Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Wikko~

~Wikko~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2010 - 19:03

~Janek P.~ szkoda słów, bo dyskusja ze zwolennikami Pana M. nic nie daje. Oni nie przyjmują do siebie pewnych faktów, liczy się tylko oczernianie. Nie ważne czy to jest w miarę realna krytyka czy totalne bzdury, ale dalej w to brną. Niech dalej tak robią to szybko się skończy urzędowanie. Nie wiem czy zdają sobie sprawę, że pomówienia są karalne....

Warzywko. Na tych stronicach nie zauważyłem w wypowiedziach jakiś totalnych bzdur, a tym bardziej pomówień. Ostatecznie żyjemy w wolnym kraju i każdy z nas może swobodnie myśleć i wypowiadać sie, na każdy temat, a szczególnie na temat działalności wybranych przez nas, naszych przedstawicieli samorządowych. W momencie przystąpienia do kandydowania stają się osobami publicznymi i prawo w żadny sposób nie zabrania ich krytykowania, co widzę starasz się nam usilnie wmówić. I dlatego nie rozumiem, jaki związek ma twoja groźba, dotycząca szybkiego zakończenia urzędowania, jeśli można wiedzieć, czyjego?, bo co się stanie?. A czy ty zdajesz sobie sprawę, że to tym szantażem chcesz zastraszyć nie tylko wypowiadających się i wywołać jakieś niezrozumiałe dla mnie zachowanie.

#42 ~Wikko~

~Wikko~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2010 - 22:52

Panie Wikko to co Pan wypisuje oraz to na co powołuje się Pan w wypowiedzi Józefa z 16:48 to są ciągle tylko i wyłacznie Pana oraz Pana Józefa przemyslenia i przypuszczenia, które jak Pan raczył słusznie zauważyć, zweryfikuje życie i prawo.Takim "głębokimi" przemysleniami Pan M. i jego poplecznicy zmanipulowali dużą część opinii publicznej w tej gminie. No, cóż była kampania wyborcza, nie mam o to pretensji. Ale kampania skończyła się 5 grudnia, a ludzie których w ten sposób napuścili na siebie uzywając półprawd, pomówień i ewidentnych kłamstw ( byłem na spotkaniach z Panem M. dwukrotnie w Trzebiatowie) zamiast żyć teraz normalnie patrzą na siebie jak na bandytów, bo zantagonizowali ich totalnie. Napisał Pan że po poprzednim burmistrzu zostały głodne dzieci, a powołuje sie Pan i cytuje Polską Fundację Pomocy Dzieciom MACIUŚ „aż, 30 % dzieci w Polsce cierpi z głodu i niedożywienia. Trzeba je natychmiast nakarmić. Większość z nich ma mniej niż 12 lat. Żyją w nędzy i ubóstwie”
Zgoda, ale co z tego? Czy to z winy jakichkolwiek władz samorządowych jest taka sytuacja? Jak te dane przekładają się na naszą gminę? Zadał Pan sobie troche trudu aby to sprawdzić czy liczy Pan że trafi Pan na frajerów ktrzy wszystko łykną? To samo dotyczy bezrobocia. Zadał Pan sobie trud sprawdzić ile wynosiło ono 10 lat temu a ile wynosi teraz zarówno w Polsce jak i w naszej gminie? Oczywście, że nie, bo idać Pan tokiem rozumowania jaki wykazał pan piszać o głodnych dzieicach musiałby Pan odtrąbic sukces poprzedniego burmistrza w zwalczaniu bezrobocia zarówno w Polsce jak i w gminie. A to również nie do końca byłaby prawda, choć tak wskazywałaby statystyka. Na tym kończę dyskusje z Panem. Życzę Panu, życze wszystkim tym którzy głosowali na nowego burmistrza, żeby był on w stanie spełnic pokładane w nim przez Państwa oczekiwania i żebyśmy się wszysy nie obudzili z przysłowiową ręką w nocniku. Apeluję również o zachowanie umiaru i rozsądku w wypowiedziach, bo wybory są raz na 4 lata, a mieszkańcy obok siebie żyja na stałe i notoryczne szczucie ich nawzajem na siebie niczemu dobremu nie służy.

Panie Janie P. O ile myśli Pan, że kampania dla miejscowego układu samorządowego skończyła się 5 grudnia to jest Pan w głębokim błędzie. Obecnej trwa wielkie przetasowanie sił na szczeblu miejsko – powiatowym. A co w chwili obecnej robią jednostki organizacyjne urzędu miasta, … rozwalają ten i tak rozwalony przez poprzednika budżet. Odnośnie głodnych dzieci, uważam, że bardzo duża w tym wina poprzedniego burmistrza, który potrafił wspomóc 20 tys. darowizną nie te głodne dzieci, lecz prywatne hobby miejscowego przedsiębiorcy. Odnośnie walki z bezrobociem poprzedniego burmistrza, była ona, … ale w zawężonym zakresie, dość często do rodzin pracowników urzędu, radnych, jeśli się mylę, … postaraj się zweryfikować we własnym zakresie.

#43 ~Wikko~

~Wikko~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2010 - 15:18

Zastępcą burmistrza od 20 grudnia będzie P. Bogusław Barański, sekretarz i ci następni równie ważni (do końca roku) zostaną powołani z dotychczasowych wieloletnich doświadczonych pracowników urzędu miasta. Czy aby na pewno w tym wyborczym, pospolitym ruszeniu o to chodziło?. Wydaje mi się, że nie?.

#44 ~Józef~

~Józef~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:34

do Janka P. Piszesz o manipulowaniu, jakiego dopuścił się obecny Burmistrz w kampanii wyborczej. Być może miało miejsce takie manipulowanie, ale czy nie mieliśmy w Gminie w ciągu ostatnich kilku lat manipulacji w skali makro w wykonaniu Panów S. Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych kilka lat temu, w wyniku których panie ze zlikwidowanej szkoły w Rogozinie "wygrały" konkursy na dyrektorów szkół podstawowych w Trzebiatowie. Cały Trzebiatów dowiedział się że najlepsze kadry były przez wiele lat w Rogozinie, a kadry pedagogiczne w Szkołach nr 1 i 2 po prostu "wymiękaja" w konfrontacji. Czy potrzeba jeszcze kilku przykładów, by wykazać, że manipulowanie w gminie było przez ostatnie kilka lat , może nawet 2 kadencje, domeną wybranych władz w Gminie. Gdyby było tak dobrze, to człowiek "znikad" nie byłby w stanie nic dokonać. Wynik Pana Matusewicza to odpowiedź na poziom frustracji z powodu złego stylu rządzenia i niechęci do władzy. Nie trzeba się specjalnie wysilać, że za obecny poziom dyskusji odpowiedzialność spada także na dotychczasowe władze. To one doprowadziły do tak radykalnych sądów mieszkańców Gminy, które w wyborach nie podzieliły poglądów Pana Starosty, oraz członków Zarządu Powiatu. Jak czytam protokół I sesji, trudno nie zgodzić się ze zdaniem Pana Barańskiego, który zauważył, że Sesja rady Miejskiej to nie miting przedwyborczy. Dla mnie dzisiejsza sytuacja, nie wnikając w budżet Gminy, stanowi początek przesilenia (przełożenie Sesji) mającego na celu pokaz wpływów panów S. w Gminie. Na szczęście mieszkańcy patrzą, i nie wszystkie argumenty tych Panów są przekonywujące, tak jak były przekonywujące przez ostatnie 2 kadencje. C

#45 ~Wikko~

~Wikko~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 19:43

Do Józefa. Poziom frustracji był i będzie, i jak widzę to szybko nie zniknie!. O jakości konkursów, nie tylko na dyrektorów szkół, jak i obsady wszelkich stanowisk, to już za czasów poprzednich burmistrzów, złamano wszelkie zasady przyzwoitości. A standard, jaki z tego mamy, to mierny, ale wierny. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że w trakcie tych zmian widzimy tylko konkretne utracone, albo pozyskane stołki dyrektorów. I mam gorącą nadzieję, że Pan Burmistrz Z. Matusiewicz nie pozwoli majstrować póki, co w tej tematyce, swojemu przyszłemu zastępcy, obecnie jest wiele pilniejszych zadań. Jeśli dyrektor szkoły chce odejść niech odchodzi, ale pozostali najpierw niech się wykazują. Zamiast weryfikacją, zajmijmy się czymś ważniejszym, a mianowicie dziećmi, młodzieżą z tych szkół, a co z ich wychowaniem, poziomem nauczania. Najtragiczniejsze w tym wszystkim, jest to, że po drodze tych sporów, tej polityki, w szkołach tych zapomniano o celu i doprowadzono do tego, że uczeń traktowany jest, jako zło konieczne i przystawka. A w wielu wypadkach „mierna, bo jak widać po pracy i efektach, nie z powołania”, ale „polityczna, bo dyspozycyjna” kadra nauczycielska nie uczy i wychowuje, ale pastwi się nad uczniami. A CI PRAWDZIWI PEDAGODZY CIESZĄCY SIĘ UZNANIEM SWOICH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW NA ZEWNĄTRZ SZKOŁY I CHYBA WYŁĄCZNIE W ZACISZU DOMOWYM, CZY NIE NAJWYŻSZY CZAS TO ZMIENIĆ!. Czy gimnazjum, czy liceum, schemat jest ten sam, klasa językowa podzielona na grupy z różnymi pedagogami, jedna sfrustrowana, gdzie każdy uczeń ma po kilka jedynek, a język zna tylko wspaniały pedagog (uczniowie to kwestionują) i druga z normalnym programem nauczania, sprawiedliwymi ocenami do poziomu wiedzy, zapałem uczni, gdzie pedagog stara się rozwijać ich pasję i osiągać wyniki. A może czas z jednego zrezygnować, a drugiemu temu z pasją, dać w ręce obie grupy?. Jestem pewien, że jak nie miasto to może powiat chętnie dopłaci, zamiast później fundować płatne sesje dziecku z psychologiem?. Przedmiot ścisły z pedagogiem, który od kilku lat powinien być nie tyle na emeryturze, co na rencie chorobowej, bo co najmniej od 1o lat jest na zwolnieniach lekarskich. W pierwszym wypadku jak do tego dopuszczono, a w drugim jak długo jeszcze będzie to tolerowane. Dziwi mnie postawa bezpośrednich przełożonych, bo dyrektorów było chyba kilku, ZUS, kuratorium, miasta czy starostwa, jak to umknęło w 20 letniej pracy pedagogicznej radnego, który reprezentował zarówno uczni, środowisko jak i samych rodziców, tych, co byli jego wyborcami?. Co się tyczy samego cytowanego Pana B. Barańskiego, że „sesja rady miejskiej to nie MITING PRZEDWYBORCZY” ironicznie powiem, że dziwnie to brzmi z jego ust, a dziwię się, że ci sami radni nie odwdzięczyli się mu pięknym za nadobne i nie wytknęli, że wybór zastępcy burmistrza to demokracja, a nie PRZEMILCZANA KOLABORACJA!.
Z mojej prostej arytmetyki wyborczej wynika, że to były chyba 6 wybory do rady miejskiej i 3 start w wyborach na burmistrza P. B. Barańskiego, gdzie mieszkańcy po raz 3 powiedzieli otwarcie nie, a po zatem, czy możesz mi przybliżyć jakieś konkretne zasługi w jego 20 letniej pracy samorządowej?. Proponuję zasługę najbardziej mi znaną, recenzent ostatniego burmistrza, pominąć.

#46 ~józef~

~józef~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 22:38

jest w tym sporo racji. Ten pierwszy ruch kadrowy wg mojej oceny nie jest najlepszy, pogłębi stan zapaści gminy, a przynajmniej w jej czysto administracyjnej formule. Nie bardzo widze jak Panowie Birmistrzowie, bądź co bądx teoretycy maja sprawnie funkcjonować jako osoby decyzyjne w procedurze admionistracyjnej. CO dozasług Pana Bpgdana, to ocena moja wynika, nie z jego wyników pracy w RAdzie Gminy, bo jej po prostu niemógł mieć, bo nigdzy nie był utożsamiany z racjami Pana R., ale raczej zasługi jego należy docenić, przez fakt reagowania na wszystkie ciemne sprawy funkcjonowania samorządu. JAk widać w swej ocenie jednak sie nie mylił. To że nie wygrała wyborów po raz kolejny, wg mnie świadczy właśnie o kryzysie elit w naszej gminie prowadzonych przez panów S. także po przez panią K., którzy uważając się za meżów opatrzności skuteczni zniechęcali wielu wykształconych , i szanowanych w mieście ludzi przed angażówaniem sie w życie publiczne. Kto wie, czy za rok nie trzeba będzie szukac nowych liderów...

#47 ~Wikko~

~Wikko~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 10:42

Józefie. Ten ruch kadrowy wobec Pana B. Barańskiego to przysłowiowy „strzał w kolano”. Został radnym, przegrał wyścig do fotela burmistrza, bez politycznego zaplecza, osamotniony w nowej radzie miasta, radzie powiatu, bez szansy na poparcia starosty, od lat skłócony z byłym burmistrzem tym samym pozbawiony na własne życzenie możliwości nawet jego wsparcia, … a co by było gdyby Pan Burmistrz Zdzisław Matusewicz, odmówił?. Myślę, że wygrałby wybory jeszcze większą liczbą głosów!.
Pan, B. Barański bez wyjścia, żeby się nie ośmieszyć i nie popełnić politycznego samobójstwa i nie wpaść w zupełny niebyt, bez jakiejkolwiek alternatywy musiał po prostu poprzeć nowego kandydata na burmistrza!. Za co został bardzo sowicie doceniony stanowiskiem, do którego nie dorósł, na koszt nie tylko wyborców, ale wszystkich podatników. Porównywanie Pana Burmistrza Zdzisława Matusewicza, do jego przyszłego zastępcy ma się nijak i mija się z celem. Po prostu Panów tych dzieli intelektualna przepaść, na niekorzyść przyszłego zastępcy. Myślę, że Pan Burmistrz sobie poradzi, ale będzie musiał myśleć i odpowiadać od początku za dwóch, kosztem jednego wynagrodzenia.
Józefie. Reakcja Pan B. Barańskiego na ciemne strony samorządu ma się ni jak do jego poczynań, bo gdzie są jakiekolwiek ślady zgłoszeń do Prokuratury, Policji, CBA, … czy choćby Regionalnej Izby Obrachunkowej, próby zorganizowania referendum?. Wyliczanka ta w żaden sposób nie wyczerpuje możliwości, te mi się porostu teraz nasunęły.
Rzeczywiście „kryzys elit” miejscowych miał miejsce i świadomie był aranżowany przez wszystkie strony biorące udział w wyborach, bez wyjątku. Jeśli nie było możliwości zwodzenia kandydata, to umieszczano go w ostatnim momencie w innym okręgu wyborczym, a tam był bez szans.
Dziś jedno z pierwszych wspomnień, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych, ze strony samorządu nie było żadnej reakcji na niszczycielską politykę burmistrza i zarządu, w stosunku do miejscowych osób z kierowniczych stanowiskach jak i kierowanych przez nich firm i organizacji (milczące przyzwolenie samorządu i akcept). Szczególnie utkwiło mi w pamięci wielkie zaangażowanie, moc starań, ogrom pracy i dziesiątki podróży, wymiany doświadczeń i podjętych działań przez Pana Ryszarda Zająca w celu stworzenia z niczego wzorowego Ośrodka Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie. Jego wielki entuzjazm, walka i chwile zwątpienia w momencie chęci przejęciem tego, co tworzył, przez głównego notabla z ratusza, na jego prywatne cele mieszkaniowe. Jego zwycięski upór, doprowadził po kilku latach do otwarcia ośrodka, który przepłacił niebawem utratą tego, co sam stworzył, na czyją korzyść?. Czy się mylę?. Może Pana B. Barańskiego?. Czy przypadkiem wtedy, jak i dziś, nie wchodził na stołek tylnymi drzwiami?.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych