Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bilet~

~bilet~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:42

Wszystko ładne,nowe tylko szkoda że...architekt nie przewidział zadaszenia nad torami (daszek nad dachami peronów ); tak jak kiedyś , tak i na nowych peronach podczas deszczu czy śniegu nadal będzie trzeba się ściskać przy środkowych filarach !!

#2 ~ala66~

~ala66~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:00

"na pierwszy rzut oka" - o wstępnej, pochopnej ocenie. Ludzie czy nie możecie zajrzeć do słownika i sprawdzić znaczenie używanego związku? Na pierwszy rzut oka myślałam, że to koniec peronu a to był początek. Jak zwykle mistrzowskie dziennikarstwo GS24.

#3 ~luket~

~luket~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 14:44

Cała inwestycja o co najwyżej miernym charakterze architektonicznym. Obiekt w takim stylu nie powinien się pojawić w tak dużym mieście jak Szczecin. Styl jaki prezentuje ta przebudowa nawiązuje do rozwiązań z przed kilkunastu lat. Dworzec powinien być jedną z wizytówek miasta a ilekroć tam jestem całość kojarzy mi się z prowincją. Proszę zobaczyć jak wyglądają dworce w innych miastach wojewódzkich - Wrocław, Łódź itd. 

#4 ~tak sobie;~

~tak sobie;~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 16:08

do "luket" : nie rozpedzaj się, bo jeszcze pomyślę,że warto się przeprowadzić do Łodzi:). Na tamten dworzec miliard dał kolega Grabarczyk po znajomości, co nie zmienia faktu,że Łódz, to dziura:)

#5 ~erka~

~erka~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 19:38

Modernizacja była potrzebna, ale nie została chyba dobrze przemyślana, przez co dworzec wygląda i będzie jeszcze bardziej wyglądał po niej żałośnie. Dobrze, że zwiększono jego przepustowość poprzez dobudowanie fragmentu toru przy peronie drugim, i że zamontowano windy, ale poza tym - żenada. Stary budynek odcięto od peronów - przez co stracił faktycznie funkcje dworcowe - ale go nie wyburzono. Dobudówka do niego (ten obiekt z długimi schodami ruchomymi w środku) zupełnie architektonicznie do starego dworca nie pasuje, a poza tym sama jest do bólu nudna. Zupełnie jak elewacja CH GALAXY. Pomysł ze skomunikowaniem peronu czwartego przejściem nad peronem trzecim (jako konsekwencja umieszczenia dworca w dobudówce zamiast zbudowania nowego, w pełni funkcjonalnego obiektu w miejscu bliższym dawnej lokomotywowni) razi mnie. W mojej ocenie uwypukli on jeszcze bardziej i utrwali upośledzenie tego czwartego, doklejonego kiedyś do stacji peronu. Obawiam się przy tym, że znowu będzie ona miała banalną formę, która zaczyna już w tym miejscu dominować. 

#6 ~sylka~

~sylka~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 20:23

Tempo pracy szalone. W wakacje czekając na pociąg widziałam, jeden pan pracuje, pięciu nadzoruje... jeden drapał łopatą, a kilku obserwowało bacznie, czy aby dobrze.

#7 ~luket~

~luket~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 20:51

do "luket" : nie rozpedzaj się, bo jeszcze pomyślę,że warto się przeprowadzić do Łodzi:). Na tamten dworzec miliard dał kolega Grabarczyk po znajomości, co nie zmienia faktu,że Łódz, to dziura:)

Porównuję tylko dwa budynki a nie miasta i finansowanie. Na pewno w tym budżecie jaki wydaje się na szczecińską przebudowę można było to zrobić znacznie lepiej architektonicznie. Wielka szkoda bo ten obiekt będzie jedną z "wizytówek" miasta przez kolejne naście lat... 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych