Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

243 odpowiedzi w tym temacie

#61 -GN-

-GN-

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 93 postów

Napisano 22 maj 2013 - 12:37

A ktory z Was tu taki swiatly i obyty?

W przeciwieństwie do ciebie "Gościu" ( - cytat z twojej wypowiedzi ) wszyscy na tym forum

#62 ~BC/USA~

~BC/USA~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 14:37

Czy moglby mi ktos wyjasnic, dlaczego poprzednia szkola przestala operowac?

#63 ~Lubczynianka~

~Lubczynianka~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 15:39

Może nie pomogę wiele, ale choć trochę, jako że sama prowadzę spółkę z.o.o. wybrałam się dziś do KRS w celu złożenia swoich dokumentów, przy okazji dostałam kopię statutu Fundacji Świętej Siostry Faustyny, to żadna tajemnica, każdy może mieć wgląd w dokumenty rejestrowe Fundacji, są to dane jawne i można je publikować, wystarczy ruszyć cztery litery do sądu :) Przyznam, że ciekawa lektura, szczególnie jeśli chodzi o Zarząd Fundacji i Radę :) Życzę miłej lektury, Pozdrawiam

http://przeklej.net/...1e4b9e24f1.html

http://www.sendspace...8661d0ce/statut

http://sendfile.pl/d...d.php?id=322313

#64 ~hypatia~

~hypatia~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 16:44

Najpierw odpowiem na pytanie: Lubczyna to wies, co widac, słychać i czuc.
Po drugie: nikt nie probuje zmieniac kierunku dyskusji na Montessori. To Wy zaatakowaliście na tym forum te metode (komus snily się nawet licealistki ze skakanka, no, no), podobnie jak nauczanie domowe (znanym tu, w Stanach, jako homeschooling) dlugo zanim jeszcze włączyłam się do dyskusji (zalinkowalo mnie wlasnie z Montessori). Zaznaczam, ze w US obydwie metody nie sa uwazane za eksperymentalne czy 'kontrowersyjne' ale za sprawdzone i jako takie prowadza, co zostalo wykazane w szeregu badan naukowych, do lepszych rezultatow, zarówno wychowawczych jak i stricte edukacyjnych. Wychodzi na to, ze czepiacie się wszystkiego od kanapek do wybiorczych metod nauczania a jak ktos Wam udowodni, ze nie macie racji, zmieniacie temat na zastepczy. Jeśli Pani Dyrektor pracowala okresowo z inspiracji Montessori albo jakiejs innej, to ani nie musi tego publicznie ogłaszać ani konsultowac ani tym bardziej rejestrowac placowki jako Montessori. W szkole jest realizowana, rozumiem, podstawa programowa i tego wymaga polski ustawodawca.
Po trzecie: sposób, w jaki prowadzicie te dyskusje (i to publicznie) nie wyraza dezaprobaty dla Pani Dyrektor ale szkaluje Ja i Jej Rodzine, co nazywa się zniesławieniem i jest ścigane z Kodeksu Karnego, zwłaszcza jeśli rozpowszechnia się te pomowienia przez srodki masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.).

#65 ~GN~

~GN~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 18:54

Po trzecie: sposób, w jaki prowadzicie te dyskusje (i to publicznie) nie wyraza dezaprobaty dla Pani Dyrektor ale szkaluje Ja i Jej Rodzine, co nazywa się zniesławieniem i jest ścigane z Kodeksu Karnego, zwłaszcza jeśli rozpowszechnia się te pomowienia przez srodki masowego komunikowania (art. 212 § 2 k.k.).

Ja cię nie mogę mały faszysta się tu trafił jak nie można zakrzyczeć argumentów to zaczyna obrażać i ubliżać. A jak to nie pomoże to staraszy sądem. Ręce opadają na tak chyba umysłowo chorych ludzi.

Człowieku opanuj się !

#66 ~gotowa~

~gotowa~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 19:21

A ktory z Was tu taki swiatly i obyty? Nie podoba Wam sie metoda Montessori (bo nic o niej nie wiecie), nie podoba Wam sie zabawa (bo sami bawic sie z dziecmi nie umiecie) ale jak Wam sie wytknie, ze metoda ta jest znana i lubiana na swiecie a zabawa jest bardzo wazna, to zmieniacie, ze nie podoba Wam sie Pani Dyrektor (bo za bardzo swiatla i nowoczesna a Wy wolicie prosta, swojska i buraczana). Wyzywacie od burakow ale sami obrazacie sie za niewinne, ba, pieszczotliwe slowo 'wiocha' . A teraz boicie sie, ze przyjdzie do Was MENIs i okaze sie, ze to jedna wielka nagonka i poleca glowki.... Chcecie zadac (sic!) jako podatnicy zmian metody nauczania a do byle panstwowej szkolki z kwiatkami latacie, zeby Pani Pedagog laskawym okiem na Wasze pociechy rzucila. Ludzie, komu Wy robicie krzywde? Na pewno nie nam, wyksztalconym i obytym ale wlasnym dzieciom.

Jak jesteś za granicą to tam baw się nawet w Monte SROLI a od nas wara. Proszę nam nie urągać a poz tym gdzie u Strzeleckiej światłość chyba wizje Wy wszyscy w rodzinie teraz mącicie. Chcieliscie mieć prywate kosztem naszych dzieci i wszystkich kiwacie najpierw Kurie potem Gmine cwane z Was bestie! Myślę, że czas najwyższy aby PROKURATOR się tymi matactwami zapoznał. W Fundacji Prezes w szkole Dyrektor Panie Burmistrzu dobrze Was Wykiwali.

#67 ~agent~

~agent~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 19:50

hypatia jest bardzo związana emocjonalnie z panią dyrektor ;)

#68 ~agent~

~agent~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 19:56

wnioskuję z jej zaangażowania w wypowiedź.
a cóz nią kieruje, że tak bardzo broni dyrektorki????

#69 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:02

LUDZIE CZYTALIŚCIE STATUT????

O wszystkim decyduje jedna OSOBA!!!

Sama wszystkich wybiera, odwołuje kiedy chce.

#70 ~BC/USA~

~BC/USA~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:17

Ja cię nie mogę mały faszysta się tu trafił jak nie można zakrzyczeć argumentów to zaczyna obrażać i ubliżać. A jak to nie pomoże to staraszy sądem. Ręce opadają na tak chyba umysłowo chorych ludzi.

Człowieku opanuj się !

Wypowiedz ~hypatia~ jest rozsadna i podlega glownym zasada debaty-poleceam sprawdzic definicje. "Krzyki" sa wskaznikiem bojazni przed prawda/faktami.

#71 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:23

wnioskuję z jej zaangażowania w wypowiedź.
a cóz nią kieruje, że tak bardzo broni dyrektorki????

Pewnie rozsadek, doswiadczenie, i bestronnosc ...

#72 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:42

jasne ;)

#73 ~złomek~

~złomek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:44

Łubudubu Łubudubu
niech nam żyje prezes naszego klubu

#74 ~ciekawska~

~ciekawska~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:47

A gdyby tak zrobić spotkanie z całą fundacją?

#75 ~nauczycielka z Poznania~

~nauczycielka z Poznania~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:48

ale w tej Lubczynie musi się miło pracować jeśli rodzice, którzy dnia w szkole nie przepracowali decydują o tym, czego i jak nauczyciele mają uczyć. Szanowni Państwo - Oburzeni Lubczyńscy Rodzice - czy choć przez ułamek sekundy któremus z Was przeszło przez myśl, że może nie macie racji? że może ktoś naprawdę chce dla Waszych dzieci edukacji efektywniejszej niz ta, którą Was raczono? Metodyka nauczania przedmiotów jest niemalże dziedziną nauki. Nie zatrzymała się 20 lat temu, ale dynamicznie się rozwija. Mnóstwo ludzi nauki zajmuje się badaniem i szukaniem najefektywniejszych metod nauczania wielu przedmiotów. Może ktoś chce, żeby Wasze dzieci nie myślały o szkole z odrazą i znudzeniem, ale żeby ją po prostu lubiły? Pozytywne nastawienie do szkoły niemalże gwarantuje lepsze efekty w nauce. Współczuję nauczycielom tej szkoły. To, co się wypisuje w tych artykułach uderza przede wszystkim w nich.

#76 ~złomek~

~złomek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:49

Łubudubu łubudubu

#77 ~BC/USA~

~BC/USA~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:53

Najpierw odpowiem na pytanie: Lubczyna to wies, co widac, słychać i czuc.
Po drugie: nikt nie probuje zmieniac kierunku dyskusji na Montessori. To Wy zaatakowaliście na tym forum te metode (komus snily się nawet licealistki ze skakanka, no, no), podobnie jak nauczanie domowe (znanym tu, w Stanach, jako homeschooling) dlugo zanim jeszcze włączyłam się do dyskusji (zalinkowalo mnie wlasnie z Montessori). Zaznaczam, ze w US obydwie metody nie sa uwazane za eksperymentalne czy 'kontrowersyjne' ale za sprawdzone i jako takie prowadza, co zostalo wykazane w szeregu badan naukowych, do lepszych rezultatow, zarówno wychowawczych jak i stricte edukacyjnych. Wychodzi na to, ze czepiacie się wszystkiego od kanapek do wybiorczych metod nauczania a jak ktos Wam udowodni, ze nie macie racji, zmieniacie temat na zastepczy. Jeśli Pani Dyrektor pracowala okresowo z inspiracji Montessori albo jakiejs innej, to ani nie musi tego publicznie ogłaszać ani konsultowac ani tym bardziej rejestrowac placowki jako Montessori. W szkole jest realizowana, rozumiem, podstawa programowa i tego wymaga polski ustawodawca.

Zupelnie sie zgadzam. Przykre tylko jest, ze jak ktos probuje przeprowadzic rozsadna debate, albo wyrazic swoje zdanie, jest autmatycznie nazywany "rodzina" dyrekcji (zobacz komentarze od ~Iwona~, ~Werka~, no i ~gotowa~ i ~agent~). Wyglada mi na to, ze jakiekolwiek argumenty sa bezcelowe. Ciekawa jestem tylko, czy jakakolwiek osoba z tego forum ma przygotowana propozycje rozwiazania, w razie gdyby faktycznie szkola zostala zamknieta. Aktualnie taki jest zamiar uczestnikow tej dyskusji, i kazdy mowi o tym jak nie chca wozic dzieci do pobliskich szkol. Z tego co tu zaobserwowalam, jesli szkole sie zamknie, no bo jesli dyrekcja i fundacja podejmuje wszystkie decyzje (w/g statutu fundacji), to wladzy nie przkaza, zamkna szkole i przeniosa swoj pomysl w inne okolice, gdzie realizacja nowych poyslow bedzie miala wieksza szanse sukcesu (a nie "ukamieniowania"), Lubczynianie i tak beda musiely wywozic dzieci do pobliskich szkol i tak.

#78 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:53

Droga nauczycielko z Poznania
Nie byłaś, nie widziałaś, nie wyciagaj wniosków
Nauczycielom pracuje się źle, ale nie jest to wina z pewnością rodziców.

To sami nauczyciele podnieśli alarm.

#79 ~kris~

~kris~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:56

Łubudubu łubudubu

#80 ~zorro~

~zorro~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:57

to ja też się dołączę