Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 16:55

Paranoja a może po prostu jako uczestnicy ruchu nauczymy się kultury i zakończymy wojnę między kierowcami a rowerzystami? Kampanie reklamowe w sprytny sposób mogły by pokazać problemy kierowców i rowerzystów, jedni i drudzy muszą po prostu zrozumieć, że droga jest wspólna. Zakazy to nic dobrego jak i tak jest brak szacunku.

#22 ~JCH~

~JCH~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 17:41

Jestem kierowcą w tym zawodowym, jestem też rowerzystą jak i biegaczem. Nie jestem zwolennikiem a raczej przeciwnikiem PIsu, ale ten pomysł, bez względu na to kto go wypowiada, jest jak najbardziej dobry. Jak ktoś chce sobie pojeździć rowerem z muzyką, niech jedzie do lasu czy na pole.. Ruch drogowy zwłaszcza w mieście powinien być uregulowany i bezpieczny dla każdej strony. Tylko imbecyl nie widzi problemu w tym, że ktoś porusza się po drodze, będąc nieobecny, czyli nie słyszy.... jak ktoś chce słuchać muzyki w mieście to niech założy do tego gogle czarne, przez które nic nie widać i wtedy zapraszamy na ronda :) BTW, czasami widuję kierowców autobusów ZDITM ze słuchawkami w uszach, może tym tez warto się zainteresować...

#23 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:03

Problem w tym żeby jechać rowerem nie potrzeba uprawnień a nawet podstawowej wiedzy o ruchu drogowym. Doprowadziło to do sytuacji że rowerzyści widzą tylko swoje prawa i domagają się nowych a zapomnieli o obowiązkach.

#24 ~TeeJay~

~TeeJay~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:05

O dziwo zgadzam sie z tym pomyslem.

Jestem kierowca, czasami tez wsiadam na rower. Dwie najgorsze rzeczy jakie spotykam u cyklistow to sluchawki na uszach i kaptur na glowie.

Przez 1. nie slyszysz innych uczestnikow ruchu, przez 2. nawet jak sie ogladasz, to masz ograniczona widocznosc.

Dla tych co pluja jadem, ze w takim razie w autach tez maja ludzie nie sluchac. W samochodach mamy obowiazkowe lusterka, nie slyszysz to widzisz, ile rowerzystow ma zalozone lusterka (ze swiatlami podobnie)?

#25 ~antyPRZYPAŁ~

~antyPRZYPAŁ~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:09

Dlaczego zakazywać? Jeśli ktoś ma mózg to tych słuchawek nie włoży, a jesli ktos włoży to może go je.... np. samochód... to będzie tzw. selekcja naturalna... Jezeli ktos świadomie się naraża, to dynda mi los takiej osoby...

#26 ~LOL2~

~LOL2~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:26

Tylko idiota moze tak powiedziec "ze sluchawki przeszkadzaja w jezdzie na rowerze I powinny byc zabronione.

PIS juz pozwala sobie za duzo.

Proponuje zeby wolno bylo sluchac przemowien Maciarewicza I 1-go sekretarza PIS - Kaczynskiego w kazdych warunkach na sluchawkach I na glosnikach przez 24/7 w kazdym dniu miesiaca.

To jest tak piekne I budujace nasz patriotyzm I nasza ojczyzniana odpowiedzialnosc dla Polskiego narodu.

#27 ~Handlarz rowerami~

~Handlarz rowerami~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:43

Jeśli rowerzysta chce być traktowany na drodze jak każdy inny uczestnik ruchu , to muszą go obowiązywać takie same zasady ,jak wszystkich , którzy po drogach jeżdżą. Ja na chwilę obecną większość rowerzystów uważam za drogowych błaznów pozbawionych wyobraźni śmigających po chodnikach (nawet gdy obok jest droga rowerowa) nie mających kompletnie wiedzy o tym ,co im wolno ,a czego nie.

#28 ~EWA~

~EWA~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:54

Są słuchawki tylko na jedno ucho , myślę że kierujący rowerem by mógł zarówno słyszeć muzykę jak i nadjeżdżający np. pociąg , autobus itd. , ja myślę że jest problem np z przechodniami , proszę zauważyć ile osób wchodzi na przejścia dla pieszych nie rozglądając się dla bezpieczeństwa swojego tylko ŁYPIĄC w swój telefon ! 

#29 ~rowerzysta~

~rowerzysta~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 20:01

Problem w tym żeby jechać rowerem nie potrzeba uprawnień a nawet podstawowej wiedzy o ruchu drogowym. Doprowadziło to do sytuacji że rowerzyści widzą tylko swoje prawa i domagają się nowych a zapomnieli o obowiązkach.

Chociaż sam dużo jeżdżę  rowerem, muszę się z Tobą zgodzić. Każdy uczestnik ruchu powinien zdać przynajmniej egzamin ze znajomości znaków drogowych i poruszania się po skrzyżowaniach

#30 ~I.~

~I.~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 20:10

Istnieje zakaz używania telefonów komórkowych w czasie prowadzenia samochodu. Istnieje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Istnieje wiele innych zakazów i nakazów. I co? Ile z nich jest przestrzeganych? I jeszcze jeden, idiotyczny zakaz. Zakażmy więc i kierowcom słuchania muzyki, korzystania z nawigacji, bo to też rozprasza.
Zakazać należy wszystkiego.

#31 ~Ania G.~

~Ania G.~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 20:34

Rozumiem zatem, że po ewentualnym wprowadzeniu tych idiotyzmów osoby głuche byłyby skazane na jazdę wyłącznie rowerem stacjonarnym?? One również nie słyszą szumów ulicznych.

#32 ~sus~

~sus~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 20:59

Powinno sie zakazac wybierania idiotów na posłów.

#33 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 21:57

Wszechpolacy chcieli już kiedyś zakazu "pedałowania" czy jakoś tak. Widać pan poseł trzyma poziom.

#34 ~walentynek~

~walentynek~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 22:11

Wszechpolacy chcieli już kiedyś zakazu "pedałowania" czy jakoś tak. Widać pan poseł trzyma poziom.

będziesz " pedałował " w ten weekend ?

#35 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 22:19

Sam jest rowerzystą i popieram ten zakaz. Serio, na rower idzie się po to żeby słuchać muzyki? Jeżeli dojeżdżacie do pracy/szkoły, podróż zajmuje tyle czasu, że nie wytrzymacie bez słuchawek? Odcinanie się od dźwięków otoczenia wymaga dużo większej uwagi i oglądania się za siebie, o czym wielu zdarza się zapominać. Sam nawet w czapce nie lubię jeździć, bo nie słyszę w niej tak dobrze. 

#36 ~mtb 29 alu~

~mtb 29 alu~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 23:14

może by tak zakazać słuchania muzyki w autach osobowych itp !!!! , może pis chce żeby masa krytyczna wróciła na ulice Szczecina !, zamiast zajmowania się bzdetami radni z pis powinni zająć się pozyskiwaniem nowych dużych inwestorów do Szczecina !

#37 ~a22~

~a22~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 23:28

może by tak zakazać słuchania muzyki w autach osobowych itp !!!! , może pis chce żeby masa krytyczna wróciła na ulice Szczecina !, zamiast zajmowania się bzdetami radni z pis powinni zająć się pozyskiwaniem nowych dużych inwestorów do Szczecina !

dlaczego się chwalisz że nie masz samochodu ?

#38 ~xd~

~xd~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 23:43

Rozumiem zatem, że po ewentualnym wprowadzeniu tych idiotyzmów osoby głuche byłyby skazane na jazdę wyłącznie rowerem stacjonarnym?? One również nie słyszą szumów ulicznych.

Odpowiedź znajdziesz we wcześniejszych postach.

#39 ~ROBAL~

~ROBAL~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 23:55

MAM INNY POMYSŁ! zAKAZAĆ PRZYJMOWANIA DO SEJMU CHORYCH PSYCHICZNIE! gŁOSUJMY!

#40 ~Don Makaveli~

~Don Makaveli~
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 07:55

Przeciez to deb***ny pomysl idiotow z pis-u. Panie wez sie Pan jeb@#* w łeb. Ci z pisu to ciemna masa nieuki. Od normalnych ludzi chcacych zyc po europejsku precz niech sobie zrobi swoje drugie wegry i bialorus wsrod swoich

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower, muzyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych