Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


243 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 18:33

Oczywiscie, ze metody tradycyjne potrafia byc skuteczne. Nie sugerowalam inaczej. Punktem mojej wypowiedzi jest fakt, ze czesto oczernia sie osoby, ktore wnosza "nowosci" do spoleczenstwa, i zamiast organizowac nagonke na wladze lokalne i dyrekcje szkoly, jak jest w tym przypadku, i zmuszac ich do zamkniecia placowki, a potem z satysfakcja patrzec jak kolejna proba osiagniecia sukcesu zostala "ukamieniowana" na placu publicznym, powinno sie raczej dojsc do porozumienia i wspolnymi silami dazyc do mozliwosci osiagniecia sukcesu uczniow.

Z wypowiedzi wynika, że jako siostry, każda z Was jest inna. Szkoda, że ta w Polsce jest nie liczy się ze zdaniem i propozycjami innych osób.

#42 ~Dziadek~

~Dziadek~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 18:42

Do BC/USA

Właśnie, wspólnymi siłami, licząc się ze zdaniem innych !!! Nikt nie chce zamknięcia placówki w Lubczynie, bynajmniej nikt mi znajomy, a jest ich bardzo wielu, wielu ludzi ma natomiast za złe Burmistrzowi i Radnym, że oddali szkołę do prowadzenia osobie niekompetentnej,pozwalając również na sytuację jaką jest jedna osoba pełniąca wszystkie najważniejsze funkcje w szkole i fundacji, bez możliwości usunięcia jej z nich oraz jakiegokolwiek nadzoru. Chyba zgodzi się Pani ze mną, że zbyt duża władza do tego jeszcze w nieodpowiednich rękach rodzi patologię której mamy przykład właśnie w szkole w Lubczynie, bo gdyby wszystko miało przysłowiowe "ręce i nogi" takich sytuacji by nie było, bo czy to zarząd fundacji, czy dyrektor wzajemnie by się uzupełniali ale też kontrolowali a tak mamy przysłowiowy "prywatny folwark"...obniżanie poziomu nauki, zwalnianie i zastraszanie wykwalifikowanej kadry, zatrudnienie córki bez kwalifikacji zawodowych...mąż dowożący dzieci do szkoły...a jak znam życie i polską mentalność to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Szkoda gadać, życzę tej szkole jak najlepiej, jednakże bardzo się cieszę że mój wnuk niebawem kończy w niej edukację, Pozdrawiam.

#43 ~Werka~

~Werka~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 18:53

Czy dobrze rozumuję, że to rodzina o tych bredniach wypisuje?Ludzie czy nie możecie a może nie chcecie słuchać jak się prosto zwyczajnie mówi MY NIE CHCEMY zabawy.Dalej swoje po trupach.Czas to przerwać wspieram dzielnych rodziców i dzieci z Lubczyny.

#44 ~rodzic~

~rodzic~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 20:09

Jeśli mamy szanse to prośba do PRAWNIKA o wswkazówki może nam się uda. Jak i od czego zacząć.

#45 ~BC/USA~

~BC/USA~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 20:22

Do ~Gosc~

? ? ? Nie rozumiem Pani komentarzu. Cz miala Pani intencje przeslac go do innej osoby? Przez przypadek znalazlam pierwszy artykol na temat szkoly w Lubczynie, a ze pochodze z okolic, to sie zainteresowalam, przeczytalam komentarze i wyrazilam swoje zdanie jak reszta gosci na tym forum. Moj pierwszy komentarz (zachecam przeczytac) mowil o tym jak nic sie w Polsce nie zmienilo ...

#46 zdziwiony

zdziwiony

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 7247 postów

Napisano 21 maj 2013 - 20:39

List, który jako post #3 zamieszcza @Czesław, był umieszczony na forum "GS24" jako inny temat. Domyślam się, że zwrot "paszkwil" odnosi się do moich wypowiedzi, co napawa nie dumą i przekonuje, że udało mi się zamieszać troszkę w bagienku pod nazwą Szkoła Podstawowa w Lubczynie. W poprzednim poście nie brak opinii @Czesława o mnie, zamieszcza nawet cytaty, które - choć nie do niego - bogato komentuje. Moder zamknął temat, daję więc @Czesławowi okazję do kolejnej erupcji jego frustracji oraz odpowiedzi na zadane mu pytania.
Jak się okazuje, pani dyrektor Joanna Strzelecka familiarnie zwana Asią jest w sieci osobą znaną, a przynajmniej nie anonimową. Pani Strzelecka pisze (cyt ze strony szkoły): "chyba że będzie kiedyś szkoła, w której to ja będę decydowała o sposobie podejścia do dziecka. Od stycznia 2012 roku taka szkoła jest. I od tego czsu moi synowie są jej uczniami." Chyba już jasne - pani Strzelecka skorzystała z okazji do posiadania własnej szkoły by jej synowie mogli we własnej, prywatnej szkole pobierać nauki. W dodatku rodziców nie tylko że nic nie kosztuje, to jeszcze szanowna mama Jaśnie Paniczów bierze pieniądze. Co zatem będzie, gdy synowie p dyrektor skończą swą podstawową edukację? I na to jest odpowiedź. Otóż pani Strzelecka jest wielką entuzjastką systemu edukacyjnego polegającego na nauczaniu w domu rodzinnym. Gdzie nauczycielami są rodzice, rola nauczycieli sprowadza się do konsultacji. Wielkim propagatorem tej metody w Polsce jest familia Budajczaków, gdzie dr Marek Budajczak tytułem naukowym i powagą UAM legitymizuje tę dość kontrowersyjną metodę. Ponieważ zainteresowani nie szczędzą sobie duserów i wzajemnych pochlebstw, powstaje podejrzenie, że Szkoła w Lubczynie stała się obiektem eksperymentu. O czym zapomniano poinformować. Od czasów reformy Handkego (był taki minister) w Polsce placówek szkolnych ubywa. Wg danych GUS liczba szkół wiejskich w roku 2011 w stosunku do 2004 zmniejszyła się o 1424 (prawie 10%). Coraz mniej jest dzieci. Liczba dzieci w szkołach podstawowych zmniejszyła się o ponad 30% podczas gdy liczba nauczyciel zmniejszyła się o ... 6%! Dziś, w dobie coraz powszechniejszych komputerów osobistych, coraz szybszego i tańszego internetu nauczanie w domu może być formą rozwiązania problemu posiadania placówki szkolnej, którą trzeba utrzymywać. Co prawda malkontenci i narzekacze nie szczędzą słów krytyki dla tej metody, ale - jak wiadomo, nowe zawsze przebija się z trudem, napotykając opór materii.
Od @Czesława, który mi publicznie na forum naubliżał oczekuję odpowiedzi na zadane mu pytania. Szczególnie interesuje mnie, czy jest zgodne z zasadami wychowania dzieci i młodzieży organizowanie w szkole imienin księdza proboszcza i wręczanie mu upominków w postaci porterów dostojnego solenizanta wykonanych przez dzieci. Gdzie, na jakich studiach - pedagogicznych czy menadżerskich uczą, że wazeliniarstwo i lizusostwo są postawami, które należy wpoić dzieciom zgodnie z obowiązującym w szkole programem dydaktycznym.

Użytkownik zdziwiony edytował ten post 21 maj 2013 - 20:41


#47 ~hyptia~

~hyptia~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 20:42

Co chcecie ludzie? Na wsi zadzi wiocha: maja byc klasowki, odpytywanka i zamordyzm, może wtedy jeden czy drugi wsiok zostanie na wsi ‘doktorem’, to się cala wiocha ucieszy i zaklaszcze (wow). Bo o tym, ze to zabawa najlepiej rozwija wyobraznie, samodzielność, koordynacje i ze np. w US i Niemczech naukowcy pisza doktoraty na temat zabawy i jej wpływu na rozwoj intelektualny, to już wsiowa wice nie przeczyta bo angielskiego czy niemieckiego nie uczyli w systemie tradycyjnym albo uczyli tak, ze do tej pory nic nie kuma. Ja mam doktorat, 4 specjalizacje i swoje dzieci posylam wlasnie do Montessori (na szczescie zagranica) za ciezkie pieniadze, były na liscie oczekujących praktycznie od urodzenia, dzieki Bogu maja wysokie IQ to się dostaly. Nie maja zadan domowych, jest zabawa i sa takie rezultaty, żeby wiosze galy na wierzch wylazły: bardzo biegle 3 jezyki, nagrody i wyroznienia w miedzynarodowych konkursach, zabawa i zero stresu. Szkoda tylko genialnej dyrektorki Lubczyny, która spala się na polskiej buraczanej wsi dla półinteligentów i ich dzieci z odrobina szmalcu.Zycze wiecej polskich NAUKAWCOW (tyluz mamy przeciez noblistow), żeby dolowali tak swiatlych pedagogow jak Pani S., ktorej do piet nie dosięgają i z zazdrości piszcza…

#48 ~Obserwator z Lubczyny~

~Obserwator z Lubczyny~
 • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 21:08

"Na wsi zadzi wiocha"..."Ja mam doktorat, 4 specjalizacje"...

Oj, jeśli takiej ortografii i takiego "jadu" w wypowiedziach uczy to montessori to szanowna pani/panie hyptia... weź sobie Panią S. do tej szkoły gdzie Twoje dzieci będą się uczyć, my sobie bez niej poradzimy, ona bez nas NIE !

#49 ~cicha~

~cicha~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 08:17

Czy to takie trudne do zrozumienia, że rodzice z Lubczyny nie chcą tych śmiesznych wynalazków.Pani Strzelecka niech Pani się usunie i mąż i i i i dajcie ludziom żyć.Moja córka rok temu kończyła tę szkołę dziś mówi jakie to szczęście , była przygotowana przez poprzednią Panią wicedyrektor bo teraz jest słabe przygotowanie chociaż ile mogła to zrobiła Pani Alina i Pani Beata więc wyniki testu nie powinny być takie złe. O tym, że dzieje się zle cała wieś mówiła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Sama Grrrrrrrr-czka walczyław czerwcu 2012 o usunięcie . Dziś przekupna mota odwrotnie. Przyszły nowe osoby i nie wiem czemu chcą bić pianę chyba na nienawiść.

#50 ~GN~

~GN~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 10:46

Ktoś tu pytał o statut tego stowarzyszenia . Otuż w internecie nie można go znaleść . Radzę się udać do Dyrekcji szkoły poprosić o statut oraz wzór deklaracji do stowarzyszenia . Statut Dyrekcja musi przekazać osobie która o to prosi , gdyż stowarzyszenie to działa na zasadach organizacji pożytku publicznego. Ponieważ działa w oparciu o środki publiczne. A tym samym wszelkie informacje dotyczące finansowania, działalności , prowadzenia szkoły w Lubczynie w tym finansowania dla każdego obywatela są jawne , w myśl ustawy o dostępie do informacji publicznej . Jakiekolwiek utrudnianie dostępu do takich informacji jest naruszeniem prawa. Dla pewności osoba zwracająca się do Pani Prezes o statut lub inne dane powinna dla potwierdzenia złożenia zapytania zwrócić się na drodze pisemnej. KAŻDA z informacji , która interesuje Państwa w przypadku prowadzenia tej szkoły i stowarzyszenia jest JAWNA oprócz danych osobowych członków stowarzyszenia .

Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, jednostki organizacyjne wykonujące zadania publiczne lub dysponujące majątkiem publicznym – ( w tym wypadku stowarzyszenie korzyszta z dotacji gminy a tym samym korzysta ze środków publicznych) na przykład organizacje pozarządowe – są zobowiązane do ujawniania informacji publicznej na swój temat. Z pominięciem danych osobowych członków .

#51 ~hypatia~

~hypatia~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 10:51

Ortografia jest w porzadku, Gosciu, brak jest polskich znakow bo pisze z zagranicy, co, az tak niski poziom inteligencji na tej wsi? Pani Dyrektor chciala z Waszymi dziecmi (ktore, jak wiadomo, juz nic nie umialy zanim ona przyszla) zrobic cos na miare 21 wieku, troche podgonic swiat, jeśli ich rodzice sa az tak niereformowalni. Może za jaja i kurczaki uda się jakiemus klaunowi dostac do szczecinskiej akademii i potem udawac na wsi ‘doktorka bez specjalizacji’, reszta po ‘tradycyjnym systemie’ pojdzie na zmywak do Anglii (oczywiscie ci najlepsi, co troche jezyka lizneli) albo sprzątać do Niemca bo taka ‘naumiana’ będzie przez wsiowa wice i jej podobne. Nie Wam do Montessori i Pani Dyrektor, trzeba moze wyslac Wam specjalisteod metody Montessori z Ministerstwa Edukacji, zeby kaganek oswiaty na wies zaniosl i zebyscie nie zaszczuwali lepszych od siebie.

#52 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:05

Ortografia jest w porzadku, Gosciu, brak jest polskich znakow bo pisze z zagranicy, co, az tak niski poziom inteligencji na tej wsi? Pani Dyrektor chciala z Waszymi dziecmi (ktore, jak wiadomo, juz nic nie umialy zanim ona przyszla) zrobic cos na miare 21 wieku, troche podgonic swiat, jeśli ich rodzice sa az tak niereformowalni. Może za jaja i kurczaki uda się jakiemus klaunowi dostac do szczecinskiej akademii i potem udawac na wsi ‘doktorka bez specjalizacji’, reszta po ‘tradycyjnym systemie’ pojdzie na zmywak do Anglii (oczywiscie ci najlepsi, co troche jezyka lizneli) albo sprzątać do Niemca bo taka ‘naumiana’ będzie przez wsiowa wice i jej podobne. Nie Wam do Montessori i Pani Dyrektor, trzeba moze wyslac Wam specjalisteod metody Montessori z Ministerstwa Edukacji, zeby kaganek oswiaty na wies zaniosl i zebyscie nie zaszczuwali lepszych od siebie.

Człowieku za jaka granicą mówią tyle o szkole w Lubczynie, chyba jedynie za granicą Lubczyny - o co Ci chodzi ? Niby posiadasz taką wiedzę o tej szkole, ale brak Ci podstawowej - dyrektorka juz w zeszłym roku sama zrezygnowała z tzw. super nauki metodą Montessori !!!

#53 ~władysława~

~władysława~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:07

do hyptia
4 specjalizacje? doktorat?
mowa świadczy o człowieku. takim kwiecistym i niewybrednym językiem mówi polska inteligencja naukowa .... chyba na uczelni anonimowych internatów
Z tego co wiem, to szkoła w Lubczynie ma się nijak do metody montessori. Czy którykolwiek z nauczycieli jest po odpowiednich kursach montessori?
Szkoła nie ma kontaktu z Polskim Stowarzyszeniem Montessorii. To co jest wprowadzane przez Panią dyrektor jest chyba tylko mglistym pojęciem o istnieniu tej metody.


Nie ma co prowadzić dysputy na temat obrony montessori w Lubczynie, bo szkoła tą metoda w ogóle nie pracuje.


Prosze wybaczyć, ale poziom rozmowy prowadzony przez "adwokatów" pani dyrektor jest bardzo niski

Proszę o zachowanie kultury, zwłaszcza w stosunku do mieszkańców Lubczyny.

#54 ~GN~

~GN~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:12

Ortografia jest w porzadku, Gosciu, brak jest polskich znakow bo pisze z zagranicy, co, az tak niski poziom inteligencji na tej wsi? Pani Dyrektor chciala z Waszymi dziecmi (ktore, jak wiadomo, juz nic nie umialy zanim ona przyszla) zrobic cos na miare 21 wieku, troche podgonic swiat, jeśli ich rodzice sa az tak niereformowalni. Może za jaja i kurczaki uda się jakiemus klaunowi dostac do szczecinskiej akademii i potem udawac na wsi ‘doktorka bez specjalizacji’, reszta po ‘tradycyjnym systemie’ pojdzie na zmywak do Anglii (oczywiscie ci najlepsi, co troche jezyka lizneli) albo sprzątać do Niemca bo taka ‘naumiana’ będzie przez wsiowa wice i jej podobne. Nie Wam do Montessori i Pani Dyrektor, trzeba moze wyslac Wam specjalisteod metody Montessori z Ministerstwa Edukacji, zeby kaganek oswiaty na wies zaniosl i zebyscie nie zaszczuwali lepszych od siebie.Droga PANI/PANIE Człowiek wykształcony i obyty w świecie na forach publicznych nie używa w dyskusji języka napastliwego oraz obrażającego. Człowiek taki powinien używać języka przekonywania do swoich racji za pomocą argumentów . Tok pani/pana wypowiedzi świadczy o tym, że mówiąc Pani/Pana języku SŁOMA CI WYSTAJE Z BUTÓW.
Być może metoda taka jakiej pan/pani broni jest dobra lecz jest to szkoła publiczna w której prowadzona jest nauka za pieniądze publiczne a tym samym powinno się prowadzić nauczane z ogólnym tokiem nauczania w szkołach podstawowych . Uważam że rodzice mają prawo do stanowienia o formie nauczania swoich dzieci. Jeżeli TA metoda nauczania jest taka wspaniała a pani Prezes tak cudowna , dlaczego nie założyła szkoły w dużym mieście i tam nie zaczęła wprowadzać tej metody nauczania. Na pewno uzyskała by środki dotacji na każde dziecko i mogła by się spełniać. Do jej szkoły by szły dzieci rodziców którzy by pojęli jak dobra jest to metoda nauczania , ponieważ mieli by rodzice wybór. W tak małej miejscowości jak Lubczyna gdzie mieszka 500 mieszkańców rodzice nie mają wyboru. W związku z powyższym mają prawo jako podatnicy żądać takiej a nie innej formy nauczania ponieważ to ONI Płacą za naukę własnych dzieci.

Więc proszę bez inwektyw i wyzwisk. Czasem ludzie nie wykształceni potrafią się lepiej i elokwentnie wypowiadać na forach niż jakiś wykształcony burak ukryty za nickiem hypatia.

Tyle gwoli wyjaśnienia

Mimo wszystko nie uczony nowymi metodami Pozdrawia

#55 ~zenek~

~zenek~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:17

szkoła ani katolicka, ani montessori!!! :ph34r:

#56 ~zorro~

~zorro~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 11:55

W szkole publicznej nie można zmienić dyrektorki! To dopiero absurd!

Każda fundacja ma jakąś radę nadzorczą, która powinna kontrolować pracę fundacji. Ale z tego co czytam statut jest nieosiągalny. To pewnie nikt nie wie, kto jest w radzie fundacji.

#57 ~hypatia~

~hypatia~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 12:12

A ktory z Was tu taki swiatly i obyty? Nie podoba Wam sie metoda Montessori (bo nic o niej nie wiecie), nie podoba Wam sie zabawa (bo sami bawic sie z dziecmi nie umiecie) ale jak Wam sie wytknie, ze metoda ta jest znana i lubiana na swiecie a zabawa jest bardzo wazna, to zmieniacie, ze nie podoba Wam sie Pani Dyrektor (bo za bardzo swiatla i nowoczesna a Wy wolicie prosta, swojska i buraczana). Wyzywacie od burakow ale sami obrazacie sie za niewinne, ba, pieszczotliwe slowo 'wiocha' . A teraz boicie sie, ze przyjdzie do Was MENIs i okaze sie, ze to jedna wielka nagonka i poleca glowki.... Chcecie zadac (sic!) jako podatnicy zmian metody nauczania a do byle panstwowej szkolki z kwiatkami latacie, zeby Pani Pedagog laskawym okiem na Wasze pociechy rzucila. Ludzie, komu Wy robicie krzywde? Na pewno nie nam, wyksztalconym i obytym ale wlasnym dzieciom.

#58 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 12:13

Ortografia jest w porzadku, Gosciu, brak jest polskich znakow bo pisze z zagranicy, co, az tak niski poziom inteligencji na tej wsi? Pani Dyrektor chciala z Waszymi dziecmi (ktore, jak wiadomo, juz nic nie umialy zanim ona przyszla) zrobic cos na miare 21 wieku, troche podgonic swiat, jeśli ich rodzice sa az tak niereformowalni. Może za jaja i kurczaki uda się jakiemus klaunowi dostac do szczecinskiej akademii i potem udawac na wsi ‘doktorka bez specjalizacji’, reszta po ‘tradycyjnym systemie’ pojdzie na zmywak do Anglii (oczywiscie ci najlepsi, co troche jezyka lizneli) albo sprzątać do Niemca bo taka ‘naumiana’ będzie przez wsiowa wice i jej podobne. Nie Wam do Montessori i Pani Dyrektor, trzeba moze wyslac Wam specjalisteod metody Montessori z Ministerstwa Edukacji, zeby kaganek oswiaty na wies zaniosl i zebyscie nie zaszczuwali lepszych od siebie.

Co to znaczy wsiowa vice i jej podobne ??? A dyrektorka nie jest wsiowa ??? Czy Lubczyna to metropolia, czy wieś ??? Wyjaśnij mi to !!!

#59 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 12:18

A ktory z Was tu taki swiatly i obyty? Nie podoba Wam sie metoda Montessori (bo nic o niej nie wiecie), nie podoba Wam sie zabawa (bo sami bawic sie z dziecmi nie umiecie) ale jak Wam sie wytknie, ze metoda ta jest znana i lubiana na swiecie a zabawa jest bardzo wazna, to zmieniacie, ze nie podoba Wam sie Pani Dyrektor (bo za bardzo swiatla i nowoczesna a Wy wolicie prosta, swojska i buraczana). Wyzywacie od burakow ale sami obrazacie sie za niewinne, ba, pieszczotliwe slowo 'wiocha' . A teraz boicie sie, ze przyjdzie do Was MENIs i okaze sie, ze to jedna wielka nagonka i poleca glowki.... Chcecie zadac (sic!) jako podatnicy zmian metody nauczania a do byle panstwowej szkolki z kwiatkami latacie, zeby Pani Pedagog laskawym okiem na Wasze pociechy rzucila. Ludzie, komu Wy robicie krzywde? Na pewno nie nam, wyksztalconym i obytym ale wlasnym dzieciom.

Drogi panie, od bawienia się z dziećmi są dziadkowie, rodzice, przedszkolanki, a nie nauczyciele w szkole. W szkole powinna być przede wszystkim nauka !!!

#60 ~Władysława~

~Władysława~
 • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 12:32

do Hypatii:
JESZCZE RAZ POWTÓRZĘ:
SZKOŁA W LUBCZYNIE NIE JEST ZAREJESTROWANA JAKO PLACÓWKA MONTESSORI.
Dyskusja o skuteczności metody nie jest na miejscu, ponieważ szkoła prowadzona przez Panią dyrektor nie stosuje tej metody.

Na tym forum społeczność lubczyńska wyraża dezaprobatę dla Pani dyrektor. Ma do tego prawo, ponieważ to jest szkoła publiczna.

Proszę więc obrońców pani dyrektor nie zmieniać toru dyskusji na krytykę metody montessori.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych