Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Maciej~

~Maciej~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 07:27

Dlaczego odpowiednie władze nie zbadają sytuacji i na podstawie opinii służby zdrowia i sanepidu nie ogłaszają stanu epidemii? 

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 07:47

bradziej 80 - 90 procent jest chorych. pojdzcie zobaczyc to wyrobicie sobie opinie.

#3 ~Kitka~

~Kitka~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 07:48

Ja się zastanawiam, jak w obliczu prawa, w świetle dziennym, oficjalnie mówi się o "nagłych masowych zachorowaniach" tylu ludzi jednocześnie?! Co na to ZUS, sanepid?

#4 ~Zbigniew Wołga~

~Zbigniew Wołga~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:05

Dwie nauczycielki już zakablowałem Zusowi. Jedną widziałem na zakupach w Biedronce, a drugą jak biegała w parku.

#5 ~Frost~

~Frost~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:11

Jak my i dzieci mamy mieć zaufanie do takich nauczycieli? Później się dziwią ze nikt ich nie szanuje

#6 ~tteedd~

~tteedd~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:11

To jest terroryzowanie społeczeństwa. Walka o swoje prawa nie może tak wyglądać. Nie pasują zarobki to się zwalniasz i szukasz innej pracy. Popieram podwyżki dla nauczycieli ale strajk w taki sposób to żadne niedogodności dla rządzących, a same problemy dla rodziców, dla firm w których pracują itd. Nie myślicie globalnie, bo jak dzieci piekarza będą musiały zostać w domu a on z nimi to nie będziecie mieli chleba - do tego to doprowadzi. Jesteśmy złożonym organizmem jako społeczeństwo. Jestem za strajkiem ale np "ciche lekcje" czyli zero przeprowadzania tematu a siedzenie w ciszy. Choć to też jest godzące w dzieciaki i ich wiedzę. 

#7 ~Nick~

~Nick~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:29

Jak można inaczej zrobić, kiedy żadne cywilizowane formy nie działają. Czy ktokolwiek zwraca uwagi na to co robi ZNP. Uważam, że rodzice w każdy możliwy sposób powinni popierać ten protest, również czynnie, jeżeli chcą by nie tylko ktokolwiek chciał kształcić ich dzieci, ale również by chcieli to robić najlepsi. Osobiście znam fizyka, który został fizjoterapeutą. Może zamiast rzucać oskarżenia pod adresem ludzi, którzy robią tak dużo dla naszych dzieci sami znajdziemy  inną skuteczną formę protestu. Może np. rotacyjna pikieta rodziców przed kuratorium oświaty, może meile i głosy poparcia. A jeżeli nie to może sami zachęcimy własne dzieci by chciały się same poświęcić tej pracy? Zabrzmiało trochę niewiarygodnie prawda>

#8 ~Nick~

~Nick~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:40

Jak my i dzieci mamy mieć zaufanie do takich nauczycieli? Później się dziwią ze nikt ich nie szanuje

Bez urazy - przyjmij to jako pogląd - ale czy Ciebie ktoś będzie szanował za to że chcesz wychować dziecko na analfabetę - bo w końcu kto je będzie uczył za te pieniądze. Czy Ty sam zyskałbyś szacunek w oczach Twoich bliskich, gdybyś po 20 latach pracy zarabiał 2 tys zł i świadomie się na to godził. Zachęciłbyś własne dziecko by zostało nauczycielem. Ludźmi, którym najmniej odpowiada ten protest są najczęściej sami nauczyciele. Mają prawo żyć, uprzedzili o wszystkim Was rodziców, zadbali o opiekę - może zamiast pomstować pomyślisz jak ich skutecznie poprzeć - w interesie własnych dzieci.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:44

Oni uczą nasze dzieci.Jestem przerażona.Czego mogą nauczyć ?Na pewno nie tego,że przez życie porządny człowiek idzie uczciwą drogą!Lewe zwolnienia nagłaśniane medialnie to nic innego jak propaganda kłamstwa!

#10 ~Polaczek~

~Polaczek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:56

Jako rodzic popieram akcje. Niech podniosą im pensję zasadniczą. Inaczej nic nie zdziałaja. Rodzice, chyba się nie słyszą mówiąc czego oni nauczą moje dzieci, etc. Żałosne. Może taka mama sama za 1800 zł pójdzie uczyć i u jadać się z rodzicami, którzy zawsze mają postać żądająca. Brawo nauczyciele walczcie o swoje.

#11 ~Przykro się was czyta~

~Przykro się was czyta~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 08:59

Strajkowali lekarze, pielęgniarki, policjanci a oni wszyscy zarabiają duzo więcej. Pogląd, że skoro źle ci płacą to zmień pracę skończył by się tym, że marudy które przez tydzień musiały siedzieć ze swoimi dziećmi, zostały by z nimi na dłużej... Każdy nauczyciel strajkujący idzie do pracy do biedry czy Lidla lub wyjeżdża za granicę.... I co wtedy zrobicie? Często mają 2 lub więcej kierunków studiów więc nie będą mieć problemu w innej pracy, ale co z dziećmi? Brak szacunku wychodzi od rodziców. Przykro się was czyta

#12 ~Polaczek~

~Polaczek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:01

To jest terroryzowanie społeczeństwa. Walka o swoje prawa nie może tak wyglądać. Nie pasują zarobki to się zwalniasz i szukasz innej pracy. Popieram podwyżki dla nauczycieli ale strajk w taki sposób to żadne niedogodności dla rządzących, a same problemy dla rodziców, dla firm w których pracują itd. Nie myślicie globalnie, bo jak dzieci piekarza będą musiały zostać w domu a on z nimi to nie będziecie mieli chleba - do tego to doprowadzi. Jesteśmy złożonym organizmem jako społeczeństwo. Jestem za strajkiem ale np "ciche lekcje" czyli zero przeprowadzania tematu a siedzenie w ciszy. Choć to też jest godzące w dzieciaki i ich wiedzę.

terroryzm to robienie krzywdy innym, idąc w tą stronę to rodzice piszący takie komentarze i państwo co olewa normalnie pracujących ludzi jest terrorystom

#13 ~Ttt~

~Ttt~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 10:30

Czego mogą nauczyć ?Na pewno nie tego,że przez życie porządny człowiek idzie uczciwą drogą!

Akurat oni nie są od tego. To rola rodziców.
Popieram nauczycieli w 100%
Za pięć lat moje dziecko pójdzie do szkoły i chciałabym, by miał je jeszcze kto uczyć. By byli to ludzie z pasją,dobrze oplacani, a nie ofermy życiowe za 2000 na rękę.

#14 ~Lekarz~

~Lekarz~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 11:19

Dwie nauczycielki już zakablowałem Zusowi. Jedną widziałem na zakupach w Biedronce, a drugą jak biegała w parku.

A ty jak masz problemy zdrowotne z gardłem to nie wyjdziesz przez tydzień z domu? Pomyśl. Zus nic im nie zrobi. Absolutnie nic. Gdybyś pracował głosem to byś wiedział, że stan gardła każdego nauczyciela podczas wizyty u lekarza kwalifikuje go na zwolnienie. 

#15 ~Inteligentny~

~Inteligentny~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 11:22

Oni uczą nasze dzieci.Jestem przerażona.Czego mogą nauczyć ?Na pewno nie tego,że przez życie porządny człowiek idzie uczciwą drogą!Lewe zwolnienia nagłaśniane medialnie to nic innego jak propaganda kłamstwa!

Ty tak poważnie? Pozdrawiam ;)

#16 ~Mama~

~Mama~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 11:26

Zasad moralnych uczą rodzice. Średnia w gospodarce powyżej 5000, nauczyciel 2000. Żenada. Pomyśl, jak nie będzie podwyżek i odejdą nauczyciele (wiem,że niektórzy czekają do maja z wypowiedzeniami) to chyba sami będziemy musieli uczyć nasze dzieci. Ja i mąż (inżynierowie) poradzimy sobie z przedmiotami ścisłymi, ale część osób, które tak "mądrze" radzą im zmienić pracę będzie miała z tym problem. Wtedy albo szkoła prywatna (nigdy nie poślę tam dziecka), albo korepetycje nie za 50 a za 200 zł.  Czy sądzicie, że matematyk czy fizyk nie znajda lepszej pracy? Zamiast pluć na nauczycieli lepiej pomyślmy jaki wesprzeć.

#17 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 11:27

Bardzo dobrze niech strajkuja za takie pieniadze nikt by nie pracowal. a w dodatku tyle lat szkolenia. maja eacje szkoda ze tak pozno...

#18 ~niewierny~

~niewierny~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:13

Przecież chodzi o to by płacić nauczycielom mniej niż w sklepie i by nie miał kto uczyć naszych dzieci. To nie jest przypadek. Już raz historia pokazała, że nasi główni rządzący dostali kulkę w głowę i od tego momentu miotamy się. Nie pokonały nas wojny pokona nas technologia i wszechobecny deb***izm bo każdy zdrowo myślący nauczyciel nie pójdzie uczyć do szkoły a nawet ludzie nie wybiorą takowych studiów.

Powodzenia

#19 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:13

Bez urazy - przyjmij to jako pogląd - ale czy Ciebie ktoś będzie szanował za to że chcesz wychować dziecko na analfabetę - bo w końcu kto je będzie uczył za te pieniądze. Czy Ty sam zyskałbyś szacunek w oczach Twoich bliskich, gdybyś po 20 latach pracy zarabiał 2 tys zł i świadomie się na to godził. Zachęciłbyś własne dziecko by zostało nauczycielem. Ludźmi, którym najmniej odpowiada ten protest są najczęściej sami nauczyciele. Mają prawo żyć, uprzedzili o wszystkim Was rodziców, zadbali o opiekę - może zamiast pomstować pomyślisz jak ich skutecznie poprzeć - w interesie własnych dzieci.

za kilka dni dostaniesz roczny PIT. Opublikuj go. Jakos do tej pory nie widziałem ani jednego rocznego zeznania PIT nauczyciela. Natomiast widziałem oświadczenia majątkowe nauczycieli, którzy sa radnymi. Poniżej 6 tysięcy miesięczne nie schodzili.

#20 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:16

Zasad moralnych uczą rodzice. Średnia w gospodarce powyżej 5000, nauczyciel 2000. Żenada. Pomyśl, jak nie będzie podwyżek i odejdą nauczyciele (wiem,że niektórzy czekają do maja z wypowiedzeniami) to chyba sami będziemy musieli uczyć nasze dzieci. Ja i mąż (inżynierowie) poradzimy sobie z przedmiotami ścisłymi, ale część osób, które tak "mądrze" radzą im zmienić pracę będzie miała z tym problem. Wtedy albo szkoła prywatna (nigdy nie poślę tam dziecka), albo korepetycje nie za 50 a za 200 zł.  Czy sądzicie, że matematyk czy fizyk nie znajda lepszej pracy? Zamiast pluć na nauczycieli lepiej pomyślmy jaki wesprzeć.

i to jest poziom intelektualny polskich nauczycieli. Nie potrafi odróżnić zarobków brutto od netto. I tacy ludzie uczą nasze dzieci. A może urząd miejski podałby do publicznej wiadomości roczne zeznania PIT nauczycieli? Wówczas dowiemy się ile4 rzeczywiście zarabiają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych