Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

243 odpowiedzi w tym temacie

#201 ~nauczyciel akademicki~

~nauczyciel akademicki~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 10:28

Mó syn Antek ma iśc do pierwszej klasy i wcale mnie nie przeraża poziom nauki w Lubczynie - wręcz przeciwnie. Przeraża mnie jedynie chamski, zakulisowy atak na Ludzi, którrzy robią tyle dobrego.

#202 ~normalny~

~normalny~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 10:39

szkola osiągnęla świetne wyniki w teście? A to dopiero  - jakie nowe "plucie" wymyślicie teraz przeciw szkole?

Znając wasze możliwości nie wątpię, że wystarczy wam jadu. Żal mi was.

#203 ~kaloryfer~

~kaloryfer~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 11:15

do Dyrektorki

Proszę podać link do oficjalnej informacji w sprawie informacji o wynikach sprawdzianu w gminie

#204 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 29 maj 2013 - 11:16

"Tymczasem dyrektorce chodziło o to, aby pierwsze sprawdziany rozwiązywać krok po kroku razem z uczniami. Wtedy dzieci się uczą dokładnie, co mają robić i korygować swoje błędy na bieżąco. Metodą "starej kadry" uczniowie nie mieli pojęcia o swoich błędach, tylko znali oceny." - pisze @zorientowany nawet chyba nie przypuszczając, co robi. Wpis jest dowodem, że szkoły przygotowują do zdawania testów zamiast uczyć. Jest to całkowite zaprzeczenie pojęcia edukacji w samej swej idei. Rezultaty widać, bo ten idiotyzm trwa już parę - niestety - lat. W rezultacie uczeń zdaje test, nic nie umiejąc.

W jednym z postów @j sugeruje, że mogę być UBkiem. Blisko, blisko! Dlatego z niekłamanym zachwytem czytam takie posty jak @zorientowanego. Oto ktoś, sam, z własnej woli, bez jakiegokolwiek przymusu czy nacisku - składa formalny donos! Nie wiem, na siebie czy kogoś, kogo chce bronić. Tymi kilkoma zdaniami autor ujawnia, co się naprawdę zaczęło dziać w szkole. To są normalne - niestety - praktyki, stosowane w większości małych, wiejskich szkółek, gdzie dyrektor za wszelką cenę chce utrzymać siebie i szkołę na powierzchni. Uczniowie umieją rozwiązywać testy. Po jakimś czasie okazuje się, że to wszystko,co umieją.

Jako, że właśnie ukazał się post podpisany @Dyrektorka, informujący, że SP w Lubczynie zajęła oficjalnie II miejsce w Gminie Goleniów - proszę o podanie linku!  Ja znalazłem: "Poniżej zamieszczamy wyniki sprawdzianu przeprowadzonego w 2013 r.  w układzie terytorialnym (dla Okręgu, trzech województw oraz powiatów)" aktualizacja 2013-05-29 11:39

Przy okazji - powiat kamieński uzyskał średnią 22,36 punktów. Z tego SP w Dziwnowie 26,09 pkt! Gratulacje!

Wiele wątpliwości powinna wyjaśnić "kompleksówka", jakiej poddana ma być szkoła. Zadałem kilka pytań - nikt nie zniżył się, by na nie odpowiedzieć.

Temat właściwie można zawiesić do września. Kto ma rację - niech przemówią fakty.

#205 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 11:30

PROSZĘ PODAĆ LINK DO OFICJALNEJ INFORMACJI O WYNIKACH TESTU

25 pkt na 40? Ha, Ha, ha, ha

Pani dyrektor uważa że 25 pkt to jest bardzo dobry wynik?????

Niskie loty Pani Dyrektor, oj niskie loty

#206 ~kaloryfer~

~kaloryfer~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 11:33

A jakie wyniki miały dzieci rok  i dwa lata temu?

#207 -GN-

-GN-

Bywalec

• PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 maj 2013 - 11:45

#208 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7246 postów

Napisano 29 maj 2013 - 12:03

#215 - napisałem, co znalazłem.(Plik PDF) Może źle szukałem - proszę podać pełny adres!

#209 ~nie leming~

~nie leming~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 15:04

ale numer! wygląda na to, ze szkoła gdzie jest "przerażenie" poziomem - jest jedną z najlepszych.

Tak,  że opluwacze - jesteście żałośni.

Gratulacje dla Panie Dyrektor, Nauczycieli i uczniów!

#210 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 15:05

PROSZĘ PODAĆ LINK DO OFICJALNEJ INFORMACJI O WYNIKACH TESTU

25 pkt na 40? Ha, Ha, ha, ha

Pani dyrektor uważa że 25 pkt to jest bardzo dobry wynik?????

Niskie loty Pani Dyrektor, oj niskie loty

to jest średnia - zobacz "loty" innych to może zrozumiesz o co chodzi

#211 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 12:39

He he... wygląda na to, wobec wyników testów, że cała powyższa dyskusja to burza w szklance wody. Temat do kosza.

#212 ~Anka/ N~

~Anka/ N~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 00:01

To jest straszne jak sama dytrktorka zrodziną nakręca ten temat opisując swoje racje a plugawi innych. Czy to chrześcijańskie podejście. Jeszcze jedno mieliśmy od lat w szkole salę tradycji a teraz słyszałam od koleżanek, że została skasowana.Jak można to stanowiło o nas.Chyba dla wirtualnej szkoły bo na stronie zobaczyłam coś o gimnazjum. To takie chrześcijańskie ściemy pani dyrektor. Chodziłam przed laty do tej szkoły i to co teraz czytam to przekracza ludzkie działanie a co dopiero chrześcijańskie. Czy w gminie znali ten straszny plan? Wyniki testów to też przypisanie sobie zasługi.Ktoś wcześniej wspomniał, że przygotowanie było jeszcze przez poprzednich nauczycieli i to jesy prawda.Beatko czy Ty tej Pani tak bardzo przeszkadzałaś jak wsazywłaś z innymi by szkoła mogła dalej się toczyć.Nie dajcie tego zmarnować. Zaraz  jadę do domu ale trzymajcie się. Ktoś mądry z Goleniowa dobrze radzi aby rodzice weszli do tej Fundacji idzcietym tropem

#213 ~Rodzic II~

~Rodzic II~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 17:36

Co na to władze Goleniowa?Panie Burmistrzu widzisz i nie działasz. Czekamy na szczęśliwą decyzję. Krzywdy nie  da się ocenić żadną miarą. Nie wiadomo co się dalej wykluje.

#214 ~m/ z Lubczyny~

~m/ z Lubczyny~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:31

Co na to władze Goleniowa?Panie Burmistrzu widzisz i nie działasz. Czekamy na szczęśliwą decyzję. Krzywdy nie  da się ocenić żadną miarą. Nie wiadomo co się dalej wykluje.

Wiadomo, że czekali na wyniki ale same wyniki nie rozwiązują sprawy. Masz rację nie wiadomo co się jeszcze wykluje a na dodatek ta sprawa gimnazjum. Niech ktoś powie, że tu nie idzie o pieniądze.

#215 ~unikalny~

~unikalny~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 15:09

najprostsze wyjście

RODZICE Z LUBCZYNY NIECH WEJDĄ DO ZARZĄDU I RADY FUNDACJI, i to właśnie ci, przeciwni polityce Pani dyrektor

Mieszkańcy wsi powinni mieć wpływ na zarządzanie szkołą.

Szkoła jest szkołą publiczną!!!!

Powinna być prowadzona przez organ publiczny, a nie osobę prywatną

#216 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:24

racja

jak dyrektorka nie ma nic do ukrycia, to powinna zaprosić Rodziców do współpracy

#217 ~z dystansu~

~z dystansu~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:11

szkola jest taka jaka jest, bo inaczej nie byloby jej wcale - co bylo pare lat temu? I jeśli uda się paru paniom przywrócić "dawny klimat" to po bardzo krótkim czasie stanie się to co się dzieje w calej Polsce czyli zamknięcie.

Pozostanie spanie w klasach, blokowanie, placz itp.

Zarzuty wobec Dyrekcji są wręcz absurdalne - skoro te wlaśnie świetne nauczycielki, które odeszly przygotowywaly uczniów do egzaminu i rzekomo to ich zaslugą jest dobry wynik testów, to skąd bylo tyle krytyki wobec metod nauczania, he?

Skoro "krzywdy nie da się ocenić żadną miarą" - to jakim prawem ją mierzycie?

Cóż to za krzywda, czy w ogóle da się ja wyobrazić.

Ale czy w ogóle wiecie co to jest logika?

Teraz sie kluje nowy temat - likwidacja sali tradycji.

Jest to ewidentna, grubymi nićmi szyta intryga, malej grupy osob.

Czasy PRL owskich klimatów w szkolnictwie minęly (na szczęscie).

#218 ~pytanie~

~pytanie~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:15

Co  Was tak dziwi wiadomym było, że przgotowanie dzieci było przez starą kadrę w tej klasie była nawet córka  pani Beaty a p. Alina walczyła i dopilnowała ćwiczenia na dodatkowych testach. Po co tak się nad tym rozwodzić . My dziękujemy i mówimy damy radę. Problem tkwi w obecnej ekipie.

skoro stara kadra (rzekomo taka dobra) przygotowywala uczniów praktycznie do końca to skąd to narzekanie na poziom nauki?

#219 ~Jachu~

~Jachu~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:34

najprostsze wyjście

RODZICE Z LUBCZYNY NIECH WEJDĄ DO ZARZĄDU I RADY FUNDACJI, i to właśnie ci, przeciwni polityce Pani dyrektor

Mieszkańcy wsi powinni mieć wpływ na zarządzanie szkołą.

Szkoła jest szkołą publiczną!!!!

Powinna być prowadzona przez organ publiczny, a nie osobę prywatną

Co racja to racja jak rodzice wejdą do tej Fundacji to super. Będzie kontrola nad zarządzaniem.Tak trzymajcie  ludziska z Lubczyny. Kiedyś tam byłem fajna okolica.

#220 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:29

"Fahofczynie" które odeszly rzeczywiście mogą być zdesperowane - skończyl się czas "dajnej atmosfery", zaczal się może czas trudnego sprawdzianu na rynku pracy...

I oby nie  zawodzie nauczyciela!

Co racja to racja. "Fahofczynie" nie mają już żadnych argumentów oprócz tego, że "są przeciwni polityce pani dyrektor". Co to jest za nowe "wyklucie się" kolejnych bzdur? Śmierdzi tutaj prywatą na kilometry! Nie widać tu ani dzieci ani rodziców! Po co chcą się pchać do fundacji? Żeby polepszyć los dzieci i ich wyniki? Przecież nigdy w historii tej szkoły nie osiągnęła ona 2 miejsca na 11 szkół w gminie i 3 miejsca na 29 szkół w powiecie. Po co ktoś chce się znowu posłużyć rodzicami dla prywaty? "Ludziska z Lubczyny" nie dajcie się zmanipulować, tak jak usiłowano wami sterować dotychczas!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych