Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
152 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~hetman~

~hetman~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 19:49

Nie mogę zrozumieć kto dopuścił te dewotki do szkoły państwowej jak nie potrafia dzieci uczyć tylko się każą modlić i oświata tego nie widzi że sie zle dzieje w tej szkole ,11 nauczycieli odeszlo z tej szkoły a pozostały dewotki .Ta szkoł amusi być odebrana zakonowi i przywrócić nauczyciei korzy wcześniej uczyli aby tych dzieci prawdziwi nauczyciele uczyli bo za rok te dzieci nie nadrobią programu ,do czego to dochodzi w tj miejscowości że władze miasta nie reagują na pisma rodziców i nauczycieli.

#82 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 20:02

A kto z Was sprawdził jak tam rzeczywiście było z tymi kanapkami? ja nie widziałam by były sprawdzane. Prasa lubi takie nowinki:) bo ludzie sie podniecają... i mają o czym pisać. No i im się udało:)
Pozdrawiam czytających.

#83 ~eG~

~eG~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 20:43

I jeszcze jedno - za nic w świecie nie zgodziłabym się na to, by czekać na efekt egzaminów.
Jeżeli w szkole nauczanie wygląda w taki sposób jak to opisano, to dzisiejsi piątoklasiści nie mają szans na nadrobienie zaległości na przyszłoroczne egzaminy.
Nie wolno pozwolić na wydłużenie czasu podjęcia decyzji burmistrza kosztem edukacji dzieci.

Należy też pamiętać,ze obecni szóstoklasiści uczyli się dotychczas w szkole prowadzonej przez gminę.W artykule pisze się o odejsciu nauczycieli,dlaczego nie wspomniano o odejsciu uczniów.Dlaczego nie napisano o wystąpieniu do gminy rodziców dzieci z jednej z wsi,która należy do obwodu szkoły w Lubczynie,aby ten obwód zmienić?Po prostu, oni nie chcą posyłać dzieci do pseudo katolickiej szkoły.Wożą je do szkoły prowadzonej przez gminę,niestety na własny koszt.W tym temacie gmina nie chciała im pomóc.

#84 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 20:53

faktycznie sytuacja w tej szkole wydaje się trudna bo jest kontrola kanapek w piątki no i dzieci nie umieją płynnie czytać ani tabliczki mnożenia. dzieci się bawią zamiast uczyć. szkoła to instytucja, która powinna pełnić rolę edukacyjną jak i wychowawczą. tyle tylko, że płynnego czytania jak i tabliczki mnożenia powinni uczyć rodzice, jeżeli dziecko same z siebie nie wykazuje chęci samodzielnego uczenia. większość dzieci w klasach od 0-3 niestety rzadko kiedy wykazuje takie chęci i pomoc rodziców w tym wypadku jest nieodzowna. nauka poprzez zabawę to jedna z metod edukacyjnych, która w takich krajach jak niemcy czy szwecja bardzo dobrze się sprawdza. nie jest więc to niczym nie stosownym. wolałabym ażeby moje dziecko w taki sposób nabywało wielu umiejętności tak intelektualnych jak manualnych niż by było wymęczone sztywnymi i nieludzkimi metodami nauczania i z tego powodu miałoby problemy z przyswajaniem nowej wiedzy. doszukiwanie się w powyższych tematach czegoś nie stosownego jest po prostu żenujące. zgadzam się z faktem, że sprawdzanie kanapek jest nie etyczne bo wystarczyłoby w każdy czwartek wkleić dzieciom informację dla rodziców, że jak w każdy piątek każdy chrześcijanin powinien przestrzegać postu. rodzice nie powinni się oburzać faktem, iż szkoła uczy pewnych zachowań bo za czasów mojego dzieciństwa nie było religii w szkole ale wymogi co do nauki religii i przestrzegania zasad chrześcijańskich były o wiele bardziej restrykcyjne. wicedyrektor zrezygnował ze swojej funkcji jak i pewna część nauczycieli została zwolniona czy też sama zrezygnowała. ta sytuacja świadczy o konflikcie interesów. dyrktorka powinna dobrać sobie taką kadrę z którą by mogła współpracować a chętnych na pewno nie zabraknie oczywiście nie powinna przejawiać despotyzmu i przemyśleć przedłożone jej pomysły czy wnioski kadry pedagogicznej. jest jeszcze jedno rozwiązanie można powołać nowego dyrektora szkoły a panią dyrektor przesunąć na miejsce wicedyrektora i sprawdzić jak wtedy będzie wyglądać zarządzanie taką placówką. te problemy są do rozwiązania tylko tyle, że trzeba je rozwiązać w konstruktywny i mądry sposób, pamiętając przede wszystkim o tym, że wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju a szczególnie biorąc sobie dobro dzieci w tym konflikcie jako najważniejszy aspekt całej sprawy.

A kto ma ja przesunąć?Ta Pani jest sama sobie sterem i okrętem,od czasu kiedy wykolegowała swoją wspólniczkę.

#85 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 21:03

Jeżeli to prawda i taka kobieta sprawdzałaby kanapki mojemu dzeicku, osobiście bym jej zajeb......

#86 ~neksa~

~neksa~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 21:04

A kto z Was sprawdził jak tam rzeczywiście było z tymi kanapkami? ja nie widziałam by były sprawdzane. Prasa lubi takie nowinki:) bo ludzie sie podniecają... i mają o czym pisać. No i im się udało:)
Pozdrawiam czytających.

Słyszałam, że to było jedynie w klasach młodszych.

#87 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 21:17

Z tymi kanapkami to pewnie taka sama prawda jak to że Franz miał strzelać do Papieża

#88 ~Pik~

~Pik~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 21:47

Gdy czytam posty atakujące kościół,katolików i wiarę katolicka,to mam wrażenie iż należy czym prędzej włączyć się w walkę przeciw dewiantom Palikota,wyznawcom Jehowy i kręgom lewicy.Jak durnym trzeba być człowiekiem,aby dawać im pożywkę,co czyni dyrektorka szkoły.Kierując atak na wiarę ginie z widnokręgu główna winowajczyni tego zamieszania.Kręgi urzędnicze uwikłane towarzysko w obronę złego prowadzenia szkoły winny czym prędzej zrewidować swoje postępowanie.Znam też pseudodziennikarzy tej gazety i wiem,że piszą półprawdy więć im nie wierzę.Ale ze złem trzeba walczyć,a to jest w rękach i głowach mieszkańców tej miejscowości.

#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 22:45

a moze pojsc sladem austiakow??? i zrobic wreszcie porzadek z czarna mafia?

http://wyborcza.pl/1...__Wynocha_.html

moze papiez pomoze? zeby ludzie w polsce mogli wreszcie normalnie zyc i wyzwolic sie od ucisku i wyludzania czarnej mafii?

http://wyborcza.pl/1,75248,13914130,Papiez__Ksiadz_podazajacy_za_pieniadzem_zle_konczy.html

#90 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 23:06

Gdy czytam posty atakujące kościół,katolików i wiarę katolicka,to mam wrażenie iż należy czym prędzej włączyć się w walkę przeciw dewiantom Palikota,wyznawcom Jehowy i kręgom lewicy.Jak durnym trzeba być człowiekiem,aby dawać im pożywkę,co czyni dyrektorka szkoły.Kierując atak na wiarę ginie z widnokręgu główna winowajczyni tego zamieszania.Kręgi urzędnicze uwikłane towarzysko w obronę złego prowadzenia szkoły winny czym prędzej zrewidować swoje postępowanie.Znam też pseudodziennikarzy tej gazety i wiem,że piszą półprawdy więć im nie wierzę.Ale ze złem trzeba walczyć,a to jest w rękach i głowach mieszkańców tej miejscowości.

Tak jest ze złem trzeba walczyc , a więc ruszcie glowami i zauwarzcie co robią fioletowonose pasibrzuchy w czarnych sukienkach.Trzeba im odciąć dopływ kasy, wyprowadzic religję z szkoły do salek katechetycznych jak za PRL - u i przestać składać te rączki na znak że jesteście ubezwłasnowolnieni umysłowo,bo jak nie pójdziecie w niedzielę do kościoła i wam ksiądz nie powie co macie robić to ani mrumru się nigdzie nie ruszycie.To właśnie jest katolicyzm - UBEZWŁASNOWOLNIENIE.!!!!

#91 ~santi~

~santi~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 23:12

w kanapkach nie może być świniny bo Allach zabrania. Żarcie musi być haalal. wieprzowinę żrą psy.

#92 ~J~

~J~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 23:22

Jest latwy sposob, zeby zweryfikowac jakosc ksztalcenia w tej szkole i w razie czego wyciagnac konsekwencje wobec dyrekcji: Ministerstwo Edukacji powinno przyslac niezaleznego eksperta, ktory zrobi dzieciom test.

#93 ~Katarzyna23~

~Katarzyna23~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 00:30

co to są dewianci Palikota? co mają wyznawcy Jehowy do tego? albo lewica? to rodzicom dzieci się nie podoba to co się wyprawia w tej szkole i mają rację.

#94 ~polak~

~polak~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 00:43

wysłać wszystkie religie na marsa !!!! Polska dla zdrowych na umyśle

#95 ~OCH !~

~OCH !~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 05:11

Jednak ci rodzice są beznadziejni, a ojcowie ? jakiś gość z jajami powinien tą kanapkę rozmazać tej dyrektorce na gębie !!!

#96 ~gal anonim~

~gal anonim~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 08:17

Hej, proszę o jedno - przeczytaj jeszcze raz cały ten artykuł, pomijając kanapki z mięsem i modlitwę - tu jest inny problem ukazany szkoła źle funkconuje edukacyjnie ( tak pokauje to autor), a dodatek o modlitwie i kanapkach jest tylko świadomym, perfidnym zaśmianiem się z wartości ważnych chociażby dla mnie. Otwórzmy oczy - zobaczcie jak tendencyjnie można pisać!!!!! Można pisać o innym problemie a jako źródło pokoazać Kościół. Szkoda.
Dla niezorientowanych - są takie szkoły jak katolickie, gdzie modli sie na początku lekcji, też przypomina sie o wartościach chrześcijańskich i kończą je bardzo mądrzy ludzie. CZYTAJMY UWAŻNIE, a nie jak nas poprowadzi TENDENCYJNIE autor artykułu.

No cholera jasna! Tu chyba wystepuja co najmniej dwa problemy - katolickie podejście dyrektorki oraz brak nauczania dzieci! Jeśli szanowna pani dyrektor piastuje takie stanowisko w PUBLICZNEJ szkole, to nie ma prawa indoktrynować biednych dzieci swoimi poglądami!! To jest niezgodne z konstytucja!!

#97 ~gal anonim~

~gal anonim~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 08:26

Zadziwiające jak bardzo WOJUJĄCY ATEIŚCI interesują się Kościołem Katolickim !!! To tak jakbym był żywo zainteresowany życiem duchowym i dogmatami buddystów czy szintoistów......... Co was to obchodzi sieroty po Stalinie i Hitlerze? Rozumiem, że wynika to z braku jakichkolwiek zainteresowań i duchowej płycizny... W jakim temacie jutro każą wam dać głos? hał?

wojujący ateiści? to normalni ludzie,nie ograniczeni klapkami na oczach narzuconym przez ten twój kosciol...ludzie, którzy potrafią myslec sami, nie wymagają żeby się myslalo za nich. Zastanow się, czy jakby ktoś narzucal ci chamsko swoje poglądy, to czy nie czulbys potrzeby oporu i walki? Wiara i kosciol to dwie rozne rzeczy, niestety...wiara w Jezusa powinna opierać się na milosci i wybaczaniu, a nie na nagonce i nienawiści..zastanow się..

#98 ~ZUOczynca~

~ZUOczynca~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 09:12

Konstytucja RP

Art. 25.

• Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
  • Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

#99 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 10:11

No cóż, jaki Pan - taki Kram!
Dzieci umieją tyle samo co Zbawiciel!

#100 ~Wojciech K.~

~Wojciech K.~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 12:01

Co Ty nie powiesz Aniu? To teraz przedstawię Ci całkiem inne podejście.
Jestem od wielu lat weganinem i człowiekiem "głęboko" religijnym (Co prawda nie katolikiem, ale to chyba bez znaczenia) jeśli głębokość mierzyć na intensywność zainteresowania i ilość szperania w źródłach, cały czas otwarcie odpieram wszelkie naśmiewanie się z takiej, czy innej postawy metafizycznej, imho wojujący ateizm jest równie zabawny w swojej "zaściankowości" (Myślę, że można tak określić wszelkie, zarówno mniej jak i bardziej uduchowione, czy stare tradycje jeśli tylko działają wg schematu "Moje dobre, Twoje złe")Mimo tych wszystkich bzdur, które tu o wyżej napisałem, a może właśnie z ich powodu uważam, że edukacja powinna być CAŁKOWICIE neutralna światopoglądowo. Nie mówię tu nawet o kwestii religii, ale powinien być jakiś taki przedmiot, na którym tłumaczyliby dzieciom, że są na świecie ludki o różnych poglądach, a ziemia właśnie dlatego jest taką wspaniałą sceną teatralną, że jest na niej miejsce dla wszystkich rodzajów aktorów i każdy znajdzie tu coś dla siebie, więc absurdem byłoby utrudniać dążenie do szczęścia komuś, kto swym dążeniem krzywdy nam nie czyni. Taka szkoła owszem, jest świetnym pomysłem, ale DLA CHĘTNYCH.
I owszem, człowiek jest istotą wszystkożerną z ogromnym akcentem na roślinożerność, ale jest też zwierzęciem stadnym.

edom dog ymacząłw, ęis eicjinkco !eicieiwś an ulób ogenbezropein elyt ot zezrp i inźaj meinejowdzor z ąboso ąndej ymśetsej ycsyzsw ustorp op jeH

A przy okazji, jak się już tak uzewnętrzniam to chcę połechtać swe ego, i zastanowić, czy mój autyzm nie został wytworzony właśnie podczas oberwacji tego typu obronno-zaczepnego zachowania ludzi.
Z drugiej strony, co wydaje się rozpaczliwą wizją, może właśnie w moim autyzmie takie postępowanie ludzi ma swe źródło.
Ale to już chyba zbyt bezsensowne wikłanie problemu w otoczkę filozoficzną, która nawet gdyby została rozwikłana nie miałaby okazji przynieść nam żadnego pożytku.

Pozdrawiam: )

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych