Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Elektrownia Płonia

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Trelek

Trelek

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 luty 2020 - 11:37

Dużo się mówi o ekologi, kolejnych zielonych inwestycjach np nowa eko elektrownia na Miedwie. Tymczasem zrobiłem wycieczkę rowerową w stronę "ekologicznej" elektrowni znajdującej się na rzece Płonia (Park Leśny Dąbie, ul. Tczewska, Szczecin, przystanek autobusowy Junaków). Ku mojemu zdziwieniu odnośnie niskiego poziomu wody w rzecze Płonia udałem się w górę rzeki z czystej ciekawości chciałem zobaczyć co się dzieje z rzeką. To co zastałem na miejscu elektrowni ciężko opisać, ruiny i wszech obecne wysypisko śmieci. Prawdopodobnie jak ktoś nie wie gdzie wyrzucić opony albo inne odpady które trzeba utylizować to właśnie tam jest ich miejsce. Według mnie to jest skandal po pierwsze wszech obecny syf i zanieczyszczanie wody a poza tym sztuczne obniżanie poziomu wody i uniemożliwianie np wędkowania. Opłaty za śmieci idą w górę, segregacja wymagana na każdym kroku a takie miejsca gdzie podstawą jest czysta woda to istne śmietniska. Pamiętam czasy kiedy spokojnie można było się kąpać w czystej Płoni lub popływać kajakiem na dzień dzisiejszy dewastacja Płoni trwa na całego i nikt nic z tym nie robi. Miała być wielka rewitalizacja Płoni miedzy innymi z SBO zagospodarowanie w ścieżki rowerowe, ławki itd tym czasem tylko wszechobecne brudy i psie gówna w sumie jaka rada osiedla takie gówna :-)  Nie tylko elektrownia winna ale i odwiedzający Płonie ludzie fajnie się piwkuje pod chmurką ale zabierajcie swoje brudy ze sobą.

Użytkownik Trelek edytował ten post 05 luty 2020 - 11:46

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych