Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Inwestycja w ubera


1 odpowiedź w tym temacie

#1 zdziwiony

zdziwiony

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7203 postów

Napisano 21 maj 2019 - 17:52

 

Inwestycja w ubera 
 

Uber zadebiutował na giełdzie w USA i od razu zaliczył doła. Zaczął ceną 45$ za akcję dochodząc do 37,27$. Oznacza to olbrzymie przeszacowanie w wycenie spółki - warta jest 60 mld$ a nie 80 - 90 deklarowanych. (Jakich miliardów? Amerykańskich czy europejskich? To różnica o jedno zero). Małe są szanse, aby spółka utrzymała się na poziomie i zaczęła zarabiać. Właściwie to spółka - wydmuszka, która będzie tracić.

Na polskim rynku nie brak spółek mamiących potencjalnych inwestorów gigantycznymi zyskami. Wystarczy, że ktoś napisze "30% zysku rocznie" a już kilka tysięcy baranów karnie ustawia się w kolejce do strzyży i niecierpliwie pobekując domaga się pośpiechu.

O ile Amber Gold - krótkoterminowo  przy dobrych wiatrach - mógł się udać, to Uber gwarantuje wtopienie. Ale jak w przypadku tzw OFE - jego celem jest drenaż kieszeni tysięcy drobnych ciułaczy, zmamionych wizją zysku. Jak w przypadku wszystkich systemów opartych na "łańcuszku św Antoniego" gwarantuje godziwy zarobek tym, co zaczęli.

Istnieje niepotwierdzone naukowo a przecież faktyczne połączenie pomiędzy mózgiem a kieszenią. Gość, porządnie rąbnięty w kieszeń nabiera rozumu. Ale tylko chwilowo bo natychmiast pragnie się odkuć. A na to tylko czekają ci, co wiedzą, jak i gdzie zarabia się pieniądze.


Użytkownik zdziwiony edytował ten post 23 maj 2019 - 20:44
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych