Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

45 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~guru~

~guru~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 19:59

Wiesz, trochę nie do końca jest to taka sama dyscyplina sportowa jak inne. Jakoś szachisty, siatkarza, pływaka, biegacza, tenisisty itp... nie łączyłbym naturalnie z półświatkiem. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby na trening rzucania oszczepem, albo jeździectwa przychodziły półgłówki które chcą wkręcić się do szemranego towarzystwa, przypakować i naturalnie siać postrach "na dzielni" - bo te dyscypliny poza samym trenowaniem nic im innego nie dają. Oczywiście dziary to naturalny atrybut takiego wojownika, dziary których u innych sportowców a szczególnie w dużych ilościach się raczej nie widzi.

#2 ~~m~

~~m~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:30

@guru a tutaj akurat nie masz racji, proszę o to przykład:

Zielonogórski sportowiec  Sebastian S. aresztowany na trzy miesiące. W środę napadł na swojego pracodawcę. Z atrapą broni zabrał 2 tys. zł.

To zdyskwalifikowany za doping pływak Kornera Zielona Góra, dwukrotny medalista mistrzostw Europy i nadzieja olimpijska –  podał portal poscigi.pl.

Chwilę po napadzie został zatrzymany przez policję. Miał przy sobie zrabowaną gotówkę i atrapę. Teraz stanie przed sądem i odpowie za rabunek.

#3 ~Przechodzien~

~Przechodzien~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:50

Jeśli chodzi o zawodników sztuk walki to najgorsze jest ich panoszenie się po ulicach, klubach, barach, pubach itp. W Szczecinie idzie to odczuć najbardziej!
Kilka lat wstecz w klubie bilardowym groziło mi dwóch wychowanków z Berserkers team szczecin. Powód - kare za wylane na płótno stołu piwo chciałem zapłacić przy użyciu karty a nie tak jak sobie w trójkę z barmanka zażyczyli - gotówką.
Od tamtej pory nie mam szacunku do tego typu klubowych napinaczy "na bramkach".
Rozumiem, że sport jest dla wszystkich i dobrze, że również Ci patologiczni mogą wyładować swoja energie na macie ale klub powinien wpajać jakieś wartości jeśli chodzi o zachowanie.
Sam trenowałem w Szczecinie Krav-Mage i gdyby ktoś zgłosił, że groziłem komuś od razu miałbym wypad z klubu.

#4 ~Ka~

~Ka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:56

Nigdy nie traktowałem MMA jako sport, jest to dla mnie tak jak zostało napisane powyżej,pranie się po mordzie zgodnie z prawem. Nie interesują tu mnie osoby biorące w tym udział mam  na myśli tylko tzw dla mnie walkę.

#5 ~Konrad z łokietka~

~Konrad z łokietka~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:04

A KTOŚ WIE CZY SERKA KR.JADWIGI ZGARNELI?

#6 ~guru~

~guru~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:05

@guru a tutaj akurat nie masz racji, proszę o to przykład:

Zielonogórski sportowiec  Sebastian S. aresztowany na trzy miesiące. W środę napadł na swojego pracodawcę. Z atrapą broni zabrał 2 tys. zł.

To zdyskwalifikowany za doping pływak Kornera Zielona Góra, dwukrotny medalista mistrzostw Europy i nadzieja olimpijska –  podał portal poscigi.pl.

Chwilę po napadzie został zatrzymany przez policję. Miał przy sobie zrabowaną gotówkę i atrapę. Teraz stanie przed sądem i odpowie za rabunek.

ehh, widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie należy do Twojej ulubionej dyscypliny. Dla ciebie jak jeden policjant wziął łapówkę - to od razu wszyscy biorą, jeden uczeń próbował marihuany - od razu wszyscy próbowali... Ile to było zatrzymań w ostatnich latach pływaków a ile ludzi z ogólnie pojętego MMA? Napewno pływak chodził na treningi po to żeby szybko łapami wymachiwać przed szefem (tzw. wymuszenia na motylka, bardzo popularne wśród pływaków :P ) ale, że tamten się nie przeraził to wyjął klamkę.

#7 CutCatLady

CutCatLady

Znajomy

• Moderatorzy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:12

ehh, widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie należy do Twojej ulubionej dyscypliny. Dla ciebie jak jeden policjant wziął łapówkę - to od razu wszyscy biorą, jeden uczeń próbował marihuany - od razu wszyscy próbowali... Ile to było zatrzymań w ostatnich latach pływaków a ile ludzi z ogólnie pojętego MMA? Napewno pływak chodził na treningi po to żeby szybko łapami wymachiwać przed szefem (tzw. wymuszenia na motylka, bardzo popularne wśród pływaków :P ) ale, że tamten się nie przeraził to wyjął klamkę.

Patrzenie przez "szczeciński pryzmat" na MMA też nie jest do końca sprawiedliwe. W UFC zawodnicy nie są powiązani z podejrzanymi środowiskami, głównie to albo sportowcy skoncentrowani pod MMA, albo sportowcy z innych dyscyplin typu judo, kickboxing itp., którzy postanowili dokształcić się na pozostałych poziomach i sprawdzić w mieszanych sztukach walki.

Jakby "obedrzeć" polskie MMA ze "szczecińskiego" i "czeczeńskiego" niezbyt-wątku to też nie wyglądało by to tak źle.

Jakoś w innych krajach jest kultura idei tego sportu. W Polsce też, tylko niestety trzeba przeczekać aż to się przeczyści, bo serio - są po siłowniach ludzie, którzy ciężko ćwiczą by coś osiągnąć, a potem wychodzą na ulice i słyszą, że są bandytami bo uprawiają MMA.

Niefajnie.

#8 ~lofix~

~lofix~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:47

Węglarz: Eeeeee, tam! Co on może wiedzieć...
Tatuś Tradycji: Wszystko może wiedzieć!
Paluch: Taka jest rozmowa... Wszystko... Wszystko może zrobić! Jak specjalnie dał ogłoszenie, że mnie znalazł i ostrzegł...
Węglarz: Tak powiedział?!
Paluch: A jak! Mówi... Jedź, mówi na grzyby, bo i ja pójdę siedzieć i ty pójdziesz siedzieć!
Tatuś Tradycji: Skąd by teraz grzyby wziąć? Znasz go?
Paluch: W życiu! Pierwszy raz! Z twarzy podobny zupełnie do nikogo!
Węglarz: Ale o co tu chodzi? O te cztery tony we wtorek?
Paluch: Emmm... Hmmm... A te dwanaście ton z zeszłego tygodnia? A te osiem ton koksu? A ten lofiks?
Węglarz: No tak! Ten lofiks, tak!

#9 ~guru~

~guru~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:48

Patrzenie przez "szczeciński pryzmat" na MMA też nie jest do końca sprawiedliwe. W UFC zawodnicy nie są powiązani z podejrzanymi środowiskami, głównie to albo sportowcy skoncentrowani pod MMA, albo sportowcy z innych dyscyplin typu judo, kickboxing itp., którzy postanowili dokształcić się na pozostałych poziomach i sprawdzić w mieszanych sztukach walki.

Jakby "obedrzeć" polskie MMA ze "szczecińskiego" i "czeczeńskiego" niezbyt-wątku to też nie wyglądało by to tak źle.

Jakoś w innych krajach jest kultura idei tego sportu. W Polsce też, tylko niestety trzeba przeczekać aż to się przeczyści, bo serio - są po siłowniach ludzie, którzy ciężko ćwiczą by coś osiągnąć, a potem wychodzą na ulice i słyszą, że są bandytami bo uprawiają MMA.

Niefajnie.

Im dalej w las, tym więcej drzew. Nie twierdzę, że nie ma wartościowych zawodników w sportach sztuk walki jak karate, boks, taekwondo itp., ale jakoś MMA ma wyjątkowo duży odsetek ludzi z marginesu społecznego.

#10 CutCatLady

CutCatLady

Znajomy

• Moderatorzy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:04

Niefajnie.

Im dalej w las, tym więcej drzew. Nie twierdzę, że nie ma wartościowych zawodników w sportach sztuk walki jak karate, boks, taekwondo itp., ale jakoś MMA ma wyjątkowo duży odsetek ludzi z marginesu społecznego.

Tylko spójrz gdzie występuje ten odsetek.

Zakres powtarzających się zarzutów na polu polskiego MMA - wszędzie indziej jest czysto. I jednak nawet w Polsce to wciąż odsetek, mniejszy czy większy, jednak.

Może i w Szczecinie podejdziesz do dwóch walczących i jeden na dwóch będzie "bandytą", ale czy to znaczy, że innym klubie stanie się to samo?

A nawet jeśli... to jest sens patrzeć na MMA w ten sposób? Szczególnie, że to sport, w którym Polacy radzą sobie dobrze i są w UFC, Bellatorze czy ONE FC.

Oni też zaczynali w polskich klubach. Wątpie by ciągneła się za nimi jakakolwiek przeszłość.

Po prostu szkoda mi tych zawodników, bo nie są oni winni tego, że ktoś postanowił ten sport skaszanić zachowaniem swoim i swoich kolegów.

Tu trzeba natychmiast postawić grubą linię, zanim zaczniemy wyrokować.

Choćby po to by przyszli zawodnicy MMA nie brali niepotrzebnego przykłady z takiego zachowania.

#11 ~guru~

~guru~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:31

Tylko spójrz gdzie występuje ten odsetek.

Zakres powtarzających się zarzutów na polu polskiego MMA - wszędzie indziej jest czysto. I jednak nawet w Polsce to wciąż odsetek, mniejszy czy większy, jednak.

Może i w Szczecinie podejdziesz do dwóch walczących i jeden na dwóch będzie "bandytą", ale czy to znaczy, że innym klubie stanie się to samo?

A nawet jeśli... to jest sens patrzeć na MMA w ten sposób? Szczególnie, że to sport, w którym Polacy radzą sobie dobrze i są w UFC, Bellatorze czy ONE FC.

Oni też zaczynali w polskich klubach. Wątpie by ciągneła się za nimi jakakolwiek przeszłość.

Po prostu szkoda mi tych zawodników, bo nie są oni winni tego, że ktoś postanowił ten sport skaszanić zachowaniem swoim i swoich kolegów.

Tu trzeba natychmiast postawić grubą linię, zanim zaczniemy wyrokować.

Choćby po to by przyszli zawodnicy MMA nie brali niepotrzebnego przykłady z takiego zachowania.

Pani Olimpio, no rzeczywiście, odnoszę się i wypowiadam odnośnie tego co słyszę i czytam. Ciężko żebym pisał o czymś o czym nie słyszałem. Dlatego nie stawiam tez, że wśród skoczków narciarskich trenują dilerzy narkotyków, a środowisko kolarzy jest naszpikowane patologią.
Odsetek, to inaczej procent, śmiem twierdzić, że wśród piłkarzy jest mniejszy odsetek ludzi mających konflikt z prawem, a jeśli pewni piłkarze nawet konflikt mają, to rzadko z racji tego, że są piłkarzami i swoje piłkarskie umiejętności wykorzystali w niecny sposób. W przeciwieństwie do MMA. No ale Pani mi znowu odpowie swoje zafiksowane UFC, Bellator...

#12 CutCatLady

CutCatLady

Znajomy

• Moderatorzy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:53

Pani Olimpio, no rzeczywiście, odnoszę się i wypowiadam odnośnie tego co słyszę i czytam. Ciężko żebym pisał o czymś o czym nie słyszałem. Dlatego nie stawiam tez, że wśród skoczków narciarskich trenują dilerzy narkotyków, a środowisko kolarzy jest naszpikowane patologią.
Odsetek, to inaczej procent, śmiem twierdzić, że wśród piłkarzy jest mniejszy odsetek ludzi mających konflikt z prawem, a jeśli pewni piłkarze nawet konflikt mają, to rzadko z racji tego, że są piłkarzami i swoje piłkarskie umiejętności wykorzystali w niecny sposób. W przeciwieństwie do MMA. No ale Pani mi znowu odpowie swoje zafiksowane UFC, Bellator...

Ależ z prostego powodu :D

Bo MMA to UFC, Bellator. ONE FC, Titan, Cage Warriors....

KSW to tylko jedna wielu organizacji MMA na świecie. I najbardziej znana jest z tego, że jest znana w Polsce. Świat MMA to nie tylko Polska i polscy fighterzy. MMA to bardzo wiele organizacji organizujących walki. W samym naszym kraju jest ich kilkanaście (KSW, FEN, Arena Berserkerów, Spartan... itp).

Jakby co - ja chcę tylko pomóc w zrozumieniu. Nie bronię złych ludzi, nie chcę ich bronić.

Wyłącznie co chcę to bronić tego sportu. Proszę zaznaczyć Szczecin na mapie świata MMA - czy on w takiej perspektywie świadczy o tym jak przesiąknięty bandytami jest ta dyscyplina?

I dziękuję za dyskusję. Z chęcią odpowiem na każde pytanie :)

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 23:04

Ależ z prostego powodu :D

Bo MMA to UFC, Bellator. ONE FC, Titan, Cage Warriors....

KSW to tylko jedna wielu organizacji MMA na świecie. I najbardziej znana jest z tego, że jest znana w Polsce. Świat MMA to nie tylko Polska i polscy fighterzy. MMA to bardzo wiele organizacji organizujących walki. W samym naszym kraju jest ich kilkanaście (KSW, FEN, Arena Berserkerów, Spartan... itp).

yhy, taaaaaaaak..............

Sama idea rywalizacji sportowej raczej rzadko jest zła z założenia, wykluczam tu np. igrzyska w starożytnym Rzymie. Dopóki Pani nie oddzieli "grubą linią" tej niechlubnej historii w MMA i historie podobne do tu przytaczanych przestaną się pojawiać w mediach częściej niż wśród innych dyscyplin, dopóty niestety będę miał złe zdanie na temat MMA i nie będę uważać, że jest to sport taki sam jak każdy inny, pomimo "czarnych owiec" w praktycznie każdej z dyscyplin. HOWGH.

#14 ~Kris W-11~

~Kris W-11~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 23:14

I po co go tak bronicie ? Kolesiostwo ? Na pewno tak ! Znam ludzi co nie są żadnymi celebrytami ,nie mają konfliktu z prawem,żyją godnie,uczciwie ,bez tej całej KASY ,z boku itd.i jakoś mimo 75 lat nigdy im AT,nie wpadło bez powodu do domu ! MI również ! Czyli ??? Wystarczy odrobina inteligencji,bez komentarzy,kolesiostwa itp. a odpowiedź jest prosta dla normalnego człowieka. A dla bandziorów kara i jeszcze raz kara ! ! !

#15 CutCatLady

CutCatLady

Znajomy

• Moderatorzy
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 23:29

yhy, taaaaaaaak..............

Sama idea rywalizacji sportowej raczej rzadko jest zła z założenia, wykluczam tu np. igrzyska w starożytnym Rzymie. Dopóki Pani nie oddzieli "grubą linią" tej niechlubnej historii w MMA i historie podobne do tu przytaczanych przestaną się pojawiać w mediach częściej niż wśród innych dyscyplin, dopóty niestety będę miał złe zdanie na temat MMA i nie będę uważać, że jest to sport taki sam jak każdy inny, pomimo "czarnych owiec" w praktycznie każdej z dyscyplin. HOWGH.

Bardzo bym tego chciała, proszę mi uwierzyć.

Swoich bohaterów MMA mam, ale oni są z daleka od Szczecina, ba, niektórzy nawet od Polski, może dlatego tak o tym piszę.

Co nie zmienia faktu, że przez takie sytuacje bycie fanem MMA staje się odrobinę trudniejsze i zapewne z tego powodu powstał ten komentarz.

Pozdrawiam.

#16 ~Kris W-11~

~Kris W-11~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 23:53

Bardzo bym tego chciała, proszę mi uwierzyć.

Swoich bohaterów MMA mam, ale oni są z daleka od Szczecina, ba, niektórzy nawet od Polski, może dlatego tak o tym piszę.

Co nie zmienia faktu, że przez takie sytuacje bycie fanem MMA staje się odrobinę trudniejsze i zapewne z tego powodu powstał ten komentarz.

Pozdrawiam.

Koeżanko ! Podniecasz się i tyle ! Kiedyś nie było żadnego MMa,żadnych dziarusów,wałków i gorzkich żali ! Weź sie ogarnij i żyj dla siebie nie dla cwaniaków i nie dojrzalych facetów ! Kiedyś może ,to zrozumiesz i wspomnisz moje słowa.... Pozdrawiam Cie Serdecznie.

#17 ~maćko~

~maćko~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 00:14

Jak tu nie wieszać psów na mma skoro jest tajemnicą poliszynela ,że większość zawodników ber.... jest umoczonych w lewe interesy.

Od przestępstw narkotykowych po akcyzowe,przez przemyt alkoholu i narkotyków do skandynawii po wymuszenia od "biznesmenów" , którzy opłacają się za ochronę.

Opadają ręce kiedy udają uczciwych obywateli i "wożą się" w grupach rzucając niedwuznaczne spojrzenia.Ciekawe kto następny :MOK-sik może ?

#18 ~krisek Lisek~

~krisek Lisek~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 00:24

Jak tu nie wieszać psów na mma skoro jest tajemnicą poliszynela ,że większość zawodników ber.... jest umoczonych w lewe interesy.

Od przestępstw narkotykowych po akcyzowe,przez przemyt alkoholu i narkotyków do skandynawii po wymuszenia od "biznesmenów" , którzy opłacają się za ochronę.

Opadają ręce kiedy udają uczciwych obywateli i "wożą się" w grupach rzucając niedwuznaczne spojrzenia.Ciekawe kto następny :MOK-sik może ?

Szczera Racja !!! Nic dodać nic ująć ! Kwestia teraz Kto i ile weźnie :) !

#19 ~Decter~

~Decter~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 01:04

Zgadzam sie większość jest umoczona po uszy w lewe interesy .... i to jest fakt nie oszukujmy sie bo to ze jest dobrym zawodnikiem nie znaczy ze nie robi złych rzeczy . Pieniądze kuszą najuczciwszych i najlepszych

#20 ~Wujek Dobra Rada~

~Wujek Dobra Rada~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 07:41

Do Kris W-11 vel krisek Lisek: średni mnie temat interesuje, ale "przelukałem" min. twoje wypowiedzi i zastanawiam się, co chciałeś przekazać. Niewiele można z tego zrozumieć. Musisz popracować nad logiką wypowiedzi, ważyć trochę słowa i używać mniejszej ilości znaków interpunkcyjnych, w szczególności wykrzyknika. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych