Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 23:05

Ale skoro robi to jako osoba prywatna, a nie burmistrz, to jakim prawem odnosi się do całej gminy?

Jakim prawem rządzący uchwalają nowe prawa, które dotyczą mnie? Jakim prawem zadłużają Polskę, a ze mnie zdzierają podatki na spłatę tych długów? Jakim prawem zmuszają mnie do posłania do szkoły 6 letniego dziecka? Jakim prawem są przy władzy?

Bo to jest tzw. demokracja. Burmistrz został wybrany większością głosów, a w czasie kampanii wyborczej wcale nie krył się ze swoim światopoglądem. Takim prawem. Większości.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 23:22

Jakim prawem rządzący uchwalają nowe prawa, które dotyczą mnie? Jakim prawem zadłużają Polskę, a ze mnie zdzierają podatki na spłatę tych długów? Jakim prawem zmuszają mnie do posłania do szkoły 6 letniego dziecka? Jakim prawem są przy władzy?

Bo to jest tzw. demokracja. Burmistrz został wybrany większością głosów, a w czasie kampanii wyborczej wcale nie krył się ze swoim światopoglądem. Takim prawem. Większości.

A słyszałaś o tym że jest rozdział władzy świeckiej od kościelnej, Burmistrz samodzielnie nic nie może prawo jemu tego zabrania, burmistrz wykonuje wole rady miasta gminy, to oni uchwalają wszystkie prawa, te podatkowe i to o zadłużeniu ciebie. Kobieto nie wiedza nie zwalnia od myślenia.

#23 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 23:48

A słyszałaś o tym że jest rozdział władzy świeckiej od kościelnej, Burmistrz samodzielnie nic nie może prawo jemu tego zabrania, burmistrz wykonuje wole rady miasta gminy, to oni uchwalają wszystkie prawa, te podatkowe i to o zadłużeniu ciebie. Kobieto nie wiedza nie zwalnia od myślenia.

Tak sobie czytam Preambułę naszej konstytucji i oto, co znajduję:

„Wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł…”

„Wdzięczni naszym przodkom (…)  za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu”

„W poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem”

Dalej jest jeszcze o wolności wyznania, ale gdzie napisano, że burmistrz nie ma prawa modlić się za mieszkańców gminy? Byłam na Mszy św. i słyszałam to, co mówił burmistrz. Była to piękna modlitwa za siebie, swoją rodzinę oraz mieszkańców miasta i gminy, w której mieszka (nie którą rządzi).

#24 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 23:48

A nieuctwo z kolei nie zwalnia od pisania zrozumiale i bezbłędnie po polsku. Najpierw naucz się pisać, a dopiero potem pouczaj, co kto ma myśleć o burmistrzu i jakie na nim ciążą obowiązki.

#25 ~Dawid Gray~

~Dawid Gray~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 10:01

A gdyby wybrany  w powszechnych wyborach burmistrz, załóżmy był gejem i zawierzył gminę Goleniów, bogu Gejów(jeśli takowy istnieje), albo będąc satanistą, zawierzył gminę szatanowi ?. Wyznawana religia zdaje się jest w Polsce sprawą prywatną, i nikomu nic do tego kto jakiego boga wyznaje. Pod jednym wszakże warunkiem, iż nie robi się z niej chorągwi, którą bez opamiętania macha. 

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 10:45

A nieuctwo z kolei nie zwalnia od pisania zrozumiale i bezbłędnie po polsku. Najpierw naucz się pisać, a dopiero potem pouczaj, co kto ma myśleć o burmistrzu i jakie na nim ciążą obowiązki.

Pokaż to moje nieuctwo i moje błędy.

#27 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 11:01

"Ale proszę mnie nie zrozumieć opacznie. Czy komukolwiek , którzy nie podzielają wiary ludzi wierzących  coś się stanie z tego powodu że Gmina Goleniów zostanie zawierzona Bogu."

Widzę masz człowieku problem z logicznym czytaniem oraz jasnym formułowaniem swoich wypowiedzi . Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to po co zabierasz głos?

Przedstawiłem kilka swych obiekcji, wynikających z lektury prasy krajowej. Jakoś nikt nie uznał choćby spróbować wykazać, że moje wątpliwości są absolutnie nieuzasadnione.

Mówiąc potocznie - człowiek, jeżeli coś robi, to ma jakiś powód, coś chce uzyskać. Co zatem uzyskają wszyscy mieszkańcy gminy, po indywidualnym zawierzeniu jej opiece boskiej? Czy nastąpi znacząca, zauważalna poprawa działalności urzędów, służb i instytucji gminy? Jeżeli tak, to jakimi sposobami burmistrz zamierza to uzyskać? Polityką kadrową? Czy poprawi się stan dróg, budynków, zwiększą się zasoby mieszkaniowe? Gminy, które zawierzyły się podobnej opiece, jakoś nie poprawiły swego funkcjonowania. Nie uniknęły także skutków klęsk żywiołowych. Jedynie, gdzie zadział mechanizm to szkoły i szpitale im JP2 - samorządy nie ryzykują likwidacji placówek o tym imieniu. Na razie. O kwestii zamieszkiwania imigrantów pisałem. O działaniu nacjonalistycznych bojówek, na przykładzie Białegostoku - także.

Mam pewną wątpliwość natury - że tak się wyrażę - doktrynalnej. Otóż Bóg - jak to twierdzą wierzący - opiekuje się wszystkimi ludźmi. Jednakowo. Czyni to, niejako, obligatoryjnie. Czy zatem takie szczególne zawierzanie jst nie jest przypominaniem Bogu o jego powinnościach?

#28 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 11:35

Skoro na niego zagłosowano a nie ukryewał swojej wiary to miał do tego pełne prawo. Nawet Prezydent R.P. ma prawo dodać do swojej przysięgi ,,Tak mi dopomóż Bóg." Teraz widać ile warta jest osławiona tolerancja lewicy, za którą płacimy wszyscy w chorych pomysłach unijnych urzędników.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 11:37

Tak sobie czytam Preambułę naszej konstytucji i oto, co znajduję:

„Wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł…”

„Wdzięczni naszym przodkom (…)  za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu”

„W poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem”

Dalej jest jeszcze o wolności wyznania, ale gdzie napisano, że burmistrz nie ma prawa modlić się za mieszkańców gminy? Byłam na Mszy św. i słyszałam to, co mówił burmistrz. Była to piękna modlitwa za siebie, swoją rodzinę oraz mieszkańców miasta i gminy, w której mieszka (nie którą rządzi).

Mówisz i masz jak należy rozumieć.

Preambuła[edytuj | edytuj kod]

W Preambule Konstytucji zwraca się uwagę na doniosły dla narodu moment dziejowy, wiążący się z odzyskaniem w 1989 roku pełnej suwerenności. Daje się w niej wyraz bogatej tradycji narodowej, akcentując szczególnie bogatą historię polskiej państwowości.

Preambuła określa wartości priorytetowe dla polskiego społeczeństwa, które wprowadzone w życie decydują o harmonijnym funkcjonowaniu bytu państwowego. Wartości te, wśród których wymieniono poszanowanie wolności i sprawiedliwości, dialog społeczny, rzetelność i sprawność działania instytucji publicznych, poszanowanie i umacnianie praw obywatelskich i ich wspólnot, leżą u podstaw wszystkich spisanych w Konstytucji praw.

Preambuła podkreśla, iż wszyscy członkowie narodu polskiego, rozumianego jako zbiór obywateli Rzeczypospolitej, są równi wobec prawa, mając jednocześnie jednakowe obowiązki wobec państwa, które określane jest jako dobro wspólne. Preambuła odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa narodu, jednocześnie jednak kwestię przekonań religijnych pozostawia prywatną sprawą każdego obywatela, podkreślając, iż zarówno wierzący w Boga, jak i niepodzielający tej wiary są wobec państwa równouprawnieni. Fragmenty dotyczące odniesień do kwestii religijnych wywołały największe spory podczas prac konstytucyjnych. Ostatecznie przyjęto wersję kompromisową, prawdopodobnie autorstwa Tadeusza Mazowieckiego, unikając użycia klasycznego „invocatio Dei[12].

W preambule, powołując się na tradycje I i II Rzeczypospolitej wzywa się, aby w III Rzeczypospolitej opierano się na poszanowaniu zasad w niej zapisanych[13].

W preambule została zawarta nigdzie później nieprzytoczona zasada pomocniczości, polegająca na zaspokajaniu przez państwo potrzeb zbiorowości lokalnych i regionalnych.

#30 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 11:41

Po 1 jesteś klakierem burmistrz

2 A co ty sensownego przekazałeś

3 Gmina to żywy organizm ( ludzie), to nie prywatna rzecz pana burmistrza, żeby z nią robił co chce.

4. Może ja nie chcę żeby mnie i moją rodzinę ktoś zawierzał jezusowi

Co ty na to mądralo.

Demokrates - władza ludu. Skoro lud tak wybrał więc Burmistrz ma prawo, a ty jako obywatel w mniejszości mozesz się tylko dostosować, chyba,że zdecydujesz się obalić władzę zbrojnie. Ja też nie chcę by w Polsce propagowano ideologię ,,gender".., bo to nietolerancja i łajdactwo za tym idzie, a propagują i co ty na to mądralo?

#31 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 11:48

,,- W Polsce obowiązuje wolność wyznania i sumienia. Wyraźnie zaznaczyłem, że zrobię to jako osoba prywatna, a nie jako urzędnik samorządowy. Mam takie przekonania, jestem katolikiem - kwituje burmistrz."

Jeżeli burmistrz robi to jako osoba prywatna, to po co robi z tego szopkę ogólnopaństwową ?

Prywatnie to znaczy daję na mszę, uczestniczę w niej i spokój. Nie ma rozgłosu - jest prywatnie.

To, co ma zamiar zrobić burmistrz, to już nie jest prywatnie.

Przeczytałem w artykule, że to przyniesie korzyści mieszkańcom. Proszę więc podać, jakie to będą korzyści. Jestem niezmiernie ciekawy.

I ponawiam prośbę, jeżeli już to zawierzenie nastąpi, to niech Pan burmistrz nie zapomni, że zawierzyłem burmistrzowi  w opiece nasze gminne ulice podczas  "Akcji ZIMA".

Przecież to nie burmistrz a media zrobiły szopkę ogólnopaństwową, gdyby o tym nie napisały to bym o tym nie wiedział. Jako burmistrz i wierzący miał do tego pełne prawo, gdyż wziął odpowiedzialność za gminę. A to jest jeden z elementów ochrony przyjęty przez ludzi wierzacych.

#32 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 11:58

Popieram również !

Wszystko odbyło się z duchem demokracji i prawa wyborczego oraz państwowego. To piękny gest burmistrza świadczący o głębokiej trosce i uczciwości.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 12:00

Przecież to nie burmistrz a media zrobiły szopkę ogólnopaństwową, gdyby o tym nie napisały to bym o tym nie wiedział. Jako burmistrz i wierzący miał do tego pełne prawo, gdyż wziął odpowiedzialność za gminę. A to jest jeden z elementów ochrony przyjęty przez ludzi wierzacych.

To nie media zrobiły szopkę, poczytaj art 25 konstytucji.

Art. 25.

1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.

5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 12:19

To nie media zrobiły szopkę, poczytaj art 25 konstytucji.

Art. 25.

1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.

5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.

A jak to się ma do faktu, że w sejmie i senacie zasiada kościół w osobach wiernych, a ludzie tacy jak ja również kościół na tych ludzi głosują by strzegli wiary,którą utożsamiam z polskością? Więc jeśli ja za pomocą tych ludzi wyrażam swoje stanowisko to Tobie nic do tego i w buty mozesz sobie wsadzić swoje paragrafy. Skoro ludzie wierzący, którzy są kościołem  wybierają poliyka, który jest również kościołem, to na dobrą sprawę obowiązkiem takiego polityka, na każdym szczeblu powinna być czy to publiczna  czy w sumieniu deklaracja,  Warto to rozumieć.bo tutaj już ani konkordat ani Watykan nie działa, tutaj działa polska demokracja, którą wyznacza kartka wyborcza. Ta deklaracja to deklaracja elektoratu, do której Watykan nic nie ma, to deklaracja kościoła polskiego, w osobach jego pełnoprawnych obywateli. Jak się nad czymś próbuje dyskutować to warto jeszcze uruchomić rozum a nie ciskać się opętanym jadem nienawiści.

#35 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 12:49

Art. 53 Konstytucji RP:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie  (...).

5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

Nic nie wiem o jakiejkolwiek ustawie, która zabraniałaby Panu Krupowiczowi wyznawać publicznie swoją wiarę. A skoro tak, to cała ta nagonka jest łamaniem podstawowych, konstytucyjnych praw Pana Krupowicza.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:00

A jak to się ma do faktu, że w sejmie i senacie zasiada kościół w osobach wiernych, a ludzie tacy jak ja również kościół na tych ludzi głosują by strzegli wiary,którą utożsamiam z polskością? Więc jeśli ja za pomocą tych ludzi wyrażam swoje stanowisko to Tobie nic do tego i w buty mozesz sobie wsadzić swoje paragrafy. Skoro ludzie wierzący, którzy są kościołem  wybierają poliyka, który jest również kościołem, to na dobrą sprawę obowiązkiem takiego polityka, na każdym szczeblu powinna być czy to publiczna  czy w sumieniu deklaracja,  Warto to rozumieć.bo tutaj już ani konkordat ani Watykan nie działa, tutaj działa polska demokracja, którą wyznacza kartka wyborcza. Ta deklaracja to deklaracja elektoratu, do której Watykan nic nie ma, to deklaracja kościoła polskiego, w osobach jego pełnoprawnych obywateli. Jak się nad czymś próbuje dyskutować to warto jeszcze uruchomić rozum a nie ciskać się opętanym jadem nienawiści.

Mówiąc o elektoracie mówisz o jednej słusznej partii, to już wszystko jasne zbliżają się wybory, chwyt marketingowy. A wytłumacz mi jeszcze jedno czym to różni się kościół Polski od kościoła katolickiego na świecie i komu podlega. Jak widzisz uruchamiam  rozum, ty wyjaśniaj.

Wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz dla czego twoja partia nie chce szanować prawa, pamiętaj o tym że twoja wolność i twoje prawo kończy się tam, gdzie zaczyna się moje prawo i moja wolność.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:11

Art. 53 Konstytucji RP:

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie  (...).

5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

Nic nie wiem o jakiejkolwiek ustawie, która zabraniałaby Panu Krupowiczowi wyznawać publicznie swoją wiarę. A skoro tak, to cała ta nagonka jest łamaniem podstawowych, konstytucyjnych praw Pana Krupowicza.

Nikt panu burmistrzowi nie zabrania, tylko zrozum że pan burmistrz jest przedstawicielem władzy.

Art. 25 Konstytucji.

2.Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

A pan Kurpowicz zrobił to publicznie, manifestując się z tym. 

#38 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:19

Zrozum wreszcie, że Pan Krupowicz występował jako osoba prywatna, a nie władza. Widziałam np. prezydenta RP uczestniczącego we Mszy św. Czy on też złamał jakiekolwiek prawo? Oczywiście zależy wszystko od indywidualnej interpretacji tego prawa. Czy prezydenta Komorowicza ktoś próbował prześladować tak, jak Pana Krupowicza za uczestnictwo we Mszy św.?

#39 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 13:20

Art. 53 Konstytucji RP:

Chciałbym się mylić. Możliwe, że do sprawy wrócimy, gdy okaże się, że w podległym burmistrzowi Krupowiczowi urzędzie wszyscy jego podwładni są zobowiązani:

- czynnie uczestniczyć w życiu religijnym swych parafii i diecezji;

- uczestnictwo w sakramentach jest obowiązkowe a ich złamanie (np rozwód dorosłego dziecka) pociąga konsekwencje w postaci utraty stanowiska;

- uczestniczyć w pielgrzymkach, najlepiej całymi rodzinami;

- opinię proboszcza stawiać ponad inne; (jak w Pruszczu Gdańskim, gdzie w "rodzinnym??" domu dziecka doszło do zbrodni a która to rodzina cieszyła się szczególną protekcją miejscowego proboszcza. To jego opinia i naciski na urzędników były przyczyną, że nikt nie sprawdzał, co się tam dzieje);

- wartości katolickie są wartościami nadrzędnymi;

- wszelkie uroczystości państwowe i gminne muszą mieć oprawę religijną, odbywać się w kościele, ksiądz jest źródłem prawdy i wiedzy;

Rzecz jasna, że podane a faktycznie występujące zjawiska nie mają nic wspólnego z łamaniem czyichkolwiek konstytucyjnych praw. Burmistrz jest osoba publiczną. Czy pan Krupowicz zawierzał gminę jako osoba zupełnie prywatna - funkcję burmistrza miał zawieszoną - jest taka możliwość czy jako urzędujący burmistrz? A gdybym ja - @Zdziwiony złożył w kościele hojny datek i osobę pana Krupowicza zawierzył intencji św Walentego - patrona chorych umysłowo, - to jakie miałoby to reperkusje? Także prawne?

#40 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:30

A pan Kurpowicz zrobił to publicznie, manifestując się z tym. 

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie 

Nigdzie w Konstytucji nie znalazłam, że zapewnia się wolność sumienia i religii każdemu, oprócz burmistrza Goleniowa...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych