Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:40

Mówiąc o elektoracie mówisz o jednej słusznej partii, to już wszystko jasne zbliżają się wybory, chwyt marketingowy. A wytłumacz mi jeszcze jedno czym to różni się kościół Polski od kościoła katolickiego na świecie i komu podlega. Jak widzisz uruchamiam  rozum, ty wyjaśniaj.

Wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz dla czego twoja partia nie chce szanować prawa, pamiętaj o tym że twoja wolność i twoje prawo kończy się tam, gdzie zaczyna się moje prawo i moja wolność.

Kosciół to ja, mam prawo wyborcze? - mam - i nie masz prawa mi go ograniczać, mam poglądy? - mam -i zakichaym obowiązkiem urzędników państwowych jest je respektować. Nie wiem jakie ty masz poglądy -  Byle nie komunizm czy faszyzm, bo to jest zabronione jako ideologie zbrodnicze. Wszelkie inne są respektowane. funkcjonują w przestrzenui publicznej. więc skoro ten burmistrz wyraził poglądy swojego elektoratu, to powinieneś  te poglądy uszanować. A przecież widzisz, że odzywają się tutaj również głosy poparcia. Nie zachowuj się jak Robert Krupowicz publicznie wycierający sobie buzię tolerancją a wyznający zasadę z czasów komuny, że ,,Między Bugiem a Nysom to najważniejsze my som".  Do tego dochodzi tradycja i głos naszych przodków, w którą religia i wiara została na trwałe wpisana.

#42 ~Goleniowianka~

~Goleniowianka~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:40

To, co wypisuje zdziwiony, nie zasługuje nawet na polemikę. W psychiatrii znane jest, że osoba zdrowa psychicznie sto razy zastanowi się, zanim spróbuje przypisać komuś chorobę. Natomiast kiedy spotykamy kogoś, kto wszystkich wokół oskarża, że są chorzy psychicznie, oznacza to konieczność przyjrzenia się temu człowiekowi pod takim właśnie kątem.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:52

Zrozum wreszcie, że Pan Krupowicz występował jako osoba prywatna, a nie władza. Widziałam np. prezydenta RP uczestniczącego we Mszy św. Czy on też złamał jakiekolwiek prawo? Oczywiście zależy wszystko od indywidualnej interpretacji tego prawa. Czy prezydenta Komorowicza ktoś próbował prześladować tak, jak Pana Krupowicza za uczestnictwo we Mszy św.?

Po pierwsze burmistrz to nie ta liga co prezydent

Po drugie nie obrażaj prezydenta RP Komorowskiego, nazywając go Komorowiczem, bo to tylko pokazuje twój poziom.

Po trzecie pokaż kiedy to prezydent RP publicznie komu kolwiek zawierzał co kolwiek.

Po czwarte nie myl uczestnictwa w mszy, z tym co zrobił burmistrz.

#44 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 13:54

Kosciół to ja, mam prawo wyborcze? - mam - i nie masz prawa mi go ograniczać, mam poglądy? - mam -i zakichaym obowiązkiem urzędników państwowych jest je respektować. Nie wiem jakie ty masz poglądy -  Byle nie komunizm czy faszyzm, bo to jest zabronione jako ideologie zbrodnicze. Wszelkie inne są respektowane. funkcjonują w przestrzenui publicznej. więc skoro ten burmistrz wyraził poglądy swojego elektoratu, to powinieneś  te poglądy uszanować. A przecież widzisz, że odzywają się tutaj również głosy poparcia. Nie zachowuj się jak Robert Krupowicz publicznie wycierający sobie buzię tolerancją a wyznający zasadę z czasów komuny, że ,,Między Bugiem a Nysom to najważniejsze my som".  Do tego dochodzi tradycja i głos naszych przodków, w którą religia i wiara została na trwałe wpisana.

Korekta mojego wpisu, pomyliłem cośmiało być:  Kosciół to ja, mam prawo wyborcze? - mam - i nie masz prawa mi go ograniczać, mam poglądy? - mam -i zakichaym obowiązkiem urzędników państwowych jest je respektować. Nie wiem jakie ty masz poglądy -  Byle nie komunizm czy faszyzm, bo to jest zabronione jako ideologie zbrodnicze. Wszelkie inne są respektowane. funkcjonują w przestrzenui publicznej. więc skoro ten burmistrz wyraził poglądy swojego elektoratu, to powinieneś  te poglądy uszanować. A przecież widzisz, że odzywają się tutaj również głosy poparcia. Nie zachowuj się jak Pan Wieczorek publicznie wycierający sobie buzię tolerancją a wyznający zasadę z czasów komuny, że ,,Między Bugiem a Nysom to najważniejsze my som".  Do tego dochodzi tradycja i głos naszych przodków, w którą religia i wiara została na trwałe wpisana.

#45 -GN-

-GN-

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 13:58

A jak to się ma do faktu, że w sejmie i senacie zasiada kościół w osobach wiernych, a ludzie tacy jak ja również kościół na tych ludzi głosują by strzegli wiary,którą utożsamiam z polskością? Więc jeśli ja za pomocą tych ludzi wyrażam swoje stanowisko to Tobie nic do tego i w buty mozesz sobie wsadzić swoje paragrafy. Skoro ludzie wierzący, którzy są kościołem  wybierają poliyka, który jest również kościołem, to na dobrą sprawę obowiązkiem takiego polityka, na każdym szczeblu powinna być czy to publiczna  czy w sumieniu deklaracja,  Warto to rozumieć.bo tutaj już ani konkordat ani Watykan nie działa, tutaj działa polska demokracja, którą wyznacza kartka wyborcza. Ta deklaracja to deklaracja elektoratu, do której Watykan nic nie ma, to deklaracja kościoła polskiego, w osobach jego pełnoprawnych obywateli. Jak się nad czymś próbuje dyskutować to warto jeszcze uruchomić rozum a nie ciskać się opętanym jadem nienawiści.

Dokładnie tak masz prawo Mysleć . Pozdrawiam

#46 -GN-

-GN-

Bywalec

• PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 14:00

Art. 53 Konstytucji RP:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie  (...).

5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

Nic nie wiem o jakiejkolwiek ustawie, która zabraniałaby Panu Krupowiczowi wyznawać publicznie swoją wiarę. A skoro tak, to cała ta nagonka jest łamaniem podstawowych, konstytucyjnych praw Pana Krupowicza.

Podzielam Twoje zdanie .

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 14:00

coraz więcej u władzy chorych albo umysłowo chorych

#48 -GN-

-GN-

Bywalec

• PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 14:03

coraz więcej u władzy chorych albo umysłowo chorych

To samo można powiedzieć o tej osobie co napisała ten post wyżej .

#49 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 14:26

To, co wypisuje zdziwiony, nie zasługuje nawet na polemikę. W psychiatrii znane jest, że osoba zdrowa psychicznie sto razy zastanowi się, zanim spróbuje przypisać komuś chorobę. Natomiast kiedy spotykamy kogoś, kto wszystkich wokół oskarża, że są chorzy psychicznie, oznacza to konieczność przyjrzenia się temu człowiekowi pod takim właśnie kątem.

Przez chwilę przypuszczałem, że @Goleniowianka prowokuje inteligentną dyskusję, pokazuje występujące w prawie luki oraz na ich interpretację. Po odpowiedzi na mój post zaczynam wątpić. Odpowiem zatem na zadane pytanie: w takiej sytuacji każdy funkcjonariusz publiczny nagle przypomniałby sobie o chroniącym go prawie i zaciągnąłby mnie do sądu. Jest to sytuacja czysto hipotetyczna, bo wątpię, czy znalazłby się ksiądz, który by taką intencję przyjął.

Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. Czy @Goleniowianka zechce mi wytłumaczyć?

#50 -GN-

-GN-

Bywalec

• PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 14:49

Przez chwilę przypuszczałem, że @Goleniowianka prowokuje inteligentną dyskusję, pokazuje występujące w prawie luki oraz na ich interpretację. Po odpowiedzi na mój post zaczynam wątpić. Odpowiem zatem na zadane pytanie: w takiej sytuacji każdy funkcjonariusz publiczny nagle przypomniałby sobie o chroniącym go prawie i zaciągnąłby mnie do sądu. Jest to sytuacja czysto hipotetyczna, bo wątpię, czy znalazłby się ksiądz, który by taką intencję przyjął.

Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. Czy @Goleniowianka zechce mi wytłumaczyć?

Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)

#51 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 15:08

Do "zdziwionego":

Chciałbym się mylić. Możliwe, że do sprawy wrócimy, gdy okaże się, że w podległym burmistrzowi Krupowiczowi urzędzie wszyscy jego podwładni są zobowiązani:

- czynnie uczestniczyć w życiu religijnym swych parafii i diecezji;

- uczestnictwo w sakramentach jest obowiązkowe a ich złamanie (np rozwód dorosłego dziecka) pociąga konsekwencje w postaci utraty stanowiska...

itd....etc....ble....ble...ble...

Już cię wypuścili z kibla, słoneczko Dziwnowa? Co, uzyskałeś zasięg w internecie? Znowu nas raczysz swoimi mądrościami, za którymi nic nie stoi oprócz atawistycznej nienawiści do kościoła, katolików i religii? Dalej będziesz nas prześladował szpiclowaniem i następnie wywlekaniem na wszystkich możliwych forach głosem i akcentem skostniałego belfra? Wszak przyznałeś się kiedyś, że byłeś nauczycielem(?) i mieszkasz bodaj w Dziwnowie?

Intryguje mnie wszakże cel twoich wystąpień: czy to ma być karanie Burmistrza lub innego adwersarza i jako argumenty powielane przez ciebie w niezliczonych ilościach? Czy to ma być jakaś bodaj wskazówka, jak postępować w życiu, żeby się tobie nie narazić?

Może to jednak frustracja zgorzkniałego, kostycznego, byłego belfra z podstawówki, czy gimnazjum w Dziwnowie? 

A może faktycznie megalomania i kwintesencja pychy? Swoisty przerost ambicji polskiej Evity Peron w wydaniu płci przeciwnej?

Ryszard Groński w "Polityce" swego czasu zajął się takim męskim szowinistą, powiedzmy Iwanitem Pieron, którego określił następująco: "Jak to w kinie –należy trochę odwirować realia, zdynamizować akcję, nazwać bohatera w stylu nadwiślańskim. Bo ja wiem – może Iwanit Pieron. Ale to detale. Ręczę natomiast, że kiedy nasz z krwi, kości i polskości Iwanit Pieron załka z okna: - Nie płacz po mnie, Polsko! – tłum odpowie: - Nie ma mowy! Dzięki tobie mamy dużo innych powodów do płaczu".

Tak sobie myślę, Rycerzu z Papieru, sam tylko chcesz być wyjątkowo doskonały, a wszystkich innych chcesz widzieć gorszymi od siebie.

A tu zamykają do kibla i nie dają klawiatury...

Jarosław Haszek ustami Wojaka Szwejka na swój sposób określał rezultaty końcowe każdej megalomanii i pychy: "Miał podejrzenie (pewien pułkownik), że oczekiwał go awans na generała-majora, ale słówko "generał" musiało się widać gdzieś zapodziać na poczcie polowej".

#52 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 15:21

Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)

"Go"? Pisane z dużej litery? To Bóg pisze na forum jako "Goleniowianka?

#53 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 15:35

Do "zdziwionego":

itd....etc....ble....ble...ble...

Już cię wypuścili z kibla, słoneczko Dziwnowa? ....

Jarosław Haszek ustami Wojaka Szwejka na swój sposób określał rezultaty końcowe każdej megalomanii i pychy: "Miał podejrzenie (pewien pułkownik), że oczekiwał go awans na generała-majora, ale słówko "generał" musiało się widać gdzieś zapodziać na poczcie polowej".

Skrót - oczywiście - dla oszczędności miejsca. Cieszę się, że ktoś uważnie czyta moje posty. Stara się zrozumieć intencje. Mam tylko prośbę. Często cytujesz Haszka. Kiedy została ujawniona rola i działalność Haszka w niesieniu ogólnoświatowej rewolucji komunistycznej, na jego dzieło spojrzano inaczej. Jak na komunistyczną, agitacyjną propagandę. Atakującą tradycyjne wartości społeczne jak Kościół, religia, organa państwowe i wojsko. Jak chyba wiesz, agitacja komunistyczna jest zakazana. Chociaż nagminnie łamiesz netykietę i regulamin forum, to nie łam choć prawa. Poza tym - tradycyjnie - dziękuję i życzę ci tego samego co ty mnie.

#54 ~papaja~

~papaja~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 16:29

Do "zdziwionego":

Mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. Czy @Goleniowianka zechce mi wytłumaczyć?

Jak by to powiedzieć po twojemu, ruski agnostyku i prostatyku: idi ty w kibini mater, szpicluj dalej i kibluj w dziwnowskiej zonie. Co ty tu robisz, szpion i suka z Dziwnowa, w Goleniowie? Mało sie naszpiegowałeś w swoim gdzieździe, które skalałeś zapewne do reszty i pognali cię w cholerę? To teraz tu przylazłeś i raczysz nas piętrowymi tyradami z epoki Lenina i Stalina?

#55 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 17:00

Do "zdziwionego":

Kiedy została ujawniona rola i działalność Haszka w niesieniu ogólnoświatowej rewolucji komunistycznej, na jego dzieło spojrzano inaczej. Jak na komunistyczną, agitacyjną propagandę. Atakującą tradycyjne wartości społeczne jak Kościół, religia, organa państwowe i wojsko.

Szkoda, że sam we wlasnym sumieniu nie jesteś w stanie spojrzeć inaczej na to, co robisz teraz i co robiłeś chociażby w czasie nagonki na dyrektorkę szkoły w Lubczynie. Wydaje ci się, że niesiesz jakiś kaganek oświaty(?), prawomyślności(?), uporządkowania(?). Tymczasem to jest zwykłe chamstwo i pomówienie, jakie uprawiasz nieustannie, odkąd tylko otwarłeś gębę na każdy temat, jaki się na tym forum pojawia. Różnica polega jedynie na tym, że wszystko ubierasz w uprzejme słówka, sugerując, jaki to jesteś kulturalny i prawdomówny. Zacytuję forumowicza, który określił cię w charakterystyczny sposób właśnie podczas twojej intensywnej nagonki na szkołę i dyrektorkę w Lubczynie: "Jeżeli ktoś jest tak uprzejmy jak ta małpa, to na pewno ma świńsko nieczyste sumienie"

W kontekście zresztą Lubczyny i dyrektorki, którą bezpardonowo zwyzywałeś od "porażek" i jaka to klęska nastała, bo niby nieprawnie Fundacja Św. Faustyny przejęła szkołę, co się okazało w 100% kłamstwem, to nie stać cię było nawet na zwykłe słowo "przepraszam". Tak jak nie stać było żadnej z tych wszystkich osób, które atakowały skrycie dyrektorkę za to, że postawiła upadającą szkołę na nogi, że rozbudowała ją do rozmiarów (w sensie naboru dzieci) porównywalnych z najlepszymi czasami rozkwitu. Że ani kuratorium, ani żadna inna kontrola nie wykazała najmniejszych uchybień. Że była to jedynie słuszna decyzja Burmistrza, który ogłosił konkurs na przejęcie szkoły przez organ inny niż gmina. Gdzie sposród trzech kandydatów, Fundacja wygrała legalnie, bez żadnych szwindli, jak sam sugerowałeś, za co powinieneś dostać w pysk od razu... Ponadto szkoła prowadzona nadal nie jest prywatna, tylko publiczna, prowadzona przez "organ inny niż gmina", a więc zachowuje wszelkie prawa poprzedniej szkoły. Z wyjątkiem tego, że nauczyciele są opłacani nie z "karty nauczyciela" tylko z "kodeksu pracy". I za kolejne kłamstwo, które tu rozpowszechniasz, powinieneś dostać drugi raz w pysk.

Obecnie też tak chcesz sprawę Burmistrza kontynuować i zakończyć? Opluć, oszkalować, uprzejmie i kulturalnie? Po czym, gdy znów okaże się oszerstwem i blagą, zwinąć szybciutko chorągiewkę i przejść dalej ze swoim szpiclowskim, uprzejmym ryjkiem?

#56 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 18:14

Do "zdziwionego":....

Obecnie też tak chcesz sprawę Burmistrza kontynuować i zakończyć? Opluć, oszkalować, uprzejmie i kulturalnie? Po czym, gdy znów okaże się oszerstwem i blagą, zwinąć szybciutko chorągiewkę i przejść dalej ze swoim szpiclowskim, uprzejmym ryjkiem?

Jeszcze nie dotarło, że nie mam ochoty wchodzić w pyskówki? Zasmrodziłeś forum czyniąc temat praktycznie skończonym. Ale ten temat wróci. Podobnie, jak szkoła w Lubczynie. Może wiesz, że stała się tematem interpelacji poselskiej? Nie wiem, czy takiej sławy i rozgłosu pragnęła dyrektorka szkoły. Możliwe zatem, że będzie okazja jeszcze się spotkać. Pozdrów @zorientowanego, @michasię i @papaję. I kogo tam jeszcze, o ile pamiętasz nicki, pod jakimi piszesz.

#57 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 18:47

Jeszcze nie dotarło, że nie mam ochoty wchodzić w pyskówki? Zasmrodziłeś forum czyniąc temat praktycznie skończonym. Ale ten temat wróci. Podobnie, jak szkoła w Lubczynie. Może wiesz, że stała się tematem interpelacji poselskiej? Nie wiem, czy takiej sławy i rozgłosu pragnęła dyrektorka szkoły. Możliwe zatem, że będzie okazja jeszcze się spotkać. Pozdrów @zorientowanego, @michasię i @papaję. I kogo tam jeszcze, o ile pamiętasz nicki, pod jakimi piszesz.

Dokładnie tak jak piszesz, chciałbym, aby tacy ludzie, jak ty, zasmrodzający i wyszadzający każde ludzkie działanie, zmierzające do jakiejkolwiek poprawy np. w szkolnictwie, uznali samych siebie za skończonych. Cóż ty bowiem wniosłeś uzdrawiającego w  sprawie Lubczyny? Jaką sprawę ułatwiłeś, polepszyłeś, z wyjątkiem szykanowania Bogu ducha winnej dyrektorki, która ani ci w niczym nie zaszkodziła, ani tym bardziej nie zrobiła niczego niezgodnie z prawem. Co w perfidny sposób podkreślałeś i nadal podkreślasz.

Tak samo i teraz robisz sztuczne zamieszanie w sprawie Burmistrza, mącąc ludziom w głowach. Oczywiście, pod pozorem a to podatków, a to praworządności, zgodności z kanonami moralnymi, itd. Cała masa uprzejmych, a jednocześnie judzących słów z ciebie wyłazi i rozpełza się to po Lubczynie, to po Goleniowie i gdziekolwiek indziej.

Odpowiedz w ogóle na pytanie, co ty tutaj robisz w Goleniowie, skoro jesteś z Dziwnowa? Były nauczyciel? Nie zaprzeczyłeś, jak dotąd ani razu, że to nieprawda.

Przeszkadza ci wspomnienie o tym, co narobiłeś i do czego się przyczyniłeś w Lubczynie? I teraz w odwecie grozisz jakąś inerpelacją poselską? Widzisz, jak się łatwo odkryłeś ze swoją profesją szpiclowską? Tak bardzo się boisz ucinania dyskusji, w której możesz bezkarnie opluwać wszystkich, za niszczenie których ci płacą?

#58 -GN-

-GN-

Bywalec

• PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 18:57

"Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. "

"Nie musi To jego prawo abyś Go nie rozumiał Tak jak on ciebie :)"

"Go"? Pisane z dużej litery? To Bóg pisze na forum jako "Goleniowianka?

GO którego użyłem tyczy się ciebie . Naucz się czytać ze z rozumieniem. To jest otpowiedz na twoje słowa dotyczące burmistrza

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 19:24

"Mam zatem prośbę - oto ja, agnostyk, realista i materialista i apostata mam zrozumieć głębię postępku pana burmistrza. "

GO którego użyłem tyczy się ciebie . Naucz się czytać ze z rozumieniem. To jest otpowiedz na twoje słowa dotyczące burmistrza

Gn akurat nie masz racji burmistrz musi robić i mówić wszystko żeby było zrozumiałe dla wszystkich

#60 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 19:59

Proszę zatem o wzajemność - proszę pisać zrozumiale. Skąd mam wiedzieć, że darzysz burmistrza Goleniowa takim szacunkiem, że nawet pisząc o nim nazywasz go z dużej litery?  Ponadto - nie pytam burmistrza, pytam tych, którzy twierdzą, że wszystko jest w porządku, prawo nie zostało złamane, gwarancje Konstytucji itp.

Ponieważ: Konstytucję złamano wielokrotnie, Konkordat od początku był świstkiem papieru do zatykania gęb oponentom, prawo jest niespójne i nielogiczne - mam chyba prawo mieć wątpliwości? Nawet, jeżeli nie mieszkam akurat w Goleniowie. A gdym miał taką chęć - to co, nie dostanę prawa zamieszkania?  Procesy polityczne narastają latami, początkowo nawet nie widać, że coś się dzieje.

Nie wierzę w nagłą iluminację p. Krupowicza. Dziś możemy tego nie widzieć ale w przyszłym roku są wybory do Europarlamentu, za dwa lata - samorządowe i do Sejmu. Pan Krupowicz o coś gra.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych