Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

81 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~DKozak~

~DKozak~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 17:34

Wnioskując z nru konta to fundacja Centaurus. Skoro możesz Ty, mogę i ja:

Proszę o 1% podatku na rzecz:

STOWARZYSZENIE RANNYCH I POSZKODOWANYCH W MISJACH POZA GRANICAMI KRAJU      KRS: 0000304771

Dziękuję w imieniu weteranów, którzy "część siebie" - dosłownie! - zostawili w jakimś zapomnianym przez Boga i Diabła zakątku globu.

Niestety, nie potrafię napisać równie łzawych,ckliwych głupawych uzasadnień, dlaczego te pieniądze są ludziom potrzebne.

Ale z tego postu wynika coś ważnego - skoro pies może zgłupieć od ciągłego przechodzenia z rąk do rąk, to człowiek chyba też, zwłaszcza mały. A jest to częstym udziałem dzieci, które powstały wskutek gwałtu, często zbiorowego. Kiedy taki, jako dorosły zacznie brać rewanż, społeczeństwo ma dla niego więzienie albo KS. Świat chyba stanął n głowie - zwierzę się leczy, człowieka zaś trasuje a jak nie chce się poddać - eliminuje.

Z zamieszczonych postów wynika różnica pomiędzy mieszczuchem a wieśniakiem. Wieśniak zwierzę traktuje normalnie- jak siebie. Mieszczuchowi zwierzę zastąpiło człowieka.

przeczytalem twoj post jeszcze raz. Raz piszesz o zolnierzach, po chwili o dzieciach a konczysz blyskotliwym stwierdzeniem ze wiesniak traktuje psa jak siebie ( czyli dokonuje na sobie samookaleczenia?)

powiedz prosze: co cpasz i ile to kosztuje?

#42 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 18:35

przeczytalem twoj post jeszcze raz. Raz piszesz o zolnierzach, po chwili o dzieciach a konczysz blyskotliwym stwierdzeniem ze wiesniak traktuje psa jak siebie ( czyli dokonuje na sobie samookaleczenia?)

powiedz prosze: co cpasz i ile to kosztuje?

Najpierw - rada. Na klawiaturze, na dole, po prawej stronie tego długiego klawisza jest klawisz "Prawy Alt" (RAlt). Pisząc w języku np polskim stosuje się tzw znaki diaktryczne - ą ć ę ł ń ó ś ź ż. Uzyskuje się je właśnie przez jednoczesne naciśnięcie klawisza z literą+PAlt. Odnośnie postu - otóż @KSDS zamieszcza na forum - więc bezpłatnie - ogłoszenie, za zamieszczenie którego powinien zapłacić, czym łamie regulamin. I do tego się odniosłem, Zauważam, że ja nie odnoszę się do samego ogłoszenia@KSDS, kwituję tylko jego łzawą formę. Dalszy twój wywód wskazuje, że albo chcesz mnie do czegoś sprowokować, albo usiłujesz obrazić. Jak na razie - mnie rozbawiłeś a sobie wystawiłeś chyba nie najlepsze świadectwo. Wielokrotnie na forum spotykałem się z sytuacją, kiedy ktoś przypisywał mi tezy, których nie wyraziłem. Ale ty chyba pobiłeś rekord. . .

#43 ~wkiara~

~wkiara~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 18:50

Czy ksiądz proboszcz wie o twoich czarnych myślach? Czy było to omawiane podczas wizyty w twoim domu po tzw. kolędzie?

Nie przyjmuje ani księdza ani Jehowych

#44 ~wkiara~

~wkiara~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 18:53

Wolę, aby ten "kundel" miał więcej praw niż banda pedofilii, gwałcicieli, morderców, czy innych popaprańców krzywdzących niewinnych ludzi i żyjących z uśmiechem na ustach na koszt podatnika w ośrodkach wczasowych zwanych zakładami karnymi. Dlaczego przyczepiasz się do psa, a nie buntujesz się z powodu, że takie gnidy żyją między innymi z Twoich pieniędzy? Dlaczego nie zażądasz, aby ich uśpiono? Bo to ludzie? Ten pies jest bardziej ludzki niż darmozjady zamknięte w zakładach karnych. 

może jest jednym z nich

#45 ~DKozak~

~DKozak~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 19:07

Najpierw - rada. Na klawiaturze, na dole, po prawej stronie tego długiego klawisza jest klawisz "Prawy Alt" (RAlt). Pisząc w języku np polskim stosuje się tzw znaki diaktryczne - ą ć ę ł ń ó ś ź ż. Uzyskuje się je właśnie przez jednoczesne naciśnięcie klawisza z literą+PAlt. Odnośnie postu - otóż @KSDS zamieszcza na forum - więc bezpłatnie - ogłoszenie, za zamieszczenie którego powinien zapłacić, czym łamie regulamin. I do tego się odniosłem, Zauważam, że ja nie odnoszę się do samego ogłoszenia@KSDS, kwituję tylko jego łzawą formę. Dalszy twój wywód wskazuje, że albo chcesz mnie do czegoś sprowokować, albo usiłujesz obrazić. Jak na razie - mnie rozbawiłeś a sobie wystawiłeś chyba nie najlepsze świadectwo. Wielokrotnie na forum spotykałem się z sytuacją, kiedy ktoś przypisywał mi tezy, których nie wyraziłem. Ale ty chyba pobiłeś rekord. . .

nastepny, co jak mu sie wytknie braki w logice i prowadzeniu wywodu to ucieka w poprawna polszczyzne. Mimo wszystko dzieki za rade, choc i tak sie do niej nie dostosuje bo nie mam polskiej klawiatury. Co raczej nie jest problemem, skoro moj poprzedni post zrozumiales.

Do jakis regulaminowych bzdur nie bede sie wypowiadal, oboje wiemy, ze to tylko pretekst.

Sam piszesz, ze ludzie nie raz juz przypisywali ci rozne tezy. Nie naszla cie do tej pory refleksja, ze chcieli ci dac do zrozumienia, ze stosowanie twoich zlotych mysli prowadzi do absurdalnych wynikow?

Ciesze sie jesli cie rozbawilem, choc powodow do radochy miec nie powinienes.

hm, moze powinienes zmienic nick z Zdziwiony na Skolowany?  choc Zakrecony/a byloby chyba lepsze...

#46 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 19:56

nastepny, co jak mu sie wytknie braki w logice i prowadzeniu wywodu to ucieka w poprawna polszczyzne. Mimo wszystko dzieki za rade, choc i tak sie do niej nie dostosuje bo nie mam polskiej klawiatury. Co raczej nie jest problemem, skoro moj poprzedni post zrozumiales.

Do jakis regulaminowych bzdur nie bede sie wypowiadal, oboje wiemy, ze to tylko pretekst.

Sam piszesz, ze ludzie nie raz juz przypisywali ci rozne tezy. Nie naszla cie do tej pory refleksja, ze chcieli ci dac do zrozumienia, ze stosowanie twoich zlotych mysli prowadzi do absurdalnych wynikow?

Ciesze sie jesli cie rozbawilem, choc powodow do radochy miec nie powinienes.

hm, moze powinienes zmienic nick z Zdziwiony na Skolowany?  choc Zakrecony/a byloby chyba lepsze...

Właśnie brakowi polskich znaków przypisałem niezrozumienie twego postu. Dlatego nie podjąłem polemiki. Ponieważ nic nie zrozumiałeś a wręcz przeciwnie - wykazujesz dużo złej woli, uważam, że dalsza wymiana poglądów nie ma sensu. Twoje stanowisko, wyrażone w odniesieniu do polskich żołnierzy którzy wzięli udział w misjach czy przestrzegania zasad netykiety dowodzi, że dzieli nas przepaść w poglądach. Ja pozostaję przy swoich, podobnie, jak przy swoim nicku. I tylko drobna uwaga - ja odpisałem na post @KSDS, ty wciąłeś się w dyskusję, najwyraźniej nie wiedząc, o co chodzi.

#47 ~KSDS~

~KSDS~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 21:09

Świat chyba stanął n głowie - zwierzę się leczy, człowieka zaś trasuje a jak nie chce się poddać - eliminuje.

Z zamieszczonych postów wynika różnica pomiędzy mieszczuchem a wieśniakiem. Wieśniak zwierzę traktuje normalnie- jak siebie. Mieszczuchowi zwierzę zastąpiło człowieka.

Błąd uczynił zwierzę człowiekiem. Czyżby prawda miała zrobić z człowieka zwierzę?

Po przeczytaniu postu CO ZA CZASY i nie zgadzając się z jego wpisem przytoczyłem inną opcję fundację Centaurus i historię psa Hugo dla którego jak i innym psiakom warto dać szanse na lepsze życie .Zdziwiony jesteś zorientowany w temacie tej fundacji tylko zapamiętaj jedno mój priorytet był jest i będzie to co daje mi kontakt ze zwierzętami bo wiem co są warte .Zdziwiony jakim prawem i po co nazywasz ludzi  mieszczuchami i wieśniak wobec powyższego do jakiej grupy ty się zaliczasz i dla czego na forum jesteś typowym purystom co to ci daje ?

#48 ~hycel~

~hycel~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 22:03

pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec!! palce lizać!! niebo w gębie!!

#49 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 22:22

Świat chyba stanął n głowie - zwierzę się leczy, człowieka zaś trasuje a jak nie chce się poddać - eliminuje.

Błąd uczynił zwierzę człowiekiem. Czyżby prawda miała zrobić z człowieka zwierzę?

Po przeczytaniu postu CO ZA CZASY i nie zgadzając się z jego wpisem przytoczyłem inną opcję fundację Centaurus i historię psa Hugo dla którego jak i innym psiakom warto dać szanse na lepsze życie .Zdziwiony jesteś zorientowany w temacie tej fundacji tylko zapamiętaj jedno mój priorytet był jest i będzie to co daje mi kontakt ze zwierzętami bo wiem co są warte .Zdziwiony jakim prawem i po co nazywasz ludzi  mieszczuchami i wieśniak wobec powyższego do jakiej grupy ty się zaliczasz i dla czego na forum jesteś typowym purystom co to ci daje ?

Końcówka Twego postu jest błędna, bo mój komentarz nie dotyczy Twego postu - co wyraźnie zaznaczam. To moja - zaznaczam - moja - konkluzja powstała po przeczytaniu kilku postów, gdzie adwersarze wyzywają się nawzajem, starając się sobie ubliżyć.Ja rozumiem, że emocje, że trudno czasem je wyrazić ale czemu ma służyć wzajemne obrzucanie się inwektywami?

Zazwyczaj przy "okazji" jakiejś bulwersującej zbrodni padają kategoryczne żądania, by sprawcę "zutylizować" (takie zwroty). Nikt nie zadaje sobie trudu, by zastanowić się, czy właśnie nie otoczenie jest winne, że w człowieku obudziła się bestia. Ona jest w każdym z nas, ale zwykle ją kontrolujemy. Leczy się psa z agresji a dla człowieka ma się tresurę? Bo jak inaczej nazwać przesłanie: bądź grzeczny bo jak nie, to.... Mnie nie bulwersuje, że psa leczy się z agresji. (o ile terapia jest skuteczna). Mnie bulwersuje, że nie pomaga się człowiekowi a wręcz tworzy się psychopatów czyli traktuje się gorzej, niż zwierzę.Traktujmy zwierzęta jak siebie samych - ani lepiej ani gorzej. Zgadzam się z tezą, że - nie tyle zwierzę a konkretnie - pies, uczłowieczył się.. Dużo stracił a chyba nic nie zyskał.

Wyrażone na forum opinie zawsze traktuję jako czyjeś prywatne. Nie muszę się z nimi zgadzać ale czasem nie rozumiem. Wówczas proszę o doprecyzowanie, co czasem budzi nieporozumienia. Jeżeli ktoś pyta - opowiadam. Proszę założyć profil - można pisać na PW. (prywatne wiadomości).

Użytkownik zdziwiony edytował ten post 01 marzec 2014 - 22:41

#50 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7237 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 22:25

Pytam po raz kolejny - który tłuszcz z psa bierzesz na smalec? Brązowy czy biały? Brak odpowiedzi świadczy, że nie masz o zagadnieniu pojęcia.

#51 ~pies~

~pies~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 14:46

wiedz ze przyznajesz sie do czynu zabronionego prawem i karanego.Teraz czekaj wezwania do Prokuratury.

#52 ~z~

~z~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 20:08

do piachu z wami pajace widac ze nie ma cie uczuc ani pieniedzy niech sie w piekle mecza skur wysyny

#53 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 20:59

No i co się dziwić że pomimo coraz wyższych podatków i kolejnych ukrytych podatków w budżecie wciąż pustki?

Przy takim marnotrawstwie jak służby do opieki nad nikomu niepotrzebymi zwierzętami po prostu nie może być dobrze.

#54 ~dobry czlowiek~

~dobry czlowiek~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 18:58

chętnie bym ciebie uspil,jak by nie było takich jak ty nie było by takich tematow.

#55 ~Maciej~

~Maciej~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 15:43

Michał.... Ty.... parówo.

#56 ~Maja~

~Maja~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 15:47

"odbiór pieska", "znęcanie się nad zwierzętami", "przestępstwo". Cudowne frazesy.

Do czego to już doszło... Żeby kundel miał tyle praw? I co jeszcze, może przymusowe leczenie za pieniądze podatników? Albo wakacje na Florydzie?

Skoro właściciel go nie chce, to uśpić i tyle. Co za problem? Jego pies, jego sprawa. Skoro jest właścicielem, to powinien zapłacić za wyrządzone szkody (koszty) i tyle.

Swoją drogą, dziwne czasy nastały - pojedyncze zdarzenie wpływa na decyzje urzędników. Łatwo jest "powołać" instytucję, władować w nią nieswoje pieniądze ku uciesze "miłośników". Populizm w czystym wykonaniu, a i ktoś znajomy będzie mógł piastować posadkę "pogotowia zwierzęcego" i siedzieć w biurze przez 24h, zgarniając budżetową pensyjkę. A potem będą się chwalić statystykami typu 100 interwencji rocznie i wmawiać ludziom, że tyle dobrego ta instytucja zrobiła.

Bogate społeczeństwo mamy, skoro stać nas na takie bzdury. 

Interesowanie się dobrem zwierząt to nie jest "miłośnictwo" a zwykła empatia i człowieczeństwo. Jeśli w naszym społeczeństwie byli by tylko tacy ignoranci jak Ty świat dawno by przestał istnieć.

Jak będziesz stary i dzieciom niepotrzebny też niech Cię uśpią i tyle. Po kłopocie.

#57 ~Bet~

~Bet~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 15:54

Właśnie pytania, skąd pies wziął się na drodze, gdzie został potrącony - zabrakło w w poprzednim artykule. Było dożo o skutkach ale nic o przyczynie. Z pełnego egzaltacji, podnieconego gdakania, w jakiem jest napisany artykuł wynika, że można się rozwieść, można przestać być rodzicem ale właścicielem psa przestać nie można. Czy tu się czasem komuś nie pomyliły proporcje?

Mam zatem pytanie do wszystkich zoofilów. Oto przyjeżdżam na kilka dni uregulować sprawy po śmierci bliskiej osoby. Pogrzeb, wystawienie mieszkania na sprzedaż itp. Okazuje się, że w domu jest zwierzę - pies albo kot. Którego zabrać nie mogę i nie chcę. Oddanie do schroniska to wyrok śmierci. Z kim się skontaktować, by zwierzę - w oczekiwaniu na adopcję - mogło spędzić kilkanaście dni? I co, jak się nie znajdzie chętny?

Oczywiście, że znajdzie się chętny. Proszę tylko podać więcej szczegółów. Przede wszystkim - pies czy kot? Od kiedy musiałby mieć dom? W jakiej miejscowości jest? Jest mnóstwo organizacji prozwierzecych i zwykłych, dobrych ludzi, którzy z pewnością pomogą. Poza tym zrozumiałam z wpisu, że już jest chętny do adopcji?

#58 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 15:58

mam nadzieje ze w przyszlosci tej pani tez nikt nie bedzie chcial i po prostu porzuci/ wyrzuci i zostawi.... dzieci na przyklad. dobro wraca.

#59 ~Vasanta~

~Vasanta~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 16:03

Maja i Michał, to pewnie Wy byliście "właścicielami" tego psa? Znieczulica ludzka sięga zenitu. "Nikomu niepotrzebne zwierzęta", "uśpić i tyle", mamusia was biła po głowie w dzieciństwie? Jeśli nie, to może powinna była. Człowiek, który nie szanuje zwierząt, jest nic nie wart. Człowiekowi w potrzebie też nie pomoże. 

#60 ~Vasanta~

~Vasanta~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 16:07

pies husky to nie york lub i podobny pupilek z tym psem nie ma lekko .być może wzięli psa w dobrej wierze i nie poradzili sobie . co maja teraz zrobić   . husky to pies dla którego nie ma ogrodzenia ,na łańcuch nie wolno poza tym szkoda psa .kojec to cierpienie . ten pies potrzebuje ciągłego ruchu i to intensywnego .te psy ciągle uciekają,powinno się ostrzegać ludzi przed tą rasą są piękne bardzo mądre.Jednak do normalnego domu zagrody się nie nadają .poza tym w związku z tym ze ciągle uciekają jest dużo mieszańców równie trudnych do utrzymania jak rasowe

Człowiek to podobno myśląca istota, tak trudno pomyśleć PRZED wzięciem psa? Ktoś bezmyślnie bierze żywą istotę, za którą staje się ODPOWIEDZIALNY, a nagle stwierdza, że co? Że myślał, że będzie inaczej? I pies ma za to cierpieć? Coś tu chyba jest nie halo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych