Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Wymiar Niesprawiedliwości?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zdziwiony

zdziwiony

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 7248 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 16:35

Jak podaje Onet, w więzieniu siedzi następny skazany oficjalnie uznawany za niewinnego. To Arkadiusz Kraska, oskarżony i skazany za zabicie dwóch gości powiązanych ze szczecińskim półświatkiem.

Arkadiusza Kraskę (ksywa Willi) oskarżała prok Barbara Zapaśnik zaś skazywał sędzia Maciej Strączyński, nazywany przez media "biczem na gangsterów" a sam o sobie mówiący "Strażnik Teksasu". Sędzia Strączyński w 2017r został mianowany przez min Ziobrę na prezesa Sądu Okręgowego wg nowych zasad. (o czym Onet nie napisał). W artykule jest wzmianka, że dowody zostały zmanipulowane przez oficerów z KWP. Nazwisk tych oficerów Onet już nie wymienia, podobnie, jak ich obecnych losów. Nie wiadomo, czy byli to policjanci ze skazą służby w milicji czy już ze słusznego zaciągu, czy są w służbie czy na emeryturach. A jeżeli na emeryturach, to czy ich dopadła ustawa Błaszczaka.

Duet Strączyński&Zapaśnik posyłał do więzień gangsterów w kolumnach czwórkowych, co media uważały za najskuteczniejszy sposób rozprawiania się z podziemiem przestępczym.

Dziś prokuratorzy znów mają robotę, bo okazuje się, że więzieniu siedzieli niewinni a rzeczywiści sprawcy hulają po swobodzie. Jeżeli zapadały wyroki będące zbrodnią sądową to były skutkiem także policyjnych manipulacji. Trzeba postawić pytanie: dlaczego policjanci sprzeniewierzyli się generalnej zasadzie obiektywizmu policji? Dlaczego tak nisko upadło ich morale i zapomnieli o świętych wartościach swego zawodu? Zapewne było wiele czynników, co zostanie wykazane.

Zaczyna się robić dziwnie. Okazuje się, że o wymiarze sprawiedliwości stanowiła manipulująca dowodami policja, bezkompromisowi prokuratorzy i sędziowie mogący zawstydzić Torquemadę. Tercet działający wg zasady: "lepiej skazać dziesięciu niewinnych niż jeden winny miałby ujść sprawiedliwości". Niemożliwym jest, aby wnikliwy prokurator i myślący sędzia nie mieli wątpliwości czy podejrzeń, że w materiale dowodowym coś jest nie tak, że są luki? Oskarżony może kłamać, świadków można przygotować ale materiały dowodowe trzeba umieć spreparować, aby nie budziły wątpliwości. Zeznający świadek może też się pogubić w kłamstwach. Czy zawsze cel uświęca środki? Czy te skandale (w więzieniach siedzą następni, naprawdę niewinni) warte były uzyskanych skutków? Tytanka Temida nie była ślepa. Miała zasłonięte oczy i tylko w pracy a to fundamentalna różnica. 

Dziś buduje się kult tzw "żołnierzy wyklętych", skazywanych w - jak się to określa - "parodiach procesów sądowych". Nie zauważa się, że tamte procesy, podobnie jak to, co wychodzi dziś mają istotne podobieństwo: - są zbrodniami sądowymi zrobionymi na polityczne zapotrzebowanie, usprawiedliwiane "wyższą koniecznością".


Użytkownik zdziwiony edytował ten post 09 kwiecień 2019 - 16:47


#2 ~zdziwione brwi~

~zdziwione brwi~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:55

Od prezesa Sadu Okręgowego powinno się wymagać aby chociaż znał jedną z podstawowych zasad prawa, jaką jest rozstrzyganie wszelkich niedających się usunąć wątpliwości na korzyść oskarżonego. Ciężko teraz powiedzieć, czy o takim wyroku zdecydowała dziecięca nawnosić sędziego czy jego zła wola. Zasadniczo jedno jak i drugie powinno wykluczyć go wykluczyć z szeregów tego zawodu.#3 zdziwiony

zdziwiony

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 7248 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 15:13

Od prezesa Sadu Okręgowego powinno się wymagać aby chociaż znał jedną z podstawowych zasad prawa, jaką jest rozstrzyganie wszelkich niedających się usunąć wątpliwości na korzyść oskarżonego. Ciężko teraz powiedzieć, czy o takim wyroku zdecydowała dziecięca nawnosić sędziego czy jego zła wola. Zasadniczo jedno jak i drugie powinno wykluczyć go wykluczyć z szeregów tego zawodu.

Sędzia Maciej Strączyński prezesem Sądu Okręgowego został we wrześniu 2017r. Min Ziobro mianował go wg nowych zasad powoływania.

Dwadzieścia lat temu pakowano do więzień ludzi stosując zasadę, że brak dowodów jest dla oskarżonego okolicznością dodatkowo obciążającą - przestępca perfidnie ukrył dowody. Dziś trzeba wstydliwie przyznawać się, że popełniono sądowe zbrodnie. 

Pytanie: - co min Ziobro teraz zrobi? Odwoła sędziego ze stanowiska? Wątpliwe - wszak teraz sędziego można kontrolować, Ziobro ma na niego haka.#4 ~zdziwione brwi~

~zdziwione brwi~
 • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 16:24

Pamiętam, pamiętam. Nominację poprzedziła degradacja z funkcji przewodniczącego wydziału. Swego czasu można było się dowiedzieć na przykład z tzw. raportu nowaka, co było przyczyną takiego posunięcia (dobranie sobie łatwych oraz przyjemnych spraw i składowanie spraw trudnych w "zamrażarce" o ile nie dało się ich komuś wcisnąć). Nie liczyłbym teraz na odwołanie przez ministra, wszakże minister nie z takimi trzyma. Cała wina jak mniemam pójdzie na policjantów, którym z racji przedawnienia przecież nic się nie stanie. Tym sposobem wszyscy będą zadowoleni, znajdzie się niewzruszalny kozioł ofiarny, sędzia z kolei nie będzie musiał tłumaczyć się ze swojej marnej pracy, a niesłusznie skazany dostanie parę milionów z skarbu państwa. #5 ~kaszuba~

~kaszuba~
 • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 09:10

Sędzia Maciej Strączyński prezesem Sądu Okręgowego został we wrześniu 2017r. Min Ziobro mianował go wg nowych zasad powoływania.

Dwadzieścia lat temu pakowano do więzień ludzi stosując zasadę, że brak dowodów jest dla oskarżonego okolicznością dodatkowo obciążającą - przestępca perfidnie ukrył dowody. Dziś trzeba wstydliwie przyznawać się, że popełniono sądowe zbrodnie. 

Pytanie: - co min Ziobro teraz zrobi? Odwoła sędziego ze stanowiska? Wątpliwe - wszak teraz sędziego można kontrolować, Ziobro ma na niego haka.

Zdziwiony, jak już ustalono  w Prokuraturze  Regionalnej, to policjanci spreparowali na zlecenie bandytki kwity na obecnie przebywającego za kratami. Wczorajsze wydanie Państwa w państwie.Więcej staranności przy pisaniu.  #6 zdziwiony

zdziwiony

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 7248 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:36

Zdziwiony, jak już ustalono  w Prokuraturze  Regionalnej, to policjanci spreparowali na zlecenie bandytki kwity na obecnie przebywającego za kratami. Wczorajsze wydanie Państwa w państwie.Więcej staranności przy pisaniu.  

 

Może porównasz daty? Mój post jest sprzed tygodnia. Dziś wszyscy mądrzy. A gdzie byli, gdy człowiek odbijał się od instytucji i nikt nie mógł albo nie chciał mu pomóc? Minęło dwadzieścia lat - czy coś grozi tym policjantom? I dlaczego sfałszowali dowody? A po za tym - nie jestem dziennikarzem.


Użytkownik zdziwiony edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 11:39
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych