Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:25

Mimo, że jestem rodzicem i strajk to dla mnie dyskomfort, zdecydowanie popieram NAUCZYCIELI!!

#2 ~jak??~

~jak??~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:39

Dlaczego mam brac wolne, kiedy ktos inny strajkuje? moze podczas ferii i wakacji sie oflagujecie? zablokujcie jakis urzad albo kuratorium? Chcialbym was popierac, ale mnie wkurzacie.

#3 ~piotrek~

~piotrek~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:44

powinni ich za to wywalic na zbity pysk. dyscyplinara i koniec. jak sie nie podoba to utrudniajcie zycie rzadacym a nie ludziom ktorzy nie maja co z dziecmi zrobic bo wy sobie strajkujecie. jakos zeby UM blokowac to odwagi brakuje jeczacym pseudogogom.

#4 ~aśka~

~aśka~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:57

Każdy kto się wypowiada na temat pracy nauczycieli powinien przez miesiąc pracować w szkole - zwyczajnej, z trudnymi uczniami w każdej klasie, żądaniowymi rodzicami, absurdalnymi przepisami. Dopiero potem się wypowiadać! 

#5 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:02

W PP9 w piątek była informacja, żeby rodzice od 14.01. zapewnili opiekę swoim dzieciom. Nie poszłam do pracy, chciałam skorzystać z zasiłku opiekuńczego (brak innej osoby, która mogłaby się zająć moim dzieckiem). I dzwoniąc do przedszkola o godzinie 10 dowiaduje się, że przedszkole nie wystawi mi zaświadczenia, że jest nieczynne abym mogła skorzystać z zasiłku, gdyż okazało się że może dziś przyjąć 25 dzieci. I co? Zostało mi tylko wziąć urlop. Czyli trzeba codziennie rano budzić dziecko i czekać na informacje ile dzieci w danym dniu może przyjąć przedszkole. Paranoja

#6 ~Mąż nauczycielki~

~Mąż nauczycielki~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:42

Niestety , piszacy o dyscyplinarkach dla nauczycieli nie maja pojęcia o ich ciężkiej pracy, uważam że to właśnie jest jedyny sposób strajku, inna forma byłaby zbagatelizowana przez rząd

#7 ~Mąż nauczycielki~

~Mąż nauczycielki~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:43

powinni ich za to wywalic na zbity pysk. dyscyplinara i koniec. jak sie nie podoba to utrudniajcie zycie rzadacym a nie ludziom ktorzy nie maja co z dziecmi zrobic bo wy sobie strajkujecie. jakos zeby UM blokowac to odwagi brakuje jeczacym pseudogogom.

Zanim coś napiszesz pomyśl , topomaga w ocenie sytuacji

#8 ~Wila~

~Wila~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 13:50

Informacja sprzed kilku minut SP 3:

"W związku z bardzo dużą absencją nauczycieli, a co za tym idzie zakłóceniem procesu prowadzania zajęć dydaktycznych, informuję że w dniach 14 - 18 stycznia 2018 roku w szkole prowadzone są tylko zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w zapewnieniu w tych dniach opieki dla dzieci. Proszę o zrozumienie naszej sytuacji. Wszystkie dodatkowe zajęcia również są odwołane".

A kto zrozumie sytuacje dzieci, które będą musiały jakoś ten materiał nadrobić?

#9 ~agg~

~agg~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 14:00

Ja czegoś nie rozumiem, szkoła zapewnia u mojego syna opiekę ale tylko w godzinach od 8 - 12 i co wtedy przysługuje mi zasiłek czy nie ??

Ja pracuje od 7-15, co mam brać "połówki" żeby zająć się dzieckiem ??

#10 ~kol~

~kol~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 15:34

około 20 godzin pracy w tygodniu(trochę pracy w domu lub "okienkach")wakacje,ferie inne wolne,nagrody,13-nastki,różne dodatki, możliwość udzielania korepetycji ... i mało

#11 ~Cezar~

~Cezar~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 15:53

Ile czasu Pan przepracował w szkole? I skąd ma Pan te rewelacyjne wieści o 20 godzinach?

#12 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:22

SP 61 też "strajkuje"

Miejcie chociaż odwagę "strajkować" a nie wyłudzać pieniądze od pracodawcy za fałszywe zwolnienia lekarskie. 

Mam nadzieję, że ZUS skontroluje te zwolnienia "chorobowe" i przy okazji lekarzy współpracujących z nauczycielami, a tak naprawdę okradających państwo. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to zwykła kradzież i oszustwo. Piękny przykład dają Państwo młodzieży - kombinujcie, nie wahajcie się użyć jakichkolwiek, nawet nieuczciwych, praktyk byle osiągnąć swoje cele.

Ciekawe czy nauczyciele pracujący na drugim etacie w prywatnej szkole tam również "chorują"

#13 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:28

Każdy kto się wypowiada na temat pracy nauczycieli powinien przez miesiąc pracować w szkole - zwyczajnej, z trudnymi uczniami w każdej klasie, żądaniowymi rodzicami, absurdalnymi przepisami. Dopiero potem się wypowiadać! 

Nie ma przymusu pracy w szkole, każdy chyba świadomie wybiera swój zawód prawda? Warunki w szkolnictwie nie zmieniają sie od lat, trzeba było myśleć przed podjęciem decyzji. Na co liczyli?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:32

W szkołach coraz więcej wakatów, w mojej szkole trzech nauczycieli w maju chce złożyć wypowiedzenie. Ja też już się nad tym zastanawiam. Lubię dzieci i swoją pracę, ale z czegoś trzeba żyć. Ministerstwo ma to najwyraźniej w głębokim poważaniu. Co będzie dalej z oświatą i kto będzie uczył ich nie interesuje. Czy słabo wykształceni Polacy maja być tylko parobkami?  Na związki nie możemy liczyć, więc jedyne, co nam pozostaje to strajk. Teraz albo nigdy. Jesteśmy wdzięczni większości Rodziców, którzy nas popierają. Przykro nam, że nie mając pola manewru musimy narażać ich na niedogodności, ale jak wygramy będzie to z korzyścią dla ich dzieci.

#15 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:34

Nie ma przymusu pracy w szkole, każdy chyba świadomie wybiera swój zawód prawda? Warunki w szkolnictwie nie zmieniają sie od lat, trzeba było myśleć przed podjęciem decyzji. Na co liczyli?

Niestety piszesz nieprawdę. Warunki w szkolnictwie pogarszają się regularnie od 2012 roku kiedy to zamrożono pensje nauczycieli. Do tego momentu pensje były co roku waloryzowane. Podejmując więc decyzję o tym zawodzie większość nauczycieli nie wiedziała co ich spotka. Dlatego protestują, bo mają tego dosyć.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:37

SP 61 też "strajkuje"

Miejcie chociaż odwagę "strajkować" a nie wyłudzać pieniądze od pracodawcy za fałszywe zwolnienia lekarskie. 

Mam nadzieję, że ZUS skontroluje te zwolnienia "chorobowe" i przy okazji lekarzy współpracujących z nauczycielami, a tak naprawdę okradających państwo. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to zwykła kradzież i oszustwo. Piękny przykład dają Państwo młodzieży - kombinujcie, nie wahajcie się użyć jakichkolwiek, nawet nieuczciwych, praktyk byle osiągnąć swoje cele.

Ciekawe czy nauczyciele pracujący na drugim etacie w prywatnej szkole tam również "chorują"

Czy jak policja strajkowała też wypowiedziałeś się w tym tonie? Czy nauczyciel ma pracować za mniej niż 2200 zł netto? Jest to naprawdę trudna i odpowiedzialna praca.

Nie wiem, co wiesz o szkołach prywatnych, chyba niewiele.W większości realia są takie, że nigdy nie posłałabym tam swojego dziecka. 

#17 ~bzyk~

~bzyk~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:40

PIS jest za miękki. PO szurało pielęgniarkami po asfalcie, do górników strzelało z gumowych kulek. I wszyscy siedzieli cicho.

Teraz nagle wszyscy chacą strajkować. Sprawdzić wszystkie te L4 nauczycieli, a w szczególności lekarzy je wystawiających.

Etacik 18h tygodniowo i jeszcze im mało . . . 

#18 ~kas~

~kas~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:42

Zastanów się 10 razy nad tym co wypisujesz... bo niedaleka droga do nienawiści kierowana do nauczyciela... głosujcie dalej na PIS on wszystkim zrobi dobrze!  

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:42

Niestety piszesz nieprawdę. Warunki w szkolnictwie pogarszają się regularnie od 2012 roku kiedy to zamrożono pensje nauczycieli. Do tego momentu pensje były co roku waloryzowane. Podejmując więc decyzję o tym zawodzie większość nauczycieli nie wiedziała co ich spotka. Dlatego protestują, bo mają tego dosyć.

Masz rację, nie ma przymusu i dlatego coraz więcej wakatów w szkołach. Zajrzyj na strony kuratorium, dzisiaj 14 stron!!! ogłoszeń. Wiele osób czeka do maja i jeżeli nie będzie podwyżek to złoży wypowiedzenia. W większości szkół sytuacje ratują emeryci, ale to nie potrwa długo, bo nawet oni mówią, że mają już dosyć. Roszczeniowi rodzice, coraz gorzej zachowująca się młodzież i ciągłe wyzwiska: pasożyt, nierób, leń...

#20 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 16:47

Niech Pis pcha więcej pieniędzy w wojsko dając im kolejne podwyżki ( kilka razy w roku ) to potem się dziwicie że ludzie są wkur*** że jedni dostają a inni nie i zaczynają też protestować. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: POPIERAM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych