Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 11:48

tylko Jarek bądż konsekwenty i nie dawaj takim rodzinom pozwoleń na chrzestnych, świadków slubu i zero pogrzebu katolickiego!!! wtedy się zadziwią i zaczna myśleć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#2 Pan Głośny

Pan Głośny

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 11:57

"Żyją pośród osób niewierzących, obojętnych religijnie, a czasami wierze wrogich"

Nie sądzę, że wrogich wierze, za to na pewno nie tolerujących zamiatania pod dywan, hipokryzji i zakłamania Kościoła Katolickiego.

#3 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:11

Kodeks Prawa Kanonicznego, Kan. 222 - § 1. Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.

Kan. 204 - §1. Wiernymi są ci, którzy przez chrzest wszczepieni w Chrystusa, zostali ukonstytuowani Ludem Bożym i stawszy się z tej racji na swój sposób uczestnikami kapłańskiego, prorockiego i królewskiego posłannictwa Chrystusa, zgodnie z własną każdego pozycją, są powołani do wypełniania misji, jaką Bóg powierzył pełnić Kościołowi w świecie.

I wszystko w tym temacie. Albo jesteś katolikiem albo nie. Zaś "taca" to pensja księdza, jego jedyne źródło utrzymania.

#4 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:02

Z miłą chęcią się wypiszę z tej organizacji. Niestety jest to niewykonalne bo Kościół utrudnia apostazję.

Natomiast wypisanie się z KK nie zmieni mojej wiary, zrzekłbym się tylko KK. Nie będę łożyć na darmozjadów i hipokrytów zamiatających swoje sprawki pod dywan.

I co powiesz geniuszu?

Szkoda, że nie wyczułeś sarkazmu ale trudno. Apostazja jest wykonalna tylko funkcjonuje w sensie zewnętrznym, administracyjnym. Apostaty nie zaprasza się na rodzica chrzestnego czy świadka ślubu. Nie ma prawa do katolickiego pogrzebu. Nie słyszałem o sytuacji, aby apostacie, który dał na tacę oddano pieniądze. Albo nie przyjęto innego datku. Możesz być dzieckiem Kościoła ale złożenie apostazji jest chyba uczciwsze niż wybieranie sobie, co da się Kościołowi i kiedy a czego się nie da. Usprawiedliwiając jakimiś względami. Taki jest polski katolicyzm - ostentacyjna zewnętrzna celebra ale dać coś od siebie to już nie. Bo księża tacy czy owacy i to ma usprawiedliwiać. Jeżeli jesteś katolikiem - to obowiązują Cię zasady określone w Kanonie, nie wolno Ci krytykować dogmatów, kwestionować doktrynę. Nie chcesz, nie dasz rady - wypisz się z Kościoła. Nikt Ci nie zabroni być przyzwoitym człowiekiem a osobistą uczciwość usprawiedliwiać etycznymi wymogami wiary, co dla mnie jest także formą obłudy. Będąc na zewnątrz będziesz mógł uczciwie spojrzeć na kwestie Kościoła i krytykować zachowując obiektywizm. Bo tylko w ten sposób  - absencją - można wymusić zmiany i naprawę. Aby było śmieszniej - Kościół od ok 1500 lat wciąż się naprawia i wciąż roboty przy tym od cholery. A podobno to dzieło boże więc powinno być doskonałe.

Użytkownik zdziwiony edytował ten post 30 styczeń 2019 - 13:04

#5 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:14

Bardzo to przykre, że ludzie odchodzą od wiary i od Boga. Koperta podczas kolędy nie jest obowiązkowa.

#6 ~BT~

~BT~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:19

Ja też nie przyjmuję już od lat - a to dzięki księżulkowi podczas ostatniej w moim życiu spowiedzi (jakieś 12 lat temu) - bardzo skutecznie zniechęcił mnie do religii, zacząłem trochę inaczej na tą sektę patrzeć - stałem się agnostykiem, a panów w sukienkach zwyczajnie nie trawię.

W wierze nie widzę nic złego (potrafi góry przenosić), za to religia to już czyste zło i takowego do domu nie wpuszczam.

#7 ~Bubu~

~Bubu~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:30

Szkoda komentować takie wypowiedzi

#8 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:46

W takim razie dzieciaki z puszkami niech też p

Totalne pomieszanie pojęć, napisane przez kogoś, kto chyba ma nie swoich dzieci a na pewno nie ma pojęcia o psychice dorastającego dziecka. A jeżeli ma dzieci, to współczuć im takiego rodzica.

Idea WOŚP była i pozostaje- zaangażować młodzież do wielkiej akcji, której pośrednim celem są pieniądze. Nie pieniądze ale akcja zbiórki, zaangażowanie w wielkiej, wspólnej imprezie. Za to później młodzież dostaje "Przystanek Woodstock". Dorastające dzieci uważają, że robiąc coś ważnego stają się dorosłe i odpowiedzialne. Wypadałoby to wiedzieć.

Ksiądz zbierając datki po kolędzie także angażuje młodzież - czyli ministrantów. Ale to nie ministranci zbierają pieniądze chociaż zdarza się, że parafianie dają im parę złotych. A to  różnica. W dodatku młodzież grając w WOŚP zbierają pieniądze na określony, wyznaczony cel zaś ksiądz zbiera dosłownie dla siebie. Aż dziw, że tak trywialne różnice trzeba wyjaśniać.

#9 ~Michal~

~Michal~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:50

W takim razie dzieciaki z puszkami niech też przestaną stać na ulicach a datki niech będą wpłacane na konto. Stoją na ulicach, stresujące ludzi czy zostaną ponownie zaatakowani a człowiek jak kretyn chodzi z naklejką. Żenada. Ciekawe, że anonimowo mało kto wpłaca na zbiórki charytatywne a w ten jeden durny styczniowy dzień wszyscy dostają szału dobroci i pysznią się jacy są wspaniali. Hipokryzja. Na kościół psioczą a sami cyrk świata robią z fajerwerkami o 20.

Jesteś jebnieta

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 16:30

To nie żadna zmiana pokoleniowa drodzy księża tylko bunt Polaków przed tym co wyprawia polski kler. Przed arogancją, pedofilią , mieszaniem się do polityki i prowadzeniem biznesu. Mieszkam z mamą lat prawie 80 i to ona podjęła decyzję że tym razem kolędy nie będzie.

#11 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 16:45

Jak nie wywieszę plakietki to dla sąsiadów będzie wiadome,że nie wpuszczam księdza, a tym samym narażę się na mowę nienawiści.
Jak ksiądz chce umawiać się ze swoimi owieczkami niech to robi esemesem, na facebooku, albo w inny sposób, ale niech nie naraża innych na stygmatyzację.

Moi sąsiedzi wiedzą, że księdza nie przyjmuję ale co o tym myślą - akurat mnie nie interesuje. Równie mało mnie obchodzi opinia księdza w tej kwestii. Jeżeli chodzi moich bezpośrednich sąsiadów, to do nich a nie do mnie przyjeżdża Policja i to mnie pytają o ich różne sprawy a nie odwrotnie. Chociaż oni księdza przyjmują. Po co - chyba nie wiedzą bo poprawy jakoś nie widać. Może tylko awantury są cichsze i szybciej się kończą ale to bardziej dlatego, że już lata nie te a nie, że sporządnieli.

#12 ~Henry~

~Henry~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 18:00

Lewactwo, zwycięża. Ale to bylo zawsze czerwone zagłębie. Ale jak trwoga to do Boga. Tak to kolędy nie przyjmują.

#13 ~Slawek~

~Slawek~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:14

Kodeks Prawa Kanonicznego, Kan. 222 - § 1. Wierni mają obowiązek zaradzić potrzebom Kościoła, aby posiadał środki konieczne do sprawowania kultu, prowadzenia dzieł apostolstwa oraz miłości, a także do tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania szafarzy.
Kan. 204 - §1. Wiernymi są ci, którzy przez chrzest wszczepieni w Chrystusa, zostali ukonstytuowani Ludem Bożym i stawszy się z tej racji na swój sposób uczestnikami kapłańskiego, prorockiego i królewskiego posłannictwa Chrystusa, zgodnie z własną każdego pozycją, są powołani do wypełniania misji, jaką Bóg powierzył pełnić Kościołowi w świecie.
I wszystko w tym temacie. Albo jesteś katolikiem albo nie. Zaś "taca" to pensja księdza, jego jedyne źródło utrzymania.

Państwo utrzymuje ich z moich podatków, ja nie muszę extra dawać więc: jestem katolikiem a ich obowiązkiem jest wypełniać ich powinnosc wobec mnie. Jak nie to wp...

#14 ~RomanK~

~RomanK~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:30

Szkoda tylko, że w obliczu śmierci ksiądz jest potrzebny wszystkim. Wtedy jakoś nikt się nie buntuje... Wystarczy pójść na cmentarz, drogie lewctwo.

#15 ~Oczytany AUS Sttetin~

~Oczytany AUS Sttetin~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:58

Najwięcej w temacie kolęd, kopert mówią te osoby, którzy nie przyjmują księdza. I wszystko w tym temacie. Dobranoc moje dzieci. Zajmijcie sie czyms poważniejszym, a niewimaginowanymi problemami.

#16 ~Oczytany AUS Sttetin~

~Oczytany AUS Sttetin~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:58

Najwięcej w temacie kolęd, kopert mówią te osoby, którzy nie przyjmują księdza. I wszystko w tym temacie. Dobranoc moje dzieci. Zajmijcie sie czyms poważniejszym, a niewimaginowanymi problemami.

#17 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:12

Państwo utrzymuje ich z moich podatków, ja nie muszę extra dawać więc: jestem katolikiem a ich obowiązkiem jest wypełniać ich powinnosc wobec mnie. Jak nie to wp...

Jako katolik powinieneś wiedzieć, że tzw "kolęda" to osobisty dochód księdza. Nie Kościoła, nie parafii ale księdza. Coś jakby jego pensja czy kieszonkowe. Dla mnie to wyraz sympatii dla księdza, obraz jego pracy i osobistych walorów. Ujmując po ludzku - jak parafianie księdza lubią, jak szanują go za pracę, uczciwość i zaangażowanie - to wyrażą to hojnością. Nic nie da szarpanie się, wyklinanie z ambony - jak ksiądz zobaczy pusty kościół a zwł pustą tacę, to go biskup nie pochwali. Tylko - jeżeli księża w Polsce tacy są, to jest to efekt wielu lat degeneracji i demoralizacji kadr urzędników Pana B. To się zaczęło, kiedy do Polski po raz pierwszy przyjechał papież JPII. Ten swoisty kult księży, ich władza polityczna to chora, zdegenerowana wersja teologii wyzwolenia - formalnie uznanej przez JPII za herezję. Ale w Ameryce Łacińskiej i Południowej.

#18 ~misiek~

~misiek~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:45

Ksiądz proboszcz pomylił się w swoich działaniach. Jednym z podstawowych obowiązków kapłana jest nawracanie niewiernych. A co ten ksiądz robi? Obraża się. To już znacznie bliżsi korzeniom Kościoła są Badacze Pism Świętego, którzy nawet zbyt nachalnie próbują przekonać do swojego wyznania ludzi. I nie przeszkadza im, ze sa czasami wyzywani. Księża niestety stali się urzędnikami kościelnymi a nie kapłanami . I za kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat będziemy mieli sytuacje taka jaka jest w Czechach czy we Francji. I stanie się to wyłącznie na życzenie kleru.

#19 zdziwiony

zdziwiony

Swojak

• PipPipPipPip
  • 7033 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 23:58

Zawsze daje na kolędzie 2 tysiące i cieszę sie, że mojego proboszcza stać na wycieczki do Ameryki Południowej, a ty zdziwiony plaże w Brazylii możesz zobaczyć tylko w internecie, haha, bawisz mnie.....

Uważasz, że to kogoś obchodzi, co dajesz księdzu i ile razy? Chwalisz się czy skarżysz?

#20 ~Klara~

~Klara~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 00:05

Banda pedofili !!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych