Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Georg~

~Georg~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 11:18

Proponuję rozszerzyć na auta, z pewnością podniesie to poziom bezpieczeństwa.

#2 ~Fazi~

~Fazi~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 11:23

Myślałem, że czasy, gdy mówiono nam jak mamy żyć, mamy dawno za sobą. A tu proszę ! Artysta !

Panie pośle, może zaproponuje pan papierem której firmy mam się podcierać, aby nie porysować powierzchni ?

#3 ~marcin~

~marcin~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 11:29

"A radio w samochodzie jest tak przystosowane do jazdy autem, że nawet jak gra to i tak słychać co dzieje się dookoła auta. Ono nie niweluje dźwięków na zewnątrz". No to temat kierowcy seicento chyba zamknięty.

#4 ~.....~

~.....~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 12:05

Oszalał! Chce zatrzymać proces selekcji naturalnej wśród oligofreników.

#5 ~Jason~

~Jason~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 12:07

A srac w domu bedzie mozna czy tylko w odpowiednich punktach?

#6 ~xd~

~xd~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 12:42

Zanim zjecie moją wątrobę na surowo o niedoścignieni i przedoskonali rowerzyści, spróbujcie choć wyobrazić sobie sytuację: prowadzicie samochód przez ruchliwe centrum, po pasie obok troszkę przez Wami jedzie rowerzysta ze słuchawkami na uszach (jeszcze pół biedy gdy ma jakieś wielkie "hełmofony" bo to widać, ale spróbujcie dostrzec douszne pchły pod czapką). Macie w miarę ciche auto, zbliżacie się tak do skrzyżowania, na Waszym pasie do skrętu jest akurat zielone i zastanawiacie się: czy ten gość w obcisłym wdzianku będzie chciał zmienić pas czy nie? Gdzie on chce jechać? A może tuż przed nosem zrobi mi zwrot o 90 stopni i wjedzie na przejście dla pieszych bo w ten sposób będzie sprytniejszy od innych? Czy wystawi rękę? Czy się obejrzy? CZY W OGÓLE SŁYSZY ŻE COŚ ZA NIM JEDZIE? Na te wszystkie pytania muszę sobie za kierownicą odpowiedzieć w max. 2-3 sekundy żeby nie zrobić z niego kotleta, bo wina będzie oczywiście wrednego puszkarza nierozumiejącego idei ekologicznego i zdrowego trybu życia.

Ano właśnie takie coś niedawno mi się przydarzyło. Dobrze że jakoś tak "zachowałem szczególną ostrożność" wg terminologii kodeksu drogowego i nie wyprzedzałem gościa, bo odwinął numer i bez oglądania się za siebie zrobił właśnie taki zwrot niemal bez zwalniania. Pojechał sobie, a jakże, a ja zostałem na skrzyżowaniu z sercem za uchem i watą w kolanach. Nie chcę bynajmniej chwalić siebie za to że zachowałem ową ostrożność, bo było to moim obowiązkiem, ale mam gorącą prośbę do wszystkich rowerzystów: zamarkujcie sobie że kierowcy wokół Was NIE SĄ jasnowidzami i nie wiedzą co chcecie zrobić, więc z łaski swojej sygnalizujcie swe zamiary innym, oraz NA MIŁOŚĆ BOSKĄ zdejmijcie te słuchawki gdy jeździcie wśród innych pojazdów. Na swoich pasach i ścieżkach możecie się ze sobą zderzać do woli. Czy aż tak jesteście uzależnieni od muzyki? A będę dokładał wszelkich starań żeby dalej zachowywać ową "szczególną ostrożność" gdy widzę rowerzystę. I szanujmy się nawzajem.

#7 ~Abc~

~Abc~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 12:55

Proponuję wprowadzić zakaz słuchania posła Szałabawki.

#8 ~mnzm~

~mnzm~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:07

Zanim zjecie moją wątrobę na surowo o niedoścignieni i przedoskonali rowerzyści, spróbujcie choć wyobrazić sobie sytuację: prowadzicie samochód przez ruchliwe centrum, po pasie obok troszkę przez Wami jedzie rowerzysta ze słuchawkami na uszach (jeszcze pół biedy gdy ma jakieś wielkie "hełmofony" bo to widać, ale spróbujcie dostrzec douszne pchły pod czapką). Macie w miarę ciche auto, zbliżacie się tak do skrzyżowania, na Waszym pasie do skrętu jest akurat zielone i zastanawiacie się: czy ten gość w obcisłym wdzianku będzie chciał zmienić pas czy nie? Gdzie on chce jechać? A może tuż przed nosem zrobi mi zwrot o 90 stopni i wjedzie na przejście dla pieszych bo w ten sposób będzie sprytniejszy od innych? Czy wystawi rękę? Czy się obejrzy? CZY W OGÓLE SŁYSZY ŻE COŚ ZA NIM JEDZIE? Na te wszystkie pytania muszę sobie za kierownicą odpowiedzieć w max. 2-3 sekundy żeby nie zrobić z niego kotleta, bo wina będzie oczywiście wrednego puszkarza nierozumiejącego idei ekologicznego i zdrowego trybu życia.

Ano właśnie takie coś niedawno mi się przydarzyło. Dobrze że jakoś tak "zachowałem szczególną ostrożność" wg terminologii kodeksu drogowego i nie wyprzedzałem gościa, bo odwinął numer i bez oglądania się za siebie zrobił właśnie taki zwrot niemal bez zwalniania. Pojechał sobie, a jakże, a ja zostałem na skrzyżowaniu z sercem za uchem i watą w kolanach. Nie chcę bynajmniej chwalić siebie za to że zachowałem ową ostrożność, bo było to moim obowiązkiem, ale mam gorącą prośbę do wszystkich rowerzystów: zamarkujcie sobie że kierowcy wokół Was NIE SĄ jasnowidzami i nie wiedzą co chcecie zrobić, więc z łaski swojej sygnalizujcie swe zamiary innym, oraz NA MIŁOŚĆ BOSKĄ zdejmijcie te słuchawki gdy jeździcie wśród innych pojazdów. Na swoich pasach i ścieżkach możecie się ze sobą zderzać do woli. Czy aż tak jesteście uzależnieni od muzyki? A będę dokładał wszelkich starań żeby dalej zachowywać ową "szczególną ostrożność" gdy widzę rowerzystę. I szanujmy się nawzajem.

sama prawda, pieknie opisane

#9 ~Ara~

~Ara~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:07

Nie zakazac ale  KARAC i to od 500 zl   boto co wyrabiaja rowerzysci ze sluchawkami na drodze (Glebokie - Wolczkowo -Dobra ) to SZOK

#10 ~Qwerty~

~Qwerty~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:15

Jakem rowerzysta, jestem jak najbardziej za zakazem słuchania muzyki. Rozszerzyłbym ten zakaz jeszcze o biegaczy, a szczególnie tych, kktórzy biegną jezdnią, mimo chodnika obok.

#11 ~Rowerzysta~

~Rowerzysta~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:16

Jeżeli zakazać muzyki, to również dla kierowców aut!

#12 ~ateista~

~ateista~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:24

Najlepiej zakazać słuchania pisu głąby ze wsi 

#13 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:29

A co zabronimy głuchemu? Jazdy na rowerze?

#14 ~kierowca kat. BCD~

~kierowca kat. BCD~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:53

jedną diagnozę można wywnioskować że nie masz szarych komórek pod swoją łepetyną skoro tym tokiem myślenia się posługujesz , obym nie trafił na takiego kuka na rowerze jak ty

#15 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 14:23

Posłowie PiS pozwalają sobie na wszystko a nam chcą zabronić wszystkiego. Tylko czekać jak nam każą paszporty na policję oddawać.

#16 ~xd~

~xd~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 14:26

A co zabronimy głuchemu? Jazdy na rowerze?

Nie zabronimy, ale widzę raczej proste rozwiązanie: osoba niesłysząca lub słabo słysząca miałaby obowiązek oznakować swój pojazd z tyłu niebieskim odblaskowym znakiem z tym przekreślonym uchem. Od razu jak będę się do takiego rowerzysty zbliżał, to będę wiedział że mam włączyć "jeszcze szczególniejszą ostrożność".

#17 ~xd~

~xd~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 14:32

Jeżeli zakazać muzyki, to również dla kierowców aut!

Jak najbardziej KARAĆ oczywiście również kierowców aut za jazdę w słuchawkach na/w uszach.

#18 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 14:54

POPIERAM. Bardzo dobry pomysł. sama byłam świadkiem jak na Pl. Grunwaldzkim tramwaj przejechał rowerzystę, który wjechał na tory. Nie słyszał sygnałów dźwiękowych dochodzących z tramwaju.BRAWO

#19 ~Mac~

~Mac~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 15:17

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Ludzie władza ma Was bandę deb***i, którzy nie potrafią o siebie zadbać. Sami ich wybraliście, więc to prawda. Zakażmy słuchania radia w samochodach, dłubania w nosie w czasie jazdy i zaszyjmy gębę Szałabawce, żeby nie słuchać tych głupot.

#20 ~Seth~

~Seth~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 15:46

Nie wiem co oni w PISie biorą ale musi to być klasa towar.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower, muzyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych