Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

70 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 21:17

Do "zdziwionego"

Konstytucję złamano wielokrotnie, Konkordat od początku był świstkiem papieru do zatykania gęb oponentom, prawo jest niespójne i nielogiczne - mam chyba prawo mieć wątpliwości? Nawet, jeżeli nie mieszkam akurat w Goleniowie.

No, ale co ciebie właścwie obchodzi życie Goleniowa, skoro nie mieszkasz w nim? Odpowiedz tak krótko, normalnie, bez tej otoczki patriotyczno-szpiclowskiej. Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość? Czy nie jest to z kolei kalanie własnego gniazda, jeśli snujesz katastroficzne wizje łamania konstytucji i nazywanie konkordatu świstkiem? To tak jakby wszyscy zrobili dobrze, łącznie oczywiście z tobą, a tylko Burmistrz zawalił?

#62 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 22:54

Do "zdziwionego"

No, ale co ciebie właścwie obchodzi życie Goleniowa, skoro nie mieszkasz w nim? Odpowiedz tak krótko, normalnie, bez tej otoczki patriotyczno-szpiclowskiej. Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość? Czy nie jest to z kolei kalanie własnego gniazda, jeśli snujesz katastroficzne wizje łamania konstytucji i nazywanie konkordatu świstkiem? To tak jakby wszyscy zrobili dobrze, łącznie oczywiście z tobą, a tylko Burmistrz zawalił?

A  niby dlaczego mam ci odpowiedzieć? I tak wiesz swoje. Jak nie - poradź się @zorientowanego, @michasi, @papaji. Możesz nawet @Czesława. Jeżeli uważasz, że przestrzegana jest Konstytucja, Konkordat i prawo - nic mi do tego. Ja mam inne zdanie. Chcesz dyskutować - załóż profil. Będziemy pisać na PW. Bluzgi, którymi usiłujesz mnie do czegoś sprowokować innych Czytelników forum mogą nie interesować. Bo nie są na temat.

#63 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 09:43

Będziemy pisać na PW. Bluzgi, którymi usiłujesz mnie do czegoś sprowokować innych Czytelników forum mogą nie interesować. Bo nie są na temat.

Nie chcesz więc odpowiadać na proste pytania, ponieważ są niewygodne dla ciebie. Tu: jakim psim swędem mieszkaniec Dziwnowa, stetryczały belfer, pcha się do Goleniowa lub Lubczyny? Co on ma za interes w tym, żeby szkalować i oczerniać ludzi kompletnie nie złączonych ani więzami krwi, ani wzajemnymi stosunkami?

Po wtóre, bluzgi, które swego czasu nazwałeś, że cię nobilitują, nie są nimi w ogóle w rozumieniu tego, czym się zajmujesz i co czynisz innym ludziom. Podkreślam z naciskiem, jesteś osobnikiem spoza Goleniowa, co więc tutaj robisz i czego szukasz?

Po trzecie, cytowanie "Wojaka Szwejka" oraz innych autorów, jest jedynie wybranym fragmentem z całej masy twórczości, piętnujących ignorancję, deptanie cudzej godności, wywyżaszanie siebie, zidiocenie i skretynienie osobników, którzy tak jak ten generał ze "Szwejka", zajmował się podczas całej wojny światowej jedynie latrynami. Oto urywek ze szczekania zasuszonego starucha, który ruga oficera kompanii w następujący sposób: - Przed dziewiątą wyprowadza się szeregowców do latryny za stacją, a potem idzie się spać. Inaczej szeregowcy w nocy zanieczyszczają tor. Rozumie pan, panie kapitanie? Niech pan powtórzy. Albo niech pani nie powtarza i zrobi tak, jak ja sobie życzę. Zatrąbić na apel, zapędzić do latryny, zatrąbić Streich (capstrzyk) i spać! I kontrolować, kto nie śpi. Karać.

Na latryny kładł tak wielki nacisk, jakby od nich zależały losy monarchii.

Tak samo i ty sprowadzasz całą dyskusję do poziomu latryny. Ponieważ uważasz, że losy monarchii (czyli naszego kraju, konstytucji, konkordatu, itd.) zależą o tego, czy Burmistrz Goleniowa modli się, czy nie modli. Albo czy ksiądz w Lubczynie miał imieniny, czy nie miał.

Zdumiewające jest, jak ponadczasowe są pewne książki, cytaty, przysłowia i ich autorzy. Haszek jest tylko drobnym przykładem, jak niezwykle trafne są jego charakterystyki osób, uważających siebie za ważne. I to wszystko pasuje jak ulał w dzisiejszych czasach oraz do ciebie, przypomniającego do złudzenia podporucznika Duba (sądząc po stylu wypowiedzi i upierdliwej dociekliwości, dlaczego to ksiądz urządził imieniny w szkole, a nie w stodole).

#64 ~jan stargard~

~jan stargard~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 13:24

kolejny oszołom ,który chce zyskać na  " popularności"

#65 ~jan stargard~

~jan stargard~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 13:28

kolejny oszołom ,który  chce zyskać na "popularności"

#66 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 13:35

Będziemy pisać na PW. Bluzgi, którymi usiłujesz mnie do czegoś sprowokować innych Czytelników forum mogą nie interesować. Bo nie są na temat.

Nie chcesz więc odpowiadać na proste pytania, ....

Jak widzę, bardzo chcesz wiedzieć, kim ja jestem. Kombinujesz i tak i siak - bylebym napisał coś, co pozwoli ci mnie zidentyfikować. A wówczas - marny mój los! Przyjmij do wiadomości, że mam w Lubczynie dość bliską mi rodzinę, sam tam czasem bywam, choć mam trudności z poruszaniem się. Kiedyś miałem z Lubczyną bliższe kontakty, także zawodowe, stąd moja wiedza o datku Doroty Rabczyńskiej na kościół w Borzysławcu.

Odwiedziłem stronę internetową SP w Lubczynie - http://www.lubczyna.edu.pl  Jest tam zakładka http://www.lubczyna....6_My-w-mediach a na niej wywiad. Przeczytałem go z trudnością - litery spływały po wazelinie i nie trzymały się ekranu monitora. O całej awanturze - rzecz jasna - ani słowa. I słusznie - emocje opadną, ludzie zapomną a życie toczy się dalej.

#67 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 13:39

Cd odpowiedzi #66:

... a na niej wywiad. Przeczytałem go z trudnością - litery spływały po wazelinie i nie trzymały się ekranu monitora. O całej awanturze - rzecz jasna - ani słowa. I słusznie - emocje opadną, ludzie zapomną a życie toczy się dalej.

P.S. Mały cytacik: ..."W związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lubczynie stwierdzonymi w trakcie kontroli przeprowadzonej 21 maja br. zachodniopomorski kurator oświaty w ramach nadzoru pedagogicznego będzie podejmował dalsze działania kontrolne wobec tej szkoły." (odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej na interpelację nr 20271, Warszawa, dnia 19 sierpnia 2013 r.). O tym, na stronie szkoły - również ani słowa.

Użytkownik zdziwiony edytował ten post 25 listopad 2013 - 14:05

#68 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 18:39

Do "zdziwionego":

Mylisz się. To, kim jesteś i gdzie mieszkasz, zwisa mi i powiewa chorągiewką. Nie ceń siebie tak bardzo i nie nadymaj jak balon, bo pękniesz. Jeszcze raz przypomnę więc, skoro masz problemy ze zrozumieniem, jakie było pytanie: Dlaczego przemawiasz w moim imieniu oraz w imieniu pozostałych Goleniowian i szczujesz wszystkich przeciwko nam nawzajem, ty, obcy gość?

Jak widzę, bardzo chcesz wiedzieć, kim ja jestem. Kombinujesz i tak i siak - bylebym napisał coś, co pozwoli ci mnie zidentyfikować.

Jeżeli obecnie przyznajesz się do jakichś rodzinnych koneksji i innych układzików w Goleniowie i Lubczynie, to tym bardziej niekorzystnie świadczy o tobie. Ponieważ kalasz własne gniazdo, wypisując kalumnie nt. Lubczyny kilka miesięcy temu, a teraz na  Burmistrza Gminy Goleniów.

Żeby było weselej, przechwalasz się, że brałeś udział w preparowaniu lub dostarczaniu ścisłych informacji nt. szkoły w Lubczynie i dyrektorki, które zostały wykorzystane w interpelacji poselskiej. Znając twój szpiclowski charakter ppor. Duba, jestem pewien, że to ty starannie uknułeś i doprowadziłeś do końca.

To jest dopiero popis donosiciela - mieszkańca innej miejscowości niż adres oskarżanej placówki oraz byłego nauczyciela, który robi publicznie wielkie g... we własne gniazdo, czyli szkołę lubczyńską.

I teraz śmiesz to przedstawiać jako sukces? Sukces czego? Że wysiłki osób zamieszanych w próby usunięcia legalnie wybranej dyrektorki szkoły w Lubczynie spełzły na niczym? Że mimo żenującej interpelacji poselskiej literalnie nikt nie był w stanie potwierdzić zarzutów w niej przytoczonych? Nawet kuratorium?

Wyobrażam sobie, jak obecnie po tym, co tu mówisz, pojawiasz się wśród rzekomych znajomych w Lubczynie. Osobiście nie wierzę, żeby taka gni.. miała jakichkolwiek znajomych. Nie jestem pewien, czy jeszcze ktoś z rodziny się ostał… Chyba że ten, co wyrzuca cię do kibla razem z klawiaturą, żebyś stamtąd „donosił uprzejmie”.

Nawiasem mówiąc, dziwnie jakoś wokół latryn i podobnych imponderabiliów twój żywot się toczy…  

Załóżmy jednak, że masz jakichś tam zauszników i popleczników.  Co im chcesz zatem powiedzieć? Jak wyjaśnisz swoim własnym, szpiclowskim językiem, dlaczego ta rzekomo straszna szkoła z zakonnicami, latającymi po salach lekcyjnych i katującymi dzieci modlitwami oraz kontrolami kanapek, nie tylko nie upada, ale rozkwita? I to prawdopodobnie na skalę niespotykaną w kraju, gdzie małe szkoły padają jak muchy.

Jak im wyjaśnisz fenomen "przerażająco niskim poziomem nauczania" w sytuacji, gdy na teście 6-klasisty Lubczyna zajmuje 2-gie miejsce na 11 szkół w gminie i 3-cie na 29 szkół w powiecie?

Jak się zachowasz wobec faktu, że twoja pupilka, pani nauczycielka, "doświadczona", "z wieloletnią praktyką", okrada "na odchodne" szkołę w Lubczynie na znaczną sumę pieniędzy?  Dlaczego nie latasz z tym do prokuratury lub z interpelacją poselską? Taki prawomyślny, obrońca konstytucji, mienia państwowego, były pedagog? Gdzie jesteś? Kradną przecież pieniądze publiczne!

PS

Pan poseł CH., jak zdążyłem z ciekawości wyczytać, wywodzi się z ruchu Palikota, z którego został wydalony, nie pamiętam dokładnie, chyba w maju br. Po czym błąkał się jak bezdomny i nareszcie przygarnęła go SLD. I uwaga szczególna! Jest mieszkańcem Śląska, a nie Szczecina. Miejsce zamieszkania bodajże Racibórz czy Chorzów, coś koło tego... Człowiek ten, nasz rodowity poseł(?), na podstawie plotkarskiego donosu z lokalnej GS, wysmaża interpelację poselską. Wymaga w niej, wymusza wręcz, żeby kuratorium prowadziło policyjne śledztwo, czy dyrektorka szkoły w Lubczynie sprawdzała kanapki dzieciom, jak stwierdził: "na obecność mięsa". Kuriozalna interpelacja dodaje smaczku jeszcze w tym, że usiłuje się wplątać w osobistą intrygę instytucję publiczną, jaką jest kuratorium oświaty. Gdzie wystarczyło popytać po prostu konkretne dzieci w Lubczynie, czy miał miejsce taki straszny wypadek...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych