.
W tym przypadku ich etyka dotyka ich wiary. Niech zrobią sieć aptek tylko dla katolików. Niedługo będzie możliwy odpis na KK w Polsce to wywieszą kartkę "Zapraszamy tylko z PITEM jako świadectem wiary"
Według mnie nie ma problemu. Informują o tym fakcie przed wejsciem do apteki więc warto czytać co zostało ogłoszone.

#15 ~Gal Anonim~

~Gal Anonim~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 16:33

Moja propozycja , ze względów etycznych NIC NIE KUPOWAĆ w tej aptece

#16 ~M.~

~M.~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 17:21

Przecież Ci farmaceuci nikomu prawa do antykoncepcji nie odmawiają, po prostu nie będzie ona dostępna u nich w aptece. Nikogo nie umoralniają. Jako student medycyny nie chciałbym być ZMUSZONY PRAWNIE do wykonania aborcji BO TAK STANOWI PRAWO. Farmaceuci chcą mieć prawo nie sprzedawania, lekarze chcą mieć prawo do nie wykonywania niektórych zabiegów. Dla mnie to logiczne. Właściciel sklepu spożywczego też może nie sprzedawać papierosów czy alkoholu. raczej mało powszechne zjawisko, ale przecież ma do tego pełne prawo.

Czy farmaceuci naruszają czyjąś wolność? NIE, nie musisz u nich zaopatrywać się w leki. TO KRYTYKUJACY ICH POSTAWE LUDZIE naruszaja ICH, FARMACEUTÓW wolność wyboru i prawo do posiadania własnych przekonań.

Taki z Ciebie student medycyny a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Jeszcze raz zobacz co jest napisane na tej kartce zanim napiszesz, że "nikogo nie umoralniają".
Apteka jest miejscem szczególnym. Nikt nie odbiera farmaceutom prawa do własnych przekonań, ale jeśli widzą receptę, na której lekarz wypisał lek, gó..o ich powinno obchodzić kto i po co ten lek bierze.
A Ty jeśli kiedykolwiek zostaniesz lekarzem pamiętaj, że przede wszystkim obowiązuje Cię przysięga Hipokratesa a Twoje poglądy schodzą na dalszy plan. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej powinieneś zostać dyscyplinarnie usunięty z uczelni.

Pozdrawiam

#17 art-b

art-b

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1535 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:00

Szkoda tylko, że ta sama etyka pozwala klerowi molestować dzieci, uprawiać nierząd z mężczyznami, okradac państwo, brać pieniądze za modlitwę do Boga etc.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:31

Płakac sie chce widzac co sie dzieje w tym kraju... Od kiedy to farmaceuta moze decydowac za innych co jest dla nich dobre a co zle? A gdyby dziewczyna została niedaj boze zgwalcona i przyszla po tabletke to co? Farmaceuta zrobi wyklad z tego jakie to nieetyczne? Smiech na sali... za tego typu praktyki powinny byc kary. Jest recepta = lek musi zostac wydany. Jestesmy daleko za "murzynami" w kazdej dziedzinie zycia... a niby taki "wyksztalcony" narod...

#19 ~duduś~

~duduś~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:32

Moi rodzice od lat są wiernymi katolikami. Praktycznie co drugi dzień w kościele. Oni znają się na życiu, głosują kierują się głosem prawdziwych patriotów. Wierzą, że Polska jest najważniejsza. Dziś zapytałam mamy co sądzi o tym artykule ? Powiedziała, że to jedyna prawdziwie katolicka apteka, której właściciele opierają się temu choremu systemowi lansowanemu przez mężczyznę wymachującego gumowym i tu nie dokończyła. Mimo, że pytałam nie wiem o co chodzi bo mama dziwnie błyskawicznie ucięła temat. Uczę się w szkole salezjańskiej i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Mama powiedziała abym szybko przestała interesować się tym tematem gdyż w wieku 19 lat jestem jeszcze za młoda na te sprawy. Mówi abym wyuczyła się kalendarzyka oraz jak każda prawdziwa katoliczka głosująca na PiS nie podążała za pokusami świata kreowanego przez PO i Ruch Palikota. Na lekcji wychowania w rodzinie w szkole salezjańskiej, uczymy się dni kalendarzyka jako pewnego środka antykoncepcyjnego.Moja mama mówi, że to jedyny katolicki sposób na antykoncepcję. Przy okazji z tego miejsca pragnę pozdrowić swoich dziewięciu braci i trzy siostry oraz rodzinę z Torunia: wujka Zygfryda, ciocię Wacławę, kuzynkę Matyldę, kuzynkę Judytę, kuzynkę Zofię, kuzynkę Zuzannę, kuzynkę Apolonię i kuzynów Mirosława, Bonifacego, Witolda i Leona.

:-)

Pokój na ziemi braciom i siostrom.

Czytając pozdrowienia poczułem klimat filmu "święty"

#20 ~bzzzzyk~

~bzzzzyk~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:44

Ahhhh to ci los, wszelkiej maści postępowcy, tacy nowocześni i tolerancyjni, zanurzeni w lewackim odmęcie wolności. Odmieniają ową wolność przez wszystkie przypadki odnosząc ją do wszystkiego, propagując najdziwniejsze dewiacje. Wymagają tolerancji do wszystkiego, zmieniając znaczenie tego terminu "z cierpieć coś" na "akceptować", ale mniejsza o to. Jednocześnie częśćpowyższych komentarzy odbiera prawo do wolności przekonań prowadzącym ową aptekę. Tu braku tolerancji nie dostrzegają nawet tej klasycznej, nie !biją na alarm, KATOLE ATAKUJĄ!, zaścianek, średniowiecze i cholera wie co jeszcze. Przepyszna hipokryzja lewaczki. Na dodatek wpis Judyty Marzec oh jaki zarysowany przepiękny pejoratywny obraz katoliczki i jej rodziców, marna to prowokacja widać od razu że żadna katolicka ręka tego nie napisała ale nie istotne, bo i kto się zatrzyma i pomyśli przez sekundę...grunt to prowokacja, dalej samo popłynie, inni dołączą się wijąc się w konwulsjach jakie to straszne!...ciemnogród!. koleżance dalej wtóruje art-b, bredzi coś głupawo o jakieś etyce która to pozwala klerowi na molestowanie, najwidoczniej człek ze mnie marnie wykształcony w życiu o takiej etyce nie słyszałem, ale widocznie jest. Przynajmniej w myślach art-b, przy okazji proponuje owe myśli spisać i wtedy urośniesz do rangi autora takiej zacnej etyki. Dokonaj tego dla potomnych co by mieli "własną biblię" do skutecznej walki z ciemnogrodem. Ahh i nie mogło zabraknąć najbardziej wyświechtanego frazesu, okradają wstrętne katabasy!, okradają państwo by lód nie miał co jeść! Od razu się raduje, że poziom głupoty i zacietrzewienia w społeczeństwie nie maleje mało tego to jedyny wskaźnik obok bezrobocia i długu publicznego który rośnie.

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brak słów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych