Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ogrzewanie domu

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 11:21

Remontuję dom i chcę też wymienić piec, do tej pory miałem na węgiel, wiadomo ma to swoje plusy i minusy, najbardziej przeszkadzał mi ten syf który się robił dookoła a ponieważ posiadałem piec starego typu no to ise trzeba było trochę namachać żeby w zimie ogrzać dom, teraz myślę czy by nie zrezygnować z pieca i może założyć ogrzewanie gazowe albo na pellet czyba że coś innego jeszcze polecacie?

#2 smartkursyszkolenia

smartkursyszkolenia

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 październik 2016 - 13:10

Witaj, ja mogę polecić ci piec Defro na pelet. Gaz jest najczystszy lecz bardzo drogi.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 09:56

A masz taki piec sam w domu?? Ile mniej więcej pelletu schodzi w sezonie? Jaki pellet kupujesz? Nasłuchałem się że wtych tańszych piasek sypią, nie wiem czy to prawda a pelletów jest sporo na rynku

#4 ~Staszek~

~Staszek~
  • Goście

Napisano 20 październik 2016 - 12:48

Co to za pellet zamawiasz z tej strony? ile kosztuję?

#5 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2016 - 19:18

Co to za pellet zamawiasz z tej strony? ile kosztuję?

Witam! Jest to pellet Lava oraz Olimp firmy Stelmet - czołowego producenta pelletu najwyższej jakości o sprawdzonej jakości oraz wartości kalorycznej (potwierdzonej certyfikatami). Zapraszam na stronę naszego sklepu gdzie poznasz jego aktualne ceny. Do wyboru jest pellet w dwóch grubościach - 6 oraz 8mm. Zapraszam!

Andrzej Wysocki

eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

#6 ~Blondi~

~Blondi~
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 21:44

Ja zamawiam od dwóch lat Lavę i jestem bardzo zadowolona zostawia mało popiołu i nie zostawia żadnych dziwnych osadów w zasobniku i podajniku. Pozdrawiam.

#7 janusz210

janusz210

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 19:39

Osobiście polecam olejowe kotły c.o., które w przeciwieństwie do pieców węglowych lub opalanych drewnem są w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe. Ceny kotłów są bardzo zróżnicowane, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 14:43

jak przechowujecie pellet po sezonie? pierwszy sezon palę pelletem i nie mam za bardzo doświadczenia w tej kwestii, czekam na rady :) a pellet też kupuję lava

#9 malinka333

malinka333

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 14:56

Wybrałabym ekogroszek. Jest tańszy niż pellet. Ekogroszek zamówiony w wrokach nie natworzy bałaganu tak jak ekogroszek luzem. Mnie kusiłaby oszczędność ekogroszku. Ale to wybór należy do Ciebie nie do mnie. Mając piec z podajnikiem ma się też zaoszczędzony czas. Mam piec na ekogroszek i wiem że to był mój najbardziej opłacalny zakup, do tego palę ekogroszkiem, który jest wysokiej jakości power max firmy sambudrol.  mocny i wydajny. Kocioł  pracuje w kotłowni ja wypoczywam salonie a rachunki są dużo niższe za ogrzewanie w domu jest ciepło  :)

#10 ~Igorr~

~Igorr~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:43

Czy ktoś wymieniał same palniki w piecu i pali teraz pelletem, da się to zrobić?

#11 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2017 - 09:46

Ja do pelletu używam nowego pieca bo to moja pierwsza instalacja w domu, ale przed budową interesowałem się tematem ogrzewania i na forach czytałem że ludzie mają piece z takimi przeróbkami co pytasz.

#12 fit_Radoslaw

fit_Radoslaw

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 15:10

Najlepsze i najzdrowsze dla środowiska byłoby ogrzewanie gazowe, ale trzeba się liczyć z wysokimi kosztami i niekoniecznie dobrym efektem. Moi znajomi zainwestowali w piec na ekogroszek i są bardzo zadowoleni.

#13 ~Cyprian~

~Cyprian~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 10:09

My nie mieliśmy dużego wyboru. Jeszcze długo nie będzie u nas gazu. Dlatego zdecydowaliśmy się na pellet , naszym zdaniem to czysty , ekologiczny opał. Poza tym lekki w zasypywaniu,

#14 ~matejko~

~matejko~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:22

My nie mieliśmy dużego wyboru. Jeszcze długo nie będzie u nas gazu. Dlatego zdecydowaliśmy się na pellet , naszym zdaniem to czysty , ekologiczny opał. Poza tym lekki w zasypywaniu,

a jaki pellet stosujecie??

Macie jakiegoś lokalnego dystrybutora??

#15 ~valdy~

~valdy~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 12:13

palę pelletem ze stelmetu, jest bardzo dobrej jakoci,z amawiam sobie przez ich stronkę, szybko dostarczaja i cena jest ok

#16 ~dental~

~dental~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:40

zima już za nami. Ale jak ktoś buduje to na pewno będzie szukał informacji jakie ogrzewanie stosować. Myślicie że pompa ciepła to dobre rozwiązanie?

#17 Bandzior16

Bandzior16

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 08:03

Też mam problem z wyborem ogrzewania. Jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze do kamienicy? Tak, żeby wychodziło rozsądnie cenowo...

#18 Enklityc50

Enklityc50

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 02:34

To nie jest coś w czym mam doświadczenie. Może ktoś inny Ci tutaj pomoże.

#19 Bezwzględne zło wywołuje k

Bezwzględne zło wywołuje k

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:55

Mam to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać oraz nic ująć.

#20 Mariolcia

Mariolcia

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2019 - 07:43

Szukaj pomocy na innych forach. Na pewno są tam takie tematy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych