Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Belffegor

Belffegor

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:49

Została porzucona przez rodziców, ale jest już pod dobrą opieką.
To cytat z nagłówka tego niepotrzebnie pisanego artykułu . Nie wiem jak wy się czujecie po sylwestrze w Redakcji , ale przynajmniej jak mi się wydaje to byli normalni ludzie skoro oddali - nie porzucili- swoje dziecko . To dowód odpowiedzialności a nie głupoty jak w wielu innych przypadkach które kończą się w ogródku , czy też w beczkach na balkonie . I po co to pisać może ja jako np takie dziecko chciałbym ukryć swoją tożsamość , ale dla was nie ma świętości taka KUPA na początek roku . Prawda ? A ja się cieszę że ktoś oddał tam dziecko , a nie pozbył się go w innym - bardziej niehumanitarnym sposobie - . Troszkę się pogubiłem , ale niczego nie zmienię bo to jest emocjonalne nie dopuszczalne by ktoś - WY - pisał w ten sposób , o tym .
eeeeeeee

#2 zimoar

zimoar

Swojak

• PipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:59

Została porzucona przez rodziców, ale jest już pod dobrą opieką.
To cytat z nagłówka tego niepotrzebnie pisanego artykułu . Nie wiem jak wy się czujecie po sylwestrze w Redakcji , ale przynajmniej jak mi się wydaje to byli normalni ludzie skoro oddali - nie porzucili- swoje dziecko . To dowód odpowiedzialności a nie głupoty jak w wielu innych przypadkach które kończą się w ogródku , czy też w beczkach na balkonie . I po co to pisać może ja jako np takie dziecko chciałbym ukryć swoją tożsamość , ale dla was nie ma świętości taka KUPA na początek roku . Prawda ? A ja się cieszę że ktoś oddał tam dziecko , a nie pozbył się go w innym - bardziej niehumanitarnym sposobie - . Troszkę się pogubiłem , ale niczego nie zmienię bo to jest emocjonalne nie dopuszczalne by ktoś - WY - pisał w ten sposób , o tym .
eeeeeeee

Kolego popieram
DOkladnie takie same odnosze wraźenie.
Wszak po to te Okna powstały. Zycie jest trudne i czasami to jest najlepsze rozwiązanie dla nowonarodzonych dzieci.

A redakcjo.. wsydz sie !!!!!!!!!!!!!

#3 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:05

Kolego popieramDOkladnie takie same odnosze wraźenie.Wszak po to te Okna powstały. Zycie jest trudne i czasami to jest najlepsze rozwiązanie dla nowonarodzonych dzieci.A redakcjo.. wsydz sie !!!!!!!!!!!!!

Dobry pomysł z tymi Oknami Życia. Jednak zgadzam się z twierdzeniem, że jest to porzucenie dziecka. Oddać to można jawnie dziecko do adopcji, a pozostawienie bez jakiejkolwiek informacji to porzucenie.

#4 ~zibi~

~zibi~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:09

dajcie ludziom prace, mieszkania socjalne i kindergeld to nie beda robic takich rzeczy, proste, to tez swoja droga oddawac do siostr zakonnych, one najlepiej wiedza jak sie dzieci wychowuje, nieprawdaz?
czemu jeszcze nie ma porzadnych swieckich domow dziecka z normalnym wychowaniem i koncowa adopcja do NORMALNYCH niekoniecznie katolickich rodzin lub malzenstw, ktore chca a nie moga uzyskac dzieci?

#5 ~aviwapokl~

~aviwapokl~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:10

tyle dobrego ale normalni to oni napewno nie są. Zaraz pewnie usłyszę ze nie mają warunków, pieniędzy bo pracy tatuś czy mamusia nie mają. Moim zdaniem jak nie mają to powinni na zensach stanąć aby ją znaleść i zapewnić dziecku to co niezbędne bo niby kiedy mogą zostać lepiej zmotywowani do jej znalezienia jeśli nie po tak wspaniałej nowinie że będę mamą i tatą?. Jak ktoś chce i jest zmobilizowany to lepsza czy gorszą pracę dostanie nawet w naszym bogatym rynku szczecińskim. Ja mam córeczkę ma 19 miesięcy fakt pracę też mam ale zrobiłbym dla niej wszystko!. Zenuua i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. PZDR

#6 Belffegor

Belffegor

Swojak

• PipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:15

tyle dobrego ale normalni to oni napewno nie są. Zaraz pewnie usłyszę ze nie mają warunków, pieniędzy bo pracy tatuś czy mamusia nie mają. Moim zdaniem jak nie mają to powinni na zensach stanąć aby ją znaleść i zapewnić dziecku to co niezbędne bo niby kiedy mogą zostać lepiej zmotywowani do jej znalezienia jeśli nie po tak wspaniałej nowinie że będę mamą i tatą?. Jak ktoś chce i jest zmobilizowany to lepsza czy gorszą pracę dostanie nawet w naszym bogatym rynku szczecińskim. Ja mam córeczkę ma 19 miesięcy fakt pracę też mam ale zrobiłbym dla niej wszystko!. Zenuua i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. PZDR

stary jakiś ty mądry :P , ale pamiętaj że są ludzie którzy nie mają tyle pary w sobie co ty . Pamiętaj że kobieta mogła być samotna , czy bezdomna więc jaką przyszłość miała by na ten przykład dać dziecku . I to nie ty ale ona będzie się za 20 lat zastanawiała jak wygląda jej maleństwo , i cierpieć przez to ona nie ty będzie . A co do tego stawania na głowie to czasem się nie da - zwyczajnie . Choć byś nie wiem jak się z tym bił jest tak .

#7 ~zosia26~

~zosia26~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:21

dlaczego rzad nie zagwarantuje w jakiejs ustawie np zeby srodki antykoncepcyjne byly darmowe dla najbiedniejszych? albo aborcja? na szczescie rodzice pokazali ze maja jakis poziom inteligencji zostawiajac to dziecko w okienku a nie na zimnej ulicy.

#8 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:57

miałem to samo napisać.
próba wywołania taniej sensacji. tabloidowy język - dość żenujące.

nie porzucone. te okna to szybka i bezpieczna adopcja. porzucane dzieci lądują na śmietniskach i w krzakach. kto w ogóle zatwierdził taki artykuł??

#9 ~aviwapokl~

~aviwapokl~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:16

stary jakiś ty mądry :P , ale pamiętaj że są ludzie którzy nie mają tyle pary w sobie co ty . Pamiętaj że kobieta mogła być samotna , czy bezdomna więc jaką przyszłość miała by na ten przykład dać dziecku . I to nie ty ale ona będzie się za 20 lat zastanawiała jak wygląda jej maleństwo , i cierpieć przez to ona nie ty będzie . A co do tego stawania na głowie to czasem się nie da - zwyczajnie . Choć byś nie wiem jak się z tym bił jest tak .

no to fakt głupi nie jestem:) cóż jest jak jest wniosek taki że dla nie których ludzi narodziny dziecka to nie jest radość tylko dramat bo mają takie a nie inne warunki. Każdy ma prawo robić to co uważa za słuszne najważniejsze że nie pozbyła się malucha z zwyrodniały sposób. Ale i tak uważam że mozna wiele zrobić jeśli się chce tego dziecka bo najłatwiej je oddać i mieć wszystko w du***. I tak a propo to żeby niebyć gołosłownym to znam koleżankę sama wychowuje dziecko (dostaje kase z MOPRU czy OPS czy MOPS dokładnie niewiem) fakt kokosy to nie są ale była tak zdesperowana ze pracę w sklepie znalazła a wcześniej nic nie robiła. Silna wola i chęci ktoś kto z góry oddaje dziecko tłumacząc to tym czy tamtym nie jest poprostu słabą osobą i nie mów że niemam racji. Fakt ludzie są tacy i owacy nic tego nie zmieni.

#10 ~aviwapokl~

~aviwapokl~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:20

I tak poza tym to napisane jest że rodzice porzucili dziecko a ile w tym prawdy to niewiadomo.

#11 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:28

Dobrze że rodzice nie pozostawili dziecka na mrozie.
Bardzo dobrze że powstało takie okno życia w Szczecinie i mamy pierwsze dziecko uratowane które mogło być też porzucone na śmietniku.

#12 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:45

Oddać jawnie? Nie wiesz o czym piszesz. Adopcja jest rzecza tajną to gwarantuje ustawa. Dziecko zostawione w szpitalu trafia naprzód do domu dziecka i czeka 6 tygodni na uprwawomocnienie sie zrzeczenia matki. Potem dopiero zostaje wszczęta procedura adopcyjna. A taki maluch oddany do Okna Zycia po przebadaniu juz najdalej po tygodniu trafi do rodziny adpocyjnej bądż zastępczej. To stokroc lepsze dla psychiki malucha, a tym samym dla jego późniejszego dorosłeo zycia. Będzie żyć bez wiekszych obciążen psychicznych.

#13 ~wanda~

~wanda~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:47

Ja uwazam , ze stwierdzenie typu "PORZUCONE" jest jak najbardziej nie na miejscu. Poto stworzone wlasnie zostaly te okna , zeby ktos w trudnych warunkach zyciowych mogl swoie dziecko oddac anonimowo w bezpieczne miejsce .A tutaj sie robi sensacje, najchetniej jeszcze wszyscy zaczeli by poszukiwania tej zlej matki.

#14 ~klajmek~

~klajmek~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:49

Uważam,że zamieszczanie takiej informacji jest słuszne (choć faktycznie sposób jej podania mógłby być inny). Dobrze jest,że wiedza o "Oknie życia" rozprzestrzenia się, co, mam nadzieję, zmniejszy ilość dzieci porzuconych w zwyrodniały sposób . Twierdzę, że matkę dziecka ( a może i ojca) należy uznać za ludzi wrażliwych i myślących,
lecz w ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej. W przeciwnym przypadku - może znowu śmietnik????

#15 ~kojka~

~kojka~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:24

lepiej zostawić w oknie życia a nie tak jak w Mieszkowicach- wyrzucić dziecko w reklamówce do śmieci

#16 ~upierdliwy~

~upierdliwy~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:46

... a nie prosciej i szybciej oddac samemu do szpitala... i tak tam milosierne siostry od razu oddadza!!!

#17 ~Madzia~

~Madzia~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:54

Co za durny tytuł!!!!!!
Osoba, która umieściła tam dziecko, nie porzuciła, tylko ZOSTAWIŁA!!!! Porzucić, a zostawić to trochę inaczej brzmi!!!
Jeżeli kobieta tak postąpiła, to widocznie musiała.. i znalazła dobre wyjście z sytuacji... nie znamy powodów, dla których musiała tak zrobić... na jej miejscu okropnie bym się czuła czytając, że porzucila dziecko...
A jak kobieta zdecyduje się w szpitalu, że odda dziecko, to jakoś nikt nie mówi, ze je porzuciła!!! a różnica jest tylko taka, ze tam mają dane matki, że wiedzą, jak ona wygląda itp.. a i w szpitalu, i tu w oknie dziecko jest zostawione... nie porzucone!!!
Dziecko porzuca się wtedy, kiedy nie daje mu się prawie szans na przeżycie, np. w śmietniku, w lesie...

#18 ~Martin...~

~Martin...~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 15:18

Jest to swego rodzaju obrona zycia , co miała je zostawić na smietniku ?? może lepiej by je sprzedała ?? NIE !!!! postąpiła słusznie jeśli wiedziała ze nie da przyszłości temu dziecku !! Życie nie jest usłane kwiatkami wszystko jest trudne, a teraz to dziecko ma szanse godnie zyc może i bedzie dla niego szokiem jak sie dowie jak postapiła z nim jego matka ale ma dużą szanse żyć w miłości i cieple rodzinnym jeśli zostanie adoptowane... A jak trafi do domu dziecka to na człowieka też może wyrosnąć nie do końca jest tak że każda placówka to sama patologia... sam mieszkałem w domu dziecka i żyje wiem że rodzice by mi nie zapewnili takiego życia... I nie jestem Patologia jak to mówia zazwyczaj ludzie... Kończe technikum, wybieram sie na studia i przede wszystkim żyje i to jest ważne !! Dla tego dziecka może być to ratunek !!

#19 ~sum~

~sum~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 15:39

Kontakt24, "Pedofilia u zakonnic"

#20 ~Slawek~

~Slawek~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 15:46

Nie zostalo PORZUCONE, a zostalo PRZYNIESIONE DO OKNA ZYCIA. Koniec kropka. Szacunek dla rodzicow. Zostalo urodzone i zostalo przyniesione. Na przyszlosc polecam nieco wiecej antykoncpecji, ale stalo sie. I zostalo to zrobione w sposob zaslugujacy na szacunek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych