Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
152 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Fazi~

~Fazi~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 11:48

GS to szmatławiec karmiący się nagonką na Kościół, to droga donikąd a karma wasza to łajno.

... powiedział zaślepiony katol...

#42 ~pol~

~pol~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:01

GS to szmatławiec karmiący się nagonką na Kościół, to droga donikąd a karma wasza to łajno.

przedstaw się fanatyku

#43 ~Izabela~

~Izabela~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:06

Hej, proszę o jedno - przeczytaj jeszcze raz cały ten artykuł, pomijając kanapki z mięsem i modlitwę - tu jest inny problem ukazany szkoła źle funkconuje edukacyjnie ( tak pokauje to autor), a dodatek o modlitwie i kanapkach jest tylko świadomym, perfidnym zaśmianiem się z wartości ważnych chociażby dla mnie. Otwórzmy oczy - zobaczcie jak tendencyjnie można pisać!!!!! Można pisać o innym problemie a jako źródło pokoazać Kościół. Szkoda.
Dla niezorientowanych - są takie szkoły jak katolickie, gdzie modli sie na początku lekcji, też przypomina sie o wartościach chrześcijańskich i kończą je bardzo mądrzy ludzie. CZYTAJMY UWAŻNIE, a nie jak nas poprowadzi TENDENCYJNIE autor artykułu.

Panie Bruno- dla pana te wartości są ważne- a co z innowiercami, ateistami, agnostykami i apostatami. Czy tylko dlatego, że dyrektorka jest katoliczką mają się podporządkować i jeść co ona każe. Dlaczego dziecko np. buddystów, czy taoistów ma brać udział w modlitwie katolickiej? Jest w końcu w szkole państwowej. To raz. Dwa- nie jest to szkoła katolicka, prywatna, gdzie rodzic decyduje, ze chce by dziecko było nauczane religii i za to płaci. Jest to szkoła państwowa, która powinna przede wszystkim nauczać czytania, pisania, matematyki itd. Trzy- jestem przeciwna religia w szkole. Nie rozumiem, dlaczego jakakolwiek wiara ma być faworyzowana ze wspólnych podatków. Poza tym zachowanie dyrektorki woła o wyrzucenie jej z pracy, a prowadzenie szkoły o nadzór kuratora.

#44 ~Izabela~

~Izabela~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:08

przedstaw się fanatyku

Takie słowa nie są argumentem. Poza tym nie jest to nagonka na kościół tylko ocena zachowania pani dyrektor, która nie ma prawa zmuszać do wyznawania katolicyzmu

#45 ~Izabela~

~Izabela~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:15

Bardzo dobrze się stało! Powinno tak być w całej Polsce - przynajmniej jedna taka szkoła w każdym powiecie. Każdy by sobie zobaczył, do czego prowadzi fundamentalizm religijny w tak delikatnej kwestii jak edukacja. Brak tych szkół dowodzi, że katolicy w Polsce są prześladowani.

Panie Swojak- oczywiście mogą być takie szkoły- ale opłacane przez zagorzałych katolików, którzy chcę posyłać tam swoje dzieci, a nie z państwowych podatków. Przypominam, że Watykan jest obcym państwem, a Polska powinna dbać o swoich obywateli, a nie nabijanie kiesy i przysparzanie wyznawców obcemu państwu. Przypominam, że Polak nie oznacza katolik. Przykro mi to stwierdzic, ale historia religii katolickiej i stosunek księży do wiernych sprawia, że nie chcę, by ich nauka się rozprzestrzeniała. I jeszcze jedno wierzę w Boga.

#46 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:20

Najgorsze, że działa za pieniądze z gminy.

#47 ~miecio~

~miecio~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:28

To nie moga tego mochera pogonić. Jakim prawem ta tępa baba sprawdza czy kanapki dzieci w piatek zawieraja wędlinę. Takie chamstwo powinni ze szkoły wyprowadzić na kopach.

#48 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7248 postów

Napisano 15 maj 2013 - 12:50

Panie Swojak- oczywiście mogą być takie szkoły- ale opłacane przez zagorzałych katolików, którzy chcę posyłać tam swoje dzieci, a nie z państwowych podatków. Przypominam, że Watykan jest obcym państwem, a Polska powinna dbać o swoich obywateli, a nie nabijanie kiesy i przysparzanie wyznawców obcemu państwu. Przypominam, że Polak nie oznacza katolik. Przykro mi to stwierdzic, ale historia religii katolickiej i stosunek księży do wiernych sprawia, że nie chcę, by ich nauka się rozprzestrzeniała. I jeszcze jedno wierzę w Boga.

@Iza - nie wyczułaś sarkazmu i ironii w mojej wypowiedzi? Ja się tylko wygłupiam - bo co pozostało? Napiszę na forum - może mi ulży ale nic nie zmieni. W tej sytuacji wszyscy odpowiedzialni za szkołę dostaną głupawki, będą przerzucać się kwitami, udowadniać, że nie popełnili błędu i należytej staranności dochowali. Z czasem emocje miną, skończy się na gadaniu. Jak zwykle. Ile dzieci będzie dojeżdżać z Lubczyny do sąsiednich miejscowości? Gmina grosza nie dołoży, bo przecież szkoła jest. Wygra presja, wygodnictwo, brak pieniędzy. "Dobro dziecka" to takie ładne hasełko - nic nie znaczy, do niczego nie zobowiązuje. Coś jak "społeczna nauka Kościoła". Może się kto ocknie, gdy dzieciaki "położą" test kompetencyjny. Ale to nic pewnego.

#49 ~Cezary co poskramia szpary~

~Cezary co poskramia szpary~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:52

Zadziwiające jak bardzo WOJUJĄCY ATEIŚCI interesują się Kościołem Katolickim !!! To tak jakbym był żywo zainteresowany życiem duchowym i dogmatami buddystów czy szintoistów......... Co was to obchodzi sieroty po Stalinie i Hitlerze? Rozumiem, że wynika to z braku jakichkolwiek zainteresowań i duchowej płycizny... W jakim temacie jutro każą wam dać głos? hał?

ggg--> Mi sie poprostu nie podoba ze te igraszki sa sponsorowane z moich podatkow. Chcesz to sobie tych nierobow utrzymuj, ja nie mam zamiaru CZARNEJ MAFII sponsorowac, wole ta kase wydac na wodke i panienki bo CZARNUCHY zrobia z nimi dokladnie to samo tylk ze na uzytek wlasny. Niech pojda do ucziwej pracy i zarobia.

#50 ~Fazi~

~Fazi~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 12:59

Panie Bruno- dla pana te wartości są ważne- a co z innowiercami, ateistami, agnostykami i apostatami. Czy tylko dlatego, że dyrektorka jest katoliczką mają się podporządkować i jeść co ona każe. Dlaczego dziecko np. buddystów, czy taoistów ma brać udział w modlitwie katolickiej? Jest w końcu w szkole państwowej. To raz. Dwa- nie jest to szkoła katolicka, prywatna, gdzie rodzic decyduje, ze chce by dziecko było nauczane religii i za to płaci. Jest to szkoła państwowa, która powinna przede wszystkim nauczać czytania, pisania, matematyki itd. Trzy- jestem przeciwna religia w szkole. Nie rozumiem, dlaczego jakakolwiek wiara ma być faworyzowana ze wspólnych podatków. Poza tym zachowanie dyrektorki woła o wyrzucenie jej z pracy, a prowadzenie szkoły o nadzór kuratora.

Aż miło poczytać Izabela. W 100% podpisuję się pod tym, co napisałaś.
pozdrawiam

#51 ~ekspedientka~

~ekspedientka~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:06

A czy pani dyrektor ma aktualne badania SANEPiDu żeby grzebać w żywności?

#52 ~Zenon~

~Zenon~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:20

To wszystko przez mentalnośc odziedziczoną po starym Ubeckim sytemie:
- praca po znajomości,
- gnojenie podwładnych,
- postępowanie według własnych ideii, a nie potrzeb ludzi, dla których się służy,
- wykorzystywanie w kazdy mozliwy sopsób bycie funckjionariuszem publicznym

#53 ~Marcin z Goleniowa~

~Marcin z Goleniowa~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:35

Jaki skandal bardzo dobrze!!!! Chcieliscie religi w szkolach ?? jak dziecko moze isc na biologie i sie uczyc o ewolucji a za godzine isc na religie i sie uczyc o tym, ze w chmurach siedzi taki Pan co wszystko wie i wszedzie jest :))) a jak bedzie niegrzeczne to pojdzie do piekla gdzie dieably gotuja ludzi w garnkach :)))))) 21wszy wiek mamy przypominam :)

Mam pytanie - a dlaczego to to uczenie o "ewolucji", która jest TEORIĄ a nie faktem, w jakikolwiek sposób ma być lepsze od uczenia o Jezusie, którego istnienie jest FAKTEM a nie teorią?

#54 ~I~

~I~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:37

Swojak - intelektualista socjalistyczny i reszta gawiedzi, słuchajta ! Rzucili wam mięsko to je szarpcie i gryźcie, przyjdzie Pan, tupnie i schowacie się do swoich bud a gdy znowu gwizdnie, ponownie wykonacie wszystkie jego polecenia :)
Łatwo wami manipulować, ale to właśnie pokłosie braku tradycji, korzeni, wychowania w duchu cywilizacji łacińskiej. Wulgarny język, plugawe porównania, jakie dajecie samym sobie świadectwo? Nie potrafice w sposób inteligentny formułowac swoich ciętych opini?? Nie.... wiem, to też element waszego kalectwa intelektualnego, ogłupiony proletariacie... Ale macie swojego trybuna, Pana Swojaka, :) On, postępowy intelektualista, stoik, poda wam cykutę swoich socjalistycznych MONDROŚCI...

#55 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:52

Mam pytanie - a dlaczego to to uczenie o "ewolucji", która jest TEORIĄ a nie faktem, w jakikolwiek sposób ma być lepsze od uczenia o Jezusie, którego istnienie jest FAKTEM a nie teorią?

TEORII grawitacji też nie uznacie? cudnie... odfruńcie w kosmos zatem, do swojej bozi...

#56 ~anonim~

~anonim~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 13:58

a ja myślę że to wszystko to nie prawda... wedłóg mnie jesteście uzależnieni od mediów i wszystko co oni napiszą to wielka prawda. prosze komentujcie moje wypowiedenie jako klamstwo ale ja mam corke w tej szkole i nigdy sie nie skarżyła a jak o tym sie dowiedziałam to poszlam do tej szkoly. a poza tym odeszlo mniej-wiecej 4 nauczycieli a nie 11. mam nadzieje ze wiekszasc ludzi o zdrowym rozsątku uznają ten komentarz jako prawde. moje zdanie, moja sprawa
i tak nie bede czytac waszych kom. do mnie bo mnie wiecie jak obchoodzą wasze klamstwa

#57 ~rozsądny~

~rozsądny~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 14:01

Dlatego, że ewolucja jest faktem a istnienie Jezusa Chrystusa jest co najwyżej mocno prawdopodobne.
Poza tym, mylą Ci się pojęcia - teoria to nie to samo co hipoteza.

#58 ~JaTomasz~

~JaTomasz~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 14:03

A chociażby dlatego, że TEORIE popierane są jakimiś fizycznymi zjawiskami, które są faktami, zaś Jezus owszem, jest FAKTEM, ale już jakiekolwiek wiązanie go z boskością czy siłami nadprzyrodzonymi to już jest zwykła WIARA, niepoparta niczym... Pozdrawiam

#59 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7248 postów

Napisano 15 maj 2013 - 14:04

Swojak - intelektualista socjalistyczny i reszta gawiedzi, słuchajta ! Rzucili wam mięsko to je szarpcie i gryźcie, przyjdzie Pan, tupnie i schowacie się do swoich bud a gdy znowu gwizdnie, ponownie wykonacie wszystkie jego polecenia :)
Łatwo wami manipulować, ale to właśnie pokłosie braku tradycji, korzeni, wychowania w duchu cywilizacji łacińskiej. Wulgarny język, plugawe porównania, jakie dajecie samym sobie świadectwo? Nie potrafice w sposób inteligentny formułowac swoich ciętych opini?? Nie.... wiem, to też element waszego kalectwa intelektualnego, ogłupiony proletariacie... Ale macie swojego trybuna, Pana Swojaka, :) On, postępowy intelektualista, stoik, poda wam cykutę swoich socjalistycznych MONDROŚCI...

Może byś tak napisał coś w temacie toczącej się dyskusji? Przy okazji wyjaśniłeś wszystkim, skąd u ortodoksyjnych katolików taki strach przed okazaniem wiedzy innej niż słuszna. Skoro wiedza to trucizna, rozumiem lęk przed nią. W tym kontekście zrozumiała staje się postawa dyrektorki szkoły w Lubczynie. Ona pełni tam misję - chroni niewinne umysły dziecięce przed zatruciem cykutą wiedzy.

#60 ~kotek~

~kotek~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 14:04

czterech to tylko w tym miesiącu, a co w poprzednich miesiącach i roku ubiegłym - czyżby amnezja ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych