Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Karol~

~Karol~
 • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 23:15

Jazda bez biletu nie jest zwykłą kradzieżą, to okradanie państwa - państwo też nas okrada (m.in. afery wśród polityków i urzędników, korupcja itp. ). Osobom biednym powinni dawać sieciówki w ramach pomocy społecznej za darmo, ale oni działają odwrotnie bo od marca sieciówka będzie kosztować 100 zł - a kto jeździ tramwajami i autobusami - osoby najbiedniejsze. Znów więc politycy znajdują oszczędności pośród najbiedniejszych.

#62 ~Chidder~

~Chidder~
 • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 23:36

"Nie wyobrażam sobie, aby za niezapłacenie za cokolwiek można być narażonym na agresję." - Jeżdżenie autobusem to WYBÓR. Albo chcę skorzystać z usług transportowych, albo, jeśli uważam, że za drogo, to idę pieszo. Gość postanawia jechać, ale nie płaci - w tym momencie mamy do czynienia z kradzieżą, bowiem "poszkodowany" otrzymują usługę, ale nie chce za nią zapłacić i ucieka. Że agresja?! No sorry, gówniarz notorycznie OKRADAŁ MZK, gdy został przyłapany na KRADZIEŻY, to próbował uciec, a gdy go złapali kontrolerzy, to że jeszcze wielkie pretensje? Że nie wolno? Że powinien sobie pójść? Pan mecenas niech się puknie w główkę. Jakbym przyłapał kogokolwiek na próbie kradzieży w moim sklepie, to nie złapałbym gościa za kurtkę, tylko złamałbym mu nos. Co to za kraj, w którym złodzieje mają większe prawa?!

#63 kondzi

kondzi

  Moje miasto z dzieciństwa.

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 204 postów

Napisano 07 luty 2012 - 00:23

Moim zdaniem ten P. Karol niewłaściwie się zachował wobec kontrolerów, do tego nie posiadał ważnego biletu do okazania kontrolerom i to nie jest w porządku z jego strony. Powiem nawet, że jest to naganne, ale też kontrolerzy nie mieli prawa tak agresywnie traktować P. Karola. Owszem, mogło ich to zdenerwować, że ten pasażer nie okazał biletu, w dodatku nie chciał podpisać kary i okazać dokumentu, ale jeżeli kontrolerzy są kulturalni wobec innych ludzi, to mimo to nie powinni tak się zachować, jak się zachowali. Wina leży po obu stronach, ale ten pasażer zawinił bardziej, a każdy kontroler wykonuje tylko swoją prace.

#64 ~Karol~

~Karol~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 02:38

Jazda bez biletu jest wykroczeniem, a nie przestepstwem, natomiast stosowanie przemocy fizycznej to przestępstwo (wyjątkiem jest samoobrona). Tylko policjanci mogą obezwładnić jeśli ktoś np. ucieka przed nimi. Kontrolerzy to ludzie przypadkowi którzy powinni zupełnie panować nad swoimi emocjami. Kontrolerzy powinni wiedzieć gdzie są granice ich uprawnień. Poza tym w autobusie był jeszcze chłopak, któremu straszanie chciało się sikać i kierowca zablokował drzwi i nie mógł wyjść, prawie zsikał się - kierowca poszedł sobie zapalić i miał w gdzieś wszystkich. W Holandii rozwiiązali to prosto - w każdym tramwaju jest osoba która sprzedaje i sprawdza czy ktoś ma bilet - w Anglii podobnie - kierowca sprzedaje bilety. W szczecinie odwrotnie, choć masz pieniądze i chcesz kupić to do 18 nie kupisz i nikt ci nie wyda reszty (wyjątkiem są autobusy z automatami,a le te też przyjmują tylko monety)- jakby chcieli byś nie kupił tego biletu i potem płacił karę która mała nie jest.

#65 ~ely~

~ely~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 04:29

Moim zdaniem ten P. Karol niewłaściwie się zachował wobec kontrolerów, do tego nie posiadał ważnego biletu do okazania kontrolerom i to nie jest w porządku z jego strony. Powiem nawet, że jest to naganne, ale też kontrolerzy nie mieli prawa tak agresywnie traktować P. Karola. Owszem, mogło ich to zdenerwować, że ten pasażer nie okazał biletu, w dodatku nie chciał podpisać kary i okazać dokumentu, ale jeżeli kontrolerzy są kulturalni wobec innych ludzi, to mimo to nie powinni tak się zachować, jak się zachowali. Wina leży po obu stronach, ale ten pasażer zawinił bardziej, a każdy kontroler wykonuje tylko swoją prace.Jazda bez biletu jest wykroczeniem, a nie przestepstwem, natomiast stosowanie przemocy fizycznej to przestępstwo (wyjątkiem jest samoobrona). Tylko policjanci mogą obezwładnić jeśli ktoś np. ucieka przed nimi. Kontrolerzy to ludzie przypadkowi którzy powinni zupełnie panować nad swoimi emocjami. Kontrolerzy powinni wiedzieć gdzie są granice ich uprawnień. Poza tym w autobusie był jeszcze chłopak, któremu straszanie chciało się sikać i kierowca zablokował drzwi i nie mógł wyjść, prawie zsikał się - kierowca poszedł sobie zapalić i miał w gdzieś wszystkich. W Holandii rozwiiązali to prosto - w każdym tramwaju jest osoba która sprzedaje i sprawdza czy ktoś ma bilet - w Anglii podobnie - kierowca sprzedaje bilety. W szczecinie odwrotnie, choć masz pieniądze i chcesz kupić to do 18 nie kupisz i nikt ci nie wyda reszty (wyjątkiem są autobusy z automatami,a le te też przyjmują tylko monety)- jakby chcieli byś nie kupił tego biletu i potem płacił karę która mała nie jest.


Dwóch kolejnych patałachów broniących złodzieja i złodziejstwa.

Na pohybel takiej patologicznej hołocie!

#66 ~płacący za bilet~

~płacący za bilet~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 06:58

Panie mecenasie :papugo" może dać gapowiczowi medal uwazam że należało by mu przedstawić z imienia i nazwiska i podać do rejestru dłużników żeby mu życie utrudnić po co korzysta jak nie zamierza płacić a Pan Mecenasie Marcinie żeruje na takich niskich pobudkach i trzepie kasiore na ludzkiej nieuczciwości życze żeby Panu Mecenasie ktoś nie zapłacił za pańska usługe no to wtenczas by się działo ale pan jest mądry i bierze z góry wiec nikt Pana nie zrobi w "karola".

#67 ~Justyna~

~Justyna~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 06:59

Trzeba jeżdzić z ważnym biletem i nie będzie problemów. Gdyby byłu uczciwe społeczeństwo, to nie musiałoby być kanarów. Gapowiczów powinni walić w łeb pałkami to by inni nie odważyli się jeżdzić bez biletu.Piętnujmy życie pasażytów na koszt innych w różnych dziedzinach zycia

#68 ~rysiek z klanu~

~rysiek z klanu~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 07:54

walic tych kanarow oni normalnie poluja na ludzi sam mialem sytuacje gdzie kanar rzucil sie na mnie z rekoma ale u mnie to by sobie nie powojowal a 2 innyvh kanarow siedzialo cicho jak myszki dobra rada jak jest monitoring w tramwaju nie bic w ryj tylko soczysta zabke z pod serca w ryj mu napluc

#69 ~krzysztof~

~krzysztof~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 09:30

I bardzo dobrze orangutanowi, skaczacej kanalii ktora nie umie poszanowac nawet dobr publicznych. Jechal frajer bez biletu i sie rzucal ? wspolczuje kontrolerom, zrobili super robote. Gdzie indziej to by mu juz pewnie ta pusta makowe obili. Takich deb***i wandali od razu do kicia!!!

#70 ~krzysztof~

~krzysztof~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 09:31

I bardzo dobrze orangutanowi, skaczacej kanalii ktora nie umie poszanowac nawet dobr publicznych. Jechal frajer bez biletu i sie rzucal ? wspolczuje kontrolerom, zrobili super robote. Gdzie indziej to by mu juz pewnie ta pusta makowe obili. Takich deb***i wandali od razu do kicia!!!

#71 ~cat~

~cat~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 10:42

Co za dość, nie dość, że ma czelność okradać mieszkańców nie płacąc za bilet to jeszcze do gazety sie poskarżył. Jak chciał nr służbowy od kanara to niech podpisze się tutaj swoim imieniem i nazwiskiem.

#72 ~pasażer z biletem~

~pasażer z biletem~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 10:59

Za to Pan Mecenas wyobraża sobie, że pasażer może mieć w nosie prawo, jeździć regularnie bez biletów i jeszcze głupa palić przy kontroli i uciekać z autobusu.
Nigdy się go nie nauczy obowiązków póki go komornik nie zlicytuje za zadłużenie z tytułu kar za jazdę bez biletu.

Każdy nieopłacony kurs przynosi w skutkach dopłaty do komunikacji z budżetu miasta, dopłatyu kosztem innym rzeczy jakie by można sfinansowac za tą kasę. Każdy gapowicz zabiera dzieciom place zabaw, dorosłym równe chodniki, kierowcom lepsze drogi. Trzeba to wreszcie zrozumieć!

#73 ~Jan~

~Jan~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 12:54

Łamiący prawo uważa,że kontrolerzy łamią prawo wykonujac swoje obowiazki. Kuriozalne. A przy okazji p. mecenas chciałby nieco zarobić?

#74 ~jesica~

~jesica~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 17:20

Ja uwazam ze gdybys byl człowiekiem uczciwym ijechał ze skasowanym biletem taka historia by Ci
sie nie przydażyła.

#75 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 19:25

moze jechal bez biletu ale kanary bardzo czesto naduzywaja sily fizycznej bo maja wiecej praw.. ile razy bylo ze ktos pojechal na krancowke z nimi i tam spuscili mu łomot..

#76 ~Małgosia~

~Małgosia~
 • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 23:04

Jazda bez ważnego biletu jest kradzieżą a ta jest etycznie naganna , ten pan żeczywiście ma niezły tupet , zlodziej i jeszcze robi z siebie ofiarę ,zawsze mam bilet sieciowy i nie mam kłopotów a kontrolerzy wykonują swoją pracę i choć czytam o ich złym zachowaniu sama nie byłam nigdy jego świadkiem a wręcz odwrotnie , gapowicz którego kiedyś złapali tak dał im do wiwatu że dali sobie spokój i go puścili to nie fer bo złodziejowi się upiekło a ja od lutego będę miała100 mniej w portfelu.są kraje o wyuczonej uczciwości np. Niemcy , dowalić takie mandaty i ich egzekwowanie że odechce się kraść gapowiczom. i tyle

#77 ~Bogdan~

~Bogdan~
 • Goście

Napisano 26 luty 2012 - 15:22

Sprawa nie dotyczy oceny osób jadących "na gapę" tylko bezkarnego i lamiacego prawo zachowania wielu kontrolerów, którzy wykorzystują poszerzenie swoich uprawnień o tzw "mozliwosc ujecia" jako pretekst do brutalnych, agresywnych i wulgarnych zachowań naruszających nietykalność osobistą pasażerów, w momencie gdy istnieje szansa na wystawienie mandatu. Czynią to z upodobaniem, licząc na "upolowanie" jak największej liczby potencjalnych gapowiczów. Do tej pory kontrolerowi nie przyslugiwalo prawo użycia jakiejkolwiek siły, mogl co najwyzej stanac w przejsciu, co bylo wystarczajace. Niestety zmieniło się to w marcu zeszłęgo roku. Jakże częste zaczęły być przypadki gdy kontrolerzy wchodząc do autobusu jeszcze podczas postoju na przystanku blokują wyjście, celowo sie przepychając uniemożliwiają wysiadanie lub wręcz wpychają do pojazdu właśnie wysiadającyh ludzi i dopiero po zamknieciu drzwi ogłaszają kontrolę. Taka sytuacja dotknęła niejedną osobę, z biletem lub bez i nie może być akceptowana. Nie można pozwolić aby ludzie tak niskiego sortu czuli się bezkarni czy w ogole byli zatrudniani na tym stanowisku, szczególnie w obliczu nowych przepisów -konieczna jest weryfikacja tych osób. Warto zadać pytanie kto odpowiada za znowelizowanie zapisów w prawie przewozowym w marcu 2011 dające kanarom możliwość użycia siły czyli tzw "ujęcia". W interesie społeczeństwa i bezpieczeństwa pasażerów leży aby na kontrolerach ciążyła niechybna odpowiedzialność karna za tego rodzaju "nadgorliwosc". Kilka wyroków ostudziłoby ich zapędy.
Istotna jest również tzw. wrażliwość społeczna, w sytuacjach gdy jesteśmy świadkami tego typu nielegalnych zajść- nalezy reagowac - chocby dokumentujac sytuacje komorką, lub oferując kontakt do siebie w postaci swiadka.
Niestety przypadki opisywane na bieżąco w internecie świadczą o tym, że często niezaleznie od sytuacji to najczęściej pasażer wychodzi z niej pokrzywdzony - jego skargi nawet w najbardziej ewidentnych sprawach kwitowane sa przewaznie - "działanie kontrolera odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami. ". Dlatego tak ważni są świadkowie.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych