Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nielegalne praktyki w Lidlu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 lidka

lidka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 03:31

Stwierdzam iż Pani nie ma racji. Ponieważ zwroty są i nie ma tu żadnej łaski. Ale niektóre osoby najwyraźniej chcą same sobie stwarzać problem. Ludzie czy wy nie macie innych problemów tylko wymiana kurtek bądź innej garderoby?!! Pracownicy przekazują wam informacje które same otrzymują od kierownictwa. Tak samo z alkoholem jeśli dany pracownik prosi o dokument to ciężko go pokazać? Sami sobie stwarzacie problemy. To jest ich praca i dla świętego spokoju pokażcie im ten dowód osobisty i będzie po sprawie. Naprawde niektóre osoby robią z igły widły. Brak mi słow po prostu! Nie chcecie robić w Lidlu zakupów to nie róbcie nikt wam nie karze! Tylko przestańcie pisać takie bzdety bo naprawde aż czytać się odechciewa!

#22 lidka

lidka

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2012 - 03:40

jedna kasjerka w lidlu na witkiewicza p.agnieszka to jakas masakra.robilam zakupy ,kolejka do kasy dluga i do innych tez a ta kasjerka kasowala klientow i gadala w najlepsze z kolezanka w kasie obok o imprezie w sposob prostacki.prostactwo i brak kultury.masakra

Masakrą jest to co Tu wypisujecie!! żenada!! Czy wy naprawde nie macie się czegos czepiać? Zajmijcie się swoim życiem a nie pieprzycie na forum o BZDURACH?!! Nie macie innych problemów?!!

#23 ~Polak~

~Polak~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 07:44

Ostatnie dwa posty są sponsorowane przez sieć niemieckich sklepów w Polsce. Nie dość że zostawiamy tam nasze ciężko zarobione pieniążki to jeszcze nam urągają. To nieładnie.

#24 ~********~

~********~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 16:23

LUDZIE ALE JAK WY TRAKTUJECIE PRACOWNIKÓW , POMIATACIE , PRZYCHODZICIE I TYLKO SIE WYZYWACIE NA PRACOWNIKACH PARANOJA JAKAŚ ....

#25 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 17:26

ostatni też mieliśmy taką sytuację...
Robiliśmy z mężem zakupy spożywcze, kupowaliśmy też 2 piwa... nie pamiętam, który to byl Lidl, ale także poproszono męża o dowód osobisty. Kobieta tłumaczyła, że mają nowe zasady i jeśli ktoś wygląda na mniej niż 30 lat musi im pokazać dokumenty.

Wg mnie to absurd... o ile będąc na zakupach z mężem (czyli samochodem, robiąc większe zakupy, być może załatwianie również innych spraw) mam ze sobą torebkę z dokumentami, to jeśli wychodzę z domu sama, po jakieś drobiazgi i idę na piechotę ( z Grzymińskiej na dół do Lidla przy Ludowej) nie biorę ze sobą torebki, portfela.. tylko kartę lub gotówkę..

I co? Teraz muszę pamiętać o dowodzie??? Mam prawie 30 lat, ale wyglądam duuuużo młodziej, więc jeśli nie zmienią swoich przepisów, to przez najbliższych kilka lat będę się musiała legitymować kupując piwo??? :-/// Masakra..
czy sklep może sobie takie przepisy wymyślać??

Wczoraj około godziny 14.00 poszedłem do sklepu LIDL na ul. Witkiewicza w Szczecinie. Robiąc zakupy, między innymi chciałem nabyć butelkę alkoholu, zaznaczę w tym miejscu że mam 35 lat. Jakież było moje zdziwienie gdy przy kasie pracownica poprosiła mnie o okazanie DOWODU OSOBISTEGO. Zapytałem co jest powodem takiego postępowania?Pracownica oznajmiła iż nie ma wątpliwości że jestem osobą pełnoletnią, ale mój wygląd może wskazywać że nie ukończyłem 30 lat, co w myśl nowego regulaminu sieci LIDL uniemożliwia mi zakup alkoholu jeżeli nie okażę stosownego dokumentu tożsamości weryfikującego mój wiek.Gdy oświadczyłęm że nie mam przy sobie DOWODU OSOBISTEGO bo nie ma takiego obowiązku odmówiono mi sprzedaży alkoholu. Po wezwaniu przyszedł kierownik sklepu, który zapytany o podstawę prawną takiego traktowania klientów oświadczył, że mówi o tym regulamin sklepu,tenże kierownik również powiedział, że nie ma wątpliwości co do mojej pełnoletności lecz nie jest pewien czy ukończyłem 30 lat. Poprosiłem o okazanie regulaminu, wówczas kierownik odpowiedział że mi go nie pokaże bo nie ma takiego obowiązku i muszą mi wystarczyć jego słowa,a alkoholu mi nie sprzeda. Poinformowałem go w rozmowie, że takie postępowanie jest niezgodne z prawem, wbrew USTAWIE O WYCHOWANIU W TRZEŹWOŚCI, że pracownicy sklepu w opisanej sytuacji nie są uprawnieni do legitymowania klientów.Kierownik oświadczył ,że jego obowiązuje regulamin (którego nie chciał pokazać mimo kilkukrotnego żadania), a nie jakaś ustawa. W związku z tym poprosiłem stojącego w kolejce do kasy mężczyznę, którego wygląd wskazywał na około 40 lat o zakupienie mi butelki wybranego alkoholu. W mojej obecności przy innych kasach wylegitymowano jeszcze kilka osób, których wygląd wskazywał na 30-45 lat. Zadzwoniłem na infolinię sieci LIDL gdzie osoba przyjmująca skargi oznajmiła, że nie słyszała by istniał tak absurdalny regulamin i postara się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Czułem się upokorzony przez personel sklepu LIDL.

To ja dzisiaj mialam taka sytuacje.... Tragedia... Z dzieckiem w wozku kupilam pare rzeczy i dwa piwa.W listopadzie skoncze 28 lat.Przy kasie kasjerka do mnie ,,dowod poprosze,, a ja nie nosze na codzien dowodu ze soba bo po co... Od lat nikt odemnie nie zadal dowodu... Poszlam do kierowniczki a ona mowi ze niestety nie moga mi sprzedac piwa bo nie wygladam na 18 lat... Zdenerwowalam sie strasznie ze tak mnie potraktowali,poszlam po ten dowod i poszlam jeszcze raz tam i pokazuje tej samej kasjerce.Ona mnie przeprasza i mowi ze jakis ,,lidl,, stracil koncesje za to ze sprzedawal alkohol nieletnim... Dobra... ale to jak mnie potraktowali nie zapomne,jak malolate,wstyd przed tyloma ludzmi... Juz nigdy wiecej nie zajde do tego marketu!!!

#26 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 17:30

Stwierdzam iż Pani nie ma racji. Ponieważ zwroty są i nie ma tu żadnej łaski. Ale niektóre osoby najwyraźniej chcą same sobie stwarzać problem. Ludzie czy wy nie macie innych problemów tylko wymiana kurtek bądź innej garderoby?!! Pracownicy przekazują wam informacje które same otrzymują od kierownictwa. Tak samo z alkoholem jeśli dany pracownik prosi o dokument to ciężko go pokazać? Sami sobie stwarzacie problemy. To jest ich praca i dla świętego spokoju pokażcie im ten dowód osobisty i będzie po sprawie. Naprawde niektóre osoby robią z igły widły. Brak mi słow po prostu! Nie chcecie robić w Lidlu zakupów to nie róbcie nikt wam nie karze! Tylko przestańcie pisać takie bzdety bo naprawde aż czytać się odechciewa!

Masakrą jest to co Tu wypisujecie!! żenada!! Czy wy naprawde nie macie się czegos czepiać? Zajmijcie się swoim życiem a nie pieprzycie na forum o BZDURACH?!! Nie macie innych problemów?!!

A tu mamy zbulwersowane dwie pracownice tego porabanego marketu jakim sie zwie LIDL...

#27 cosmo

cosmo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 17:42

Poszlam do kierowniczki a ona mowi ze niestety nie moga mi sprzedac piwa bo nie wygladam na 18 lat... Zdenerwowalam sie strasznie

To jakiś ewenement. Większość kobiet cieszyłoby się z faktu, że wygląda młodziej, a Ty robisz z tego aferę. :)

#28 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 23:32

Swoją drogą Lidl oszukuje, jeśli chodzi o płatność kartą. Przynajmniej ten na Bukowym. Żeby płacić kartą należy zrobić tam zakupy za minimum 10 zł... co jest niezgodne z prawem. Jeśli ktoś chce, nawet za bułkę ma prawo płacić kartą.

#29 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2013 - 18:46

To jakiś ewenement. Większość kobiet cieszyłoby się z faktu, że wygląda młodziej, a Ty robisz z tego aferę. :)

Od kiedy my jestesmy na Ty??? Wiekszosc kobiet??? chyba te bardziej starsze... Wiem ze wygladam bardzo mlodo ale to upokorzenie jakie wczoraj przezylam to nie latwo zapomniec... Tyle ludzi patrzacych sie na ciebie jak na gowniare... Chcialby Pan sie tak poczuc?... chyba ze jest Pan jakims ewenementem...

** z całym szacunkiem, ale w necie rzadko używa się zwrotów pan/pani bo tak wygodniej. Troszkę więcej luzu :)

Sprawa druga. Język POLSKI to piękny język więc dlaczego, droga forumowiczko, nie piszesz po POLSKU?
Moderator.

#30 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 09:39

Od kiedy my jestesmy na Ty??? Wiekszosc kobiet??? chyba te bardziej starsze... Wiem ze wygladam bardzo mlodo ale to upokorzenie jakie wczoraj przezylam to nie latwo zapomniec... Tyle ludzi patrzacych sie na ciebie jak na gowniare... Chcialby Pan sie tak poczuc?... chyba ze jest Pan jakims ewenementem...

** z całym szacunkiem, ale w necie rzadko używa się zwrotów pan/pani bo tak wygodniej. Troszkę więcej luzu :)

Sprawa druga. Język POLSKI to piękny język więc dlaczego, droga forumowiczko, nie piszesz po POLSKU?
Moderator.

A po wlosku zrozumiesz vafanculo a te :).

#31 ~.....~

~.....~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 11:28

A po wlosku zrozumiesz vafanculo a te :).

Skoro nie rozumiesz po POLSKU to masz po wlosku :).Wloski to taki piekny jezyk :).Ciao stupido a sempre!Daruj sobie juz komentarz bo nie zajrze na to forum juz wiecej.

#32 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 22:19

Moderator.

Moderator-you are the best)))))))
Prawda wygląda tak-kasjerki w Lidlach Szanowna Pani Klientko,są zastraszane naganą,zwolnieniem,jeśli sprzedadzą alkohol osobie nieletniej,bądż nietrzeżwej.Ja będąc kasjerką,nie mam czasu zastanawiać sie,ile Szanowna Pani ma lat,jeśli nie wygląda Pancia na pełnoletnią (co wydaje mi sie komplementem dla kobiety),alkoholu bez okazania dowodu NIE SPRZEDAM!!!Pozdrawiam.I życzę troszkę dystansu...

#33 ~aneta~

~aneta~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 08:27

Swoją drogą Lidl oszukuje, jeśli chodzi o płatność kartą. Przynajmniej ten na Bukowym. Żeby płacić kartą należy zrobić tam zakupy za minimum 10 zł... co jest niezgodne z prawem. Jeśli ktoś chce, nawet za bułkę ma prawo płacić kartą.

A od kiedy mam Lidl na Bukowym.Mieszkam tam kupę lat a Lidla do dzisiaj nie wybudowali.Proszę najpierw sprawdzić połozenia sklepów,a potem pisać.
a-ta

#34 ~Mary Jan~

~Mary Jan~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 11:50

Tak sobie czytam wasze posty i dochodzę do wniosku, że wszystko się zgadza. Miałem identyczne sytuacje, na początku również byłem zły jak niektórzy, ale po kilku dniach doszło do mnie, że to mi tylko schlebia. Szczerze powiedziawszy, teraz, za każdym razem, gdy jestem smutny, idę do Lidla po piwo. Tym oto sposobem pieczę dwie pieczenie na jednym ogniu, reperuje sobie zdrowie psychiczne oraz poprawiam humor piwkiem, czego i wam życzę. Tak jak wcześniej Moderator napisał, więcej luzu..

#35 ~Tatry~

~Tatry~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:04

W dniu dzisiejszym (2013,04,22) chciałem zrobić zakupy w Lidl-u w Warszawie Al.Krakowska/Łopuszańska. Przy kasie, kasjerka złapała mój wózek zakupowy ( już pusty - wszystkie towary leżały na taśmociągu ) i postawiła go we wnęce kasowej - ustawiając go w taki sposób, że byłoby mi niewygodnie pakować zakupy. Cofnąłem wózek do wygodnej dla mnie pozycji na co panienka stwierdziła, że wózek ma stać tam gdzie ona chce, bo tak wymaga regulamin sklepu??? – kto i dla kogo pisze te regulaminy. Nie mogłem się zgodzić na stawianie mnie na baczność przy kasie i tworzenie niekomfortowej sytuacji przy zakupach, za które przecież płacę i nie pozwoliłem kasjerce przestawić wózka. Ta wezwała kierowniczkę, która stwierdziła, że skoro nie chcę się zastosować do „ich regulaminów” to nie zostanę obsłużony i nie mogę dokonać zakupów w ich sklepie. Zabrano moje towary z lady a mnie wyproszono ze sklepu.
Z taką bezczelnością nie spotkałem się nigdy dotąd i nigdy już nie wejdę do żadnego z tych sklepów, będę też zniechęcał wszystkich przed robienia tam zakupów. Właściciele sieci myślą, że Polska to ciemnogród i można wymyślać dowolne, bzdurne i uwłaczające godności regulaminy i ludzie jak barany będą się do tego stosować.
Następnym ich krokiem będzie rewidowanie wychodzących ze sklepu klientów pod pozorem szukania złodziei.
Przestrzegam wszystkich przed tymi sklapami.

#36 ~Kaziook~

~Kaziook~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 13:49

W dniu dzisiejszym (2013,04,22) chciałem zrobić zakupy w Lidl-u w Warszawie Al.Krakowska/Łopuszańska. Przy kasie, kasjerka złapała mój wózek zakupowy ( już pusty - wszystkie towary leżały na taśmociągu ) i postawiła go we wnęce kasowej - ustawiając go w taki sposób, że byłoby mi niewygodnie pakować zakupy. Cofnąłem wózek do wygodnej dla mnie pozycji na co panienka stwierdziła, że wózek ma stać tam gdzie ona chce, bo tak wymaga regulamin sklepu??? – kto i dla kogo pisze te regulaminy. Nie mogłem się zgodzić na stawianie mnie na baczność przy kasie i tworzenie niekomfortowej sytuacji przy zakupach, za które przecież płacę i nie pozwoliłem kasjerce przestawić wózka. Ta wezwała kierowniczkę, która stwierdziła, że skoro nie chcę się zastosować do „ich regulaminów” to nie zostanę obsłużony i nie mogę dokonać zakupów w ich sklepie. Zabrano moje towary z lady a mnie wyproszono ze sklepu.
Z taką bezczelnością nie spotkałem się nigdy dotąd i nigdy już nie wejdę do żadnego z tych sklepów, będę też zniechęcał wszystkich przed robienia tam zakupów. Właściciele sieci myślą, że Polska to ciemnogród i można wymyślać dowolne, bzdurne i uwłaczające godności regulaminy i ludzie jak barany będą się do tego stosować.
Następnym ich krokiem będzie rewidowanie wychodzących ze sklepu klientów pod pozorem szukania złodziei.
Przestrzegam wszystkich przed tymi sklapami.

No takie rzeczy to juz chybe przesada ze strony sklepu. Bojkot,bojkot takich sieci nauczyłby właścicieli rozumu i szacunku dla klientów.

#37 ~who~

~who~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 17:55

Nasz klient na szpan.

#38 ~Konrad~

~Konrad~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 18:41

Dzisiaj z żoną mieliśmy podobną sytuację. Robiąc zakupy spożywcze w Lidlu planowaliśmy zakupić m.in. 2 piwa. Przy kasie pani ekspedientka poprosiła moją żonę o okazanie dowodu osobistego. Jako, że nie był to pierwszy raz, żona z oburzeniem oświadczyła, że ma ukończone 30 lat i już ją wkurza to, co się dzieje w sieci sklepów Lidl. Zakupy zostawiliśmy na taśmociągu i opuściliśmy sklep, oraz zdziwioną panią ekspedientkę. Tym oto sposobem, konkurencyjna sieć zyskała nowych klientów :) To co dzieje się w Lidlu jest oburzające.

#39 ~Simon~

~Simon~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 20:30

Proszę taki fakt zgłosić w ramach reklamacji do Banku -wystawcy karty.

Bank powiadomi agenta rozliczeniowego obsługującego Lidl a ten podejmie kroki aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Dodam tylko że sprzedawca (Lidl) podpisując umowę na dzierżawę terminalu nie ma prawa określać minimalnej kwoty zakupu.

Czytając jednak wcześniejsze komentarze na temat Lidla podejrzewam że w ostatnim czasie mogła zmienić się polityka firmy i placówki działają na zasadzie francyzy podobnie jak Żabki.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 20:30

Straszny problem dowód wyjąć i pokazać..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych