Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

94 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Madudzik~

~Madudzik~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 03:13

CIEMNOTA.....

#42 ~er~

~er~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:18

Prywaciarz w "wolnym kraju", to niech wybiera co sprzedaje. A ludzie pójdą do konkurencji.

#43 ~Gostek~

~Gostek~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:39

Nie chcą sprzedawać środków, trudno, ich wybór. Przecież to nie jedyna apteka w okolicy więc jeśli ktoś musi kupić to pójdzie do innej. Proste.

#44 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:46

dla tępych męskich tłuków,którzy jedyną drogę antykoncepcji uważąja prezerwatywy wyjaśnie coś,gumki to wy se w kiosku możecie kupić albo na straganie,natomiast kobiety czasami nawet muszą kożystać ze środków hormonalnych.I wszystym tępym jełopom powiem że ja np.muszę bo mam zaburzenia cyklu a za czym idą non stop krawienia więc żaden ograniczony samiec nie będzie mi wmawiał że hormonalne środki antykoncepcyjne to środki wczesnoporonne i nieetyczne,to co ja mam zrobić?wykrwawić się?Najgorsze jełopy się wypowiadają i najgorsza ciemnota,a jak nie jesteście kobietami to się nie wymądrzajcie,proponuje każdemy z was podwiązac sobie nasieniowody i wtedy popierać poczyniania tego aptekarza.Amen

#45 ~MASZEWIAK~

~MASZEWIAK~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:48

Mieszkam w tym mieście od 35 lat, Maszewo ma ok 3,5tys.mieszkańców, tego typu leków nie prowadzi się w tej aptece od ładnych kilku lat, jakoś to nikomu do tej pory nie przeszkadzało, nie rozumiem po co ta afera, chcesz antykoncepcję idziesz do apteki obok i po sprawie.
Dajcie ludziom żyć w zgodzie z ich sumieniem, gdyby nie to że są katolikami nikt by sie tym nie zainteresował, to bardziej nagonka na kościół niż na aptekę. Przykre ale prawdziwe. :(

#46 ~tadek~

~tadek~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 07:56

to nich dewocjonalnia sprzedaja a nie leki, co ten kościół z luźdzmi robi - masakra

#47 ~sound~

~sound~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:05

Szanawny internauto o nicku "serdeczny przyjaciel". Otóż, prezerwatywa jest "produktem medycznym" czy czymś takim w rozumieniu prawa farmaceutycznego skoro jest sprzedawana także w aptece. Poczekajmy na odpowiedź tych organów, które mają zająć się skargą.

#48 ~sound~

~sound~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:05

Szanawny internauto o nicku "serdeczny przyjaciel". Otóż, prezerwatywa jest "produktem medycznym" czy czymś takim w rozumieniu prawa farmaceutycznego skoro jest sprzedawana także w aptece. Poczekajmy na odpowiedź tych organów, które mają zająć się skargą.

#49 ~maszewiak~

~maszewiak~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 09:41

Coś mi się nie zgadza w tym artykule, NFZ nie może cofnąć pozwolenia na sprzedaż leków, jedynie nie wypłacić refundacji za leki refundowane, natomiast leki antykoncepcyjne o których jest mowa są lekami pełnopłatnymi, pozwolenie takie może cofnąc tylko INSPEKCJA NADZORU FARMACEUTYCZNEGO, albo ktoś tu kłamie albo nie ma pojęcia o czym pisze. Leki refundowane hormonalne są w tej aptece sprzedawane.

#50 ~kama~

~kama~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:20

To, że apteka nie sprzedaje prezerwatyw to pryszcz. Znaczącym problemem jest nie realizowanie recept na ktorych są wypisane środki antykoncepcyjne, często i gęsto jako terapia hormonalna przy leczeniu jajników. Tym samym aptekarz podważa djagnozę lekarza specjalist i naraża zdrowie pacjęta. Z pewnością znajda się osoby które podniosa larum, że można inaczej leczyć możei można, ale ja bardzie wierze lekarzowi który mnie badał niż aptekarzowi, przed którym nie będę rozkładać nóg na potwierdzenie mojej przypadłości i zaspokojenia jego (watpliwego) sumienia. Idąc do apteki chcę zrealizować recepę, idąc do mięsnego chce kupić mięso, a w monopolowym alkohol,wysyłając dziecko do szkoły chcę żeby uczylo się zgodnie z obowiazujacym programem i guzik mnie obchodzi, że pani w mięsnym jest wegetarjanka , pan w monopolowym abstynętem, a nauczycielka w szkole jest żydówką która obchodzi Hanukę a nie Boże Narodzenie. W myśl tej zasady każda z tych osób powinna odmówić wykonania swoich obowiązków ze względów etycznych.

#51 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:39

KAMA nie znasz się na lekach, leki antykoncepcyjne mają we wskazaniach doustna antykoncepcja ( cilest,yasmin, yasminelle, marvelon i inne), natomiast leki hormonalne o których mówisz to leki refundowane (diane, syndi, microgynon, sylvie,....) a jak się nie znasz to nie obrażaj ludzi których to dotyczy!

#52 ~kama~

~kama~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 11:35

Nie muszę znać sie na lekach aż tak dogłębnie jak "ania". W swojej wypowiedzi nie obraziłam personalnie żadnej osoby. Próbuję jedynie pokazać, że w każdym zawodzie możemy spotkać się z osobami dla których rzeczy dla nas normalne dla nich są nie etyczne np. Jak mozna jeść mięso? Przecież mordujemy zdrowe zwierzęta, a białko potrzebne do życia mozemy znaleźć w warzywach. Dlatego jeżeli macie wykonywać zawód wbrew własnemu sumieniu to proponuję dopisać Apteka Ziołowa i nikt nie przyjdzie tam po leki tylko po herbatki.
P.S.A nie ma leków antykoncepcyjnych hormonalnych i refundowanych? Te leki nie moga działać wczesnoporonnie? Te leki sa sprzedawane w tej aptece? To gdzie ta konsekwencja wzglendem etyki?

#53 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:32

Jestem za wprowadzeniem takich zakazów we większości aptek. Za przestrzeganie klauzuli sumienia człowiek może iść siedzieć a za zbeszczeszczenie znaku, symbolu, wyznania, czyichś ideałów nie? Doda i Nergal czują się świetnie i się nie zanosi na zmianę wyroku. Więc po co jest to prawo jak się go nie przestrzega?

#54 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 14:13

Szanawny internauto o nicku "serdeczny przyjaciel". Otóż, prezerwatywa jest "produktem medycznym" czy CZY CZYMŚ TAKIM w rozumieniu prawa farmaceutycznego skoro jest sprzedawana także w aptece. Poczekajmy na odpowiedź tych organów, które mają zająć się skargą.

To jest tym produktem medycznym ? Czy nie jest tym produktem medycznym, a może jest tylko "czymś takim".
Masz rację, poczekamy zobaczymy. Jednakże nie o to się tutaj rozchodzi, prezerwatywa to tylko przykład pierwszy z brzegu.
Czy zatem jeśli prezerwatywy to "produkt medyczny" :lol: , to dlaczego sprzedaje się je też nie tylko w aptekach ? ...w kioskach, na stacjach paliw, ba, nawet w toaletach hipermarketów widziałem specjalne maszyny powieszone na ścianach gdzie można kupić takowe "produkty medyczne", ba nawet są one w wielu smakach/kształtach i kolorach...."samo zdrowie" ! :lol: :P

#55 ~tadek~

~tadek~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 15:36

Tadziu, zaintrygowałeś mnie bardzo. :blink:
Napisz proszę co ten Kościół z ludzmi takiego robi że aż jest "masakra". :D

Masakra tadziu, to jest wtedy jak zabijają nienarodzone dziecko w łonie matki. Widziałeś kiedyś takie rozczłonkowane ciało małego dziecka ? TO JEST MASAKRA !!! :angry:

kolejny zacofany, my mówimy o antykoncepcji a nie o aborcji, czy znana ci jest różnica czy nawtykano ci takich pierdół że antykoncepcja to środek wczesno poronny o czym się mówi w kazanich?Wtykają tym zacofanym biedaków banały(a potrafiaw końcu są odpowiednio wykształceni aby ludziom ciemnotę wciskac) Antykoncepcja to zapobieganie zaplodnieniu a nie wywołanie poronienia,poczytaj na necie, dokształć się troche i nie wyjeżdzaj z tekstem o rozczłonkowym ciele bo się osmieszasz,nie ma nic gorszego jak pisanie w temacie o którym nie ma się bladego pojęcia,widać że z wyształeceniem to u ciebie kiepściutko....aaa i jeszcze jedno,popularnym środkiem jest spirala antykoncepcyjna, i teraz pewnie usłysze że zabija ona płód hehehe, ciemnogród

#56 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 19:53

Skoro nie ma sumienia żeby sprzedawać środki antykoncepcyjne to niech przestanie być farmaceutą i wszystko w temacie.
Ponadto zgadzam się z wypowiedzią Tadka.

#57 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 21:55

Tadek, racja, ja słyszłam inntą wersję działania spirali - jest sekator obcinający plemnikom ogonki,co te chłopy potarfią wymyśleć :D

#58 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 22:29

Mam pytanie - już raz postawione. Skoro ta apteka znana jest od lat, że środków antykoncepcyjnych nie sprzedaje, to dlaczego zrobiła się teraz awantura w tej kwestii? O co naprawdę właścicielom chodzi? O rozgłos? Czy może dlatego, że apteka stoi na skraju bankructwa więc jej właściciel umyślił sobie, że robiąc z siebie "prześladowanego z powodu sumienia" spowoduje, że włączą się właściwe czynniki i apteka otrzyma dofinansowanie? To może się udać, w zależności od struktury długu.
Są w Polsce żydowskie i muzułmańskie jadłodajnie. Tylko, że nie trzeba być żydem czy muzułmaninem, by zjeść tam posiłek. Czyli - ortodoksyjny żyd nie zje posiłku w restauracji dla gojów ale goja nikt z koszernej restauracji nie wyrzuci. Mogą zatem być apteki dla ortodoksyjnych katolików ale niech prawdziwy katolik, będąc w potrzebie, nie szuka w innych aptekach środków, których sprzedaży odmawiają mu "jego" apteki. Odwrotnie - apostata może plaster na odciski w takiej aptece kupić. Pytanie - kto i z jakich środków będzie to finansować?

#59 ~Pat11~

~Pat11~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 23:01

a odmówienie komuś środków do atykoncepcji jest według Ruchu Palikota większym grzechem niż prowadzenie ludzi do NARKOMANII??? Najwidoczniej tak. Zresztą są sprawy bardziej istotniejsze, niestety tym że ludzie do garka nie mają co włożyć nikt się nie zajmię.

#60 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 23:07

Tadziu ! Ja pytałem cię o jaką "masakrę" ci chodzi ( z tym Kościołem) ? :blink:
Ty zaś zacząłeś przypisywać mi coś czego nie napisałem, tadziulu drogi, czytaj że posty innych ze zrozumieniem, bo się wywewnętrzniłeś tym razem nie w temacie i bardzo niepotrzebnie rzucasz inwektywami. Gości których chcesz sobie powyzywac szukaj gdzie indziej, ale nie na forum. ;)
Ja też cię bardzo serdecznie pozdrawiam. Napij się melisy, to powinno ukoić twoje skołatane nerwy. :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brak słów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych