Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

94 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~nef~

~nef~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:46

Moi rodzice od lat są wiernymi katolikami. Praktycznie co drugi dzień w kościele. Oni znają się na życiu, głosują kierują się głosem prawdziwych patriotów. Wierzą, że Polska jest najważniejsza. Dziś zapytałam mamy co sądzi o tym artykule ? Powiedziała, że to jedyna prawdziwie katolicka apteka, której właściciele opierają się temu choremu systemowi lansowanemu przez mężczyznę wymachującego gumowym i tu nie dokończyła. Mimo, że pytałam nie wiem o co chodzi bo mama dziwnie błyskawicznie ucięła temat. Uczę się w szkole salezjańskiej i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Mama powiedziała abym szybko przestała interesować się tym tematem gdyż w wieku 19 lat jestem jeszcze za młoda na te sprawy. Mówi abym wyuczyła się kalendarzyka oraz jak każda prawdziwa katoliczka głosująca na PiS nie podążała za pokusami świata kreowanego przez PO i Ruch Palikota. Na lekcji wychowania w rodzinie w szkole salezjańskiej, uczymy się dni kalendarzyka jako pewnego środka antykoncepcyjnego.Moja mama mówi, że to jedyny katolicki sposób na antykoncepcję. Przy okazji z tego miejsca pragnę pozdrowić swoich dziewięciu braci i trzy siostry oraz rodzinę z Torunia: wujka Zygfryda, ciocię Wacławę, kuzynkę Matyldę, kuzynkę Judytę, kuzynkę Zofię, kuzynkę Zuzannę, kuzynkę Apolonię i kuzynów Mirosława, Bonifacego, Witolda i Leona.

:-)

Pokój na ziemi braciom i siostrom.

a Ja myśle ,że to jakaś prowokacja bo nie wierzę,że w XXI wieku ktokolwiek może mieć takie zaściankowe podjeście do życia,,,,a nawet jeśli to życzę dużo szczęścia w życiu na pewno Ci się przyda..kiedy dojdzie do konfrontacji z rzeczywistością...a na pewno nadejdzie taki moment

#22 ~degie~

~degie~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 18:54

Moi rodzice od lat są wiernymi katolikami. Praktycznie co drugi dzień w kościele. Oni znają się na życiu, głosują kierują się głosem prawdziwych patriotów. Wierzą, że Polska jest najważniejsza. Dziś zapytałam mamy co sądzi o tym artykule ? Powiedziała, że to jedyna prawdziwie katolicka apteka, której właściciele opierają się temu choremu systemowi lansowanemu przez mężczyznę wymachującego gumowym i tu nie dokończyła. Mimo, że pytałam nie wiem o co chodzi bo mama dziwnie błyskawicznie ucięła temat. Uczę się w szkole salezjańskiej i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Mama powiedziała abym szybko przestała interesować się tym tematem gdyż w wieku 19 lat jestem jeszcze za młoda na te sprawy. Mówi abym wyuczyła się kalendarzyka oraz jak każda prawdziwa katoliczka głosująca na PiS nie podążała za pokusami świata kreowanego przez PO i Ruch Palikota. Na lekcji wychowania w rodzinie w szkole salezjańskiej, uczymy się dni kalendarzyka jako pewnego środka antykoncepcyjnego.Moja mama mówi, że to jedyny katolicki sposób na antykoncepcję. Przy okazji z tego miejsca pragnę pozdrowić swoich dziewięciu braci i trzy siostry oraz rodzinę z Torunia: wujka Zygfryda, ciocię Wacławę, kuzynkę Matyldę, kuzynkę Judytę, kuzynkę Zofię, kuzynkę Zuzannę, kuzynkę Apolonię i kuzynów Mirosława, Bonifacego, Witolda i Leona.

:-)

Pokój na ziemi braciom i siostrom.

Współczuje Ci rodziców...kalendarzyk nie jest 100% metodą...wystarczy przeziębienie lub zmiana klimatu...gumowym ku***em to mamusia chciała powiedzieć...

#23 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 19:29

Czyja jest ta apteka? Jeżeli należy do fundacji brata Alberta, to zauważam, że fundacja ta, jak każda inna ma prawo do dotacji, grantów czy ulg, z budżetu państwa i samorządów. I skwapliwie z tego prawa korzysta. Podobnie, jak inne, przykościelne fundacje. Konfliktu sumienia nie ma? Zapewne nie ma. Aby był konflikt sumienia, trzeba najpierw mieć sumienie. Jeżeli natomiast jest prywatna, to marnie widzę przyszłość tej apteki. A może o to chodzi? Może apteka narobiła długów więc jej bankructwo "z powodów sumienia" może przeciągnąć sprawę w sądzie?

#24 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 19:33

Masz rację bzzzzyk ! :)
Sam lepiej bym tego nie ujął.
Pozdrawiam serdecznie, hej !

#25 ~tomek23~

~tomek23~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 19:38

niech nie prowadzą też sprzedaży innych leków, bo ktoś może np je przedawkować i spowodować swoją albo kogoś śmierć ... tabletki antykoncepcyjne działają także leczniczo w wielu przypadkach ( czyli tak jak inne leki ) ... bezsensowne; powinni ukarać tę aptekę wysoką karą finansową za takie nastroje!

#26 ~Wieśniak~

~Wieśniak~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 20:26

Apteka ma sprzedawać lekarstwa. Anykoncepcja niczego nie leczy.
Odebranie zezwolenia będzie jawnym bezprawiem.

#27 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 20:38

Apteka ma sprzedawać lekarstwa. Anykoncepcja niczego nie leczy.
Odebranie zezwolenia będzie jawnym bezprawiem.

Z dwoma pierwszymi zdaniami twojego postu się zgadzam :)
Trzecie zdanie Twojego postu jest nieco niezręczne, ponieważ nikt nie zabierze żadnego zezwolenia tej aptece, to oczywiste, bo z jakiego powodu ?

#28 ~Daro~

~Daro~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 20:46

Z dwoma pierwszymi zdaniami twojego postu się zgadzam :)

Skuteczna antykoncepcja ma chronić przed niepożądaną ciążą. Ale to nie wszystko. Antykoncepcja może przeciwdziałać problemom ze zdrowiem. O tym, jakie jeszcze korzyści daje kobiecie, rozmawiamy z ginekologiem dr. n. med. Jackiem Tulimowskim.

http://www.poradnikz...iety_36696.html

#29 ~ksawery~

~ksawery~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:04

Znam tych ludzi, zatrzymali się na etapie ewolucji parę wieków temu,i zaślepieni są w słowa padające do nich z ambony.Od kiedy antykoncepcja jest środkiem wczesnoporonny,? Tak mówiono a latach 70-80 dopóki z medycznego punktu widzenia nikt bezmózgowcom nie wytłumaczył.Jasne, niech się rodzi masa dzieci,mamy wspaniałe instytucje pomocne wielkim rodzinom, a potem dzieci kończą w domu dziecka albo co gorsza giną.To jakaś paranoja,to mała rodzinna apteka i mam nadzieje że im się do skóry dobiorą i sielanka się skończy, jak można być tak ograniczonym i zacofanym, a jak mają wątpliwości etyczne to niech sprzedają dewocjonalnia a nie leki.Czasy liczenia dni i pomiaru temp.w .....dawno się skończyły,totalne zaćmienie umysłu i widac teraz jak to kler potrafi w głowach namieszac, SZOK

#30 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:07

Daro/mgło/gwiazdo/zdziw. itd. itp. przeczytaj jeszcze raz, tylko że tym razem ze zrozumieniem to "na niebiesko" co nam tutaj przytoczyłeś.
Zacytuję ci fragment tego..."Dr. med. Jacek Tulimowski: Jest wiele metod ale takiej idealnej jeszcze nie opracowano." :)
Ponadto piszesz tłustym druczkiem między innymi coś takiego cyt. "Antykoncepcja MOŻE przeciwdziałać problemom ze zdrowiem". Nie wiem o co ci chodzi, ale jeśli chodzi ci między innymi o to że "gumka" może zabezpieczyć przed "jakimś syfem" to i MOŻE może. :D ...ale skuteczniejszą metodą jest przestrzeganie pewnego punktu Dekalogu. ;)
...a jeśli jesteś niewierzącym, to zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości, wiesz co to takiego ?

#31 ~tolerancyjny~

~tolerancyjny~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:09

To inaczej w szpitalu brakuje leku który może szybko i dobrze zapobiec chorobie , albo inaczej potrzebny jest respirator a szpital go nie ma bo dyrektor szpitala zgodnie z przekonaniami jest za naturalna śmiercią , nawet w przypadku wypadku, to może to by było ok?! Prawo polega na tym, że dostęp do takich środków powinien być w każdej aptece bez względu na upodobania religijne, żyjemy w takich czasach , że człowiek powinien mieć dostęp do wszelkich danych możliwości i sam zdecydować czy użyje czy nie. Tolerować możemy przekonania, ale nie łamanie prawa!

Chyba mylisz pojęcia, apteka to bardziej sklep niż szpital. Nikt tu nie łamie prawa.

#32 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:27

Żyjemy w takich czasach, w których dostępne są różne metody antykoncepcji - każdy może znaleźć taką, która odpowiada sumieniu/przekonaniom religijnym i światopoglądowym. I niech tak zostanie, niech każdy odpowiada za siebie. A farmaceuci mający problem ze sprzedażą leków wypisanych na receptę powinni pomyśleć o zmianie zawodu; nie ma po co się męczyć. Moralnie oczywiście :)

#33 ~Emila~

~Emila~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:31

To innych leków tez nie powinni sprzedawać, bo w większych ilościach mogą służyć samobójstwu - co jest niezgodne z nauką kościoła....

#34 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:37

Zasada jest prosta i żadne palkoty ani ligi kobiet tego nie zmienią. Z jednej strony są oburzeni że w tej aptece nie sprzedaje się środków antykoncepcyjnych.
Z drugiej zaś strony są za eutanazją (za zalegalizowaniem uśmiercania starców i kalek). Są za zabijaniem nienarodzonych dzieci w łonie matki, za legalizacją par homosi i (w następnej kolejności ) daniem im prawa do adoptowania dzieci....brrr ! <_<
To skąd nagle u nich taka troska o zapobieganie chorobom, że co, że antykoncepcja ma temu zapobiegać ? ...ech !
To zwyczajne "bicie piany". Jest o nich za cicho ostatnimi czasy i chcą się przypomnieć na siłę, bo spada ich popularność co może spowodować brak zainteresowania ich ugrupowaniami.
Apteka jest prywatna i jak najbardziej ma prawo do tego co sprzedaje, jeśli się to komuś nie podoba to niech zaopatruje się w innej aptece, proste. :)
To trochę tak jak z restauracjami/barami. Może to nie jest najtrafniejsze porównanie, ale mamy wolny rynek i nikt nie będzie nam narzucał co kto ma sprzedawać, o ile oczywiście nie są to zakazane "rzeczy" takie jak narkotyki itp.
Jeśli idziemy do restauracji chińskiej to nie możemy mieć pretensji że nie serwują tam bigosu. Jeśli jesteśmy wegetarianami to nie możemy mieć pretensji do Turka że sprzedaje kebaba itd.itp.
Tacy niby "otwarci/nowocześni" na świat ci od palkota i ligi kobiet, a takich podstawowych rzeczy nie rozumieją.
To zwyczajne bicie piany i robienie medialnego szumu z "byle powodu". Ciekawe z czym wyskoczą następnym razem, obstawiam że zawetują w sejmie o to, żeby w aptekach były wibratory (a najlepiej na receptę). :D ;)

#35 ~Daro~

~Daro~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:45

Zacytuję ci fragment tego..."Dr. med. Jacek Tulimowski: Jest wiele metod ale takiej idealnej jeszcze nie opracowano."

Takie wyrwane z kontekstu cytaty, kieruj raczej do równych intelektem tobie. :)

#36 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:50

Takie wyrwane z kontekstu cytaty, kieruj raczej do równych intelektem tobie. :)

Tobie ? :lol: Toż ja to czynię "kochanieńkij" ! :lol:

Rozumiem, to dla ciebie zbyt "pokrętna logika". ;) :D

#37 ~dgfag~

~dgfag~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:53

ale po co w ogóle sie leczyć, jeśli Bóg zesłał chorobę, to dana osoba, tym bardziej wierząca, nie powinna się leczyć, a przyjąć ten wyrok z należytą pokorą i powagą, bo przecież jeśli Bóg zechce to wyleczy. Nie można przecież w to ingerować.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:58

Zobaczcie teraz ludzie z jakiego powodu oni chcą zwoływać konferencję prasową. Z powodu, że w jednej aptece nie chcą im sprzedać prezerwatyw ?
Najpierw narobili rabanu o krzyż w sejmie, teraz o antykoncepcję. Zważcie na to co oni robią. Czy nie ma większych ważniejszych problemów ? Ludzie nie mają co do gara wrzucić, brakuje im na opłaty czynszu, prądu, gazu, na zeszyty dla dzieci do szkoły, a oni czym się zajmują. Na kogo wy głosowaliście ?

#39 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 22:07

ale po co w ogóle sie leczyć, jeśli Bóg zesłał chorobę, to dana osoba, tym bardziej wierząca, nie powinna się leczyć, a przyjąć ten wyrok z należytą pokorą i powagą, bo przecież jeśli Bóg zechce to wyleczy. Nie można przecież w to ingerować.

Błądzisz "synu" oj błądzisz i to bardzo ! :) Zaiste powiadam ci, nie idz tą drogą, nie idz powiadam ci ! :D
Nie mieszaj do tego Pana Boga bo to grzesz (patrz Dekalog).
Pan wystawia nas często na różne próby, ale dał nam też rozum żeby go używać i "czynić sobie świat poddanym". Udoskonalać go i ulepszać dla nas ludzi (i dla naszego zbawienia oczywiście :D )

Jeśli masz problem ze zrozumieniem tak prostych spraw, a to co piszesz aż tak bardzo cię przerasta, to proponuję ci udaj się do najbliższego księdza, on ci wyjaśni tą "pokrętną logikę" w prosty sposób, żebyś i ty mógł to zrozumieć. :D

#40 ~piesnapis~

~piesnapis~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 22:35

Błądzisz "synu" oj błądzisz i to bardzo ! :) Zaiste powiadam ci, nie idz tą drogą, nie idz powiadam ci ! :D
Nie mieszaj do tego Pana Boga bo to grzesz (patrz Dekalog).
Pan wystawia nas często na różne próby, ale dał nam też rozum żeby go używać i "czynić sobie świat poddanym". Udoskonalać go i ulepszać dla nas ludzi (i dla naszego zbawienia oczywiście :D )

Jeśli masz problem ze zrozumieniem tak prostych spraw, a to co piszesz aż tak bardzo cię przerasta, to proponuję ci udaj się do najbliższego księdza, on ci wyjaśni tą "pokrętną logikę" w prosty sposób, żebyś i ty mógł to zrozumieć. :D

No to dlaczego go nie używasz - podobnie zresztą jak inni katoliccy ortodoksi?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brak słów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych