Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

60 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jarazdwa~

~jarazdwa~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:22

Według gazety goleniowskiej chłopiec niestety nie żyje. :(

#2 ~koody 67~

~koody 67~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:41

niestety chłopiec nie żyje:(

#3 ~iza~

~iza~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:53

12 lat ,mam siostre w tym wieku i nie wyobrażam sobie jej stracic!!jaki ból teraz przeżywa rodzina,straszne:(
wyrazy współczucia dla rodziny

#4 ~.~

~.~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 17:41

To jest dramat i tragedia rodziny. Przez głupotę tego 30-sto latka któremu się tak spieszyło że nie zwaracał uwagi na to że jedzie w pobliżu szkoły i gdzie jest ograniczenie do 40 km/h. Czemu polscy kierowcy to w większości niewyżyci deb***e? Prawo jazdy powinno być wydawane tylko tym którzy przeszli pozytywnie badania psychologiczne.

#5 ~pawel~

~pawel~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 17:44

Kolejna niepotrzebna śmierć!!!!. Nie zajmuję stanowiska odnośnie winy kierowcy czy przechodnia.<br />
Ludzie nauczcie się przepisów, ale również zacznijcie myśleć. Mało kto ma szansę w starciu z samochodem.Przejście dla pieszych jest miejscem gdzie pieszy ma możliwość przekroczenia osi jezdni, ale przy wcześniejszym zachowaniu szczególnej ostrożnośći.<br />
<br />
Art. 14.Ustawy Prawo o ruchu drogowym<br />
Zabrania się:<br />
wchodzenia na jezdnię:<br />
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych<br />
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi<br />
przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;<br />
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;<br />
przebiegania przez jezdnię;<br />
chodzenia po torowisku;<br />
wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;<br />
przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych 1) albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.<br />
<br />
czasami lepiej poczekać minutę dłużej ale żyć.

#6 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 17:57

Mam prawo jazdy od wielu lat,codziennie używam samochodu jako miejsca pracy i na szczęście nigdy nie miałem takiego wypadku.Dlaczego, raz że myślę co robię za kierownicą ,bo nie stać mnie na utratę prawa jady, ale muszę z przykrością stwierdzić że ilość "kretynów" jest jednakowa po sronie kierowców jak i pieszych.Niestety

#7 AntyGS

AntyGS

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 06 wrzesień 2010 - 18:28

Nie rozumiem, jak to nie wiadomo, kto ponosi winę? W Mostach, a więc w miejscowości, na przejściu dla pieszych... I policja nie wie, kto jest winny? Nawet, jeśli chłopiec wbiegł? To może niech policja zrobi kurs na "prawko", jak to nazywają redaktorzy GS...? Albo poczyta przepisy?

#8 ~tata_8_latki~

~tata_8_latki~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 18:45

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziców chłopca.

#9 ~edyta~

~edyta~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 18:48

z tego co wiadomo kierowca jechal 100 km
zastanawiam sie dlaczego gmina w goleniowie nie naprawila swiatel na przejsciu w poblizu szkoly
od tygodnia
najbardziej szkoda rodziny

#10 ~sebi~

~sebi~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 18:59

Ktoś tu chyba czegos nie rozumie "Nawet gdyby wybiegł" to co twoim zdaniem gdyby wybiegł byłaby to wina kierowcy zastanów sie trochę..;/

#11 ~rikke~

~rikke~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 19:29

w tak malej miejscowosci jak mosty i na przwjsciu dla pieszych w poblizu szkoly kierowca powinnien szczeg?lnie uwazac i zwracac uwage na dzieci a ten kierowca jechal 100na godz
mysle ze powinien dostac kilkanascie lat wiezienia ....

#12 Rambo

Rambo

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 06 wrzesień 2010 - 19:42

Co tu wiecej gadać wina jest po stronie kierowcy. Tylko szkoda dziecka i rozpaczających rodziców. Sam jestem rodzicem dziecka w takim wieku jak ten chłopczyk. [*]

Użytkownik Rambo edytował ten post 06 wrzesień 2010 - 19:42

#13 ~edyta~

~edyta~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 20:01

oczywiscie ze wina kierowcy i gminy goleniow .....ze nie naprawili swiatel na przejsciu przed szkola

a rodzica wspolczuje

wyszedl do szkoly i juz nie wrocil z winy jakiegos idioty

#14 AntyGS

AntyGS

Swojak

• PipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 06 wrzesień 2010 - 20:16

Powtórzę, jeśli policja nie wie, kto zawinił, niech pójdzie na kurs na prawo jazdy albo poczyta przepisy ruchu drogowego. Tam wyraźnie stoi, kto w terenie zabudowanym na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo. Nawet, jeśli dzieciak "wtargnął" (jakie to pojemne określenie). Do tego w pobliżu szkoły... Kierowca powinien od razu siedzieć, by nie mógł mataczyć... Jakby przejechał kurę sołtysa albo dzielnicowego, pewnie by od ręki miał 3 miesiące...?
Światła nic tu nie mają do rzeczy - sam fakt, że stoją jest dla mnie sygnałem, że miejsce jest szczególnie niebezpieczne. A skoro nie działają, to uważam podwójnie...
Współczuję rodzicom... Mogę tylko współczuć. Niestety, znam podobny przypadek - syn mojej koleżanki, 7-latek, zginął na zielonym świetle na przejściu dla pieszych. Koleżanka dochodziła do siebie u psychiatry przez prawie 10 lat. To jest tragedia, zmora polskich dróg - bezmyślność, brawura, głupota, brak szacunku dla współużytkowników drogi.

Użytkownik AntyGS edytował ten post 06 wrzesień 2010 - 20:31

#15 ~brenas~

~brenas~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 20:17

Chłopiec zmarł na miejscu i nie był nigdzie transportowany śmigłowcem .Zmarł po dwu godzinnej reanimacji w karetce.

#16 ~Czytelnik~

~Czytelnik~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 21:03

"Powtórzę, jeśli policja nie wie, kto zawinił, niech pójdzie na kurs na prawo jazdy albo poczyta przepisy ruchu drogowego."

To chyba jednak ktoś inny powinien pójść na kurs... Fakt, że jechał za dużo i moralnie ponosi odpowiedzialność za ten czyn, ale wg prawa nie musi być on za to skazany. Dlaczego? A dlatego, że w kodeksie jest wyraźnie napisane, że zabrania się wchodzenia na jezdnię, czy to na pasy, czy to gdzie indziej, wprost pod nadjeżdżający samochód. A skąd wiadomo, co się dam wydarzyło? Czy jechał 100 km/h czy 40 km/h, jeśli chłopiec wbiegł wprost pod samochód, to i tak kierowca by się nie zatrzymał.

Tak mówcie, że nie mam serca i takie tam. Współczuje rodzinie, ale wkurza mnie jak ludzie nie wiedząc co się dokładnie stało, oskarżają niewinnego jeszcze człowieka. A gdyby kierowcy jakimś cudem udało się ominąć chłopca, uderzyłby w słup, czy dom i sam zginął, to już widzę, jakby ludzie gadali, że chłopiec jest winny, że gdzie byli rodzice itp. Nikt nie patrzyłby, jaka była prędkość, tak jak teraz nikt nie sprawdza jak zachował się chłopiec.

#17 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 21:51

Internauta nie wie co mówi, chłopiec zmarł na miejscu, śmigłowiec czekał do końca akcji ratunkowej. A kierowca opla przejeżdżał ponad 140 km /h. Chłopiec nie miał szans na przeżycie. Miał 11 lat , a wiem o tym całym wypadku bo to moja rodzina. O godzinie 19.30 wyjeżdżając z Mostów koło miejsca wypadku , prawdopodobnie coś się znowu stało, mijałam radiowóz stojący na sygnale.

#18 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 21:57

Internauta nie wie co mówi, chłopiec zmarł na miejscu, śmigłowiec czekał do końca akcji ratunkowej. A kierowca opla przejeżdżał ponad 140 km /h. Chłopiec nie miał szans na przeżycie. Miał 11 lat , a wiem o tym całym wypadku bo to moja rodzina. O godzinie 19.30 wyjeżdżając z Mostów koło miejsca wypadku , prawdopodobnie coś się znowu stało, mijałam radiowóz stojący na sygnale.

#19 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 22:34

Wyrazy współczucia dla rodziny.
PS. Niech teraz się wypowiedzą Ci co twierdzą że fotoradary są niepotrzebne

#20 ~iza~

~iza~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 05:49

Wyrazy współczucia dla rodziny.PS. Niech teraz się wypowiedzą Ci co twierdzą że fotoradary są niepotrzebne

chyba raczej światła sprawne sa tam potrzebne a kierowca mam nadzieje ze zgnije w wzięzieniu!!!współczucia dla rodziny
bo strata dziecka to jest najgorsze co może spotkac:(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych