Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~haha~

~haha~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 16:18

Żart? 45min! 25km? szybka kolej heheehe

#2 ~Czarek~

~Czarek~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 16:27

Nie chce nic mówić , ale pisze o tym pomyśle spokojnie ponad rok . Pozdrawiam .

#3 ~Czytelniczkaaa~

~Czytelniczkaaa~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 16:46

Ty podpisujący się "haha" a nie uwazasz ze dla niezmotoryzowanych taka własnie kolej to pomysł na 6 z PLUSEM dużym PLUSEM. niby dużo 45 min z Polic na Słonko ? To rusz tyłek wsiąć w autobus i powiedz ile Ci zajeło ? Bo ja dojeżdzam codziennie do pracy do "Agaty" na Słonku z Polic i zajmuje mi to ponad półtorej godziny !!! wiec dla mnie 45 minut to niczym błyskawica bo po takim czasie w tych czasach jestem TYLKO na placu rodła , dalej w tramwaj na brame portową , później w autobus POŚPIESZNY i po magicznym czasie jakim jest owe półtorej godziny jestem na miejscu !!! wiec nie pierdziel że długo! Zresztą nawet samochodem jest podobny czas ok. 40 minut ... a jadąc zgodnie z przepisami licząc korek na Gdańskiej to i godzine ta podróż trwa.
Jestem na TAK dla takiej kolei!!! Niech powstanie jak najszybciej !!!

#4 ~werenr~

~werenr~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 17:25

idąc dalej tym tematem można by w przyszłości dobudować parę przystanków np. Stołczyńska-Nowy Świat,przy przejeździe kolejowym w Skolwinie, przy przejeździe kolejowym przy Cegłówki czy też na Gocławiu przy Nad Odrą a jest tam sporo miejsca na takie inwestycje .... Jestem za

#5 ~fiolet~

~fiolet~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 17:27

Popieram inicjatywę inżyniera.Trzeba wykorzystac to już jest ,zmodernizowac,przystanki wyremontowac i będzie naprawde bardzo dobre rozwiazani.Pozdrawiam p.inżyniera.

#6 ~kris~

~kris~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 17:29

witam ja popieram pomysł i żeby obniżyć koszta weżmy więżniów do budowy tego i naszych chunskich autostrad

#7 ~Pesymista~

~Pesymista~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 18:12

Ja należę do grupy pesymistów, choć chiałbym, by taka kolej powstała. Pesymizm biorę z doświadczeń, kiedy to bodajże pod koniec lat 90 PKP uruchomiła połączenie wahadłowe między stacją Szczecin Turzyn a Police. Pociągi pasażerskie kursowały wtedy jeszcze na tej trasie, częstotliwośc kursów - co godzinę. Ich predkość nie była wiele mniejsza od tych, jakie widziałem w prezentacji (mam na myśli Szczecin Turzyn - Police). Inicjawywa PKP wyszła wówczas w momencie znacznej podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej ( dodatkowy bilet tzw. strefę za przejazd w miejscowości Przęsocin) a więc bardzo konkurencyjny cenowo. Niestety nie było chętnych. Pasażerowie wybierali droższy i "bardziej mobilny" dojazd droższym autobusem. Na wymienionej linii nie można chyba liczyć na prędkości większe niż 40-60 km/h z uwagi na profil linii (łuki o małym promieniu), więc nie liczmy na wielkie prędkości.
I jeszcze jedno. W tamtym czasie funcjonowały: Huta Stołczyn, Papiernia Skolwin, Zakłady Nawozów Fosforowych. Po kilku miesiącach kursowanie tych pociągów zawieszono, a nastepnie zlikwidowano ruch pasazerski na stałe.
Czy obecnie ruch pasażerski na wymienionych przystankach pośrednich będzie na tyle duży, by przekroczył barierę opłacalności ? Czy mała grupa ludzi dojeżdżających z prawobrzeża do Polic zapewni powodzenie tej inwestycji ? Nie wierzę.
Myslę, że to kolejny projekt, który zweryfikuje życie i zostanie pokryty kurzem.

#8 ~Kris~

~Kris~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 18:27

Dla mnie ekstra pomysł, bardzo dobre opracowanie (brawo dla autora - na pewno poświęcił na to bardzo dużo wolnego czasu !!!), koszty również zadowalające jak na 3 podmioty finansujące.
Panie Prezydencie - powinien Pan zaprosić autora na spotkanie i do roboty !!!

#9 ~ziggy~

~ziggy~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 18:28

To studenci się wypowiadali na temat Szybkiej Kolei Miejskiej? Przecież to jakieś niedorozwoje

#10 ~Gościówa~

~Gościówa~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 18:35

Bardzo dobry, mający szansę realizaji pomysł. Te bajki z wiszącymi gondolami to po jednym skręcie ?

#11 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 19:13

Chłopak powiedział, że nie wie, czy wiele osób by z tego korzystało. Raz był w Policach, to oczywiście, że nie ma zielonego pojęcia. Spytaliby lepiej mieszkańców Polic, którzy codziennie dojeżdżają minimum godzinę do centrum, to od razu otrzymali by odpowiedź, że jest to najlepszy pomysł, jaki ostatnimi czasy pojawił się w regionie.

#12 ~turysta~

~turysta~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 20:39

Żart? 45min! 25km? szybka kolej heheehe

swoim blachosmrodem w godzinach szczytu jedziesz przez gdańską czasem koło godziny, a to raptem połowa tych 25km..
Zanim ty wyjedziesz z korka, ja juz bede dawno w domu.. duze 'tak' dla autora pomysłu SKM.. topi sie gigantyczne kwoty w obwodnice dla pojedycznych kierowcow w pojedynczych samochodach, a nie robi sie nic dla faktycznego usprawnienia komunikacji w miescie..

#13 ~greg~

~greg~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 21:55

hahaha przez skolwin :D wieczorkiem kolejka ze slonka do polic oj grubo :D ciekawe kto by pojechal :D

#14 ~Krajan from Lund~

~Krajan from Lund~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 23:09

SUPER POMYSL, a autorowi nalezy sie wielkie uznanie za taka prace. Powiem pewien przyklad. Ja sam mieszkam w Szwecji, dokladnie w Teckomatorp, troche na polnoc od Lund, a pracuje w Malmö. Mam wiec jakies 35 km od domu do pracy. W Teckomatorp gdzie mieszkam mam blisko stacje kolejowa gdzie kursuje podmiejska kolej na trasie Helsinborg-Malmö-Ystad. Czas przejazdu od domu do centrum Malmö zajmuje ok 37 min.
Oczywiscie nieraz zdazalo sie, ze do pracy musialem jechac samochodem i pomimo, ze drogi tutaj sa o niebo lepsze, kultura jazdy... nawet nie ma co porownywac, to i tak wybiore pociag jesli chodzi o dojazd do pracy. Siedzac w pociagu nie trzeba sie stresowac mozna przeczytac sobie gazete i ogolnie czlowiek czuje sie bardziej wypoczety niz siedzac za kierownica ciagle w koncetracji.
Jest jednak jedno ale.
Bardzo wazna rzecz, aby to wszystko funkcjonowalo i chcialo sie z tego naprawde korzystac trzeba zainwestowac w infrastrukture. Tu mam na mysli nowe nowoczesne pociagi, torowiska i oczywiscie dworce. To wszystko ma przyciagac ludzi, a nie odpychac, a wiec elegancko i nowoczesnie.

pozdrawiam i mam nadzieje, ze przejade sie w niedalekiej przyszlosci taka piekna i nowoczesna koleja w Szczecinie.

#15 ~art~

~art~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 06:46

Może warto uruchomić połączenie pilotażowe na jakiś czas, aby sprawdzić czy ruch pasażerski na tej trasie będzie na tyle duży, aby cały przedsięwzięcie było opłacalne. Od czasu kiedy zawieszono połączenia pasażerskie na tej linii dużo się zmieniło, a na pewno w mieście nie było takich korków jak dziś.

#16 ~dawny_podróznik~

~dawny_podróznik~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 07:45

Po co ze Słonecznego, tu mają idealne autobusy pośpieszne i projektują szybki tramwaj.

Naprawdę wystarczy reaktywować linię Szczecin Dąbie-Trzebież.
Wystarczy aby z Polic na Szczecin Główny jeździły trzy składy w godzinach porannych to studenci z chęcią skorzystają.

#17 hibernatus

hibernatus

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 214 postów

Napisano 13 październik 2011 - 08:12

teraz gdzie nie splunąć tam wizualizacje i gdzie wizualizacje tam splunąć.

#18 ~schm~

~schm~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 09:00

Przy obecnym stanie lokalizacji dworca w Policach, z tej kolejki korzystałoby max 1% policzan dojeżdzających do Szczecina. Połączenia autobusowe są dobrze skomunikowane i dowożą ludzi tam gdzie chcą pojechać. Co z tego że pociąg pojedzie z Polic do dw. głównego 45 minut, jak dojazd takim transportem np. do pl. Rodła z os. Chemik zająłby 2 (jak nie 3) razy dłużej niż obecnie...

Też lubię pociągi i bardzo byłbym zadowolony z łatwej komunikacji tym środkiem transportu w naszej "aglomeracji", ale sorry... przynajmniej do 2050 szkoda czasu, nierealne.

#19 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 09:25

45 minut w to nie jest bardzo porywający czas, a na pewno nie jest konkurencyjny wobec czasu przejazdu samochodem. Mam tu na myśli nie godziny szczytu (+ np. przebudowa pl. Żołnierza albo ul. Gdańskiej), a dodatkowo autobusy pośpieszne są bliżej miasta niż przystanki. Jakbyście dali radę to zrobić aby było 30 minut, to będzie to faktycznie konkurencyjne i znaczące! 30 minut i ludzi to przekona!

#20 ~szczecinianin~

~szczecinianin~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 10:12

a co ze stargardem i gryfinem?
lepiej zamiast skm puścić szynobusy co 15 minut z polic stargardu i gryfina i jeden na trasie stargard-gryfino przez dąbie
skm ma dużo miejsc i albo będzie jeździć pusta albo nie częściej niż co 1h

ps.
szybka kolej - te dwa wyrazy jakoś nie pasują do siebie w polsce

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych