Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

243 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~BNMIOP~

~BNMIOP~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 10:13

Takie są oto skutki przejęcia placówki edukacyjnej przez katotaliban. Nie mam nic przeciwko szkołom wyznaniowym, ale powinny one być prywatne i utrzymywane z prywatnych pieniędzy. Nie może być tak, że jedyną SP w okolicy jest ośrodek indoktrynacji religijnej. Współczuję rodzicom i ich dzieciom, mam nadzieję, że szkody wyrządzone przez oddział katotalibanu będą możliwe do naprawienia przez wykształconych pedagogów, którzy wkrótce rozpoczną tam nauczanie.

#2 ~GN~

~GN~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 11:31

SZKOŁA W LUBCZYNIE nie jest szkołą katolicką. A jedynie jest prowadzoną przez stowarzyszenie osób prywatnych pod nazwą Stowarzyszenie Fundacja Siostry Faustyny. Czyli osób które chciały się pokazać chyba z lepszej strony w oczach przyszłych rodziców szkoły którą przejęli, że niby będą prowadzić szkołę katolicką .Ze szkołą nie mają nic wspólnego Jak wy nazywacie "Czarni" w sensie własności. To dla wyjaśnienia. A pro po szkołę mógł przejąć właściwie każdy podmiot w chwili kiedy zostały ogłoszony przez gminę konkurs na jej prowadzenie. Dlaczego w tamtym momencie rodzice sami nie założyli stowarzyszenia i nie wystąpili w konkursie na jej prowadzenie. Było by to najlepsze rozwiązanie. A teraz lamenty. Jeżeli nie podoba się szkoła w Lubczynie dlaczego nie przenieśli dzieci do szkoły w Kliniskach lub Komarowie lub Goleniowie. Przecież gmina przeniesionym dzieciom musiała by zapewnić transport bezpłatny.

#3 ~Figofago~

~Figofago~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 12:44

Poziom nauki jest dobry wystarczy że umie czytać , liczyć i się podpisać będą dobrymi sługami.

#4 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 13:12

Pani Tarczykowskiej nie było ani razu w Lubczynie.

#5 ~WANDA~

~WANDA~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 13:38

Poziom nauki jest dobry wystarczy że umie czytać , liczyć i się podpisać będą dobrymi sługami.

jak dzieci nie pojmuja tego co powinny to tylko pretensje do rodziców

#6 ~WANDA~

~WANDA~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 13:40

SZKOŁA W LUBCZYNIE nie jest szkołą katolicką. A jedynie jest prowadzoną przez stowarzyszenie osób prywatnych pod nazwą Stowarzyszenie Fundacja Siostry Faustyny. Czyli osób które chciały się pokazać chyba z lepszej strony w oczach przyszłych rodziców szkoły którą przejęli, że niby będą prowadzić szkołę katolicką .Ze szkołą nie mają nic wspólnego Jak wy nazywacie "Czarni" w sensie własności. To dla wyjaśnienia. A pro po szkołę mógł przejąć właściwie każdy podmiot w chwili kiedy zostały ogłoszony przez gminę konkurs na jej prowadzenie. Dlaczego w tamtym momencie rodzice sami nie założyli stowarzyszenia i nie wystąpili w konkursie na jej prowadzenie. Było by to najlepsze rozwiązanie. A teraz lamenty. Jeżeli nie podoba się szkoła w Lubczynie dlaczego nie przenieśli dzieci do szkoły w Kliniskach lub Komarowie lub Goleniowie. Przecież gmina przeniesionym dzieciom musiała by zapewnić transport bezpłatny.

Wszystko się zgadza:)

#7 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 13:48

Szkola w Lubczynie a moze inaczej plac zabaw w Lubczynie. Pani dyrektor skaczaca na skakance na przerwach i przytulajaca dzici a malo tego nawet czestuje je slodyczami. Moje dziecko czesto przychodzi do domu i opowiada co sie dzieje na przerwach i lekcjach, jak wszyscy moga sobie wejsc bez pytania do pokoju nauczycielskiego jak pani dyrektor pozwala mowic do siebie po imieniu chce byc przyjaciolka dzieci! co to ma byc? To wszystko jest smieszne. Chce zeby moje dziecko sie uczylo a nie bawilo, bawic to moze sie w domu, na podworku. Najlepszym rozwiazaniem bylaby zmiana DYREKCJI na nowa, wymagajaca, z doswiadczeniem!!!!! a pani dyrektor niech sie bawi z dziecmi w domu!

#8 ~PrawdziwaMatka~

~PrawdziwaMatka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 15:36

Matka, Ojciec, a może po prostu pani była wicedyrektor?

#9 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 19:43

Do "prawdziwej matki", uwazam ze byla pani wicedyrektor to kobieta z klasa, mialam przyjemnosc z nia poroznawiac, bardzo podoba mi sie jej zachowanie, to kobieta z wieloletnim doswiadczeniem nie pozwolila na ta glupia zabawe. Czego nie mozna powiedziec o obecnej dyrektorce krzykaczce, nie da sie z nia nawet normalnie porozmawiac.

#10 ~ciekawa~

~ciekawa~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 20:40

Tabliczka mnożenia? Może jako tako znają. Płynnie czytać? Skaranie boskie! Albo kaligrafia. Dzieci z VI klasy zaraz idą do gimnazjum, nie odnajdą się tam! Nie poradzą sobie. Szkoła powinna uczyć, nie zabawiać. A na razie tylko to robi.

czy aby te niby zaległości to mają z ostatniego roku czy z poprzednich lat?

#11 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:10

Najglosniej to krzyczy dyrektorka !!! Duzo krzyczy nic nie robi!

#12 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:13

To ja już nie wiem, kto to pisał: czesław czy sama dyrektorka.
Autor to chyba uczył się pół wieku temu skoro takie szkolne patologie pamięta, iście z komuny rodem. Albo sam prezyżył jakąś traumę szkolną i teraz generalizuje.
Dzisiaj to uczeń może sobie pozwolić na ośmieszanie nauczyciela, a nie odwrotnie.

#13 ~four adatede~

~four adatede~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:18

Lubczyna to idealny przykład tego, do czego prowadzi prywatyzacja oświaty. Brawo ministerstwo!!!!
Dla ratowania sytuacji: czy ta fundacja nie może po prostu zmienić dyrektorki????
Przecież to najprostsze rozwiązanie.
Szkołę prowadzi fundacja i to ona wybiera dyrekcję. Więc co jest grane? Gdzie są władze fundacji?

#14 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:22

No właśnie: Kto powołał tę dyrektorkę? gmina czy fundacja?

#15 ~nauczycielka~

~nauczycielka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:42

Jak można nie widzieć swoich błędów? Wszyscy po feriach mówili, że z tym trzeba coś zrobić. Była pani wicedyrektor postawiła się to zaczęła się wojna. Przepraszam obecną naszą koleżankę pełniącą obowiązki wice -dyr nic nowego nie wniesiono bo przyszłaś 3 mce temu . Od tego czasu wrzało i szukało się pomysłu jak to zamazkować. Jak pyszczęcych rodziców załatwić. Szkoda, że tak wyszło ale prawda jest taka. Muszę teraz stanąć z boku bo nie jest to zgodne z moim sumieniem a praca daje mi utrzymanie dlatego czekam choć jest to niezręczne. Pani Joanna z tą wizją daleko nie zajdzie taka jest prawda Panie burmistrzu. Sam Pan wie jak mogliśmy tak daliśmy nasze sygnały.

#16 ~nauczycielka~

~nauczycielka~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 21:42

Jak można nie widzieć swoich błędów? Wszyscy po feriach mówili, że z tym trzeba coś zrobić. Była pani wicedyrektor postawiła się to zaczęła się wojna. Przepraszam obecną naszą koleżankę pełniącą obowiązki wice -dyr nic nowego nie wniesiono bo przyszłaś 3 mce temu . Od tego czasu wrzało i szukało się pomysłu jak to zamazkować. Jak pyszczęcych rodziców załatwić. Szkoda, że tak wyszło ale prawda jest taka. Muszę teraz stanąć z boku bo nie jest to zgodne z moim sumieniem a praca daje mi utrzymanie dlatego czekam choć jest to niezręczne. Pani Joanna z tą wizją daleko nie zajdzie taka jest prawda Panie burmistrzu. Sam Pan wie jak mogliśmy tak daliśmy nasze sygnały.

#17 ~Lidia~

~Lidia~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 22:35

Z Lubczyną jest tak jak kiedyś w Dołujach była weś a teraz buduje się tam elita Szczecina. Tak jest teraz jak 8 lat temu właśnie w Dołujach. Tutaj na PRAWOBRZEZU właśnie w Lubczynie powstają nowe domy więc to nie taka wiocha. Chcemy tu szkoły ale bez takiej wizji jaką wymuślają Strzeleccy. Widządz ten problem wyszłam na przeciw kiedy był czas i rozmawiałam z władzą Gminy. Nawet z P. burmistrzem bo chcemy w przyszłości posłać nasze dzieci do PP i do Szkoły. Nauka musi być na poziomie. Miałam okazje rozmawiać z Panią wicedyrektor na imprezie karnawałowej to były konkretne pomysły na przyszłość. Dziś słyszę, że musiała odejść bo była zaszczuta przez "oszołoma" przepraszam ale P. Strzelecka nie zna się na dydaktyce i prowadzeniu szkoły ma jakiś mżonki o edukacji domowej jakimś dziwnym sposobie na życie i to zabija umysł. Więcej nas teraz się tu buduje i będziemy inwestować na tych terenach więc szkoła musi być i to taka, króra uczy. Rety Burmistrzu !! Szkoda, że nie chciano nas wcześniej słuchać ale można te karty odwrócić.

#18 ~Rybak~

~Rybak~
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 23:40

Do Zenka. Jakoś to było tak, że Burmistrz przekazał klucze Strzeleckiej i była( po dyr.)od lutego 2012r. ale się nie znała to wszyscy jej mówili co i jak. Nasza Skakujka no i P. Alina ta co wszystko miała w garści.Tak zaczęło się wolniutko układać przyszli pracownicy do administracji i po wakacjach ruszyło. Było w miare dobrze rozpoczęte tylko jak nie miała Strzelecka uprawnień to w pażdzierniku lub w listpoadzie burmistrz zaznaczył podział stanowisk Strzelecka stanowisko menedżer a Dąbrowska dyr czy zastępca do spraw dydaktycznych. Jak zaczęła wymyślać od nowego roku 2013 zaraz po świętach i chyba tu ktoś ma rację,że urojenia razem z mężem dyrygentem od licho wie czego sprawiły obłęd.Moja żona mówiła, że ta wice to wszystko robiła a ta tylko co pół godz. papieros i w międzyczasie zrodził się pomysłna kamery by mogła śledzić ludzi chyba nawet chciała w klasach ale zostały korytarze a potem pomysł na przyjęcie córki i zabawa na całego piłki , skakanki, różne gry.Na pyt? co to mabyć nauczyciele mówili, że to pomysł P. Asi a ona nie reformowalna zaczęła się czepiać zmieniać w kwietniu3013 statut szkoły ale data miała być z września 2012r. Tak zaczął się ten pogrom wystraszeni nauczyciele aż to wybuchło. W tym stastucie to dopiero polka rozbawiolka. Czas spać .

#19 ~BC/USA~

~BC/USA~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 04:46

Przykro patrzec, jak nic w Polsce sie nie zmienia ... Zacofanie, zaslepienie, i uparczliwe ortodoksyjne trzymanie sie "starch" drog. Sposob edukacji stosowany w Lubczynie jest sprawdzonym sposobem w wielu rozwinietych krajach (bardzo sugeruje przestudiowania faktow o nauczaniu metoda Montessori i jej skutecznosci). Bojazn przed zmiana/progresem jest przyczyna wielu zametow, nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych nierozwinietych krajach (chociazby Middle East). Zyjemy w 21 wieku, a wielu komentatorow i krytykow z tego, i z poprzedniego forum, komentuje na tematy nowego sposobu nauczania, wprowadzonego przez dyrakcje, jakoby zyli w czasach "bojazni" przed zmiana, ulepszeniem. Jako ludzkosc, gdybysmy nigdy nie podjeli sie ryzyka, nadal pewnie bysmy lupali dolki kamieniem, a nigdy nie wyladowalibysmy na ksiezycu. Jako osoba, ktora mieszka w kraju, gdzie postep, zmiana na lepsze, jest raczej zacheta, a nie przyczyna oszczerstw i bezsensownych zarzutow, jestem swiadkiem, jak sukces I chec zmiany na lepsze jest mile widziany i propagowany. Wiec zamiast wyszukiwac tematow typowo "skandalowych", i zamiast zyczyc upadku innym, przeanalizujcie swoj tok myslenia, moi drodzy Panstwo. Moze dopiero wtedy Polska osiagnie sukces.

#20 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 08:01

Jest Pani jeszcze bardziej zacofana. Po co pchać się jak nikt tego nie chce a 21 wiek to nie montessori. Uczyłam tą metodą dzieci 2-4 latka dzieci z Etiopi bo również dalszy wiek rodzice nie chcieli. Zanam sukces chłopców, którzy po 18 -stce robili kursy na sztaplarkę i teraz z tym sukcesem pracują bo nic więcej nie dała im taka nauka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych