Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Selek~

~Selek~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 17:42

Pracowałem kilka lat w branży AGD /RTV i zauważyłem iż w MM średnio każdy artykuł jest droższy o 10-15% niż w innych sklepach o podobnym profilu

#42 ~~pablo~~

~~pablo~~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 18:35

Ja tez mialem przyjemnosc juz z MediaMArkt; naszczęście "jestem idiota" i nie kupilem tam. Otóz od jakiegoś czasu chcialem kupić telewizor; kupiłem oczywiście u konkurencji;następnego dnia w MEdia Markt były "zniżki" cała Polska kupuje bez Vatu---hahaha to śmiech na sali...wyobraźcie sobie że po zniżce ten TV gdzie kupiłe u konkurencji za 2990zł w media był "bez vatu" za 3600zł....OCZYWIŚCIE POLECAM TEN SKLEP jezeli ktos ma za duzo kasy.

#43 ~mazi~

~mazi~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 19:25

to samo bylo w Piotrkowie...Cena nizsza o Vat.Ale byl jeden haczyk...Wieze stereo LG ktora kupilem tydzien wczesniej za 599zl w czasie tej promocji kosztowala 699...Czyli na jedno wychodzilo...tak sie robi ludzi w konia

#44 ~noc~

~noc~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 20:22

To raczej odkrycie ameryki nie jest. W większości sklepach tak się robi i nie tylko w Polsce.Sklep nie będzie sprzedawał w tak zwanej promocji taniej niż zakupił. Tak samo jak sprzedaż ratalna bez oprocentowania. Te oprocentowania ktoś musi zapłacić ,czyli klient płacąc wyższą cenę za produkt .

#45 ~yaero~

~yaero~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 20:23

Chwyt marketingowy. Ja kupilem w new yorkerze koszulke za 9,90 zl pod nia cena 29,90 a pod nia cena 19,90 zamazana markerem, odszyfrowana spirytusem.

#46 ~robert stargard~

~robert stargard~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 22:51

i ja tak kiedyś mialm rzekoma obnizka polegała na dopisaniu cen nad cenami obowiązującymi przed obnizką od tego momentu nie wchodze do sklepów tej sieci a zeby mnie utwierdzić raz na zawsze że to dranie to dopełniła to reklama w mediach niemieckich o polakach złodziejach,a że niektórym polakom można pluć w twarz to odwiedzają media markt

#47 ~Artur W.~

~Artur W.~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 04:08

Ja kiedys mialem podobną sytuację. Zakupilem aparat na promocji w media markecie, wcześniej go ładnie obejrzałem.Szczególną uwagę zwróciłem na soczewki. Aparat pozwolili mi z wiellką łaską uruchomić i przetestować. Potem miły pan z obsługi zapakował mi aparacik i poszliśmy to punktu obslugi (brałlem na raty) Jakie to zdziwienie mnie dopadło jak po kilkudniowej zabawie zauważyłem że zdjęcia wychodzą jakoś nieostre. Na początku myślałem ze poprostu nie potrafię jeszcze się nim dobrze posługiwać. Po obejrzeniu soczewek okazało się ze na jednej jest pokaźna skaza prawie niewidoczna. O gwarancji mogłem pomarzyć, poiedziano mi ze tego gwarancja nie obejmuje gdyż sam mogłem spowodować takie uszkodzenie.

edit

Zapomniałem dodać że aparat został prawdopodobnie zamieniony na inny nie ten który oglądałem gdyż na 100% dostrzegłbym tak pokaźną wadę!! Każdy by zobaczył.

Użytkownik gregorcbszczecin edytował ten post 22 lipiec 2010 - 14:22

#48 ~jankooo~

~jankooo~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 08:22

Witam odnośnie MM, może i oszukują na promocjach, i czekają na idiotów , ale jak ktoś podchodzi z głową do tego to da się coś taniej kupić, szukałem radia do samochodu i oglądam gazetkę z mm i zobaczyłem fajne radio blaupunkta za 350 zł więc szybko na internet i porównywanie cen, z niedowierzaniem patrzyłem na ceny ale w MM radio było 200 zł tańsze aniżeli na ceneo ,allegro itp i tak dokonałem dobrego i korzystnego dla mnie zakupu, więc nie każdy ma złe doświadczenia z MM.Pozdrawiam

#49 ~sisi~

~sisi~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 08:32

ten proceder nie jest nowym zjawiskiem, sam pracowałem w 2 sklepach ze sprzętem rtv/agd i często wprowadzano "takie promocje" (raz zostałem poproszony o wymyślenie ceny przed promocją, która została później wywieszona na plakacie , często klienci zwracają uwagę na napis "promocja" i ten fakt wykorzystują sklepy wprowadzając w błąd

#50 ~domo111~

~domo111~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 22:12

Ludzie weźcie się w garść.pracuję w MM i mam do czynienia z wami klientami.Spotkałem się z niejedną osobą na ostatnim bezvaciu która mówiła że wiele produktów tak czy tak jest tańsza u nas niż w necie.Sam śmiałem się na pewnej promocji tak zwanej strzał w rtv,gdzie telewizor był przeceniony o 1500zł i nie było wogóle nim zainteresowania a dwa tygodnie później na bezvaciu obniżka wyszła niecały tysiąc(prawie 600zł mniej obniżki więc więcej kasy dla MM) i sprzedały się wszystkie a było ich prawie 10.Więc zastanówcie się co piszecie bo to że jeden sprzedawca was olał,artykuł na tym dziale był droższy to nie znaczy że sprzedawca na innym dziale będzie taki sam a cena wyższa niż u konkurencji.Sam wiem z doświadczenia że nie wszystko jest droższe w MM,więc ruszcie nogi i pochodźcie sobie po sklepach a nie po jednej porażce skreślacie cały market.My też chcemy zarobić i naprawdę nie wszyscy jesteśmy źli.

#51 RoX0r

RoX0r

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 23:18

Ludzie weźcie się w garść.pracuję w MM i mam do czynienia z wami klientami.Spotkałem się z niejedną osobą na ostatnim bezvaciu która mówiła że wiele produktów tak czy tak jest tańsza u nas niż w necie.Sam śmiałem się na pewnej promocji tak zwanej strzał w rtv,gdzie telewizor był przeceniony o 1500zł i nie było wogóle nim zainteresowania a dwa tygodnie później na bezvaciu obniżka wyszła niecały tysiąc(prawie 600zł mniej obniżki więc więcej kasy dla MM) i sprzedały się wszystkie a było ich prawie 10.Więc zastanówcie się co piszecie bo to że jeden sprzedawca was olał,artykuł na tym dziale był droższy to nie znaczy że sprzedawca na innym dziale będzie taki sam a cena wyższa niż u konkurencji.Sam wiem z doświadczenia że nie wszystko jest droższe w MM,więc ruszcie nogi i pochodźcie sobie po sklepach a nie po jednej porażce skreślacie cały market.My też chcemy zarobić i naprawdę nie wszyscy jesteśmy źli.

źli jako źli uczuciowo nie, że tak nazwie... ale fachowo tragiczni powiem!
nie wiem jakie macie szkolenia i ogolnie mnie to wali delikatnie mówiąc.. ale chyba wmawiają wam "ktore marki są fajne a które mniej fajne ale mozna zaryzykowac bo cena fajna"

bo chodze czasem do tego MM poogladać sprzet bo lubie bajery... a że znam się na elektronice i komputerach to czasem pytam sprzedaców SPECJALNIE o parametry sprzetu i zeby opowiedzieli mi o danym sprzęcie... I TO NIE 2 OSOBY A Z PONAD 10 :)

byście chcieli widzieć ich miny i zaskoczenie jak pozniej sie smieje im w twarz :D bo co mówią? aa sony to sony firma fajna i sprawdzona
laptop to samo.. no procesor fajny jak widzi pan ma on 2 giiiiiiiga wiec bedzie szybki (a co tam ze procek stary juz byl i wyszedl dawno z produkcji [resztka magazynowa znaleziona i po przecenie niby gdzie w necie byl tanszy i tak o 200zl :lol: ] )

a o kablach i wtyczkach to tragedia... stoi 3ch szaraczków i patrzy jeden na drugiego ktory ma pomoc a nastepny patrzy w komputer i niby cos szuka... totalnie nie widza co na polkach jest i do czego to sluzy.. hmm a co szukalem? kabel RJ 45 - RJ 45 :blink: wiec standardowy kabel do sieci komputerowej (LAN) zeby polaczyc dwa kompy

rozumiem ze są ludzie i ludzie... ale bez przesady brac byle kogo z łapanki ubrać w kubraczek i wielce super specjaliści..

a co do EURO to pamietam jak kupowalem maly telewizor za 600zl w promocji (akurat to byla promocja bo kosztowal dobre 800zl) ale kupilem go przez sklep internetowy z kiedys free transportem (teraz juz 30zl) do sklepu
no i odbieram go (bali sie podlaczyc.. ale mowie ze chce zobaczyc czy dziala ma podlaczyc i ch.. mnie to obchodzi musze miec świadka w sklepie ze mogl byc uszkodzony przez kochane DHL) ide do kasy zapłacić a tam się zaczyna!
chce pan przedluzyc gwarancje do 5 lat?! - nie niepotrzebne mi to, telewizory nie wybuchają...
ale prosze pana jak np. cos z kineskopem sie stanie to ta naprawa moze kosztowac nawet 400zl! a tak to pan bedzie mial gwarancje i telewizor na dluzej... NIE DZIEKUJE!! popsuje sie to popsuje przezyje
no to chociaz na 3 lata.. zawsze rok dluzej i juz nie bedzie tak szkoda telewizora jak po 2ch latach... kosztuje tylko .. (99zł? czy jakos 150zl wciskala...)
ostatecznie jak powiedzialem MOGĘ JUŻ ZAPŁACIĆ W KONCU? CHCE TYLKO ZAPLACIC I WZIĄĆ TELEWIZOR uciszyła się... i wystawiła fakture

szkoda tych pracowników z drugiej strony, ale to polskie realia.. a nie oszukujmy sie sieci duze mają i pomieszczenie wiec malo za wynajem miejsc tez pewnie nie płacą i nie latwo jest to wszystko oplacic i utrzymac ;]

#52 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 14:35

domo111 co za bzdury piszesz że cokolwiek u Was jest tańsze niż w necie. otóż na przykładzie telewizora LG 37LH5000 który kosztuje w MM 3399 normalnie a w trakcie promocji wszystko bez Vatu 3999. W necie kupiłem za 2630zł, także w media można sobie najwyżej pooglądać, oczywiście media jest spoko bo deb***i trzeba doić z kasy a takich u nas nie brakuje.

#53 ~domo111~

~domo111~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2010 - 10:35

źli jako źli uczuciowo nie, że tak nazwie... ale fachowo tragiczni powiem!
nie wiem jakie macie szkolenia i ogolnie mnie to wali delikatnie mówiąc.. ale chyba wmawiają wam "ktore marki są fajne a które mniej fajne ale mozna zaryzykowac bo cena fajna"

bo chodze czasem do tego MM poogladać sprzet bo lubie bajery... a że znam się na elektronice i komputerach to czasem pytam sprzedaców SPECJALNIE o parametry sprzetu i zeby opowiedzieli mi o danym sprzęcie... I TO NIE 2 OSOBY A Z PONAD 10 :)

byście chcieli widzieć ich miny i zaskoczenie jak pozniej sie smieje im w twarz :D bo co mówią? aa sony to sony firma fajna i sprawdzona
laptop to samo.. no procesor fajny jak widzi pan ma on 2 giiiiiiiga wiec bedzie szybki (a co tam ze procek stary juz byl i wyszedl dawno z produkcji [resztka magazynowa znaleziona i po przecenie niby gdzie w necie byl tanszy i tak o 200zl :lol: ] )

a o kablach i wtyczkach to tragedia... stoi 3ch szaraczków i patrzy jeden na drugiego ktory ma pomoc a nastepny patrzy w komputer i niby cos szuka... totalnie nie widza co na polkach jest i do czego to sluzy.. hmm a co szukalem? kabel RJ 45 - RJ 45 :blink: wiec standardowy kabel do sieci komputerowej (LAN) zeby polaczyc dwa kompy

rozumiem ze są ludzie i ludzie... ale bez przesady brac byle kogo z łapanki ubrać w kubraczek i wielce super specjaliści..

a co do EURO to pamietam jak kupowalem maly telewizor za 600zl w promocji (akurat to byla promocja bo kosztowal dobre 800zl) ale kupilem go przez sklep internetowy z kiedys free transportem (teraz juz 30zl) do sklepu
no i odbieram go (bali sie podlaczyc.. ale mowie ze chce zobaczyc czy dziala ma podlaczyc i ch.. mnie to obchodzi musze miec świadka w sklepie ze mogl byc uszkodzony przez kochane DHL) ide do kasy zapłacić a tam się zaczyna!
chce pan przedluzyc gwarancje do 5 lat?! - nie niepotrzebne mi to, telewizory nie wybuchają...
ale prosze pana jak np. cos z kineskopem sie stanie to ta naprawa moze kosztowac nawet 400zl! a tak to pan bedzie mial gwarancje i telewizor na dluzej... NIE DZIEKUJE!! popsuje sie to popsuje przezyje
no to chociaz na 3 lata.. zawsze rok dluzej i juz nie bedzie tak szkoda telewizora jak po 2ch latach... kosztuje tylko .. (99zł? czy jakos 150zl wciskala...)
ostatecznie jak powiedzialem MOGĘ JUŻ ZAPŁACIĆ W KONCU? CHCE TYLKO ZAPLACIC I WZIĄĆ TELEWIZOR uciszyła się... i wystawiła fakture

szkoda tych pracowników z drugiej strony, ale to polskie realia.. a nie oszukujmy sie sieci duze mają i pomieszczenie wiec malo za wynajem miejsc tez pewnie nie płacą i nie latwo jest to wszystko oplacic i utrzymac ;]

Widocznie nie trafiłeś na mnie.ja nie jestem sprzedawcą który mówi tak jak opisujesz,jest w media zresztą wielu takich,dla mnie nie jest ważne jaką markę sprzedam i nie jestem zwolennikiem jednej marki a bądź też wyrozumiały i nie rób sobie z nas pośmiewiska bo pewnie jesteś jednym z tych pajaców który w niedziele zamiast na spacer woli iść do kościoła zwanego centrum handlowe bo świeże powietrze go razi a podenerwować trochę sprzedawców to dla niego radocha.ciekaw jestem jak ty byś się czuł jakby przyszedł ci dzban,który krzyczy i uznaje się za boga.zastanów się i daj nam trochę życia.

#54 ~domo111~

~domo111~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2010 - 10:43

domo111 co za bzdury piszesz że cokolwiek u Was jest tańsze niż w necie. otóż na przykładzie telewizora LG 37LH5000 który kosztuje w MM 3399 normalnie a w trakcie promocji wszystko bez Vatu 3999. W necie kupiłem za 2630zł, także w media można sobie najwyżej pooglądać, oczywiście media jest spoko bo deb***i trzeba doić z kasy a takich u nas nie brakuje.

TELEWIZOR o którym piszesz w promocji bezvatu kosztował 2786zł i zaoszczedziłes 150zł więc nie pisz farmazonów że był droższy bo to nieprawda.poza tym nie pisałem że wszystkie telewizory ale wybrane modele i to nie ja wyliczałem bo wali mnie ile telewizor kosztuje na necie a klienci sami mówili że u nas taniej niż w necie.

#55 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 18:05

W grudniu kupiłem kilka sprzętów do kuchni w agito.pl . Do pełni szczęścia brakowało mi okapu. Już na agito nawet upatrzyłem sobie. Cena 1001pln. W media razem z kobietą nawet obejrzeliśmy go. Cena coś koło 1399, więc nawet nie rozważałem zakupu w MM. Pech chciał, że akurat na początku stycznia było bezvacie no i przypadkiem znalazłem się w MM. I muszę przyznać, że cena się nie zmieniła na plus i wartość vatu była odliczona od tych 1399 co w efekcie dało cenę zbliżoną do tego co zapłaciłbym w agito razem z przesyłką.
Miesiąc temu też kupiłem tv. Z premedytacją. Nawet nie sprawdzałem ceny w internecie. Poprostu nie miałem czasu. Następnego dnia w RTVEUROAGD ten sam tv był droższy o 200 pln. Wtedy tez kupiłem dysk twardy, całe 30pln droższy niż na allegro... Co ciekawe. Chciałem zapytać pana sprzedawcy czy jakie oni tam stanowisko mają, o wybrany tv. Pan na siłę próbował mi sprzedać tv innej marki twierdząc, że lepsze no i tańsze. Gdy nie zmieniłem zdania co do zakupu sobie poszedł nie odpowiadając na me pytania odnośnie wybranego przeze mnie tv. Po za tym jest jeszcze jeden aspekt. Ludziom nie chce się chodzić po sklepach, przeglądać internetu. Wchodzą i kupują i maja gdzieś oszczędności rzędu nawet kilkuset pln.

#56 ~klient~

~klient~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 10:11

dziwie sie ludzia ze kupuja w tym sklepie bez wczesniejszego sprawdzenia towaru w necie
Przeciez jest skapiec.pl czy ceno.pl
A tak wogole juz dawno przestalem u nich robic zakupy gdyz w necie bez ich promocji jest taniej
nawt z przesylką

#57 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 10:11

sami sobie winni jesteście, łazicie z klapkami na oczach, tyle sklepów jest, macie wybór więc szukajcie, a nie na wygodne, duży czerwony napis PROMO i lecą jak muchy do g... dobrze nabierać się i płacić za głupotę.

#58 ~NieIdiota~

~NieIdiota~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 11:45

Przecież takie praktyki są normą w dużych sieciach handlowych. Nie tylko chodzi o RTV czy AGD, również wszelkie Tesco, Reale i inne hipermarkety robią podobne "promocje". Wystarczy porównać z innymi sklepami, gdzie ten sam towar bez "promocji" ma taką samą cenę lub nawet niższą.
Trzeba porównywać ceny między sklepami, a droższe rzeczy szukać na ceneo.pl i innych internetowych porównywarkach cen.

#59 ~dzidzia~

~dzidzia~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 13:48

leca i lecą i lecieć będą. TAK takie praktyki robią wszystkie sklepy i te duże molochy i te małe. tu i zagranicą. Ale ludzie wy macie oczy i mózgi więc myśleć musicie.

#60 ~Wojkan~

~Wojkan~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2010 - 15:26

Czy to jeszcze kogoś dziwi ? W normalnych sklepach albo na allegro jest taniej niż w media. Życzę powodzenia tam z zakupami.

Konkurs - 10 x 3000 zł na wakacje dla Ciebie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych