Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

94 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~ola87~

~ola87~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 23:11

Każdy ma prawo podejmować decyzje w oparciu o swoje wartości przecież żyjemy chyba w wolnym kraju nikt nie ma prawa nam czegoś narzucać jak ktoś chce środki antykoncepcyjne to niech idzie do innej apteki.

#62 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 23:31

1. Mam pytanie - już raz postawione. Skoro ta apteka znana jest od lat, że środków antykoncepcyjnych nie sprzedaje, to dlaczego zrobiła się teraz awantura w tej kwestii?
2. O co naprawdę właścicielom chodzi? O rozgłos?
3. Czy może dlatego, że apteka stoi na skraju bankructwa więc jej właściciel umyślił sobie, że robiąc z siebie "prześladowanego z powodu sumienia" spowoduje, że włączą się właściwe czynniki i apteka otrzyma dofinansowanie? To może się udać, w zależności od struktury długu.
4. Są w Polsce żydowskie i muzułmańskie jadłodajnie. Tylko, że nie trzeba być żydem czy muzułmaninem, by zjeść tam posiłek. Czyli - ortodoksyjny żyd nie zje posiłku w restauracji dla gojów ale goja nikt z koszernej restauracji nie wyrzuci.
5. Mogą zatem być apteki dla ortodoksyjnych katolików ale niech prawdziwy katolik, będąc w potrzebie, nie szuka w innych aptekach środków, których sprzedaży odmawiają mu "jego" apteki.
6.Odwrotnie - apostata może plaster na odciski w takiej aptece kupić. Pytanie - kto i z jakich środków będzie to finansować?

1. Właśnie ?!?!
Moim zdaniem to "bicie piany" przez lewackie "partie", którym brakuje już tematów do tego aby było o nich nieco głośniej. Jak to się mówi... "tonący brzytwy się chwyta", niewiele im to pomoże, ale łatwiej bedzie im (tym "partiom") odchodzić w zapomnienie. Nie będą mieli do siebie pretensji że nie "działali". :D
2. Nie sądzę i ty to też wiesz zdziwiony. Zwyczajnie mieli już dosyć ciągłego pytania się o te antykoncepcyjne "atrybuty". Dlatego wywiesili tą kartkę i już. Niestety, albo stety, dostrzegli to lewacy i postanowili działać, działać !!! ...aż nawet nie omieszkali powiadomić o tym prasy, nie wiedzieć czemu ?! ;) :lol:
3. Drogi Sherloku Holmes (czyt. zdziwiony) nie idz tą drogą powiadam ci. :D
Nie każdy kto wywiesza taką wiadomość to bankrut i kombinator. Twoje przypuszczenia to tylko twoje przypuszczenia i nic więcej.
Chciałeś zabłysnąć, a wyszło jak zwykle....czyli pudło ! ;)
4. Amen ! Jak miło mi jest się z tobą zgadzać. :)
5. Ponownie błądzisz, coś ci się znów pomieszało, a tak ładnie pisałeś ( w punkcie 4).
6. Któż to wie ? Pewnie zostanie tak jak jest.
"Bicie piany" się skończy, a lewackie "bojówki" będą szukać innego dalszego punktu zaczepiania.
Nie ważne czy ma to komuś służyć czy też nie, ważne żeby było o nich głośno. ;)

:)

#63 ~tadek~

~tadek~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 09:05

Tadziu ! Ja pytałem cię o jaką "masakrę" ci chodzi ( z tym Kościołem) ? :blink:
Ty zaś zacząłeś przypisywać mi coś czego nie napisałem, tadziulu drogi, czytaj że posty innych ze zrozumieniem, bo się wywewnętrzniłeś tym razem nie w temacie i bardzo niepotrzebnie rzucasz inwektywami. Gości których chcesz sobie powyzywac szukaj gdzie indziej, ale nie na forum. ;)
Ja też cię bardzo serdecznie pozdrawiam. Napij się melisy, to powinno ukoić twoje skołatane nerwy. :)

Masakra tadziu, to jest wtedy jak zabijają nienarodzone dziecko w łonie matki. Widziałeś kiedyś takie rozczłonkowane ciało małego dziecka ? TO JEST MASAKRA !!! :angry:

to są twoje słowa .............a to ze próbujesz nadrobić brak swojej inteligencji słowami nic ci nie da a wyzywanie? niby kogo i czego, no chyba że nazywam rzeczy po imieniu i to cie drażni?To teraz w miarę po ludzku wytłumacze ci co znaczy masakra- to jest to co robi RM i kler z mózgów prostych ludzi - czyli jedna wielka galarete -jak masz dac na tace 10 zł to nie dawaj wcale,takiej pomocy nie potrzebujemy - słowa z kazania podczas mszy, do samotnej matki - trzeba wspomoc kościół - podajac jej koperte na kolędzie i wiedząc że kobieta straciła pracę, jest mnóstwo takich sytuacji ,mojej żonie w ramach antykoncepcji radzili wkładac sobie codziennie termometr- i to jest normalne???? Nie zapominaj panie mądralo że kler kończy studia psychologi po to właśnie aby takim jak ty mieszać we łbach i gadac dyrdymały że antykoncepcja to aborcja,a miesiączka to poronienie.Polecam udać się do dobrego psychiatry a ja jak bede chciał się wyżyć to wskoczę do łożka do żonki która stosuję antykoncepcje , hmmm, jak tu ktoś napisał - gilotynkę która ucina ogonki plemnikom i robi poronienia .Pozdro średniowieczu

#64 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 10:40

Masakra tadziu, to jest wtedy jak zabijają nienarodzone dziecko w łonie matki. Widziałeś kiedyś takie rozczłonkowane ciało małego dziecka ? TO JEST MASAKRA !!! :angry:

to są twoje słowa .............a to ze próbujesz nadrobić brak swojej inteligencji słowami nic ci nie da a wyzywanie? niby kogo i czego, no chyba że nazywam rzeczy po imieniu i to cie drażni?To teraz w miarę po ludzku wytłumacze ci co znaczy masakra- to jest to co robi RM i kler z mózgów prostych ludzi - czyli jedna wielka galarete -jak masz dac na tace 10 zł to nie dawaj wcale,takiej pomocy nie potrzebujemy - słowa z kazania podczas mszy, do samotnej matki - trzeba wspomoc kościół - podajac jej koperte na kolędzie i wiedząc że kobieta straciła pracę, jest mnóstwo takich sytuacji ,mojej żonie w ramach antykoncepcji radzili wkładac sobie codziennie termometr- i to jest normalne???? Nie zapominaj panie mądralo że kler kończy studia psychologi po to właśnie aby takim jak ty mieszać we łbach i gadac dyrdymały że antykoncepcja to aborcja,a miesiączka to poronienie.Polecam udać się do dobrego psychiatry a ja jak bede chciał się wyżyć to wskoczę do łożka do żonki która stosuję antykoncepcje , hmmm, jak tu ktoś napisał - gilotynkę która ucina ogonki plemnikom i robi poronienia .Pozdro średniowieczu

Miesiączka to nie poronienie. przecież to nie choroba. To ty ciemnogród wciskasz

#65 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 10:55

1. Masakra tadziu, to jest wtedy jak zabijają nienarodzone dziecko w łonie matki. Widziałeś kiedyś takie rozczłonkowane ciało małego dziecka ? TO JEST MASAKRA !!! :angry:
to są twoje słowa .............

2. a to ze próbujesz nadrobić brak swojej inteligencji słowami nic ci nie da a wyzywanie? niby kogo i czego, no chyba że nazywam rzeczy po imieniu i to cie drażni?

3. To teraz w miarę po ludzku wytłumacze ci co znaczy masakra- to jest to co robi RM i kler z mózgów prostych ludzi - czyli jedna wielka galarete -jak masz dac na tace 10 zł to nie dawaj wcale,takiej pomocy nie potrzebujemy - słowa z kazania podczas mszy, do samotnej matki - trzeba wspomoc kościół - podajac jej koperte na kolędzie i wiedząc że kobieta straciła pracę, jest mnóstwo takich sytuacji

4....mojej żonie w ramach antykoncepcji radzili wkładac sobie codziennie termometr- i to jest normalne????

5. Nie zapominaj panie mądralo że kler kończy studia psychologi po to właśnie aby takim jak ty mieszać we łbach i gadac dyrdymały że antykoncepcja to aborcja,a miesiączka to poronienie.

6. Polecam udać się do dobrego psychiatry a ja jak bede chciał się wyżyć to wskoczę do łożka do żonki która stosuję antykoncepcje , hmmm, jak tu ktoś napisał - gilotynkę która ucina ogonki plemnikom i robi poronienia

7.Pozdro średniowieczu

1. Tak, to są moje "słowa". Szkoda że tego nie rozumiesz.

2. Ciekawe spostrzeżenie ( z tym nadrabianiem), nigdy w ten sposób nie myślałem. Skoro jednak to dostrzegłeś, to coś w tym musi być, może oceniasz ludzi wedle siebie samego ? Dlatego tak sądzisz o mnie, to twoja opinia. Ja nie muszę się z nią wcale zgodzić. :D To i też nie podzielam twojego poglądu w tej kwestii. :P
W kwestii drażnienia też się z leksza mylisz, ale co tam, nie będę się ci tłumaczył z tego, bo i po co. :)

3. O ! Nie obiecuj, nie obiecuj ! Zawsze jednak możesz próbować, może uda ci się napisać coś cyt. "w miarę po ludzku", bo jak do tej pory to nYNdza z tym twoim pisaniem.
Temat "kulego/kuleżanko" jest o aptece, w której nie chcą sprzedawać tego czego nie chcą. Mają swoje powody i prawo do tego. Ty zaś piszesz nam tutaj coś o klerze, o Radiu Maryja i o wielkiej galarecie.
Czy ty aby jesteś tadziulu drogi przy zdrowych zmysłach ? :blink:
Nie przyszło ci do głowy że właścieciel tejże apteki może być osobą niewierzącą ? Nie przyszło ci do głowy że właściciel tej apteki nie słucha Radia Maryja i nie ma nic wspólnego z żadną wiarą ?! Tak trudno ci jest to pojąć ?
Ty wciąż o tym samym (zdziw.) piszesz i sprowadzasz wszystko do jednego, do chorej nienawiści do Kościoła i wiary.
Gdzie, pytam się gdzie jest napisane w tym artykule, albo na tej powieszonej kartce że właściciel nie sprzedaje "tychże rzeczy" bo jest wierzący, albo nie zgadza się (ta sprzedaż) z nauką Kościoła ?! Gdzie tadziulu drogi, gdzie ?
Czytaj artykuły ze zrozumieniem i nie dodawaj do każdego artykułu komentarza, który tak się ma jak wół do karety. Owszem Kościół ma swoje zdanie w tym temacie, ale co to ma wspólnego z tym artykułem ?

Pisz w temacie a nie piszesz o kolędzie i kopertach. Każdy daje ile chce, każdego wolna wola. Masz chu..we doswiadczenia, albo nie wiesz o czym piszesz tadziulu. Ponieważ ja znam księży którzy chodząc po kolędzie biorą od jednych koperty, ale jak widzą biedę w jakimś domu to dają taką kopertę takiej rodzinie. Szkoda że o tym nie wiesz tadziulu drogi, wracajmy jednak do tematu. :)

4.... i co ? Wkładała sobie ? :D O czym ty piszesz ? Kto jej tak kazał, tylko pisz prawdę i nie kłam, bo ci nos rośnie Pinokio.

5. Nie na temat, pisz w temacie. Twój pogląd o tym, w jakim celu kler kończy studia to twój pogląd i jest on baaardzo błędny.

6. Komu to polecasz ? Ze swojego doświadczenia to piszesz ? ...cóż, każdy ma jakieś problemy, ale twoje problemy z psychiką mnie nie interesują. Udaj się tam gdzie polecasz i już, na forum nie uleczysz swoich dolegliwości.
Jak chcesz się jeszcze bardziej "wyżyć", to zawsze możesz włożyć "między drzwi" i laczkiem go. :lol:
Wtedy nie będziesz musiał sie martwić o żadną antykoncepcję, ani o tak zwaną niepożądaną ciążę.

7. Również bardzo serdecznie cię pozdrawiam, "nowoczesny człowieku". :)

#66 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:00

1. Tak, to są moje "słowa". Szkoda że tego nie rozumiesz.

2. Ciekawe spostrzeżenie ( z tym nadrabianiem), nigdy w ten sposób nie myślałem. Skoro jednak to dostrzegłeś, to coś w tym musi być, może oceniasz ludzi wedle siebie samego ? Dlatego tak sądzisz o mnie, to twoja opinia. Ja nie muszę się z nią wcale zgodzić. :D To i też nie podzielam twojego poglądu w tej kwestii. :P
W kwestii drażnienia też się z leksza mylisz, ale co tam, nie będę się ci tłumaczył z tego, bo i po co. :)

3. O ! Nie obiecuj, nie obiecuj ! Zawsze jednak możesz próbować, może uda ci się napisać coś cyt. "w miarę po ludzku", bo jak do tej pory to nYNdza z tym twoim pisaniem.
Temat "kulego/kuleżanko" jest o aptece, w której nie chcą sprzedawać tego czego nie chcą. Mają swoje powody i prawo do tego. Ty zaś piszesz nam tutaj coś o klerze, o Radiu Maryja i o wielkiej galarecie.
Czy ty aby jesteś tadziulu drogi przy zdrowych zmysłach ? :blink:
Nie przyszło ci do głowy że właścieciel tejże apteki może być osobą niewierzącą ? Nie przyszło ci do głowy że właściciel tej apteki nie słucha Radia Maryja i nie ma nic wspólnego z żadną wiarą ?! Tak trudno ci jest to pojąć ?
Ty wciąż o tym samym (zdziw.) piszesz i sprowadzasz wszystko do jednego, do chorej nienawiści do Kościoła i wiary.
Gdzie, pytam się gdzie jest napisane w tym artykule, albo na tej powieszonej kartce że właściciel nie sprzedaje "tychże rzeczy" bo jest wierzący, albo nie zgadza się (ta sprzedaż) z nauką Kościoła ?! Gdzie tadziulu drogi, gdzie ?
Czytaj artykuły ze zrozumieniem i nie dodawaj do każdego artykułu komentarza, który tak się ma jak wół do karety. Owszem Kościół ma swoje zdanie w tym temacie, ale co to ma wspólnego z tym artykułem ?

Pisz w temacie a nie piszesz o kolędzie i kopertach. Każdy daje ile chce, każdego wolna wola. Masz chu..we doswiadczenia, albo nie wiesz o czym piszesz tadziulu. Ponieważ ja znam księży którzy chodząc po kolędzie biorą od jednych koperty, ale jak widzą biedę w jakimś domu to dają taką kopertę takiej rodzinie. Szkoda że o tym nie wiesz tadziulu drogi, wracajmy jednak do tematu. :)

4.... i co ? Wkładała sobie ? :D O czym ty piszesz ? Kto jej tak kazał, tylko pisz prawdę i nie kłam, bo ci nos rośnie Pinokio.

5. Nie na temat, pisz w temacie. Twój pogląd o tym, w jakim celu kler kończy studia to twój pogląd i jest on baaardzo błędny.

6. Komu to polecasz ? Ze swojego doświadczenia to piszesz ? ...cóż, każdy ma jakieś problemy, ale twoje problemy z psychiką mnie nie interesują. Udaj się tam gdzie polecasz i już, na forum nie uleczysz swoich dolegliwości.
Jak chcesz się jeszcze bardziej "wyżyć", to zawsze możesz włożyć "między drzwi" i laczkiem go. :lol:
Wtedy nie będziesz musiał sie martwić o żadną antykoncepcję, ani o tak zwaną niepożądaną ciążę.

7. Również bardzo serdecznie cię pozdrawiam, "nowoczesny człowieku". :)

Bardzo błędny pogląd (ad. 5), a pomysł z włożeniem (języka) między drzwi polecam wszystkim, którzy w takich słowach obgadują Kościół. Bez niego byś nie pisał dziś po polsku!!!!

#67 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:03

Zastanawiające, dlaczego ta apteka w ogóle sprzedaje jakiekolwiek medykamenty! Każdy wierzący, obyty w Piśmie katolik powinien wiedzieć, że to, co niedouczeni lewacy nazywają chorobą, jest częścią wielkiego planu Boga. Zamiast gnać do lekarza (co on się tam zna, konował jeden!) praktykujący katolik z pokorą winien przyjąć wyrok! Kościół w swej wielowiekowej mądrości zawsze zabraniał występowania przeciw wyrokom Opatrzności, nawet próby ich przewidzenia traktował jako bluźnierstwo i grzech. Zatem tradycjonaliści winni zaopatrzyć się we właściwe relikwie, szczególnie zasobne w uświęcający dar łaski. Nie powinno być podziału na zasobnych czy biednych - dostęp do łaski ulgi w cierpieniu stosowny święty http://niewiarygodne...riazdjecie.html winien wybłagać u Boga swym wstawiennictwem każdemu. Do starych relikwii - i tych o szczególnej mocy, jak napletek Jezusa czy szczebel z drabiny, która śniła się Jakubowi można dołączyć nowe. Jak to: fragment prezydenckiego samolotu, fragmenty odzieży bł. JPII Szczególną moc łaski powinny mieć złote zęby, pozyskane przy ekshumacjach grobów polskich oficerów. Zęby te "zabezpieczyła" polska strona tak skutecznie, że do dziś nie wiadomo, co się z nimi stało.
Nie rozumiem zatem swoistego minimalizmu i ograniczenia się do środków anty. Jak już iść, to na całość!
P.S. Apteki sprzedają także podpaski menstruacyjne. Te, w katolickiej wersji powinny być czarne, z nadrukiem krzyża i zamieszczoną modlitwą za zmarłych. Zaś kupująca powinna mieć zadaną pokutę. Powinna też wyróżniać się strojem, do czasu, aż dostąpi uświęcającego stanu macierzyństwa.

#68 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:14

Bardzo błędny pogląd (ad. 5), a pomysł z włożeniem (języka) między drzwi polecam wszystkim, którzy w takich słowach obgadują Kościół. Bez niego byś nie pisał dziś po polsku!!!!

Gosiu! Tu nie chodzi o język! "Serdecznemu przyjacielowi" przypomniały się jego nastoletnie czasy, gdy tą metodą: "między drzwi i laczkiem go" rozładowywał swe napięcie seksualne. Towarzyszący tej czynności ból miał wytworzyć odruch warunkowy i odstręczyć od prób podjęcia współżycia seksualnego. Tradycyjne "rękodzielnictwo" miało powodować uwiąd rdzenia kręgowego i obłęd. To chłopięca wersja straszenia dziewczyn bólem towarzyszącym defloracji. Wszystko znosił święty sakrament małżeństwa.

#69 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:22

Cóż, to bardzo smutne, ten twój post zdziwiony. :(
Nie będę się zniżał do takiego (niskiego) poziomu, wybacz, nie potrafię.
Pozostawię ten twój post bez komentarza. Pamiętaj że post świadczy o jego autorze. Jak ty się czujesz pisząc coś podobnego ?! Tylko nie odpowiadaj lepiej, bo mogę jeszcze bardziej się zmartwić twoim stanem zdrowia. :(
Pozdrawiam cię i życzę ci zdrowia przede wszystkim.

#70 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 19:45

Uważam że zdziwionemu nawet już dobry lekarz nie pomoże. W jego przypadku należałoby pomyśleć raczej o egzorcyzmach. :lol:

Swoim poprzednim postem chciałem się odnieść do postu # 72, ale nie zdążyłem jak widać. Po tym strasznym poście # 72 szybko nastąpił następny # 73, też w podobnym stylu "szamba".
Czyżby faktycznie do tego już doszło ? Do tego że "puściły mu wszystkie zawory" :D i lewituje przed monitorem (sapiąc, śliniąc się i przeklinając) pisząc te okropności będąc w opętańczym amoku ? :blink: To tak jak w tym filmie "Egzorcysta", podobnie jak z tą biedną dziewczynką opętaną przez diabła. :huh:
Może faktycznie potrzebny jest tutaj jakiś dobry egzorcysta. :unsure:
Ja jednak na początek proponuję go nie zaczepiać w myśl zasady ..."do byka nie podchodz od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodz wcale" o ! :D
Niech sobie pisze co tam uważa za słuszne. Miejmy nadzieję że wkrótce trochę ochłonie i przestanie ubliżać na forum.
Miłego wieczoru . :)

#71 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 22:21

Swoim poprzednim postem chciałem się odnieść do postu # 72, ale nie zdążyłem jak widać. Po tym strasznym poście # 72 szybko nastąpił następny # 73, też w podobnym stylu "szamba".
Czyżby faktycznie do tego już doszło ? Do tego że "puściły mu wszystkie zawory" :D i lewituje przed monitorem (sapiąc, śliniąc się i przeklinając) pisząc te okropności będąc w opętańczym amoku ? :blink: To tak jak w tym filmie "Egzorcysta", podobnie jak z tą biedną dziewczynką opętaną przez diabła. :huh:
Może faktycznie potrzebny jest tutaj jakiś dobry egzorcysta. :unsure:
Ja jednak na początek proponuję go nie zaczepiać w myśl zasady ..."do byka nie podchodz od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodz wcale" o ! :D
Niech sobie pisze co tam uważa za słuszne. Miejmy nadzieję że wkrótce trochę ochłonie i przestanie ubliżać na forum.
Miłego wieczoru . :)

Ty się nie martw o mnie, poradzę sobie. Co do egzorcyzmów - jakoś mało skuteczni a przecież - znajdziesz tu: http://www.fronda.pl..._madonny_22854/ . Pytałeś już o to, masz tu odpowiedź.
Moja kpiąca wypowiedź dotyczyła trochę innej, niż to odczytałeś, sprawy. Takie było kiedyś stanowisko Kościoła, czego można znaleźć przykłady w pracach Ojców i Doktorów Kościoła. Tylko, że to było 1000 lat temu. Podczas wypraw krzyżowych Europa poznała osiągnięcia medycyny arabskiej, która stała o kilka poziomów wyżej od "światłej" europejskiej. Chociaż nie uniknięto błędów, pchnęło to myśl ludzką mocno do przodu. Dziś historia zatoczyła koło. Oto ortodoksyjni muzułmanie, których symbolem - błędnie - są talibowie, odrzucają "wynalazki diabła" w postaci osiągnięć medycyny i nakazują poddawać się woli Allaha. Tam, gdzie sprawują władzę, czyli na coraz większym obszarze świata ograniczają a nawet wręcz uniemożliwiają (Nigeria, Czad, Sudan, Afganistan) dostęp do medycyny, higieny, oświaty i edukacji. Nie zaprzeczysz, że dziś Islam, właśnie w swej zamkniętej, pierwotnej formie zdobywa coraz więcej wyznawców. Ich siłą jest właśnie osobisty przykład. Nie rozdzielają "włosa na czworo", nie gdybają. Krótko - tak - tak, nie - nie. Czego wymagają od innych, stosują do siebie. Są tacy, którym się to podoba. Ksiądz, który poucza o ubóstwie przez okno luksusowego samochodu, polityk, który bredzi coś o wartościach chrześcijańskich a ma drugą (albo trzecią) żonę a wobec poprzedniej i dzieci z tego związku postępuje jak ostatnia kanalia - wiarygodny nie jest. Przykładu także nie daje. Nie ustawy, nie policyjne metody ale ciężka praca może spowodować, że ludzie odnajdą w religii jakąś motywację. Pisałem o teologii wyzwolenia czyli Kościele Walczącym. Udałeś - jak zwykle, że nie rozumiesz, o czym piszę. Papież JPII uznał teologię wyzwolenia za herezję. Miał takie prawo - ja tego nie kwestionuję. Tylko, że coraz więcej księży, zwłaszcza pracujących w islamizujących się w zastraszającym tempie krajach Afryki czy Azji - oględnie i aluzyjnie - mówi, że to był błąd.
Pojąłeś? Ja na tym forum czasami się wygłupiam, w groteskowy sposób parodiując czyjeś wypowiedzi. Ale niektórzy każą się traktować poważnie. Rozdźwięku, pomiędzy tym co robią a tym co głoszą - udają, że nie ma. Kogoś śmieszy i bulwersuje, że marksista chce iść na Pochód Pierwszomajowy, nie jest przeciwnikiem aborcji. A ja pytam - dlaczego katolik nie idzie na pielgrzymkę a aborcję załatwia za granicą?
Cyt.: "do byka nie podchodz od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodz wcale" - cytuję ale błędy zostawiam. Tego zwrotu uzywał "Wojciech Cejrowski". Pytałem jego, zapytam ciebie: skoro radzisz nie podchodzić do idioty - to - zakładając, że stosujesz swe rady do siebie - jak ty ze sobą wytrzymujesz? Nawet schizofrenia ma swe granice!

#72 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2012 - 22:57

Zasada jest prosta i żadne palkoty ani ligi kobiet tego nie zmienią. Z jednej strony są oburzeni że w tej aptece nie sprzedaje się środków antykoncepcyjnych.
Z drugiej zaś strony są za eutanazją (za zalegalizowaniem uśmiercania starców i kalek). Są za zabijaniem nienarodzonych dzieci w łonie matki, za legalizacją par homosi i (w następnej kolejności ) daniem im prawa do adoptowania dzieci....brrr ! <_<
To skąd nagle u nich taka troska o zapobieganie chorobom, że co, że antykoncepcja ma temu zapobiegać ? ...ech !
To zwyczajne "bicie piany". Jest o nich za cicho ostatnimi czasy i chcą się przypomnieć na siłę, bo spada ich popularność co może spowodować brak zainteresowania ich ugrupowaniami.
Apteka jest prywatna i jak najbardziej ma prawo do tego co sprzedaje, jeśli się to komuś nie podoba to niech zaopatruje się w innej aptece, proste. :)
To trochę tak jak z restauracjami/barami. Może to nie jest najtrafniejsze porównanie, ale mamy wolny rynek i nikt nie będzie nam narzucał co kto ma sprzedawać, o ile oczywiście nie są to zakazane "rzeczy" takie jak narkotyki itp.
Jeśli idziemy do restauracji chińskiej to nie możemy mieć pretensji że nie serwują tam bigosu. Jeśli jesteśmy wegetarianami to nie możemy mieć pretensji do Turka że sprzedaje kebaba itd.itp.
Tacy niby "otwarci/nowocześni" na świat ci od palkota i ligi kobiet, a takich podstawowych rzeczy nie rozumieją.
To zwyczajne bicie piany i robienie medialnego szumu z "byle powodu". Ciekawe z czym wyskoczą następnym razem, obstawiam że zawetują w sejmie o to, żeby w aptekach były wibratory (a najlepiej na receptę). :D ;)

A teraz zapoznaj się z prawem farmaceutycznym, któremu podlegają apteki. Jeśli w aptece nie ma leku, na który masz receptę to apteka MA OBOWIĄZEK ten lek dla ciebie sprowadzić. To nie sklep.

#73 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 06:55

A teraz zapoznaj się z prawem farmaceutycznym, któremu podlegają apteki. Jeśli w aptece nie ma leku, na który masz receptę to apteka MA OBOWIĄZEK ten lek dla ciebie sprowadzić. To nie sklep.

Mylisz się aga i masz "błędne dane". :) Nie ma takiego prawa o którym piszesz. Aptekarz może odesłać cię do innej apteki, a ty zrobisz jak zechcesz.
To nie sklep i w tym cały myk. ;)
Uważasz że pan/pani właściciel tejże apteki celowo i świadomie łamałby prawo ? Uważasz że sam na siebie "kręciłby stryczek" pisząc taką informację na kartce ?!
Wybacz, ale pan/pani właściciel zapewne lepiej zna się na "prawie farmaceutycznym" niż przykładowa aga z forum. :P

#74 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 09:16

Mylisz się aga i masz "błędne dane". :) Nie ma takiego prawa o którym piszesz. Aptekarz może odesłać cię do innej apteki, a ty zrobisz jak zechcesz.
To nie sklep i w tym cały myk. ;)
Uważasz że pan/pani właściciel tejże apteki celowo i świadomie łamałby prawo ? Uważasz że sam na siebie "kręciłby stryczek" pisząc taką informację na kartce ?!
Wybacz, ale pan/pani właściciel zapewne lepiej zna się na "prawie farmaceutycznym" niż przykładowa aga z forum. :P

Dz.U.2001.126.1381
USTAWA
z dnia 6 września 2001 r.
Prawo farmaceutyczne.
(Dz. U. z dnia 31 października 2001 r.)
Art. 95.3.Jeżeli w aptece ogólnodostępnej brak poszukiwanego produktu leczniczego, w tym również leku recepturowego, aptekarz powinien zapewnić jego nabycie w tej aptece w terminie uzgodnionym z pacjentem. (zaznaczenie moje -Z)
Tako rzecze Ustawa. Prościej się nie da. Ale ty oczywiście wiesz lepiej. Zamiast zajmować się moim zdrowiem, troskać się o moje samopoczucie sprawdź w necie, zanim znowu jakąś bzdurę napiszesz. Ustawa Prawo farmaceutyczne określa również, kto, kiedy i na jakich zasadach może zwolnić aptekę ogólnodostępną z posiadania określonych produktów leczniczych.

#75 robal

robal

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 10:14

Dz.U.2001.126.1381
USTAWA
z dnia 6 września 2001 r.
Prawo farmaceutyczne.
(Dz. U. z dnia 31 października 2001 r.)
Art. 95.3.Jeżeli w aptece ogólnodostępnej brak poszukiwanego produktu leczniczego, w tym również leku recepturowego, aptekarz powinien zapewnić jego nabycie w tej aptece w terminie uzgodnionym z pacjentem. (zaznaczenie moje -Z)
Tako rzecze Ustawa. Prościej się nie da. Ale ty oczywiście wiesz lepiej. Zamiast zajmować się moim zdrowiem, troskać się o moje samopoczucie sprawdź w necie, zanim znowu jakąś bzdurę napiszesz. Ustawa Prawo farmaceutyczne określa również, kto, kiedy i na jakich zasadach może zwolnić aptekę ogólnodostępną z posiadania określonych produktów leczniczych.

Przecież on to bardzo dobrze wie. Nie bez powodu jego pierwsza "ksywka", to "prowokator". :P

#76 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 12:22

Przecież on to bardzo dobrze wie. Nie bez powodu jego pierwsza "ksywka", to "prowokator". :P

Prowokator? Pisząc jako "Wojciech Cejrowski" - (skojarzenie jednoznaczne, poglądy Wojciecha Cejrowskiego są dość powszechni znane) udawał ortodoksyjnego, konserwatywnego katolika. Jednocześnie pisząc to, co - i jak - pisząc tworzył obraz kołtuńskiego hipokryty, zakłamanego prostaka, zdolnego do stosowania wyłącznie prymitywnych ale sprawdzonych i skutecznych sztuczek. Udało mu się pogłębić jednoznaczne skojarzenie pomiędzy katolikiem a głupim, prostackim chamem, rżnącym głupa cwaniaczkiem. Dla sprawy ateizmu zrobił więcej niż cała PZPR a później SLD przez cały okres swego działania. (Ale bez KPZR)
Dzięki CI, ~Wojciechu Cejrowski vel ~Prowokatorze vel ~Serdeczny przyjacielu vel ~Tato Maćka - Zrobiłeś kawał solidnej, uczciwej ale nikomu nie potrzebnej roboty! Prawdziwi, uczciwi katolicy powinni ci ryja obić. Z wdzięczności - rzecz jasna.

#77 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 14:05

Ktoś bardzo nie lubi oglądać filmów o aborcji z You tube. Pali w oczy? No i tak ma być :)

Tu jest dyskusja o czym innym, więc takie filmy to OT. Moderator miał prawo je zdjąć. W dodatku te filmiki są manipulacyjne i lekko głupawe. Jeżeli komuś udało się wytworzyć u Ciebie skojarzenie, że antykoncepcja to aborcja - mogę tylko współczuć. To tak, jakby ktoś był przekonany, że fellatio z połykiem to kanibalizm.
My się tu (może nie wszyscy, ale większość) zastanawiamy, czy właściciel apteki, w rozumieniu Ustawy - Prawo farmakologiczne - może odmówić sprzedaży środków antykoncepcyjnych, bo to wynika z jego religijnych przekonań. Jeżeli tak, to następny odmówi sprzedaży insuliny, bo ta nie jest lekiem. Jeszcze inny nie będzie sprzedawał środków przeciwbólowych, bo te również niczego nie leczą. W dodatku są tacy, którzy twierdzą, że odczuwanie bólu i związane z tym cierpienie to szczególny stan łaski. "Cierpisz, znaczy Jezus cię kocha i całuje" - podobno powiedziała matka Teresa z Kalkuty do chorego. On - tj. właściciel apteki swym bliźnim życzy jak najlepiej więc pragnie, by Jezus bez ustanku ich całował.
Ponieważ apteki są na swoim rozrachunku, nie jest wykluczone, że za tym zamieszaniem stoją - jak zwykle - pieniądze. Konkretnie - wymuszenie dofinansowania albo zwolnienie z opłat od prowadzonej działalności gospodarczej. Albo zmiana formy prowadzenia działalności. Kto powiedział, że tylko w dużych miastach albo tylko w stolicy można robić dobre interesy? Albo prowincja to gorsza?

Użytkownik zdziwiony edytował ten post 16 sierpień 2012 - 15:43

#78 ~żeberko~

~żeberko~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 15:32

bo my tu nie gadamy pani małgorzato o aborcji tylko antykoncepcji, a po to ona jest aby aborcji zapobiec a wlepiane filmików gdzie to już lata temu pokazywano na naukach przedłmałżeńskich to łapanie się ściany kiedy drabina leci,a panią pani małgorzato to pali w oczy co innego ;)

#79 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 15:40

bo my tu nie gadamy pani małgorzato o aborcji tylko antykoncepcji, a po to ona jest aby aborcji zapobiec a wlepiane filmików gdzie to już lata temu pokazywano na naukach przedłmałżeńskich to łapanie się ściany kiedy drabina leci,a panią pani małgorzato to pali w oczy co innego ;)

To na naukach przedmałżeńskich pokazują takie idiotyzmy? Przecież to odstręcza od małżeństwa, zamiast zachęcać! A już na pewno zniechęca do tych czynności, którym towarzyszy prokreacja. Teraz rozumiem, dlaczego spada liczba dzieci! Można zostać impotentem.

#80 ~serdeczny przyjaciel~

~serdeczny przyjaciel~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2012 - 08:09

Teraz rozumiem, dlaczego spada liczba dzieci! Można zostać impotentem.

O ! To jest bardzo ciekawe co napisałeś. Czy ty jesteś tym kimś " z drugiego zdania" ?! :lol:

Widzę że wiele złego zdążyli już napisć na forum jakieś "zdziwione robale" :D ("znawcy prawa/religii/właściwie to znawcy wszystkiego" ;) ). Rozpisują się o Jezusie Chrystusie, o partiach komunistycznych, żeby nagle przejść do jakiś swoich urojeń, a kończąc o biciu w mordę itd.itp. Trudno jest się w tym wszystkim połapać. Wydaje się im (a właściwie to temu jednemu) że jak napiszą o wszystkim (i o niczym) dużo, to będą mieli rację w temacie, a tu klops :( jak zwykle.
Śmieszy mnie ich powracanie (z uporem maniaka) do postów Taty Maćka/Wojciecha C./Prowokatora itd.itp.
Widocznie zaszli im Oni dobrze "za skórę". Skoro po dziś dzień tak "życzliwie" ich wspominają. :D
Jako człowiek pracujący nie mogę być non stop obecny na forum. Dlatego odniosę się do coniektórych "wypocin" w innym terminie.
Szkoda tylko że skasowano te posty, które były jak najbardziej w temacie tego forum. (chodzi o te filmiki).
Najwidoczniej zbyt mocno one oddziaływały na tych którzy są za zabijaniem nienarodzonych dzieci w łonie matki. To przykre że zdziwiony ponownie zaczął wywierać presję na moderatora (i zawracać mu głowę), a ten dla świętego spokoju kasuje takie posty bez zastanowienia. Czyżby ponownie powracała "zła praktyka", zobaczymy.
Do "zobaczenia" wkrótce, pozdrawiam serdecznie. :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Brak słów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych