Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Kajakowe Rajdy na Orientację - Kajakiem po Odrze 2012


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 wiking

wiking

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 maj 2012 - 08:50

Zapraszamy wszystkich do udziału w kajakowych rajdach na orientację organizowanych na akwenach wodnych w Szczecinie. Imprezy te organizujemy od 2002 roku, ze szczególnym naciskiem na ostatnie 3 lata. W tym roku odbędą się 3 imprezy klasyfikowane dodatkowo do rywalizacji sezonowej Pucharu Odry 2012. W imprezie na orientację może uczestniczyć każda chętna osoba w wieku od 10 lat do ... i tutaj spotykamy często osoby w wieku nawet 70 lat. Na czym polega orientacja ? Bez względu na formę imprezy zasada jest taka sama. Uczestnik otrzymuje mapę, na której naniesione są miejsca w których znajdują się punkty kontrolne. Zadaniem uczestnika jest pokonać trasę w określonym limicie czasu i potwierdzenie pobytu na punktach kontrolnych. Czasami zdarzają się również małe testy krajoznawcze czy też zadania. W większości imprez wygrywa osoba (drużyna), która zdobędzie jak najmniejszą liczbę punktów karnych. Jak widać zasada imprezy jest prosta, jasna i czytelna.

Oczywiście można usłyszeć głosy, że nie potrafię obsługiwać mapy. Samo jej czytanie, szczególnie na imprezach kajakowych jest bardzo proste i sprowadza się głównie do odczytywania linii brzegowej i porównywania jej z otaczającym nas terenem. Po chwili wszystko staje się jasne i klarowne. Na naszych kajakowych rajdach na orientację, nie doszło jeszcze nigdy do zabłądzenia uczestników. Ale zawsze Ty możesz być tym pierwszym :) Organizatorem imprez jest Międzyszkolny Klub Sportowy "Wiking" w Szczecinie zaś dofinansowane są ze środków Gminy, Miasto Szczecin.

Zapraszam
MKS WIKING, Prezes Robert Filipski
link do podstrony projektu z zasadami udziału - http://www.kajaki.sz...hp?article_id=7

NAJBLIŻSZA IMPREZA:

9 czerwca 2012 roku - IV MISTRZOSTWA POMORZA ZACHODNIEGO W KAJAKOWEJ ORIENTACJI "MIĘDZYODRZE" - I runda Pucharu Odry.

Trasy przebiegają malowniczymi kanałami Międzyodrza i Odrą. Start i meta umiejscowiona jest w Siadle Dolnym. Jest to kajakowa impreza na orientację z podziałem na uczestników początkujących jak i zaawansowanych. Fajna zabawa z mapą, kompasem i kajakiem. Nie bój się tylko zobacz, że to nie jest trudne. Szczegóły - http://www.kajaki.sz..._id=1&file_id=4Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych