Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maciek83

Maciek83

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 2467 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 14:34

Jeżeli mam podpisaną umowe z siecią telwizyjną i w ich pakiecie dostępny jest kanał TVP to według mnie w abonamencie który płace sieci z którą podpisałem umowe powinna znajdować się opłata dla TVP ! A TVP powinno rozliczać się z sieciami a nie z prywatnymi osobami. Bo z jakiej racji mam płacić i sieci za TVP i samej TVP dodatkowo ? Wyjdzie na to, że płace dwa razy za to samo albo w ogóle za coś z czego w ogóle nie korzystam.

Tak powinno być ale wtedy przy wyborze pakietów i kanałów w pakietach musiałbyś mieć możliwość rezygnacji z kanałów tvp i zastąpienia ich innymi. Niestety tvp dobrze wie, że ma beznadziejną ofertę i większość zrezygnowałaby z oglądania tej szmiry. A tak mają możliwość wymuszania od naiwnych pieniędzy na milionowe pensje dla swoich nierobów.

#22 ~who~

~who~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 16:37

Ale abonament nie jest za oglądanie tvp tylko za samo posiadanie odbiornika.

#23 ~przesmiewca~

~przesmiewca~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 17:42

Musimy płacić bo muszą powstawać seriale w których to ksiądz czy życie na plebani będzie tematem głównym. Już teraz mamy detektywa Mateusza. Gdyby nie on to policja mogłaby zbierać puste puszki aluminiowe. Mamy serial o życiu na plebani, komediowy serial o braciszkach zakonnych. Czekam na wersje Rocky , Rambo i Predatora z księdzem w roli głównej.

#24 ~zdezorientowany~

~zdezorientowany~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 18:05

Zaraz, zaraz. Jeśli nie dostaję od Poczty ani TVP rachunków to na jakiej podstawie chcą ode mnie pieniędzy? Nie ma na to jakiegoś paragrafu? Płacenie bez rachunku - to tylko mafia i kościół takie rzeczy robią.

#25 ~Piter~

~Piter~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 18:06

Prawnicy na to? - nic, bo jest ustawa i trzeba płacić.!!!!
Wreszcie dobiorą się wam do d.....y nygusy.

Finansowanie spółki handlowej TVP S.A. z danin publicznych jest niezgodne z prawem UE. A więc sprawę należy oddać do sądu, a jak to nie pomoże, to do Strassburga.

#26 ~LADY KAKA~

~LADY KAKA~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 18:14

WYOBRAŹMY SOBIE, ŻE NIE MA ABONAMENTU, NIE MA TVP. OGÓLNOKRAJOWI NADAWCY KOMERCYJNI (POLSAT, TVN, TV4, PULS, TVN7..). NIE REALIZUJĄ PROSPOŁECZNYCH PRODUKCJI. TEATR, MUZYKA, PUBLICYSTYKA, DOKUMENT itd.. STRACH POMYŚLEĆ, ŻE LEMINGOM WYSTARCZY PAPKA Z WOJWEWÓDZKIM I TAŃCZĄCYMI GWIAZDAMI SERIALI :)))

#27 ~chronos~

~chronos~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 18:56

podajcie mi art. obojętnie jakiego kodeksu,zapisy jakiej ustawy pozwalają że pon policjant może dokonać rewizji z urzędasem POczty POlskiej bez nakazu rewizji bez zachowania procedury postępowania- jeżeli nie ma udowodnienia przestępstwa!poza tym niepłacenie jest przestępstwem czy wykroczeniem- a może niczym jeżeli osoba publiczna do takich zachowań nawoływała.Więc ją tą osobę należy ścigać!!!!!!!!!Na to są odp. artykuły KK !!!!!!!!!!!!!

#28 ~józek~

~józek~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 19:00

Komisja Europejska wkrótce wyda ostateczną decyzję w sprawie TVP. Od 2006 roku bada ona, czy telewizja publiczna wydaje wpływy abonamentowe zgodnie z prawem. To byłaby bardzo ważna informacja dla Polaków. Zarząd TVP narzeka, że ludzie nie płacą abonamentu, a telewidzowie pytają za co mają uiszczać takie opłaty, skoro telewizja z Woronicza od dawna nie wypełnia już misji publicznej.
Pieniędzy z abonamentu TVP potrzebuje na opłacenie “gwiazd” i pokrycie wynagrodzeń dla tysięcy pracowników, których w TVP jest za dużo. Komisja Europejska informuje, że sprawdza, czy pomoc publiczna w postaci abonamentu jest zgodna z prawem. Czy publiczna TV będzie musiała oddać 600 mln zł, które pochodzą z wpływów abonamentowych, czas pokaże.
Zdecydowana większość obywateli (w kraju jest ponad 4,2 mln abonentów ze zgłoszonymi odbiornikami) nie płaci abonamentu, a taką daninę wpłaca tylko 1,3 mln osób. Na Podkarpaciu powinno opłacać abonament 2006 tys. osób, ale regularnie płaci tylko 106 tys. mieszkańców naszego regionu.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest bardzo pazerna na opłaty abonamentowe i dotąd próbowała na różne sposoby zmusić Polaków do spłaty zaległości. Pieniądze mieli ścigać listonosze, “poborcy” z urzędów skarbowych, a nawet abonament maił być ściagany wraz z rachunkiem za prąd.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Komisja Europejska nakaże Polsce wprowadzenie zmian w prawie, bo ustawa radiowo-telewizyjna wciąż nieprecyzyjnie określa misję TVP.

#29 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 19:02

Ja osobiście napisałem pismo do Krajowej Rady o zwolnienie mnie z opłacania abonamentu telewizyjnego gdyż zbierało mnie na wymioty jak widziałem w TVP twarz Pośpieszalskiego. W odpowiedzi przeczytałem ,że abonament płaci się za posiadanie telewizora a nie za oglądanie programów telewizyjnych.Dalej płacę choć programów w TVP nie oglądam by nie wymiotować ..

#30 Maciek83

Maciek83

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2467 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 19:21

Ja osobiście napisałem pismo do Krajowej Rady o zwolnienie mnie z opłacania abonamentu telewizyjnego gdyż zbierało mnie na wymioty jak widziałem w TVP twarz Pośpieszalskiego. W odpowiedzi przeczytałem ,że abonament płaci się za posiadanie telewizora a nie za oglądanie programów telewizyjnych.Dalej płacę choć programów w TVP nie oglądam by nie wymiotować ..

Abonament za posiadanie tv to ja mogę płacić wynajmując odbiornik od producenta albo sklepu który jest dystrybutorem takowego. Chyba sie Pan Panie Januszu nie spodziewał prawdziwej odpowiedzi w stylu " nie musi pan płacić,my po prostu szukamy naiwnych, bo ktoś musi ufundować nowe siedziby tvp,okulary dla Kurzajewskiego i nasze astronomiczne pobory"

#31 ~Staruch~

~Staruch~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 19:31

Każdy kto chce zapłacić abonament musi najpierw zarejestrować odbiornik, pytam się po co, jeśli jest ustawa, która pozwala taką daninę pobierać?

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 20:04

nie płacę i nie będę płacił-darmozjadów nie będę utrzymywał.telewizorów mam dziesięć.

#33 ~el.grecko~

~el.grecko~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 20:06

No to teraz będziesz miał dwie opcje,premier pozwoli Ci wybrać czy chcesz sie zastrzelić czy powiesić

żenujący jestes...

#34 Maciek83

Maciek83

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2467 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 20:43

żenujący jestes...

Próbuje sie zrównać z poziomem rudego kłamcy i oszusta ale tak nisko to chyba nikt już nie upadnie.

#35 ~Gośću~

~Gośću~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 23:12

Panie Andrzeju jest powiedzenie że babie i psu się nie wierzy a ja mówie tak: Hyżemu Rujowi i psu się nie wierzy

#36 ~Arek~

~Arek~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 00:44

Proponuję Państwu przeczytać ciekawy artykuł, pt.: TVP nie pilnuje finansów, ale chce pieniędzy internautów, pochodzący ze stron Dziennika Internautów. Można tu przeczytać, m.in.: Naruszanie prawa o zamówieniach, bezprawne korzystanie ze służbowych aut, kosztowne odprawy, zaliczanie do misji niemal wszystkiego - takie i inne zaniedbania wytknęła telewizji publicznej Najwyższa Izba Kontroli. To temat istotny dla internautów, bo z powodu problemów finansowych TVP padają propozycje takie, jak abonament RTV za posiadanie komputera. Reszta znajduje się pod tym adresem: http://di.com.pl/new...nternautow.html . Miłej lektury.

#37 ~Były telewizornik~

~Były telewizornik~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 06:56

WYREJESTRWOWAŁEM! I mam święty spokój. Piję sobie kawkę, rano 6.00, czytam interwiuuuuu i mam całą, ale to całą istytucję srodków masowego przymusu w du...głębokim uszanowaniu.

#38 ~Edek~

~Edek~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 18:59

Jak Tusk powiedział że zniesiemy abonamęt to naiwniacy przestali płacić,tylko jak by Tusk powiedział ze należy za coś zapłacić to naiwniaków by nie było.

#39 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 02:22

Jaki abonament? To jest po prostu kolejny podatek. Nie chcesz placic ,sprzedaj tv, radio,
z auta radio tez trzeba wyrzucic, a telefon komorkowy to bez fm odbiornika kupic i juz.
Problem z glowy i moga teraz naskoczyc. odpalic kompa i juz wszysko mamy:))

#40 ~pola~

~pola~
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 09:05

Brawo !!! W końcu się za to wzięli . Porządny obywatel płaci reszta się z niego śmieje . Jest sprawiedliwość w Polsce . Nareście niech - nie płacą ci tylko co są od tego zwolnieni .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych