Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

69 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~grażyna~

~grażyna~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 11:59

Co tam się dzieję niema tygodnia w tym miejscu bez wypatku może wolniej i nie na trzeciego:(

#2 ~errr~

~errr~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:01

Motłoch podróżujący nad morze powinien sobie wbić do pustych i zakutych głów, że jadąc w dłuższą trasę trzeba maksymalnie skupić się na jeździe, a tak mamy co tydzień jakiś karambol, zawsze w drodze nad morze i ZAWSZE jest korek bo jeden popieprzony z drugim poprostu ma gdzieś zasady bezpiecznego podróżowania. Pozdrawiam was CIOŁY!

#3 ~stefab~

~stefab~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:25

Karambol to efekt jazdy 70km/h na 90 , w końcu ktoś nie wytrzymał monotonnej jazdy i wyprzedzał na trzeciego. Nieraz mam ochotę wyprzedzić wszystkich maruderów i niedzielnych kierowców.

nie wiem czy zauwazyles, a moze za malo jezdzisz....

ale zdecydowanie, zdecydowanie wiecej jest tych, ktorzy na 90 jada 120+, a nie tych, ktorzy jada 70

i co gorsze to oni wlasnie wyprzedzaja na 3, na podwojnych ciaglych i lukach drogi - szkoda tylko, ze nie mysla o tych co przy okazji usmierca... ot cala prawda o polskich kierowcach

#4 ~errr~

~errr~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:32

Karambol to efekt jazdy 70km/h na 90 , w końcu ktoś nie wytrzymał monotonnej jazdy i wyprzedzał na trzeciego. Nieraz mam ochotę wyprzedzić wszystkich maruderów i niedzielnych kierowców.

Wyprzedać nikt ci nie zabroni ale trzeba to robić w bezpiecznym miejscu, zachowując odstęp od auta wyprzedzanego i nie kolidować z ruchem pojazdów jeżdżących z naprzeciwka. Sam jeżdzę maksymalnie 90km/h i mam gdzieś czy ktoś mnie wyprzedza, niech robi to bezpiecznie dla innych.

#5 ~Krzys~

~Krzys~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:32

Czy ma ktos zdjecia lub wie gdzie sie znajduja?

#6 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:46

nie wiem czy zauwazyles, a moze za malo jezdzisz....

ale zdecydowanie, zdecydowanie wiecej jest tych, ktorzy na 90 jada 120+, a nie tych, ktorzy jada 70

i co gorsze to oni wlasnie wyprzedzaja na 3, na podwojnych ciaglych i lukach drogi - szkoda tylko, ze nie mysla o tych co przy okazji usmierca... ot cala prawda o polskich kierowcach

Chyba Ty mało jeździsz, bo jest już regułą że kierowcy nie wiedzieć czemu zamiast jechać między 90 a 100 km/h (policja za to się jeszcze nie czepia) to jadą 70-80 na 90tce. Powoduje to nerwowość u tych co chcieliby nieco szybciej, dlatego dochodzi do wypadków że ludzie wykorzystują byle moment aby przeskoczyć takie cioty, czasami ten moment jest nieodpowiedni.

#7 ~Frycek~

~Frycek~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:46

Jeżdżę już ponad dwadzieścia lat. W ogóle nie czuję się dobrym kierowcą. Ale ten karambol jest przykładem kretynizmu drogowego, lekceważenia przepisów i zdrowego rozsądku. Karambole przy małej prędkości są do przeżycia. Przy dużej są ofiary. I tyle. Idiotom drogowym mówię stóp.

#8 ~super_mario~

~super_mario~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 13:01

Chyba Ty mało jeździsz, bo jest już regułą że kierowcy nie wiedzieć czemu zamiast jechać między 90 a 100 km/h (policja za to się jeszcze nie czepia) to jadą 70-80 na 90tce. Powoduje to nerwowość u tych co chcieliby nieco szybciej, dlatego dochodzi do wypadków że ludzie wykorzystują byle moment aby przeskoczyć takie cioty, czasami ten moment jest nieodpowiedni.

no wlasnie sztuka jest zeby znalezc ten odpowiedni moment, a przy duzym natezeniu ruchu prawidlowym zachowaniem jest obnizenie predkosci, co przeklada sie na duzo szybsza reakcje i czesto unikniecia sytuacji zagrozenia - powie ci to kazdy instruktor

#9 ~Daria~

~Daria~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 13:02

Dzieje się tak, bo kiedy troszkę zaświeci słońce, ludzie mózgi to chyba w domach zostawiają. Na drodze zamiast się skupić, bo tego wymagałaby jazda samochodem, to myślą o niebieskich migdałach i tylko narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Jak ktoś nie zabiera ze sobą głowy, to niech wybiera drogi o najniższym natężeniu ruchu, wtedy może w jakieś drzewo uderzy... Uczestnicy karambolu na pewno chcieli tylko miło spędzić weekend nad morzem, a co ich spotkało przez takich bezmózgów... Także myślcie zanim ruszycie !

#10 ~kam~

~kam~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 13:12

Żeby pomyśleć, trzeba być trzeźwym.

#11 ~laura~

~laura~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:06

jak to jest że jak w gdyni cumuje meksykanski statek to afera na cały kraj wow i w ogóle

http://www.tvn24.pl/...zie,347672.html

a jak u nas był zlot najpiękniejszych to nawet w ogólnopolskiej nie możnabyło się doszukać info . 

#12 ~Szczecinianin.~

~Szczecinianin.~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:37

Nie nerwowość a deb***izm a pozatym to przy 100+ też występuje ,zawsze znajdzie się jakiś idota któremu się spieszy...

#13 ~jj~

~jj~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:39

jedzie taki posraniec nad morze i na drodze gdzie jest 90 jedzie 70 albo i 60

i niech nikt mi nie mówi że jest inaczej mieszkam nad morzem od urodzenia i wiem jak turyści jeżdżą bez głowy, powoli generalnie zachowują się jakby pierwszy raz wsiedli za kierownice..

Jadąc za takim baranem chcesz go wyprzedzić a gdy wyprzedzasz on dodaje gazu

oto cała prawda o turystach którzy jadą nad morze 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:57

Dokładnie tak jak mówisz.

Turlają się 60 -70 tacy niedzielni turyści.

Można jechać licznikowe 100km/h na ograniczeniu 90km/h (na GPS jest na ogół 93-96 km/h.

Wróciłem teraz z wycieczki po Europie nawet w Szwajcarii wszyscy jadą na limicie 80 to 80 a nie 60.

#15 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:07

Niestety ale jeżdżąc sporo muszę stwierdzić, że jest masa kierowców po prostu kamikadze. Pcha się na trzeciego ledwo się zmieści przy pomocy kierowcy z naprzeciwka, który zjeżdża na bok i przyhamowuje, a ten co? Czy się przestraszył i zmienił swoją jazdę. Ni chuja dalej jedzie jak wariat, pomimo tego, że przed chwilą o mało co do czołówki nie doprowadził. I takich czubków jest cała masa na polskich drogach.

Moim zdaniem to muszą być czubki, bo normalny człowiek tak się nie zachowuje. Najśmieśniejsze jest to, że taka wariacka jazda wcale nie powoduje, że szybciej dojadą, bo w 90% takich akcji, gdy wariat wyprzedza co chwilę po jakimś czasie dojeżdźam do niego, czyli cała ta jego nerwowa jazda na nic się zdała. Sądzę jednak, że te czubki są zbyt głupi aby wyciągnąć jakiekolwiek logiczne wnioski.

Teraz piszę do was durnie patentowe. Czytajcie uważnie. Kiedyś czytałem o teście Mercedesów klasy S. Testowali dwa jeden z większą mocą drugi z mniejszą.Mieli do pokonania jakąś tam drogę z punktu A do punktu B. Na nic się zdała większa o wiele moc w jednym z Mietków, bo na drodze jest tak, że zawsze coś człowieka przyhamuje, a to korek, a to ktoś skręcający gdzieś, a to włączający się. W ostatecznym rozrachunku ten mocniejszy był kilka minut wcześniej na mecie niż ten słabszy o wiele. Krótko mówiąc wasze szaleńcze wyprzedzanie na nic się zdaje, bo za chwilę coś was przyhamuje i ja was swoim pierdzielem dojdę :).

Kiedyś wracałem z Niemiec do domu, a tu nagle jakiś kabriolet mnie wyprzedził z zawrotną prędkością. Za parę minut jadę i korek. Jadę w tym korku, a tu co widzę? Kabriolet w rowie :). Tak to się kończy

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:07

z tego co ja wiem to gosc uciekal przed policja i nie 7 aut uczestniczylo w wypadku tylko 19...

#17 ~nat~

~nat~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:10

Uciekali przed policja i stracili panowanie nad kierownica, a potem obijali sie o auta.

#18 ~jakub~

~jakub~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:14

nie wiem ale to 90 jest prędkością maksymalną a nie zalecaną i wymaganą miszczu kierownicy i prostej, luzny łokieć kalifornii i do przodu :]

#19 ~...~

~...~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:36

Z tego co wiem od pracownika gdkia kierowca bmw byl po spożyciu alkoholu i wyprzedzal na trzeciego. Na nieszczęście przezyl a zginął pasażer

#20 ~10ww~

~10ww~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:51

Nie, karambol to nie jest efekt jazdy z niższą prędkościa niż maksymalna. Karambol to błąd ludzki, przecena swoich umiejętności, brak wyobraźni i często głupota.

Jeśli byś miał ochotę poczytać ludzi, ktorzy się znają to byś wiedział, ze każdy kierowca powinien prowadzić z prędkosścią bezpieczną. Dla jednych moze być to 120 a dla innych 70. Oczywiście ocena tego jaka prędkośc dla mnie jest bezpieczna to inna sprawa. 

Jeśli ktoś prowadzi 70km/h nawet jak jest 90km/h i dla niego to jest max, tzn. wtedy czuje się pewnie, odpowiedzialnie, ocenia, że na tyle ma umiejętności, że szybciej jechać nie powinien to bardzo dobrze! Tacy ludzie nie są przyczyną wypadków. Nigdy nie denerwuję się, że ktoś jedzie wolniej ode mine, wolę takigo kierowcę niż gdyby mial pod presją znaków jechać dla niego na krawędzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych