Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:33

ja tak bardzo cie to interesuje to ja przeczytalem biblie 3 razy od deski do deski. co to za pytanie "Ilu potrafi ją interpretować?" kazdu zinterpretuje inaczej. ja jestes taki madrala to jak to zinterpretujesz ALA MA KOTA?

Nawet jeśli ją przeczytałeś ,jak twierdzisz,od deski do deski 3 RAZY (chociaż wątpię abyś zrobił to jeden,jedyny RAZ w swoim życiu ) innymi oczyma popatrzyłbyś na świadków Jehowy. Ich tradycja w dużej mierze opiera się na biblii,ich tradycje z niej się wywodzą albo jak to katolicy stwierdzają - wywodzi sie brak jakichkolwiek tradycji.
Ja niestety nie znam całej biblii,chociaż czytam...czasami i zaczynają mi się powoli otwierać oczy.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 00:51

(...). Historia Polski zaczyna się od przyjęcia chrztu. Kościól katolicki przez wieki był opoką w zachowaniu tradycji i kultury narodowej. Jehowi wszystkie tradycje odrzucają, tym samym działają na szkodę państwa polskiego, a to już jest działalność przestępcza.

"Religia naszych przodków,Polaków, wywodzi się z rdzenia indoeuropejskich religii politeistycznych. Jak sama nazwa wskazuje wierzono w wielu równorzędnych bogów bądź też w Jednego głównego oraz resztę jako Jego uosobienia (czyli henoteizm). Niektórzy dla danego plemienia byli ważniejsi ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. Dla np. rolników znaczenie miała gleba, dla rybaków woda itp. Wynika także stąd fakt, iż nasi przodkowie boską siłę upatrywali w przyrodzie. Dlatego też religia naszych przodków była tzw. religią naturalną opartą na prawach przyrody. "

Śmiem twierdzić,że gdyby religia monoteistyczna nie zawładnęła z przyczyn politycznych Europą (i nie tylko),do dzisiaj byśmy oddawali cześć Perunowi,Światowidowi,Swarożycowi etc...przynajmniej byłoby to w zgodzie z naturą. Mieszko I,który przyjął chrzest w 966 roku, był przede wszystkim dobrym politykiem,który potrafił ocenić zarówno zagrożenia dla kraju ze strony najeźdźców jak i pozytywne strony ogłoszenia kraju,krajem katolickim.Szkoda,że był na tyle krótkowzroczny i nie przewidział,że w momencie przyjęcia na barki swojego ludu płacenia świętopietrza w zamian za ochronę granic państwa polskiego,,że przez wieki ktoś będzie musiał się z tym borykać. Bo jak historia pokazuje kościół katolicki nie zna umiaru w gromadzeniu DÓBR DOCZESNYCH i my dzisiaj ponosimy konsekwencje decyzji Mieszka I. Z kolejnych przyczyn politycznych nie przyjął chrztu z rąk niemieckich lecz wybrał Czechów. Ale tutaj historia historia zatoczyła koło i w konsekwencji różnych katolickich wyborów (ponownie politycznych) mamy papieża NIEMCA,który na dokładkę w czasach II wojny światowej służył w Luftwaffe - siłach powietrznych III Rzeszy powołanych na rozkaz Hitlera. Ciekawe... Jak się ma to do polskich tradycji?

#23 ~Muzolmanin~

~Muzolmanin~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 03:14

Wasze wypowiedzi i nienawisc jaka okazujecie swiadczy o waszej wiarze/religi, czy tego was Jezus uczyl? Czy nie jest napisane w waszej ksiarzce: miluj nieprzyjaciol swoich i blizniego tak jak siebie samego? Czy twoja wiara jest lepsza od innych?. Nie wynika to z waszych komentarzy.

#24 am3is

am3is

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1183 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 07:52

akurat największa nienawiść to nienawiść do katolicyzmu...

Po pierwsze nawet jeśli to nie w Polsce.
Po drugie, zapracował uczciwie na takie traktowanie.
PS. Jak widzę te wpisy gdzie autorzy nawet nie wiedzą jak się pisze "Jehowa" to odechciewa się jakiejkolwiek dyskusji.

#25 ~0~

~0~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 09:07

A moze tak sprawa pedofili i dewiacji sexualnych, moi drodzy parafianie
czas na rachunek sumienia :unsure: .Kosciol katolicki nigdy do tego nie
dopusci, a wiec moze wy baranki boze zrobicie to sami :D

#26 ~zeus~

~zeus~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 09:12

w czasach końca jedyna religia prawdziwa miała się rozrastać i prężnie działać ( między innymi głosić - bo takie polecenie dał Jezus).
Piszcie parafianie ( ludzie ciemni i głupi - znaczenie słowa parafianin) co chcecie ale spójrzcie na fakty.
NIE MA DWÓCH PRAWD I NIE MA DWÓCH RELIGII PRAWDZIWYCH - OCEŃ OWOCE SWOJEJ RALIGII I WYCIAGNIJ SZCZERY WNIOSEK .
A POTEM PROŚ ŚWIADKÓW O STUDIA BIBLIINE BO ARMAGEDON JEST BLIŻEJ NIŻ MYŚLICIE.
Pozdrawiam wszystkich myślących

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:15

przynajmiej ich jak to niektórzy zwą "sekta" nikomu nic złego nie zrobiła
a patrząc na to co robi i robił kościół teraz i kiedyś wstud mi ze zostałem w nim ochrzczony
ksiedza nazywacie ojcem a papierza ojcem świetym a w bibli jest napisane że macie jednego jedynego ojca w niebie

kosciół gromadzi dobra doczesne a jesus to potępił
w bibli nic niema o celibacie a jest to bo kościół niechce się dzielić w testamentach
kościół ciągle wtraca sie wszedzie do nauki i polityki
Spójżcie na takiego RYDZYKA ma TEEWIZJE ma RADIO ma SIEĆ KOMURKOWĄ i ma MOCHERY którym mówi na co głosować dlatego go nikt nierusza bo politycy się boją

I TO JEST PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ??
wstydze sie do niego chodzić

gdyby bóg nas nie opuścił i miał coś zrobic na ziemi, pierwsze co to by zburzył kościoły i zatopił watykan
bo " gdzie 2ch was tam i ja jestem i kościół mój " do modlitwy niepotrzebny jest kościół

jóż niewspomne o takich żeczach jak krucjaty ( a potępiacie arabów za ich dżichad ) , niejeden a liczne przypadki pedofili molestowań itp oraz tego ze wielu z księży (czyz nazwa sie dziwnie nie kojarzy z księciem ) uciekało do zakonu przed WKU i za łatwym życiem
na mszy wołają na gaz i ziemniaki a jeżdżą nową hondą (jezus na osiołku wyporzyczonym)
buduja wielkie klasztoty i katedry w każdej wiosce za gróbe miliony
i mają cie gdzieś

poproś o chrzest księdza i jechowe ciekawe gdzie dostaniesz taniej ??????????????????????????????????????????

jezys w świątyni zniszczył stragany a teraz księża tam sobie handlują świeczki kartki gazetki upominki

WSTYD MI ZA TO ŻE NAZYWAJA MNIE KATolikiem

może ich wiara powstała niedawno ale to chyba chluba że nie mają kożeni w tym katolickim bagnie

#28 ~polak~

~polak~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:32

chłopcze wracaj do podstawówki lub pisz mając pod nosem słownik ortograficzny, bo aż oczy bolą

przynajmiej ich jak to niektórzy zwą "sekta" nikomu nic złego nie zrobiła
a patrząc na to co robi i robił kościół teraz i kiedyś wstud mi ze zostałem w nim ochrzczony
ksiedza nazywacie ojcem a papierza ojcem świetym a w bibli jest napisane że macie jednego jedynego ojca w niebie

kosciół gromadzi dobra doczesne a jesus to potępił
w bibli nic niema o celibacie a jest to bo kościół niechce się dzielić w testamentach
kościół ciągle wtraca sie wszedzie do nauki i polityki
Spójżcie na takiego RYDZYKA ma TEEWIZJE ma RADIO ma SIEĆ KOMURKOWĄ i ma MOCHERY którym mówi na co głosować dlatego go nikt nierusza bo politycy się boją

I TO JEST PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ??
wstydze sie do niego chodzić

gdyby bóg nas nie opuścił i miał coś zrobic na ziemi, pierwsze co to by zburzył kościoły i zatopił watykan
bo " gdzie 2ch was tam i ja jestem i kościół mój " do modlitwy niepotrzebny jest kościół

jóż niewspomne o takich żeczach jak krucjaty ( a potępiacie arabów za ich dżichad ) , niejeden a liczne przypadki pedofili molestowań itp oraz tego ze wielu z księży (czyz nazwa sie dziwnie nie kojarzy z księciem ) uciekało do zakonu przed WKU i za łatwym życiem
na mszy wołają na gaz i ziemniaki a jeżdżą nową hondą (jezus na osiołku wyporzyczonym)
buduja wielkie klasztoty i katedry w każdej wiosce za gróbe miliony
i mają cie gdzieś

poproś o chrzest księdza i jechowe ciekawe gdzie dostaniesz taniej ??????????????????????????????????????????

jezys w świątyni zniszczył stragany a teraz księża tam sobie handlują świeczki kartki gazetki upominki

WSTYD MI ZA TO ŻE NAZYWAJA MNIE KATolikiem

może ich wiara powstała niedawno ale to chyba chluba że nie mają kożeni w tym katolickim bagnie

#29 ~ooo~

~ooo~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 14:51

~polak~
wpis Dzisiaj, 10:32
Wpis #37
Goście

chłopcze wracaj do podstawówki lub pisz mając pod nosem słownik ortograficzny, bo aż oczy bolą

Masz racje bola ale nie od ortografi.Jak sie tak zastanowic to kosciol robi prawie wszystko wbrew bibli
bo to wplywa na"KASE I WLADZE" a tego zawsze im malo.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 18:43

Co wy tutaj piszecie Polska to wolny kraj !! A nie wyzywacie religie !!

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 18:46

durne matoły jechowe iedy wasza wiara powstala? jakies 150 lat temu wiec jest mloda kto ja zalozyl jakis amerykanski dupek co byl mormonem. my mamy Watykan a wy macie swoja ameryke za stolice bo tam wasza jest glowna jechowa kwatera. jechowcy jestescie tak bardzo slepi ze az glupi. piora wam te kurze mozdzki a pozniej sie wam wydaje ze poznaliscie prawde. we Francji chcieliscie miec status religii ale zakwalifikowali was jako sekte.

Opanuj się

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 07:55

Wiekszość z wypowiadających się nie zna przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i dlaczego w was taka nienawiść????? W Kościele tego uczą??? Nie wydaje mi się....

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 21:46

Do gazu z wami wszystkimi!!!!!!!!!

Tak jak podczas za Hitlera?
Miłosierne podejście do ludzi innego wyznania :lol:

#34 ~Mary~

~Mary~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 20:54

A mi sie bardzo podoba,ze Swiadkowie Jehowy maja nowa Sale Krolestwa,gdzie moga sie spotykac i modlic.Sami to wybudowali wlasnymi rekami.
Katolicy tez sie spotykaja i modla.Kazdy modli sie tak jak sie mu podoba.
A to co wyrabia sie w Radio Maryja to jest w porzadku?Czy tak katolicy powinni sie zachowywac?Czasami wstyd mi za niektorych.
Najwiecej maja do powiedzenia ludzie,ktorzy nie rozumieja na czym polega wiara w Boga, szycunek do blizniego a przede wszystkim do samego siebie.

#35 ~wierzacy~

~wierzacy~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 07:17

A mi sie bardzo podoba,ze Swiadkowie Jehowy maja nowa Sale Krolestwa,gdzie moga sie spotykac i modlic.Sami to wybudowali wlasnymi rekami.
Katolicy tez sie spotykaja i modla.Kazdy modli sie tak jak sie mu podoba.
A to co wyrabia sie w Radio Maryja to jest w porzadku?Czy tak katolicy powinni sie zachowywac?Czasami wstyd mi za niektorych.
Najwiecej maja do powiedzenia ludzie,ktorzy nie rozumieja na czym polega wiara w Boga, szycunek do blizniego a przede wszystkim do samego siebie.

bardzo podobaja mi sie wasze wypowiedzi

widze ze wielu z was powoluje sie na Biblie, ale nie wszyscy ja czytali.

na szczescie wladam paroma jezykami i mialem mozliwosc czytania katolickiej i evangielickiej Bibli w jezyku Polskim i Niemieckim oraz Greckim i w kazdej pisze ze Jezus mowil idzcie i gloscie slowo aby cialem sie stalo ale nigdzie nie pisze czy to ma byc katolik czy ewangielik czy jehowy tzn Bog jest jeden ( Mojzesz rozmawial z gora "Jahwe" Zyd. tlumaczenie Bog ) .w niemczech np. Jehowi sa od 2009 roku uznani za KOSCIOL i dostaja takie same czesci podatkowe na swoja wiare jak i inne koscioly.i nie wstydza sie i nie musza sie tlumaczyc ze wybudowali sobie za swoja kase jakas swiatynie czy sale spotkan( Bog powiedzial :zbuduj mi namiot taki a taki dlugi i taki a taki szeroki aby kaplanie mogli sie do mnie modlic) ao palacach : Lichen ,Watykan etc nie ma w bibli mowy to czego wy chcecie jezeli JEHOWI wybuduja za swoje sale spotkan??????

nie rozumie

#36 ~krzysztof~

~krzysztof~
  • Goście

Napisano 07 luty 2010 - 16:57

Na uboczu, bo przecież siła przewodnia (kościół katolicki) na inna lokalizację się nie zgodzi.

kościuł niema nic tu do tego. pewnie jehowym pasowała lokalizacja bliskość lotniska i tanie działki jakie tam są sprzedawane !!!

#37 ~kristof~

~kristof~
  • Goście

Napisano 07 luty 2010 - 17:06

bardzo podobaja mi sie wasze wypowiedzi

widze ze wielu z was powoluje sie na Biblie, ale nie wszyscy ja czytali.

na szczescie wladam paroma jezykami i mialem mozliwosc czytania katolickiej i evangielickiej Bibli w jezyku Polskim i Niemieckim oraz Greckim i w kazdej pisze ze Jezus mowil idzcie i gloscie slowo aby cialem sie stalo ale nigdzie nie pisze czy to ma byc katolik czy ewangielik czy jehowy tzn Bog jest jeden ( Mojzesz rozmawial z gora "Jahwe" Zyd. tlumaczenie Bog ) .w niemczech np. Jehowi sa od 2009 roku uznani za KOSCIOL i dostaja takie same czesci podatkowe na swoja wiare jak i inne koscioly.i nie wstydza sie i nie musza sie tlumaczyc ze wybudowali sobie za swoja kase jakas swiatynie czy sale spotkan( Bog powiedzial :zbuduj mi namiot taki a taki dlugi i taki a taki szeroki aby kaplanie mogli sie do mnie modlic) ao palacach : Lichen ,Watykan etc nie ma w bibli mowy to czego wy chcecie jezeli JEHOWI wybuduja za swoje sale spotkan??????

nie rozumie

ao palacach : Lichen ,Watykan etc nie ma w bibli mowy to czego wy chcecie jezeli JEHOWI wybuduja za swoje sale spotkan?????? to katolicy też wybudowali z datków wiernych a o Mostach też w bibli nie przecczytałem?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 11:21

Większość z was uważa że Świadkowie Jehowy to sekta może należało by się zastanowić nad znaczenim tego pojęcia?! Każdy ma wolność religji wiec człowiek sam decyduje o tym w co bedzie wieżył. Do tego Świadkowie Jehowy nie krytykują gdy powstają jakie kolwiek kościoły innych wyznań, a gdy powstaje sala wszyscy w koło robią szum. Może każdy sam by najpierw sprawdził, a póżniej dopiero wydawał swoją opinie na temat Świadków Jehowy. Bo to jak by ktoś nieznał jakiejś osoby, a mówił rzeczy kóre tylko usłyszał, póżniej są jakieś nieprzyjemności.

#39 ~~ola~~

~~ola~~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 18:00

drodzy Państwo czemu tylko Katolicy maja swobode, Świadkowie Jehowy postępuja zgodnie z Biblią, nie sa sekta jest to religia jak kazda inna
widac u nas w Polsce jest ustawa o wolnosci słowa i wyznaniu ale nie ma tolerancji. Co 3 katolik pije, pali, uprawia po za małżeński sex, bije swoje rodziny a u Świadków Jehowy tego nie ma. Który Katolik otowrzył chodz raz Biblie i sie z nia zapoznał własnie żaden !!! Świadkowie Jehowy swoje zycie opieraja na Bibli i postepuja zgodnie z nią. Maja nakaz głoszenia od Boga.

#40 ~Gringo~

~Gringo~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 11:34

Świadkowie niech sobie budują jakiekolwiek budowle chcą. Tak powinno być w normalnym państwie. Jak mają swoją własność, proszę bardzo. Nikomu nic do tego. Szkoda tylko, że jak sami wytykają innym kasę sami zapominają, że również po nią sięgają z państwowej kiesy. A ZUSy przecież wolontariuszy Strażnicy (np. w Nadarzynie) są opłacane z Funduszu Kościelnego tak jak kapłanów katolickich, protestanckich, prawosławnych itd, a przykład z Tczewa odnośnie ziemi pod budowę Sali Królestwa o którą się ubiegali taki jak inne wyznania o otrzymanie za symboliczną opłatę też pokazuje, że niczym się nie wyróżniają.

Mi co do ekonomii nic do nich. Niech sobie spokojnie żyją tak jak inni. A że żyjemy w socjalizmie to z tego wynikają te problemy a nie z tego, że ktoś chce uszczknąć coś dla siebie. Bo sam system w sobie jest chory, a każdy jakoś stara się żyć w tym złodziejskim socjalu - więc nie mi oceniać kto o o jaką kasę się stara.

Jeżeli ktoś kogoś obraża w chamski sposób to tylko świadczy o nim samym. Błędem jest jednak kategoryzowanie, że jakaś grupa jest "dobra" "zła" po samych epitetach. Zarówno wśród oponentów świadków spotkamy chamów jak i wśród samych świadków również. Piszę z doświadczenia.

Niemniej ciekawą rzeczą jest to, że cokolwiek nie powiesz świadkowi, że się coś nie zgadza u nich to słyszysz zazwyczaj w odpowiedzi "a w kościele to..." - no o czymś to świadczy i bynajmniej o o oponentach ;-)

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych