Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

79 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:08

ku woli wyjaśnienia uzbieraliśmy (Nowogard) trochę mnie niż w zeszłym roku, aukcje chodź w tym roku wartościowe ( i o wiele więcej niż w latach ubiegłych) szły za bezcen ... szkoda moim zdaniem działo się w tym roku na woś o wiele lepiej niż w latach ubiegłych ! no i to światełko do nieba takie romantyczne :D pokaz UV też był śliczny. Grupy taneczne no i wspaniały zespół Semi Dry - szkoda że publika się już rozeszła ... - było naprawdę świetnie. WOlontariusze mówili że o połowę mniej ludzi na ulicach, o połowę mniej dali więc jesteśmy dumni że uzbieraliśmy tyle ile uzbieraliśmy bo ten mróz i padający śnieg nie pomagały ... Ogromny szacunek w stronę szefa sztabu pni Katarzyny

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:19

Ksiądz to tylko człowiek inaczej w naszym ekosystemie pasożyt.Nie rozumiem mamy 21wiek a taka ciemnota jak w średniowieczu.Ludzie mydlcie się do Boga a za grzechy bardzo żałujcie.Nie można spowiadać się z grzechów grzesznikowi.Chrzest dziecka,to trochę nie tak,człowiek musi dojrzeć do decyzji czy chce tą religie i czy jest gotów.Niestety dzieci wyboru tego nie maja,rodzice decydują o ich wyborze wciskając im to co wciskają im czarne charaktery w spódniczkach uganiających się za dziećmi, mężatkami.Ludzie którzy są stałymi klientami domów publicznych.Tyle się mówi o złej drodze jaką idą wierni na żeś.Co do zachowania księdza nie ładnie co za skner us mógł choć złotówkę wrzucić.

#23 ~upierdliwy~

~upierdliwy~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:27

Jakim to prawem ksiadz przegonil kwestujacych??? A moze tak parafianie przegonia tego batmana...

#24 Gregor ZS ZGL

Gregor ZS ZGL

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 800 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:09

Oni by chcieli aby powróciła inkwizycja...to by tym gnojom było na rękę. Skandal!!! A co na to rodzice tych co kwestowali?? Szkoda że nie jestem jednym z nich...oj była by jazda.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:10

Bo przez wolontraiuszy mniej na tace zebral .. :)

#26 ~z boku~

~z boku~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:24

Wczoraj "zarobiłem" podwójnie. Wiedząc co się będzie działo, nie poszedłem do kościoła. Rano, pijąc w łóżku kawę spokojnie przekazaliśmy sobie z żoną "znak pokoju". Nie kpię, to życie jest takie, ze trzeba brać je na luz i czasami sobie odpuszczać. Małolaty z WOSP idą na łatwiznę. Ilekroć chodziłem na mszę w taki dzień, to zawsze przed i po mszy w kościele napadały na mnie i moja rodzinę grupki dzieciaków z serduszkami kręcące się wokół kościoła. Drugie takie czyhanie serduszkowych łapaczy to w centrach handlowych. Wiem że tam jest najwięcej ludzi, a więc najłatwiej o kasę, ale to przerasta zasady dobrego wychowania i współżycia. Maja swoje imprezy, kto chce tam iść, to niech płaci na WOŚP, jak nie mam zamiaru, to nie idę. Wyniki są jakie są. W puszkach drobiazgi, bo ci sami co nie umieją odmówić, wrzucają po parę razy naszykowaną kupę miedziaków. Kiedyś takie "napady" były z puszkami PCK, teraz to jakby ucichło, ale efekt taki sam - żałosny. Osobiście jestem za tym aby przekazać 1% podatku na jakiś cel, do tego dołożyć jeszcze darowiznę, ale nie lubię być publicznie napadany na środku placu przed kościołem, ani w centrum handlowym. Dlatego wczoraj nie poszedłem, ani do kościoła, ani na zakupy.
Ksiądz nie ma własnych dzieci, dlatego nie umie postępować z dziećmi i byc może go drażniły. Nie mi to oceniać, ja nie dałem się wczoraj napaść. Polska to taki dziwny kraj - przez cały rok ludzie oszukują w płaceniu na ZUS, aby raz w roku dać 50 gr do puszki (tak wychodzi ze zbiorek bez licytacji) i pokazać publicznie jak oni dbają o służbę zdrowia.... Gdzie tu logika???????

#27 ~Henryk~

~Henryk~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:29

Caritas zbiera co roku większa kwotę i wcale sie tym nie chwali.
Link do wklejenia wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2NDU1NjI2MCwxNzA5NDgzODMsNzc0NjA5OCwwLGZvcnVtMDAxLmp
z

#28 ~Ten ksiądz jest wielki...~

~Ten ksiądz jest wielki...~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:47

Brawo ksiądz. Kościół nie jest miejscem dla żebraków Owsiaka. Współczuje tym nieświadomym dzieciom które sa wykorzystywane do żebraczej maskarady Owsiakowskiej. On podobno zarabia z tego 20%. To w skali kraju narazie do jego kieszeni - 7000000zł.

#29 ~Max~

~Max~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:26

Brawo ksiądz. Kościół nie jest miejscem dla żebraków Owsiaka. Współczuje tym nieświadomym dzieciom które sa wykorzystywane do żebraczej maskarady Owsiakowskiej. On podobno zarabia z tego 20%. To w skali kraju narazie do jego kieszeni - 7000000zł.

Pisałeś sam czy skopiowałeś ta złotą myśl z Radia Maryja.A wiesz ile podobno zarabia twój guru ?

#30 Ozyrys

Ozyrys

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:29

Wczoraj "zarobiłem" podwójnie. ......... Gdzie tu logika???????

Obyś kiedyś musiał skorzystać z aparatury ufundowanej przez WOŚP i oby ci tej pomocy odmówiono. Swoją drogą jakie wielkie pole twoi rodzice mieć musieli że takiego buraka wielkiego wyhodowali ?

#31 ~D38F4H~

~D38F4H~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:50

Obyś kiedyś musiał skorzystać z aparatury ufundowanej przez WOŚP i oby ci tej pomocy odmówiono. Swoją drogą jakie wielkie pole twoi rodzice mieć musieli że takiego buraka wielkiego wyhodowali ?

buahahaa, LOL! ja bym się raczej zastanowił co i ile Twoi rodzice ćpali, że nie zadbali o odpowiedni poziom ortografii i interpunkcji u swojego synalka.

#32 Maximus

Maximus

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:16

Jak zwykle większość wpisów to pełne nienawiści wobec Kościoła komentarze... ale skoro jedziemy na emocje to należy wspierać CARITAS bo tam nie ma nazistów jak we WOŚP:

Dołączona grafika

Wracając do racjonalnych argumentów, jako kapłan katolicki mam prawo przegonić sprzed kościoła wolontariuszy gdyż przykładowo część z tych pieniędzy idzie na finansowanie Brudstoku, gdzie katolickich wartości brak, za to panuje libertynizm, panoszą się sekty w stylu Hare Kriszna, a antyaborcyjne wystawy (notabene poza terenem "festiwalu", no i była to właśność prywatna) są niszczone przez służby porządkowe...

Owsiak może i nie zarabia 20 proc., ale kilka proc. z pewnością .. oczywiście jest to zgodnie z prawem.. ma prawo wziąć określony procent od zebranej kwoty...

Max oczywiscie jest kretynem.. kto nie za Owsiakiem, ten faszysta, ciemnogrodzianin, zacofaniec, moherowy beret, homofob, rasista, i wogole powinno sie w wiezieniu zamykac za poglądy, no nie? .. no i pisanie guru o o. Rydzyku jest przesadą.. jakby nie patrzeć to właśnie WOŚP ma znamiona sekty i guru powinno się pisać o Owsiku...

Ozyrysie, ja osobiście wolałbym prywatną służbę zdrowia.. wtedy pomoc WOŚP miałaby sens...

no pytanie podstawowe: czy koszta nie są większe? Organizacja tego wszystkiego, sztabów, czas antenowy, zaangażowanie służb wszelakich... no, pomyslmy.. minuta w tv ogolnopolskiej.. 60 tys. .. razy 10 godz. .. hmm .. 36 mln zł .. no, lepiej nad kosztami się nie zastanawiać bo wyjdzie, że byłoby 2-3 razy wiecej pieniedzy na pomoc, gdyby zamiast szopki przeznaczyć bezpośrednio te pieniadze...

#33 ~mac~

~mac~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:42

A czym sie rozni koleda od Owsiaka?

#34 ~~XXX~~

~~XXX~~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:47

A czym sie rozni koleda od Owsiaka?
KOLEDA TO JEST JAWNE ŻEBRANIE O KASE.

#35 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:59

Proszę pozwolić, że nie będę cytował tych bredni jakie niestety miałem okazję przeczytać.
Mam nadzieję, że faktycznie nie mam przed sobą opinii księdza katolickiego bo w takim przypadku nie chcę należeć do grupy, której moralnym przewodnikiem ma być ktoś podobny.

Nie mogę wyzbyć sie przekonania, że największym problemem jest zmniejszenie ilości wpływów z tacy przez tę jedną niedzielę. Proszę dostarczyć jakichkolwiek dowodów na to co ksiądz napisał. Chce dowodów bo tego rodzaju opisy naszą znamiona pezpodstawnego oczerniania. Może ksiądz jest przywykły do zbierania dziesięciny, z której część wpływa bezpośrednio niekontrolowanym przez nikogo strumieniem do kieszeni ale nie oznacza to, że każda inicjatywa opiera się na takich zasadach. Proszę powiedzieć najpier jakie są koszty utrzymania takich organizacji jak Caritas i jaki procent pieniędzy przez nie zebranych dociera do potrzebujących. Uciekł widzę w tej paradzie nienawiści fakt, że działalność Owsiaka jest od 18 lat kontrolowana przez niezależne instytucje i ze wszystkich zakupów przedstawiane są rozliczenia. Ile razy polski kościół poddał sie kontroli finansowej? A co do telewizji i sztabów - jeżeli tego jeszcze ksiądz nie zauważył to pragnę donieść, że Ci ludzie są wolontariuszami, tzn. pracują za darmo a w telewizji większość czasu w niedzielę i tak zajmują filmy, za które nikt nie płaci. I na koniec, proszę pomysleć o ile więcej pieniędzy na leczenie i pomoc biednym mielibyśmy gdyby Państwo nie utrzymywało dziesiątek tysięcy księży, zakonników, kościołów, zakonów, wczasowych domów modlitewnych i wielu, wielu innych bez jakiejkolwiek kontroli wpływów z kolend, pogrzebów, ślubów, chrztów, dedykowanych mszy, budów okazałych sanktuariów, darów, limuzyn i innych.

Może wprowadźmy kontrolę nad kościołem i podatek wyznaniowy? Wtedy głos przedstawicieli kleru, który nie był w stanie zjednoczyć ludzi pod jednym szyldem będzie choć w najmniejszym stopniu godny wysłuchania.

To moje zdanie.

#36 ~Bravo!~

~Bravo!~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 23:38

Brawo Ksiądz! Powoli otwieramy oczy. W walce o pokój zawsze niesiemy wojnę, tego rodzaju metody opanowali doskonale destrukcyjni demiurgowie socjalistyczni.

#37 ~merkucio~

~merkucio~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 13:35

To nie ksiądz przegonił młodzież spod kościoła, tylko PROBOSZCZ Łukjaniuk... tej parafi http://www.rafalkali...i.republika.pl/, wrzeszczał przed wejściem gdy ludzie wychodzili z kościoła, jak zauważył wolontariuszy to wyleciał i zaczął wrzeszczeć, że mają się wynosić bo on dla tego narkomana nie będzie pieniędzy zbierać i mają się zabierać spod kościoła -To dopiero Wiara :P - Wiara, która wytukła indian w ameryce, i prześladowała akuszerki jako czarownice :P -Dobrze, że ja Ateistą jestem. -I bede się pewnie w piekle smarzył hehehe :)

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 13:41

Jak zwykle większość wpisów to pełne nienawiści wobec Kościoła komentarze... ale skoro jedziemy na emocje to należy wspierać CARITAS bo tam nie ma nazistów jak we WOŚP:

Dołączona grafika

Wracając do racjonalnych argumentów, jako kapłan katolicki mam prawo przegonić sprzed kościoła wolontariuszy gdyż przykładowo część z tych pieniędzy idzie na finansowanie Brudstoku, gdzie katolickich wartości brak, za to panuje libertynizm, panoszą się sekty w stylu Hare Kriszna, a antyaborcyjne wystawy (notabene poza terenem "festiwalu", no i była to właśność prywatna) są niszczone przez służby porządkowe...

Owsiak może i nie zarabia 20 proc., ale kilka proc. z pewnością .. oczywiście jest to zgodnie z prawem.. ma prawo wziąć określony procent od zebranej kwoty...

Max oczywiscie jest kretynem.. kto nie za Owsiakiem, ten faszysta, ciemnogrodzianin, zacofaniec, moherowy beret, homofob, rasista, i wogole powinno sie w wiezieniu zamykac za poglądy, no nie? .. no i pisanie guru o o. Rydzyku jest przesadą.. jakby nie patrzeć to właśnie WOŚP ma znamiona sekty i guru powinno się pisać o Owsiku...

Ozyrysie, ja osobiście wolałbym prywatną służbę zdrowia.. wtedy pomoc WOŚP miałaby sens...

no pytanie podstawowe: czy koszta nie są większe? Organizacja tego wszystkiego, sztabów, czas antenowy, zaangażowanie służb wszelakich... no, pomyslmy.. minuta w tv ogolnopolskiej.. 60 tys. .. razy 10 godz. .. hmm .. 36 mln zł .. no, lepiej nad kosztami się nie zastanawiać bo wyjdzie, że byłoby 2-3 razy wiecej pieniedzy na pomoc, gdyby zamiast szopki przeznaczyć bezpośrednio te pieniadze...

WYRAŹNE PRZEDAWKOWANIE RADIA MARYJA

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:01

Od kilku lat czarna zaraza usiłuje rządzić w mieście! Dopóki nie pokazemy gdzie ich miejsce, dopóty będą sie szarogęsić! Burmistrz ze swoją koalicją nawt zawieśli krzyż w sali obrad UM. Jacy mieszkańcy, takie decyzje! Nowogardzkie średniowiecze tuż, tuż!!!

#40 ~matko bosko!~

~matko bosko!~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:04

[quote name='merkucio' date='12.01.2010, 13:35:18' post='76417']
To nie ksiądz przegonił młodzież spod kościoła, tylko PROBOSZCZ Łukjaniuk... tej parafi http://www.rafalkali...i.republika.pl/, wrzeszczał przed wejściem gdy ludzie wychodzili z kościoła, jak zauważył wolontariuszy to wyleciał i zaczął wrzeszczeć, że mają się wynosić bo on dla tego narkomana nie będzie pieniędzy zbierać i mają się zabierać spod kościoła -To dopiero Wiara :P - Wiara, która wytukła indian w ameryce, i prześladowała akuszerki jako czarownice :P -Dobrze, że ja Ateistą jestem. -I bede się pewnie w piekle smarzył hehehe :)
[/quote

W Nowogardzie wszystko jest możliwe. Zrobili z miasta wiochę zabitą dechami. Tylko ksiadz, kościól i nic więcej się nie liczy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych