Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kandydaci na burmistrza Suchania :: zobacz komentowany artykuł

• Zamknięty Temat jest zamknięty
358 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Stanisława Bodnar~

~Stanisława Bodnar~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 21:06

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że gmina Suchań decyzją z dnia 18.05.2010 roku otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – PROW w ramach działania „ Odnowa i rozwój wsi „ na doposażenie Gminnego Domu Kultury w Suchaniu oraz organizację Dnia Seniora.

Ogólny koszt realizacji zadania wynosi 63.066,00 zł w tym 51.694,00 złote to kwota dofinansowania. Z powyższej kwoty 41.992,00 zł przeznaczono na zakup doposażenia, a 21.074,00 zł na organizację Dnia Seniora.
Szanowni Państwo jesteśmy winni szacunek naszym Seniorom.

Z poważaniem
Stanisława Bodnar
Burmistrz Suchania

#42 ~szacunek~

~szacunek~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 21:45

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, że gmina Suchań decyzją z dnia 18.05.2010 roku otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – PROW w ramach działania „ Odnowa i rozwój wsi „ na doposażenie Gminnego Domu Kultury w Suchaniu oraz organizację Dnia Seniora.

Ogólny koszt realizacji zadania wynosi 63.066,00 zł w tym 51.694,00 złote to kwota dofinansowania. Z powyższej kwoty 41.992,00 zł przeznaczono na zakup doposażenia, a 21.074,00 zł na organizację Dnia Seniora.
Szanowni Państwo jesteśmy winni szacunek naszym Seniorom.

Z poważaniem
Stanisława Bodnar
Burmistrz Suchania

a gdzie szacunek dla całej reszty mieszkańców gminy?

#43 ~Obywatel Suchania~

~Obywatel Suchania~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 21:54

Jak Pani wytłumaczy paczki dla seniorów z opieki społecznej?
Skoro tak dbamy o seniorów to dlaczego mają się leczyć w remizie starżackiej wyremontowanej za prawie 700tys. w dodatku małej i nie funkcjonalnej?Czy nie należał się im porządny nowy ośrodek, który by został dla naszych dzieci?
Czy małe dzieci, które są naszą przyszłością muszą cisnąć się na kilku metrach w szkole, bo ktoś chciał tańczyć aerobik w przedszkolu?

#44 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 07:58

Moja babcia dostała taką paczkę , i wiecie co mi powiedziała ? że to powinni dostać jej sąsiedzi z 4 dzieci im bardziej potrzebna pomoc jak jej - starej .Wniosek taki , że nie wszyscy seniorzy dają się kupić za olej , kawę i pościel. Myślę wręcz , że pani burmistrz paczkami zaszkodziła tylko sobie.

#45 ~Tadeusz~

~Tadeusz~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 08:09

O ś w i a d c z e n i e
Niewiele bo zaledwie cztery lata temu jak w kampanii wyborczej promowałem na Burmistrza Suchania Panią Stanisławę
Bodnar. Uważałem że jest to osoba prawa posiadająca dobre przygotowanie ,sprawdzone w warunkach realnego działania.
Nigdy nie przypuszczałem że w następnej kampanii wyborczej jedno i drugie się jakoś u Pani Stanisławy wyczerpie.
Poczytałem sobie ostatnio trochę wpisów na stronie GS i prawdę mówiąc byłem wstrząśnięty.Następnego dnia udałem się do Pani Burmistrz z następującymi pytaniami:
1.Czy prawdą jest że w okresie kampanii wyborczej rozesłała Pani paczki do ponad 300 osób z bielizną pościelową,
słodyczami,kawą a prezenty te płacone były ze środków opieki społecznej? Otrzymałem odpowiedż twierdzącą.
2.Czy prawdą jest że we wszystkich miejscowościach na terenie gminy Suchań organizuje Pani zebrania z ludżmi przez
Panią zaproszonymi ,gdzie przy suto zastawionych stołach częstuje Pani ludzi alkoholem i wsłuchuje się Pani wraz
z Panem Warszawskim Ryszardem w głosy wyborców ? No tak ale o co chodzi przecież my podajemy tylko szampana.
3.Czy prawdą jest że w dniu 13 11 2010r.do Kultury zaprosiła Pani zespół Trubadurzy,którym to wypłacono honorarium
w wysokości 14 tyś .zł?.Tak ale zespół opłaciłam ze środków pozyskanych z WIR.
4.Czy prawdą jest że w dniu 14 11. 2010 zaprosiła Pani wraz z Przewodniczącym Ryszardem Warszawskim grupę
sportowców i działaczy na wystawny obiad ,wręczając przy tym szereg podziękowań i bonów towarowych na ubiory
sportowe.Całość płatna z budżetu gminy?.Ależ to był skromny obiad a bony na ubiory wcześniej im obiecałam.
W związku z tym iż Pani Stanisława Bodnar i Ryszard Warszawski w rażący sposób naruszyli i naruszają zapisy Ordynacji Wyborczej postanowiłem fakty te zgłosić do odpowiednich organów ścigania. Naruszone zostały bowiem art 68 ust2,83 c,83,d. Ordynacji Wyborczej
Szumski Tadeusz
Oczywiście moja rozmowa na powyższe tematy niczego nie zmieniła wczoraj odbyło się kolejne zebranie w Wapnicy
gdzie znowu częstowano ludzi alkoholem i udawano ,że to nie kampania wyborcza.Pani Stanisławo sprytnie i na dodatek tego nie za swoje pieniądze i nie za pieniądze Pani Partii czyli PSL.Dziś kolejne spotkanie w Tarnowie
i znowu poleje się szampan.

#46 ~aa~

~aa~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 09:17

szampan to też alkohol, a wyborców nie kupuje się alkoholem.oby na tym spotkaniu w tarnowie pojawiła się prokuratura, może zakończy tą żenadę

#47 ~:)~

~:)~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 11:10

wooo hooo! pani Stanisławo, jakże bliski jest koniec pani "królowania" :)

#48 ~gratka~

~gratka~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 13:30

i chyba to już będzie koniec pani burmistrz, tak się nie robi , gratuluję panie tadziu i pochwalam ,że ujawnił pan te nieczyste gierki

#49 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 14:26

To czyste przekupstwo...-ale my mieszkańcy na to nie pójdziemy.

#50 ~Głosujący~

~Głosujący~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 14:49

Brawo, niech ludzie wreszcie przejrzą na oczy kilkadziesiąt tysięcy złoty na jej kampanię wydano z budżetu gminy, to jest niezgodne z moralnością jakiej się oczekuje od ludzi pełniącycjh funkcje publiczne i przede wszystkim jak się okazuje nie jest to zgodne z prawem i zgadzam się powinna zająć się tym prokuratura. Zarabia pani 8tysięcy złotych więc dlaczego my mamy płacić za te pani wyborcze ekscesy???Ludzie informujcie o tym co się dzieje wszystkich, którzy nie mogą czytac tego forum.Ratujmy naszą gminę.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 14:53

Sprawdzić jej bilingi z służbowego telefonu, bo pewnie smsy też wysyła za nasze pieniądze głosując na siebie. Tragedia, szczyt chamstwa to wszystko i brak szacunku dla ludzi i ch cięzkiej pracy z któej płacą podatki.

#52 ~Stanisława Bodnar~

~Stanisława Bodnar~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 16:28

Szanowni Państwo,
jestem bardzo zawiedziona poziomem, który osiągnęła dyskusja na tym forum. Nie miałam zamiaru uczestniczyć w zaczepkach osób, których głównym celem jest zdyskredytowanie mojej osoby.
Padają jednak takie słowa i zarzuty, wobec których nie potrafię przejść obojętnie.

Po to, by nie pozwolić na celowe wprowadzanie Państwa w błąd zdecydowanie oświadczam, jaka jest prawda:
1. Paczki dla seniorów, które otrzymali zasługujący na szacunek – przez wzgląd na swój wiek i doświadczenie życiowe – Mieszkańcy, nie są i nie mogą być żadnym z elementów kampanii wyborczej. Faktem jest, że to zwyczaj, będący tradycją w naszej Gminie. Podobne wsparcie było bowiem przyznawane również w roku ubiegłym.
2. Spotkanie z okazji Dnia Seniora połączone z poczęstunkiem i wieczorem rozrywkowo – artystycznym zostało sfinansowane w przewadze z funduszy Unii Europejskiej.
Nie potrafię zrozumieć, jak można próbować rozliczać Seniorów z dobrej zabawy i relaksu, które wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy i Gminnego Domu Kultury chcieliśmy im zapewnić. Osobną sprawą jest fakt, że wydarzenie to zaplanowaliśmy już w połowie 2009 roku, a dofinansowanie otrzymaliśmy w maju 2010 roku.
3. Spotkania ze sportowcami i przyjaciółmi – sponsorami wspierającymi ich działalność odbywają się co roku. Nie inaczej było tym razem. Podkreślenie dużej roli miłośników sportu w budowaniu pozytywnego wizerunku Gminy jest bardzo ważne. Z jakiego powodu w roku wyborczym miałabym rezygnować z możliwości okazania im wdzięczności za działalność w ciągu ostatniego sezonu? Proszę wybaczyć, ale nie potrafię dostrzec w takim postępowaniu czegoś niewłaściwego.

Nie sposób też nie odnieść się do kwestii wywołującego duże emocje szampana. Początkowo traktowałam te zarzuty z przymrużeniem oka, ale zauważam, że są ludzie, którzy próbują zrobić z tego realny problem. Szanowni Państwo, oszczędźmy sobie proszę stwarzania fałszywych pozorów. Od kiedy – w naszym kraju – wzniesienie toastu lampką musującego wina jest czymś złym? Zwłaszcza, jeśli dzieje się to w godzinach popołudniowych lub wieczornych, a po wspomnianą lampkę sięga osoba dorosła.
Nie odmawiajmy tej możliwości – tylko z powodu zbliżających się wyborów - Mieszkańcom chcącym w taki sposób dopełnić tradycji.

Jeżeli podejmujemy temat rywalizacji politycznej – dyskutujmy o osiągnięciach i celach, które zrealizowano lub które nie doszły do skutku. Mieszkańcy udowodnili, że potrafią rzeczowo dyskutować i przedstawiać swoje zdanie podczas każdego z dziesięciu spotkań, które z nimi odbyłam. Starajmy się dalej stawiać na merytorykę. Tak będzie lepiej dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla Gminy.

Nie mam zamiaru podejmować dyskusji na poziomie obelg, epitetów i zarzutów. Z chęcią porozmawiam jednak w sposób kulturalny, z osobami, które nie boją się ukrywać pod internetowymi pseudonimami.
Wszystkich jednakże pozdrawiam i życzę, by potrafili zachować rozwagę i okazać szacunek drugiemu człowiekowi – bez względu na przedwyborczą atmosferę.

Z poważaniem
Stanisława Bodnar

#53 ~Obywatel~

~Obywatel~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:04

Raczej nie widziałem tutaj obelg i eptetów pod adresem pani, tylko czysto merytoryczna dyskusja, to pani próbuje teraz zdyskredytować to forum, gdzie ludzie chcą i mają prawo zabrać głos. Każdy obywatel ma prawo oceniać pani rządy, których poziomem to właśnie my jesteśmy zawiedzieni i nie chodzi tu tylko o kampanię, która przekroczyla juz dawno granice taktu i dobrego smaku, podejmuje dyskusję proszę odpowiedzieć na konkretne pytania:
1. dlaczego za 700 tys nie zbudowano nowoczesnego ośrodka zdrowia tylko wydano je nie wiem w jaki sposób na adaptację remizy, myślałem, że robi się adaptację żeby były małe koszty
2. dlaczego orlik nie został dopilnowamy i teraz się rozpada?
3.czy dom kultury nie mógł powstać chociażby w remizie i tak nie spełnia funkcji jakie tego typu jednostki spełniają w rzeczywistości, aerobik czy karate sprawa śmieszna dodatkowa nie wynikająca z właściwych ząłożeń działania tego typu instytucji
4. dlaczego zniszczono przedszkole i wciśnięto je do szkoły, nasze dzieci i tak już uczą się po stołówkach

Proszę więc nas nie dyskredytować, bo między innymi o tym co wyżej toczy się dyskusja, a pani nie chce przyznać się do błędów i zaniechań w swoim nieumiejętnym rządzeniu.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:23

Rozumiem, że jak pieniądze z unii to można je wywalać na cokolwiek, imprezki spotkania itd a nie sensownie??
Niech pani napisze wobec tego kto dał pieniądze na paczki dla seniorów bo to najbardziej wszystkich interesuje???20tys z unii na trubadórów, ciasta i kawy, a na paczki, kto dał???
jeśli opieka to wtedy napisął już pan szumski co należy zrobić.

#55 ~obywatelgminy~

~obywatelgminy~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:33

Gdzie Pani była przez cztery lata, że nie robiła Pani spotkań z emerytami i rencistami? Dlaczego nie było paczek? Czy teraz za lampkę szampana kupuje sobie Pani elektorat? Wie Pani, że takie praktyki są niedozwolone By przez następne cztery lata nie widzieć potrzeb ludzi ubogich? Z czyich pieniędzy wydała Pani na zespół Trubadurzy, którzy uświetnili szampańskie spotkanie z rencistami i emerytami? Wstyd i hańba na całe województwo.

#56 ~KrzysiekM~

~KrzysiekM~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 18:20

A tak w ogóle to jakim prawem Pani Burmistrz częstuje alkoholem w świetlicach wiejskich?? Przecież zgodnie z §6. pkt.3. załącznika do Uchwały Nr XXVI/223/10 Rady Miejskiej w Suchaniu z 2.02.2010., który brzmi "Na terenie świetlicy nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów i używać środków odurzających." jest to ZABRONIONE. Tym bardziej, że sama chętnie powołuje się Pani na ten regulamin, jak choćby we wczorajszym (15.11.2010.) wydaniu Głosu Szczecińskiego! Fajnie jest wytłumaczyć się dlaczego młodzież nie dostała świetlicy formułką "bo to niezgodne z regulaminem..." Regulamin obowiązuje wszystkich , albo nikogo. Pani bezczelność i arogancja przeraża mnie.
Dowóz na wybory to też szczyt impertynencji. Nie tak dawno odbyły się wybory prezydenckie. Dlaczego wtedy gmina nie zorganizowała dowozu? Czyżby wybory prezydenckie były mniej ważne niż samorządowe??? Oczywiście, że tak, bo przecież Pani w nich nie startowała!!

#57 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 18:59

Nawet na forum robisz pani z nas dziadostwo.Bzdurne te pani tłumaczenia a obelg nikt w stosunku do pani nie stosuje na forum tylko każdy mówi prawdę . Widocznie UKAZANA PRAWDA BOLI , a zawsze winny się tłumaczy i pani to właśnie zrobiłaś. A co do spotkań i rozmów z panią to tylko teraz wykazujesz pani chęć bo 4 lata chadzałaś pani własnymi ścieżkami.Dziwna ta sprawa z seniorami bo tylko im dostaje się bonusy . Czemu dzieciom pani nie organizujesz imprez , bo co ? bo wiejskim kmiotkom się nie należy.Nadgorliwie dbasz pani nie o to co trzeba więc miej pretensje do siebie.

#58 ~opozycjonista~

~opozycjonista~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 19:00

OPOZYCJONISTA
Do mieszkańców gminy Suchań - w dniu 21 listopada 2010r. w wyborach Burmistrza i Radnych gminy Suchań
głosujmy całymi rodzinami na Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Wołoncewicza "Razem dla rozwoju gminy Suchań". Tak oddane głosy sprawią, że wszyscy staniemy się gospodarzami gminy zaś nowy Burmistrz Ryszard Wołoncewicz mądrze i sprawnie nią pokieruje.
Możemy to zrobić - zróbmy to teraz!!!

#59 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 19:20

Pani Stanisławo przecież to wszystko jest takie proste, niech Pani z nimi nie polemizuje tylko tego Szumskiego zaskarży w trybie wyborczym o kłamstwa i pomówienia oraz szarganie dobrego imienia.

#60 ~remi~

~remi~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 19:31

No i się obraziła nam Pani Burmistrz łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :angry:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych