Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 zdziwiony

zdziwiony

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7192 postów

Napisano 14 luty 2019 - 12:51

Głupie jakieś te Europejczyki. Zupełnie nie rozumieją, że transport gazu przez Atlantyk jest zupełnie bezpieczny, pod każdym względem. Wbili sobie w te swoje głupie łby, że transport gazu po dnie Bałtyku, omijający ogarniętą chaosem, skorumpowaną i nieprzewidywalną Ukrainę, rusofobiczną Polskę daje gwarancję dostaw bo nikomu a zwł Rosjanom po prostu się nie opłaca strzelać focha.

Nie chcą żyć w złudzie, że Amerykanie będą przez lata utrzymywać promocyjne, dumpingowe ceny. Ulegają wrogim plotkom, że Amerykanie zdecydowanie przesadzili z tym swoim gazem i lada chwila będą szukać jelenia do sfinansowania nowych, bardzo drogich technologii poszukiwania i wydobycia.

W dodatku do zachodnich klientów dotarło, że likwidacja opłat tranzytowych, wypłacanych Ukrainie i Polsce faktycznie zmniejszy ceny gazu, o te właśnie opłaty. Oczywiście - dotarło to do polskich polityków ale ci to traktują jako obelgę, kolejną szykanę ze strony Rosji. Ich zdaniem - Rosja ma OBOWIĄZEK przesyłać swój gaz przez terytorium Polski i Ukrainy, aby państwa te mogły godnie zarabiać. To się po prostu należy. To wynika z wielowiekowej polityki hegemonii Rosji w regionie a która się skończyła.

Co do gwarancji bezpieczeństwa przewozu gazu. Któryś z pisarzy political-fiction przedstawił scenariusz użycia gazowca w charakterze bomby termo - barycznej. Tylko - o sile taktycznej bomby nuklearnej. Niewykluczone, że zachodni politycy też znają ten scenariusz i potrafią sobie wyobrazić eksplozję w zatłoczonym kanale La Manche czy Kilońskim.#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 14:52

Oni tak  niejaki czaputowicz nie bo RP, to republika prezia dziadygi i tyle w  temacie.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych