Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kazik~

~kazik~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 07:08

Jeżeli trują i zabijają to dlaczego nie zabronić sprzedaży? Bo kasy w budżecie zabraknie? Na renty więcej idzie.

#2 ~Knot~

~Knot~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 07:17

E-papierosy też trują ale jakoś nikt o tym nie pisze. Przypadek? Czy wpływy bogatych lobbystów produkujących to ustrojstwo?

#3 ~Saren~

~Saren~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 09:16

Jeżeli trują i zabijają to dlaczego nie zabronić sprzedaży? Bo kasy w budżecie zabraknie? Na renty więcej idzie.

Bo bo to masz rozum i wolność, aby wybrać, co dla Ciebie dobre. Jeżeli chcesz się truć, to jest to indywidualna sprawa, i nikt nie powinien Ci tego zabraniać.

Jedząc codziennie pół kilo soli, też długo nie pożyjesz, a jednak nikt nie zabrania jej sprzedaży. 

Inna sprawa, czy takie osoby powinny być w ogóle leczone z pieniędzy podatników...

#4 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6846 postów

Napisano 12 maj 2014 - 09:38

Palenie papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na raka a nie go powoduje! W straszliwych czasach mrocznej komuny każdy dorosły Polak miał robione RTG, a - jeżeli pracował - to jeszcze inne badania. Ale to było sposobem na zniewolenie ludzi przez ten bezduszny system! Wolny człowiek, w wolnym kraju ma prawo chorować na co chce!.

Ale poważnie - cienkie papierosy trafiły na listę prohibitów UE. Ktoś decyduje - w swoim imieniu, bo on nie chce być truty (tak twierdzi) - co ja mam jeść, w co się ubierać, czym ogrzewać a czym oświetlać mieszkanie, czy się truć a czym się leczyć, kiedy i na co umrzeć. Teoretycznie należałoby postawić pytanie: co lepsze? Zakazać i utrzymywać służby i instytucje powołane do przestrzegania zakazu wiedząc, że ludzie i tak będą korzystać, więc ktoś na tym zarobi. Czy uczynić legalnym a tym samym ściągać zysk do kasy biadoląc obłudnie, że to nic w porównaniu z wydatkami? Takie pytanie należałoby postawić politykom, bo oni tworzą prawo. Tylko - takich pytań nikt nie zadaje. A gdyby nawet - politycy już zadbali, by przypadkowe społeczeństwo nie miało nic do powiedzenia. Marks nazywał to zjawisko oderwaniem się nadbudowy od bazy. Obecnie nazywa się to demokracją parlamentarną.

#5 ~sma1~

~sma1~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 09:54

Knot głupoty piszesz e papieros wcale nie jest bardziej szkodliwy od chemii jaka jest zawarta w jedzeniu i oparów tłuszczu przy smażeniu na dodatek w miastach same powietrze jest bardziej trujące niż ten gadżet.A teraz kwestia zabraniania sprzedaży zwykłych papierosów po pierwsze budżet zarabia na tym naprawdę nie małą kasę po drugie to czysty zysk jak taki palacz nie dożyje emerytury na dodatek przy tak wysokim bezrobociu po co ludziom zabronić się truć szybciej zwolnią miejsce pracy    

#6 ~KASIA~

~KASIA~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 14:32

Prawda-niestety.Zaczęłam palic mając 17 lat ,palilam ponad 30 lat.Nie pale 12,ale w tym roku okazało sie ,zupełnie przypadkiem ,że mam guz na prawym plucu.Operacja ,nowotwor złosliwy ,wycięty w sama pore.Typowy rak papierosowy!!!!!

#7 ~bożena~

~bożena~
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 16:17

i bardzo dobrze !! niech palą jak najwięcej !! szybciej zdechną i ryży nie będzie musiał płacić im emerytur!!

#8 ~Katarzyna75~

~Katarzyna75~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2014 - 09:19

Najważniejsza w rzucaniu palenia jest determinacja, czyli silne postanowienie i dobry sposób. Ja postanowiłam dobrze zorganizować sobie tak czas, zeby w miarę możliwości mieć się czym zająć i żeby nie myśleć o paleniu. Znalazłam też telefon do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym - 801 108 108. Śmiało sprobujcie. Oni naprawdę pomagają,

#9 ~Kama~

~Kama~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 13:23

Szczerze mówiąc takie poradnie zawsze kojarzyły mi się z krytyką... Ale jeśli piszesz, że ktoś tam naprawdę chce pomóc, to chyba się odważę. :) A nie przytyłaś przy rzucaniu? Niby nie palę (jeszcze!) jak smok, ale właśnie tego się najbardziej obawiam przy rozstaniu z dymkiem...

#10 ~JarekSkarzmski~

~JarekSkarzmski~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 01:04

Wykonanie RTG klatki piersiowej jest jednym z pierwszych kroków, jeśli osoba chora donosi o objawach sugerujących o raku płuc. Zdjęcie może ujawnić oczywiste masę, poszerzenie śródpiersia (sugestywne rozprzestrzeniania do węzłów chłonnych), niedodmę (upadek), konsolidację (zapalenie płuc), lub płynu w opłucnej. Tomografia komputerowa jest zazwyczaj używana do dostarczenia większej ilości informacji na temat typu i zakres choroby. Bronchoskopia lub biopsja jest często używany do pozyskania próbki guza do badania histopatologicznego.

Rak płuc często pojawia się jako samotny guz płuc na RTG klatki piersiowej. Jednak diagnostyka różnicowa jest szeroka. Wiele innych chorób może również podać ten obraz, w tym gruźlica, zakażenia grzybicze, rak przerzutowy, lub zapalenie płuc. Rzadsze przyczyny samotnego guza płuc to hamartoma oskrzelopochodna, torbiele, gruczolaki, tętnicze deformacje, sekwestracja płucna, guzki reumatoidalne, ziarniniak Wegenera, lub chłoniaka. Rak płuc może być również przypadkowo odkryty w rutynowym badaniu.

#11 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 11:44

Warto zadbac o siebie w każdy możliwy sposób. Ja zrobiłam badania genetyczne w monogen life i wyszła mi mutacja, czyli jestem w grupie ryzyka i mam podwyższone predyspozycje do wystąpienia choroby, ale obecnie mam wdrożony program badań profilaktycznych i systematycznie sprawdzam czy wszystko w porządku.Póki co,jest ok:) Wiem także, że gdyby pojawiły się zmiany będą zdiagnozowane szybko i lekarze będa mogli szybko działać.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 17:35

moja teściowa miała raka ( może ma) ...... pozbyła się go na 10 lat ..... i wrócił ze zdwojoną siłą przed świętami w 2017 r. I lekarze powiedzieli ze nie są w stanie już jej pomóc w Poznaniu> Pozostaje wiara ze może Warszawa... Wszyscy modliliśmy się( to ukoiło nam ból) był płacz i zgrzytanie zębów , podjęła leczenie w Warszawie .Jest zdrowa !!!!! Czuje się bdb .Nie brała chemii bo na tego bydlaka chemia ponoć nie działa .Tylko lampy , chirurgia i olej CBD 5% essenz 3 buteleczki na miesiąc ... można zamówić tutaj sprawdzony już dostawca konopiafarmacja pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych